Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μαζευτούμε κάποια άτομα για την καταγγελία θα τους πονέσει πολύ,εγώ είμαι έτοιμος.

Κι εγώ είμαι έτοιμος και οπωσδήποτε θα ασχοληθώ

αλλά θα περιμένω πρώτα να μου απαντήσουν οριστικά

Link to comment
Share on other sites

Μην το αφήσετε απλά!

 

Καταγγείλτε το στο συνήγορο του καταναλωτή.

Δε στοιχίζει.

 

Έχετε υποχρέωση στην δική σας αξιοπρέπεια και στην ταλαιπωρία-ζημιά που παίχτηκε.

Αν έχετε δίκιο θα δικαιωθείτε. Και ίσως γίνει κάτι καλύτερο για να επανορθώσουν.

 

Προσωπικά δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω, αλλά δεν θα με ξαναδούν σαν πελάτη, για τους λόγους που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτούμε κάποια άτομα για την καταγγελία θα τους πονέσει πολύ,εγώ είμαι έτοιμος.

Ακόμα την περιμένεις κι εσύ; :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τους πηρα εγω τηλεφωνο σημερα (τους ειχα ξανα παρει την Τριτη και με διαβεβαιωσαν 2 φορες κιολας οτι το κινητο θα το λαβω απλα θα αργησει λιγο)

Αφου τους εδωσα τον αριθμο παραγγελειας μου ζητησαν συγγνωμη και μου ειπαν οτι το κινητο δεν θα το παραλαβω..Με λιγα λογια και για να μην κουραζω αν δεν ειχα ενημερωθει για το τι παιζει απο το Myphone δεν θα ηξερα τι να πω και θα εχανα τις προσφορες (iphοne se,δωροεπιταγη)..Δεν ειχε καμια διαθεση να μου τις προσφερει και απλα περιμενε να το κλεισω..Οταν απερριψα το iphone se μου ειπε δεν μπορω να κανω κατι αλλο για εσας και αμεσως ειπα για την επιταγη και με φανερο δισταγμο και κομπιασμα μου ειπε οτι θα την λαβω και εγω..

 

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και απο τα παιδια και απο τους mods που δεν διεγραψαν τα οφ τοπικ μηνυματα και ηξερα πως να το χειριστω

 

ΝΑ πω την αληθεια το σκεφτομαι να τους παρω αυριο να μου δωσουν το iphone se γτ δεν τους εχω εμπιστοσυνη με την επιταγη,κατι μου λεει καπου θα κολλησει η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να δεχτείτε την προσφορά που θα σας κάνουν γιατί πηγαίνοντας με συνήγορο καταναλωτή κτλ δεν βλέπω τρόπο να πετύχετε νομικά κάτι καλύτερο. Πολύ λίγες ειδικές κατηγορίες προϊόντων έχουν νομική δέσμευση και για τον καταναλωτή και για το ονλάιν κατάστημα ότι πρέπει να εκτελεστεί η παραγγελία (και αυτά πιο πολύ για να αποτρέψουν τον καταναλωτή από το να μην παραλάβει όταν η ευμετάβλητη τιμή του συγκεκριμένου προϊόντος πέσει κάτω από την τιμή αγοράς). Αν δεν τους ένοιαζε δηλαδή η υστεροφημία τους απλά δεν θα έστελναν τίποτε και όσο και να χτυπιόμασταν κάτω δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως διαβαζοντας εχτες οτι απο μονοι τους δινουν αυτες τις προσφορες,ειπα οτι το χειριστηκαν καλα.

Μετα ομως απο αυτο που εγραψα μου αφησαν μια πικρη γευση και γενικα μια αισθηση ανασφαλειας για το τι θα γινει στο τελος, την εχω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχαμε πληρωσει κατι,απλα χασαμε την ευκαιρια να παρουμε σε προσφορα κατι την BF.Αν μας ελεγαν απο την αρχη οτι δεν εχουμε το κινητο διαθεσιμα θα ψαχναμε αλλου για καποια προσφορα.Και εδω και μια εβδομαδα μου ελεγαν οτι το κινητο θα το παρω κανονικα και σημερα μου ειπαν το κινητο παπαλα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που ζητησε τα χρηματα του πισω και δεν τα πηρε?

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα. Στις διαδικτυακές πωλήσεις αν δεν σου στείλουν αυτό που παράγγειλες είναι υποχρεωμένοι να σου πιστώσουν πίσω τα χρήματα. Η προσφορά αφορά έκπτωση στην περίπτωση που θέλεις να αγοράσεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοιταξτε τι (προσφορα) θα σας δωσουν γιατι ο γερμανος πουλαει και ανακατασκευασμένα τηλεφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως κοιταξτε τι (προσφορα) θα σας δωσουν γιατι ο γερμανος πουλαει και ανακατασκευασμένα τηλεφωνα.

Εγώ που πήρα και από κατάστημα και online κερδίζω χρυσή πατάτα?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που ζητησε τα χρηματα του πισω και δεν τα πηρε?

Εγώ στις 11:55 το πρωι της περασμένης Παρασκευης ακύρωσα τηλεφωνικά την παραγγελία που ειχα κανει στις 11 στο Γερμανό γιατί δεν μου ήρθε mail επιβεβαίωσης (αριθμο παραγγελιας ειχα μολις ολοκληρωθηκε η παραγγελία) , για να το παραγγειλω απο Cosmote. Στο Γερμανο ειχα πληρώσει με χρεωστικη και τα λεφτα μου ειναι ακομη "δεσμευμενα", δεν εχουν επιστραφει στο λογαριασμό μου. Την παραγγελία στην Cosmote την εκανα με αντικαταβολή στις 12:05 και μου ηρθε κανονικά και mail επιβεβαίωσης. Κινητό εννοειται δεν ελαβα ποτε.. Και μέχρι τωρα δεν με εχουν παρει ουτε απο Γερμανό ούτε απο Cosmote τηλεφωνο, παρολο που επικοινωνησα εγω χθες τηλεφωνικά και με mail και με τα τους δυο... Το μονο που μου ειπαν απο cosmote ήταν ότι θα επικοινωνήσουν αυτοι και να μην ανησυχω, ενω απο Γερμανο δεν εβρισκαν την παραγγελία μου αλλα ουτε ότι την ειχα ακυρωσει αλλα να μην ανησυχω... Sorry για το μεγαλο post, αλλα εχω αρχισει να ανησυχω.. Χαχα

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΝΑ πω την αληθεια το σκεφτομαι να τους παρω αυριο να μου δωσουν το iphone se γτ δεν τους εχω εμπιστοσυνη με την επιταγη,κατι μου λεει καπου θα κολλησει η διαδικασια.

 

Μη σε ανησυχεί, έχουν αρχίσει να έρχονται...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που μερικοί παραγγειλαν κι από τα δυο καταστήματα το ίδιο προϊόν και οι περισσότεροι δεν πήραν ουτε 1! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που μερικοί παραγγειλαν κι από τα δυο καταστήματα το ίδιο προϊόν και οι περισσότεροι δεν πήραν ουτε 1! :(

Σε περίπτωση που αναφέρεσαι σε εμενα, για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις, εγω ακυρωσα την παραγγελια στο Γερμανο και μετα εκανα παραγγελια στην Cosmote. Σε καμια περίπτωση δεν ηθελα να βγαλω κερδος, απλα δυστυχώς εδω και μια εβδομαδα το redmi note 3 pro το χω με χαλασμένο μικρόφωνο και από το να παρω παλι κινεζικο, προτιμησα αγορα απο ελληνικο καταστημα με εγγύηση 2 ετών, η οποία δυστυχώς δεν ολοκληρωθηκε ποτε..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεται που το έκανα γιατί δεν είχε έρθει στην αρχή email επιβεβαίωσης από τον Γερμανό και έτσι προσπάθησα και από την cosmote,τελικά πήρα και από τους δυο email,πήρα τηλέφωνα και μου είπαν ότι θα πάρω δεύτερο email γιατί θα έρθουν οι συσκευές,η cosmote ακύρωσε (ξέρετε πως)και ο Γερμανός ακόμη με εμένα δεν ξέρει τη του γίνεται.

Θεωρώ ότι πρέπει να φάνε καταγγελία γιατί αν δεν φάνε θα το ξανακάνουν.

Όσο για τις δώρο επιταγές τη να τις κάνω να τους δώσω 200€ και να βάλουν άλλα τόσα αφού με 400€ δεν έχουν κάτι καλό που να με ενδιαφέρει από ότι είδα,και με 200 € μπορώ να πάρω κάτι που με ενδιαφέρει από αλλού,άρα κοιτάνε να μας δεσμεύσουν να ψωνίσουμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεται που το έκανα γιατί δεν είχε έρθει στην αρχή email επιβεβαίωσης από τον Γερμανό και έτσι προσπάθησα και από την cosmote,τελικά πήρα και από τους δυο email,πήρα τηλέφωνα και μου είπαν ότι θα πάρω δεύτερο email γιατί θα έρθουν οι συσκευές,η cosmote ακύρωσε (ξέρετε πως)και ο Γερμανός ακόμη με εμένα δεν ξέρει τη του γίνεται.

Θεωρώ ότι πρέπει να φάνε καταγγελία γιατί αν δεν φάνε θα το ξανακάνουν.

Όσο για τις δώρο επιταγές τη να τις κάνω να τους δώσω 200€ και να βάλουν άλλα τόσα αφού με 400€ δεν έχουν κάτι καλό που να με ενδιαφέρει από ότι είδα,και με 200 € μπορώ να πάρω κάτι που με ενδιαφέρει από αλλού,άρα κοιτάνε να μας δεσμεύσουν να ψωνίσουμε από εκεί.

Κι εγώ αυτό θεωρώ. Αλλά όχι μόνο από σένα, αλλά από όλους μαζί για καλύτερα αποτελέσματα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η επιταγή ήρθε σήμερα και τελικά επειδή από κινητά δεν βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον, μάλλον με βλέπω να πάω για οθόνη που πρόσφατα μου χάλασε κιόλας...τέλος καλό όλα καλά...όσο για το επισκευασμένο πραγματικα υπάρχουν, αλλά εννοείται ότι το γράφει επάνω στο προϊόν και δεν ειναι δυνατόν να στο πουλήσουν χωρίς να το ξέρεις, αφού εσυ θα παραγγείλεις original...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η επιταγή ήρθε σήμερα και τελικά επειδή από κινητά δεν βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον, μάλλον με βλέπω να πάω για οθόνη που πρόσφατα μου χάλασε κιόλας...τέλος καλό όλα καλά...όσο για το επισκευασμένο πραγματικα υπάρχουν, αλλά εννοείται ότι το γράφει επάνω στο προϊόν και δεν ειναι δυνατόν να στο πουλήσουν χωρίς να το ξέρεις, αφού εσυ θα παραγγείλεις original...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελικά η επιταγή έχει κάποιο περιορισμό; Γιατί δεν περιμένεις τα Χριστούγεννα που θα βγούν προσφορές; Εξάλλου είναι μέχρι 31/12 η λήξη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα με πήραν κι εμένα τηλέφωνο απο cosmote και μου αντιπρότειναν το iphone SE. Για μένα δυστυχώς δεν άξιζε, ήθελα το Lumia 950 xl για την κάμερα και την τεράστια οθόνη του, από 5,7" σε 4" είναι τεράστια διαφορά..Οπότε δέχθηκα κι εγώ τη δωροεπιταγή..τηλεφωνικά μου είπε ότι μπορώ να κάνω οποιαδήποτε αγορά στο Γερμανό, μόνο online, μέχρι 31/12..Δυστυχώς δεν βρίσκω στο Γερμανό κινητό, στα ίδια χρήματα, που θα μπορούσε να αντικαταστήσει το 950 xl ...οπότε με βλέπω να παίρνω κανά παιχνίδι για το ps3...Έστω κι έτσι, εγώ τους δίνω ένα Point στην cosmote, γιατί χωρίς να πληρώσω κάτι (είχα βάλει με αντικαταβολή την παραγγελία) μου έδωσε δωροεπιταγή... (μόλις έλαβα και mail από το Γερμανό που είχα ακυρώσει την παραγγελία, ότι τα χρήματα αποδεσμεύτηκαν και θα φανούν τη Δευτέρα στο λογαριασμό μου).

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να μας έρθει και στους υπόλοιπους γιατί έχω παραλάβει πράγματα από Γερμανία πιο γρήγορα από όσο κάνουν να φτάσουν τα email του Γερμανού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η επιταγή έχει κάποιο περιορισμό; Γιατί δεν περιμένεις τα Χριστούγεννα που θα βγούν προσφορές; Εξάλλου είναι μέχρι 31/12 η λήξη.

 

 

 

Αυτό είχα σκεφτεί και εγώ, αλλά λέει ξεκάθαρα ότι δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλες προσφορές...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα με πήραν τηλέφωνο και μόλις έλαβα και το κουπονι με mail με ημερομηνία λήξης 31/12! Αντε επιτελους πηρε μπροστά το σύστημα.. το κουπόνι μεταξύ άλλων αναφέρει:

"Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστoύμε που επιλέγετε τον ΟΜΙΛΟ ΟΤΕ για τις αγορές σας.

Λυπούμαστε που το προϊόν που παραγγείλατε από το cosmote.gr εξαντλήθηκε σύντομα και για αυτό το λόγο, σας προσφέρουμε ένα κουπόνι έκπτωσης 200€ το οποίο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για τις χριστουγεννιάτικες αγορές σας, στο ηλεκτρονικό κατάστημα με την μεγαλύτερη ποικιλία σε προϊόντα τεχνολογίας του Oμίλου μας, το germanos.gr.

Χρήσιμες Πληροφορίες

 Το κουπόνι μπορεί να εξαργυρωθεί μέχρι και τις 31/12/2016

 Τα κουπόνι προσφέρεται μόνο για αυτή την ειδική προσφορά και δεν μπορεί να συνδυαστεί με κουπόνια ή/ και δωροεπιταγές από άλλες ενέργειες

 Τα κουπόνια δε μπορούν να εξαργυρωθούν με μετρητά, να χρησιμοποιηθούν για εξόφληση λογαριασμού, αγορά εισιτηρίων, υπηρεσιών, άυλου χρόνου ομιλίας ή οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία

 Σε περίπτωση ακύρωσης της παραγγελίας σας ή επιστροφής της λόγω μη παραλαβής, το ποσό του εκπτωτικού κουπονιού δεν επιστρέφεται και δεν μπορεί να δοθεί νέος κωδικός."

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Σαν σουμα της όλης υπόθεσης εγώ θα πω ένα μεγάλο μπράβο στην cosmote για αυτή της την κίνηση από το πουθενά βρεθήκαμε με ένα κουπόνι αξίας διακοσίων ευρώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...