Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την παραγγελια την εκανα αργα βραδυ την Δευτερα και παρελαβα Τεταρτη. Τριτη μου ειχαν στειλει μειλ οτι παραδοθηκε στον κουριερ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την παραγγελια την εκανα αργα βραδυ την Δευτερα και παρελαβα Τεταρτη. Τριτη μου ειχαν στειλει μειλ οτι παραδοθηκε στον κουριερ.

 

Τέλεια.

Πάντως να πω την αλήθεια. Μπορεί όλα να πήγαν στραβά με την παραγγελία του 950xl αλλά αυτή η προσφορά του κουπονιου ήταν πραγματικά σούπερ και μπράβο τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εβαλα δυο παραγγελιες τοτε, γιατι κολλησε το συστημα και μου ειχαν πει οτι η πρωτη ακυρωθηκε. Ε τελικα με την πρωτη πηρα το 950 xl και με τη δευτερη μου την ακυρωσαν αυτοι και πηρα και το iphone :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα να λάβω τον κωδικό. Πρώτη φορά στην ζωή μου πήγα να πάρω κάτι από τον Γερμανό και θα είναι και η τελευταία. ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ.

Εμένα να δεις πως με έχουν παιδεύσει αυτή την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Θα πω ένα μεγάλο μπράβο από μέρος μου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω όσοι έκαναν την παραγγελία για το 950xl και με αντικαταβολή στο κατάστημα και δεν είχαν να τους το δώσουν σας έδωσαν τσάμπα το iphone se για την ταλαιπωρία??? Εντωμεταξύ είχα κάνει όλα τα βήματα για την παραγγελία την Παρασκευή το βράδυ αλλά στο τελευταίο βήμα το καλοσκέφτηκα και δεν έκανα την παραγγελία...που να ήξερα....
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω όσοι έκαναν την παραγγελία για το 950xl και με αντικαταβολή στο κατάστημα και δεν είχαν να τους το δώσουν σας έδωσαν τσάμπα το iphone se για την ταλαιπωρία??? Εντωμεταξύ είχα κάνει όλα τα βήματα για την παραγγελία την Παρασκευή το βράδυ αλλά στο τελευταίο βήμα το καλοσκέφτηκα και δεν έκανα την παραγγελία...που να ήξερα....

 

Είχε δύο επιλογές, ή δωροεπιταγή 200 ευρώ ή 300 ευρώ έκπτωση στην αγορά iPhone se. Διάλεγες ότι ήθελες από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Είχε δύο επιλογές, ή δωροεπιταγή 200 ευρώ ή 300 ευρώ έκπτωση στην αγορά iPhone se. Διάλεγες ότι ήθελες από τα δύο.

 

οπότε το iphone se με πόσα χρήματα το αγόραζες?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ναι, public - kotsovolos - germanos κτλ το έχουν 499. Σε σκρουτζομάγαζο το βρίσκεις και 100 ευρώ φθηνότερα.

 

380 έχει το 16αρι και 435 το 64αρι!! Μεγάλη διαφορά το Skroutz

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω όσοι έκαναν την παραγγελία για το 950xl και με αντικαταβολή στο κατάστημα και δεν είχαν να τους το δώσουν σας έδωσαν τσάμπα το iphone se για την ταλαιπωρία??? Εντωμεταξύ είχα κάνει όλα τα βήματα για την παραγγελία την Παρασκευή το βράδυ αλλά στο τελευταίο βήμα το καλοσκέφτηκα και δεν έκανα την παραγγελία...που να ήξερα....

 

Το κακοσκεφτηκες είναι το σωστό..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με την Alpha Bank για την αποδεσμευση των χρημάτων μου και μου ειπανε οτι δεν υπάρχει κάποιο αίτημα απο το Γερμανο για την αποδεσμευση τους..Με ρώτησε αν εχω καποιο έγγραφο απο το καταστημα που να επιβεβαιώσει οτι μου ειπαν οτι θα μου επιστρεψουν τα λεφτα, της ειπα οτι εχω το mail που μου στειλανε στις 3 Δεκεμβρίου οτι τα χρήματα αποδεσμευτηκαν και θα φανουν απο Δευτέρα και μου ζητησε να της το προωθησω.. Το εστειλα και περιμενω από Δευτερα. Παράλληλα ακομη περιμενω να μου στειλουν το 2ο κουπονι, μιας και το πρωτο καηκε, γιατί κολλησε το site τους στο τελευταίο σταδιο της παραγγελίας

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν είσαι ο μόνος που κρατάνε τα χρήματα σου,Γερμανός ποτέ ξανά και μάλλον χρειάζεται και καμιά καταγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο αλλά δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να χρησιμοποιήσετε την κάρτα και όχι αντικαταβολή..... Η αντικαταβολή είναι η πιο σίγουρη οδός

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ουτε σήμερα έλαβα email για παραλαβή απο το κατάστημα. Τη Δεύτερα κλείνω μια εβδομαδα απο την ειδοποίηση οτι έφυγε από την αποθήκη....τελικά που είναι αυτή να αποθήκη, στην Ουρουγουάη??? Το μετάνιωσα χίλιες φορες που δεν έβαλα παράδοση στο σπίτι και όχι στο καταστημα...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ουτε σήμερα έλαβα email για παραλαβή απο το κατάστημα. Τη Δεύτερα κλείνω μια εβδομαδα απο την ειδοποίηση οτι έφυγε από την αποθήκη....τελικά που είναι αυτή να αποθήκη, στην Ουρουγουάη??? Το μετάνιωσα χίλιες φορες που δεν έβαλα παράδοση στο σπίτι και όχι στο καταστημα...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα ίδια εδώ απ την Δευτέρα το περιμένω

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Eγω μολις εδωσα παραγγελεια για το sony xperia x compact.To εχει προσφορα απο 470 στα 420 και επειδη βαριομουν να περιμενω για κατι αλλο, ειπα να το παρω.Απο την τσεπη μου θα βαλω 220,θεωρω πολυ καλυτερη αγορα απο το iphone se στα 200.Ελπιζω ολα να πανε καλα και να μου το φερουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους ξανά πήρα εχθές και μου είπαν να κάνω υπομονή θα έρθει ο ακυρωμένος κωδικός.Αλλά από αυτά που κατάλαβα πρέπει να βρίσκονται σ ένα μπάχαλο με τις παραγγελίες τους και με αυτο που έγινε την Black Friday.
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγω την "περιπέτεια" μου με την συγκεκριμένη προσφορά. Παρασκευή πρωί πάω σε κατάστημα Γερμανός και προς μεγάλη μου έκπληξη, υπήρχε διαθέσιμο το τελευταίο! Το παίρνω με συνοπτικές διαδικασίες, όλα καλα! Τρεις μέρες μετά, εμφανίζει στο πάνω μέρος της οθόνης μια γράμμη οριζόντια, η οποία δεν έβγαινε ποτέ. 3 hard reset και παλι εκει η γραμμή. Δευτέρα πρωί το πάω όπως το πήρα και μου είπαν αυτοί για DOA. Το έδωσα και απο τοτε, έως σήμερα περιμένω. Το έστειλαν, λέει, στα κεντρικά αλλα ακόμα δεν τους έχουν στείλει άλλο. Σιγά μην βρουν να στείλουν! Τι προτείνετε να κάνω; Να περιμένω να δω τι θα κάνουν; Να απαιτήσω τα λεφτά μου πίσω; Να προτείνω να στείλουν το ίδιο στο service μέσω εγγύησης; Έχουν περάσει ηδη 3 εβδομάδες!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εγώ τελείωσαν εχθες με την όλη ιστορία. Αφού πέρασε μία α εβδομάδα απο την ημερα που έλαβα το email για αποστολή τηε παραγγελίας απο την αποθήκη και είχα αρχησει να εκνευριζομαι αφάνταστα, κάλεσα εχθες στο eshop και μετα τις σχετικές εξηγησεις μου ειπαν να περάσω να παραλαβω απο το καταστημα όπως και έγινε.

Συμπέρασμα απο όλη αυτήν την ιστορία είναι οτι το eshop είναι πολύ φτωχό σε περιεχόμενο και κακό σε εξυπηρέτηση.

Το γενικότερο συμπέρασμα είναι βέβαια απόλυτα θετικό, καθώς η μη παραλαβή του προϊόντος ππυ αρχικα ήθελα οδηγησε σε μια άψογη κινηση απο την πλευρα της εταιρείας με την αποστολή της επιταγής, που τελικά κατέληξε να αγοράσω ενα απίστευτο monitor με €300, που λογικά ποτε δεν θα έπαιρνα. Αρα στο τέλος η ιστορία εξελίχθηκε σε ενα χριστουγεννιάτικο δώρο...

Εύχομαι σε ολους καλη επιτυχία με τις αγορες τους και την όλη διαδικασία και φυσικά καλές γιορτές...!!!

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εγώ τελείωσαν εχθες με την όλη ιστορία. Αφού πέρασε μία α εβδομάδα απο την ημερα που έλαβα το email για αποστολή τηε παραγγελίας απο την αποθήκη και είχα αρχησει να εκνευριζομαι αφάνταστα, κάλεσα εχθες στο eshop και μετα τις σχετικές εξηγησεις μου ειπαν να περάσω να παραλαβω απο το καταστημα όπως και έγινε.

Συμπέρασμα απο όλη αυτήν την ιστορία είναι οτι το eshop είναι πολύ φτωχό σε περιεχόμενο και κακό σε εξυπηρέτηση.

Το γενικότερο συμπέρασμα είναι βέβαια απόλυτα θετικό, καθώς η μη παραλαβή του προϊόντος ππυ αρχικα ήθελα οδηγησε σε μια άψογη κινηση απο την πλευρα της εταιρείας με την αποστολή της επιταγής, που τελικά κατέληξε να αγοράσω ενα απίστευτο monitor με €300, που λογικά ποτε δεν θα έπαιρνα. Αρα στο τέλος η ιστορία εξελίχθηκε σε ενα χριστουγεννιάτικο δώρο...

Εύχομαι σε ολους καλη επιτυχία με τις αγορες τους και την όλη διαδικασία και φυσικά καλές γιορτές...!!!

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσο κι ξεκίνησε λάθος η όλη ιστορία, βρέθηκα με μία smart tv αξίας 550€ (500 στα σκρουτζομάγαζα) με 350€ οπότε κι εγώ λέω ένα μεγάλο μπράβο στο φινάλε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι ξεκίνησε λάθος η όλη ιστορία, βρέθηκα με μία smart tv αξίας 550€ (500 στα σκρουτζομάγαζα) με 350€ οπότε κι εγώ λέω ένα μεγάλο μπράβο στο φινάλε.

Όλοι πήγαιναν για Lumia 950XL και κατέληξαν να μην πάρουν ουτε καν κινητό! :lol: Πολύ ωραία...

Σου έμεινε κανένα κινητό τουλάχιστον; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν τελειωσε με ολους καλα,καποιοι ακομα περιμενουμε και δεν θα τους βγη σε καλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...