Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν από cosmote γιατί δεν μπορούν να δώσουν το 950xl,μου δίναν προσφορά το iPhone 7 ναι το 7 και αρνήθηκα και μετά δώρο επιταγή 200 €,δεν μου είπαν δωρεάν.

 

Αυτή ο δωροεπιταγη δεν έχει κάποιες προϋποθέσεις; Δηλαδή απλά παραγγέλνεις κάτι μέχρι 200€ εντελώς δωρεάν; περίεργο μου φαίνεται. Ρωτάω γιατί εγώ ακόμα δεν έχω καμία ενημέρωση για την παραγγελία που έκανα οπότε να είμαι προετοιμασμένος όταν θα με καλέσουν να μου πουν και μένα ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η παραγγελία μου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντικαταβολή θα πλήρωνα.

199 που θα έδινα για το Lumia συν 200 η δωροεπιταγή, 399 για οποιαδήποτε αγορά.

Κατι δεν κολλαει εδώ . Δηλαδη σου εδωσαν 200 ευρω δωρο? Δεν εχεις δωσει τιποτα όπως λες γιατι θα πληρωνες αντικαταβολή.

Αν αυριο πας να παρεις οτιδήποτε θα εχεις 200 ευρω μειον στην τιμη? To a5 το sumsung που το βλεπω στο site 329ευρω θα στο δωσει 129? λιγο δυσκολο το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που ειχα παραγγείλει απο τον γερμανο μου ειπαν απλα οτι θα στειλουν στο email ενα λινκ για το iphone με το οποιο θα ενεργοποιειται το εκπτωτικο κουπονι για να το αγορασω 199. Τωρα στην cosmote που εχουν αλλο ονλαιν καταστημα δεν ξερω την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κολλαει εδώ . Δηλαδη σου εδωσαν 200 ευρω δωρο? Δεν εχεις δωσει τιποτα όπως λες γιατι θα πληρωνες αντικαταβολή.

Αν αυριο πας να παρεις οτιδήποτε θα εχεις 200 ευρω μειον στην τιμη? To a5 το sumsung που το βλεπω στο site 329ευρω θα στο δωσει 129? λιγο δυσκολο το βλεπω.

 

Έτσι ακριβώς. Τώρα αν υπάρχουν "ψιλά γράμματα" και δεν αναφέρθηκαν θα δείξει! Μέσα σε 2 μέρες μου είπαν θα λάβω μέσω mail την δωροεπιταγή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από cosmote γιατί δεν μπορούν να δώσουν το 950xl,μου δίναν προσφορά το iPhone 7 ναι το 7 και αρνήθηκα και μετά δώρο επιταγή 200 €,δεν μου είπαν δωρεάν.

Ωωωχχχ το χάσαμε το 950XL.... :( :( :(

Με 200€ θα σου δώσουν το iPhone 7;;;;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ το χάσαμε το 950XL.... :( :( :(

Με 200€ θα σου δώσουν το iPhone 7;;;;....

 

Ειναι απο τα πλεονεκτηματα του να εισαι windows phone user. Μας πληρωνουν αντι να πληρωνουμε :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Eχω χασει λιγο την μπαλα..Για iphone se διαβαζω,για iphone 7 διαβαζω, για δωροεπιταγη απο την cosmote αλλα για αγορα απο τον Γερμανο διαβαζω ..

Aντε να δουμε τι θα μου πουν και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ το χάσαμε το 950XL.... :( :( :(

Με 200€ θα σου δώσουν το iPhone 7;;;;....

 

Όχι η προσφορά ήταν διαφορετική για το iPhone γι' αυτό δεν δέχτηκα,τώρα για την δώρο επιταγή περιμένω τηλέφωνο και email να δω τη παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ό,τι δεν επιτρέπονται αγγελίες στις σελίδες του φόρουμ εκτός της ενότητας Buy and Sell.

 

Στο θέμα μας τώρα.

Με κάλεσαν και εμένα από την Cosmote και μου είπαν ό,τι είναι αδύνατη η εκτέλεση της παραγγελίας και μου πρότειναν το Iphone SE. Φυσικά αρνήθηκα και αφού τους τα έψαλλα λίγο μου πρότειναν δωροεπιταγή 200 euro από το germanos.gr για οποιαδήποτε αγορά έως το τέλος του έτους. Οπότε πήρα την δωροεπιταγή μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να μου στείλουν το Lumia.

 

Καλώς ήρθα κι εγώ στην........ της cosmote. Καθώς διάβαζα το μήνυμά σου (μόλις τώρα) με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι κι εσένα. Τα εψαλα για τα καλά και τους είπα ότι αν δεν έκαναν την βλακεια τους εγώ θα είχα πάρει άλλη συσκευή που εκείνη την ημέρα ήταν σε προσφορά. Τελικά δέχτηκα την δωροεπιταγη των 200€ ( απέρριψα ασυζητητί την προσφορά του iPhone se). Ρώτησα μέχρι ποτε μπορώ να την κάνω χρήση και μου είπαν μέχρι τέλος του χρόνου.

Υ. Πες μου τι θα κάνεις για να σε ακολουθήσω......:)

Παντως αναγνωρίζω πως η κίνηση αυτή ήταν πολύ σημαντική.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι η προσφορά ήταν διαφορετική για το iPhone γι' αυτό δεν δέχτηκα,τώρα για την δώρο επιταγή περιμένω τηλέφωνο και email να δω τη παίζει.

Πάντως 950XL δεν παίζει πάρουμε... Αν πάρεις το ένα μόνο, το άλλο το ξεχνάμε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή θα πλήρωνα.

199 που θα έδινα για το Lumia συν 200 η δωροεπιταγή, 399 για οποιαδήποτε αγορά.

 

 

 

Λοιπόν όνειρο ήταν και τελείωσε η απόκτηση του 950xl. Με πήραν και εμενα τηλέφωνο από Cosmote, με τη γνωστή αναφορά της μη παράδοσης τηλέφωνο και προσφοράς του se την οποία και αρνήθηκα. Τότε λοιπόν μου πρότεινα την επιταγή των 200€ για αγορές από τον Γερμανό, χωρίς να μου αναφέρουν κάτι ότι είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω και 199€ όπως αναφέρεις. Από ότι κατάλαβα μπορώ να κάνω χρήση της επιταγής όπως θέλω, μεχρι τέλος του χρόνου...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όνειρο ήταν και τελείωσε η απόκτηση του 950xl. Με πήραν και εμενα τηλέφωνο από Cosmote, με τη γνωστή αναφορά της μη παράδοσης τηλέφωνο και προσφοράς του se την οποία και αρνήθηκα. Τότε λοιπόν μου πρότεινα την επιταγή των 200€ για αγορές από τον Γερμανό, χωρίς να μου αναφέρουν κάτι ότι είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω και 199€ όπως αναφέρεις. Από ότι κατάλαβα μπορώ να κάνω χρήση της επιταγής όπως θέλω, μεχρι τέλος του χρόνου...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Παρανόησις! Δεν ανέφερα κάπου για υποχρεωτική αγορά 199 ευρώ από μέρους μου. Απλά προσωπικά αναφέρω ότι χωρίς να βάλω κάποιο ποσό πέρα των 199 ευρώ, που θα έδινα ούτως ή άλλως για το 950 XL, έχω τη δυνατότητα να κάνω κάποια αγορά αξίας 399 ευρώ.

Μας βλέπω να μετακομίζουμε ομαδικώς στην ενότητα: Επιλογή συσκευής. :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρανόησις! Δεν ανέφερα κάπου για υποχρεωτική αγορά 199 ευρώ από μέρους μου. Απλά προσωπικά αναφέρω ότι χωρίς να βάλω κάποιο ποσό πέρα των 199 ευρώ, που θα έδινα ούτως ή άλλως για το 950 XL, έχω τη δυνατότητα να κάνω κάποια αγορά αξίας 399 ευρώ.

Μας βλέπω να μετακομίζουμε ομαδικώς στην ενότητα: Επιλογή συσκευής. :p

 

Όταν τελειώσει αυτή η ιστορία με τα καταστήματα Γερμανός / Cosmote, έχε το νου σου σε παρακαλώ για ένα καλο καθάρισμα (split / lock) μιας και έχουμε βγει εντελως off topic στις τελευταίες σελίδες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τη δωροεπιταγή 200 ευρώ χρειάζεται ένα ελάχιστο ποσό αγορών ή οχι;

Άραγε επίσης να συνδυάζεται η δωροεπιταγή με άλλες προσφορές εκεί γύρω στα Χριστούγεννα;

 

Ας πούμε, γίνεται να θες να παραγγείλεις κάτι που θα κοστίζει πχ 200 ευρώ

και με τη δωροεπιταγή να έρθει τζάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσει αυτή η ιστορία με τα καταστήματα Γερμανός / Cosmote, έχε το νου σου σε παρακαλώ για ένα καλο καθάρισμα (split / lock) μιας και έχουμε βγει εντελως off topic στις τελευταίες σελίδες.

 

Yeap. Αύριο-μεθαύριο λογικά θα έχει τελειώσει όλη αυτή η ιστορία και θα το καθαρίσω!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic, πλεον αλλα μιας και δεν εχει ολοκληρωθεί η σχετική διαδιακασία θα ήθελα να ρωτήσω τι έγινε με το email της επιταγής? Το έλαβε κανείς? Πάντως οι επιλογές στο γερμανό πολύ φτωχές, μάλλον με βλέπω για άλλο προϊόν και όχι κινητο

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic, πλεον αλλα μιας και δεν εχει ολοκληρωθεί η σχετική διαδιακασία θα ήθελα να ρωτήσω τι έγινε με το email της επιταγής? Το έλαβε κανείς? Πάντως οι επιλογές στο γερμανό πολύ φτωχές, μάλλον με βλέπω για άλλο προϊόν και όχι κινητο

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα τίποτε ακόμα. Λογικά σήμερα ή την Δευτέρα θα το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση σήμερα.:rolleyes:

 

Τελικά μετά από 20 λεπτά αναμονή κατάφερα να επικοινωνήσω με τις πωλήσεις. Τους έδωσα τον κωδικό της παραγγελίας. Με ρώτησαν αν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου. Τους είπα ναι και ότι μου πρότεινε το iphone se γιατί το 640 έχει εξαντληθεί. Τους είπα ότι δεν μου κάνει λόγω μεγέθους οθόνης. Μου απάντησαν ότι δεν έχουν κάποια άλλη πρόταση να μου κάνουν και με ρώτησαν πως θέλω να προχωρήσουμε. Εγώ εκείνη τη στιγμή αν δεν είχα ενημερωθεί από το myphone.gr για τις δωροεπιταγές το πιθανότερο ήταν να χαιρετούσα και να έκλεινα το τηλέφωνο. Ενημερωμένος όμως, ρώτησα αν υπάρχει κάποια άλλη προσφορά. Με έβαλαν πάλι σε αναμονή μερικά λεπτά και στο τέλος μου είπαν ότι θα μου δώσουν εκπτωτικό κουπόνι 200 ευρώ στα πλαίσια της πελατειακής μας συνεργασίας. Στο e-mail που είχα στείλει δεν απάντησαν.

 

Το κουπόνι, εφόσον μου το στείλουν, θα το χαρίσω γιατί δεν θέλω να ξαναμπλέξω με το Γερμανό. Μου άφησε αρνητική εντύπωση η συναλλαγή μαζί τους και ο τρόπος που διαχειρίστηκαν το θέμα βρωμάει χωριάτικη κουτοπονηριά. Σωστή επαγγελματική αντιμετώπιση θα ήταν να στείλουν ενημερωτικά email σε όλους όσοι δεν έλαβαν την παραγγελία τους με υπαιτιότητα της εταιρείας, και εκεί να τους εξηγήσουν εξ αρχής τις επιλογές τους, ήτοι την αποδοχή άλλου κινητού, ή εκπτωτικού κουπονιού.

 

Εξ αιτίας του λάθους της Γερμανός έχασα την ευκαιρία να παραγγείλω από άλλο κατάστημα, άλλη συσκευή, επωφελούμενος τις μεγάλες εκπτώσεις της Μαύρης Παρασκευής. Ας μην νομίζουν λοιπόν ότι μου (μας) κάνουν κάποια χάρη επειδή μας προσφέρουν αυτό το κουπόνι στη θέση της παραγγελίας.

 

Ευχαριστώ ξανά το myphone.gr και τους χρήστες του για την ενημέρωση!:)

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν και εμένα το μεσημέρι για το iPhone se και αρνήθηκα εννοείται και ρωτάω υπάρχει άλλη προσφορά; Μου λέει όχι λυπάμαι. Δεν εχω κάτι άλλο να σας δώσω. Του λέω σε άλλους δώσατε δωροεπιταγες έμαθα. Με βάζει στην αναμονή και μετά μου λέει ότι θα την λάβω σε 48ωρες. 200€. Ευχαριστώ και εγώ για την ενημέρωση. Επίσης ρώτησα αν έχει προϋποθέσεις η επιταγή και μου είπε όχι. Για να δούμε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

A ρε κολπα.....δηλ δεν πηρατε κι σε προσφορα,και σας αναγκαζουν,να αγορασετε από τον Γερμανο και κάθε Γερμανο,πραγματα με τα χρηματα που δωσατε,κανονικα επρεπε επειδή δεν είναι ενταξει,να σας επιστραφουν τα χρηματα μεχρι ακεραιο,και για την ταλαιπωρια,για αποζημιωση ένα συμβολικο δωρο.....:X
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση σήμερα.:rolleyes:

 

Τελικά μετά από 20 λεπτά αναμονή κατάφερα να επικοινωνήσω με τις πωλήσεις. Τους έδωσα τον κωδικό της παραγγελίας. Με ρώτησαν αν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου. Τους είπα ναι και ότι μου πρότεινε το iphone se γιατί το 640 έχει εξαντληθεί. Τους είπα ότι δεν μου κάνει λόγω μεγέθους οθόνης. Μου απάντησαν ότι δεν έχουν κάποια άλλη πρόταση να μου κάνουν και με ρώτησαν πως θέλω να προχωρήσουμε. Εγώ εκείνη τη στιγμή αν δεν είχα ενημερωθεί από το myphone.gr για τις δωροεπιταγές το πιθανότερο ήταν να χαιρετούσα και να έκλεινα το τηλέφωνο. Ενημερωμένος όμως, ρώτησα αν υπάρχει κάποια άλλη προσφορά. Με έβαλαν πάλι σε αναμονή μερικά λεπτά και στο τέλος μου είπαν ότι θα μου δώσουν εκπτωτικό κουπόνι 200 ευρώ στα πλαίσια της πελατειακής μας συνεργασίας. Στο e-mail που είχα στείλει δεν απάντησαν.

 

Το κουπόνι, εφόσον μου το στείλουν, θα το χαρίσω γιατί δεν θέλω να ξαναμπλέξω με το Γερμανό. Μου άφησε αρνητική εντύπωση η συναλλαγή μαζί τους και ο τρόπος που διαχειρίστηκαν το θέμα βρωμάει χωριάτικη κουτοπονηριά. Σωστή επαγγελματική αντιμετώπιση θα ήταν να στείλουν ενημερωτικά email σε όλους όσοι δεν έλαβαν την παραγγελία τους με υπαιτιότητα της εταιρείας, και εκεί να τους εξηγήσουν εξ αρχής τις επιλογές τους, ήτοι την αποδοχή άλλου κινητού, ή εκπτωτικού κουπονιού.

 

Εξ αιτίας του λάθους της Γερμανός έχασα την ευκαιρία να παραγγείλω από άλλο κατάστημα, άλλη συσκευή, επωφελούμενος τις μεγάλες εκπτώσεις της Μαύρης Παρασκευής. Ας μην νομίζουν λοιπόν ότι μου (μας) κάνουν κάποια χάρη επειδή μας προσφέρουν αυτό το κουπόνι στη θέση της παραγγελίας.

 

Ευχαριστώ ξανά το myphone.gr και τους χρήστες του για την ενημέρωση!:)

 

Μην το αφήσετε απλά!

 

Καταγγείλτε το στο συνήγορο του καταναλωτή.

Δε στοιχίζει.

 

Έχετε υποχρέωση στην δική σας αξιοπρέπεια και στην ταλαιπωρία-ζημιά που παίχτηκε.

Αν έχετε δίκιο θα δικαιωθείτε. Και ίσως γίνει κάτι καλύτερο για να επανορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω στείλει να μου απαντήσουν γραπτώς τι και πως. Στηριζόμενος στο δικό τους μεηλ επιβεβαίωσης παρήγγειλα και θήκες και γυαλί. Οπότε τιθεται και ζήτημα οικονομικής ζημίας εξαιτίας τους. Χώρια που όπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω δεσμευσα στην ουσία 200 ευρώ σε αυτούς και θα μπορούσα να εχω πάρει κάτι άλλο. Το μεγάλο τους φαουλ ήταν το μεηλ επιβεβαίωσης που έστειλαν.

Την καταγγελία στο ινκα δεν την γλιτώνουν, απαντήσουν δεν απαντήσουν γραπτώς στο μεηλ. Απλά περιμένω να δω αν τελικά θα μου απαντήσουν γραπτώς. Αν κάνουμε όλοι το ίδιο θα τους πονέσει.

Link to comment
Share on other sites

A ρε κολπα.....δηλ δεν πηρατε κι σε προσφορα,και σας αναγκαζουν,να αγορασετε από τον Γερμανο και κάθε Γερμανο,πραγματα με τα χρηματα που δωσατε,κανονικα επρεπε επειδή δεν είναι ενταξει,να σας επιστραφουν τα χρηματα μεχρι ακεραιο,και για την ταλαιπωρια,για αποζημιωση ένα συμβολικο δωρο.....:X

 

Το παράδοξο είναι ότι δεν δώσαμε χρήματα. Αντικαταβολή είχα ζητήσει να το παραλάβω απο το κατάστημα της γειτονιάς μου. Αν είχαν πάρει χρήματα από μένα θα απαιτούσα να μου τα επιστρέψουν. Τα 200€ επιταγή είναι δώρο για την ταλαιπωρία όπως μου είπαν. Θα έρθει κωδικός στο mail μου και ότι αγορά κάνω βάζοντας τον κωδικό θα μειωθεί κατά 200€. Έτσι μου είπαν στο τηλέφωνο. Χωρίς προϋποθέσεις. Για να πω την αλήθεια δεν τους πιστεύω και αναμένω το mail με τον κωδικό να δω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...