Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα θα χρειαστώ βοήθεια στο παρακάτω πρόβλημα:

Διαθέτω 2 wearables το gear s3 και το samsung watch.

Μέχρι σήμερα το πρωί όλα ήταν τέλεια.

Σήμερα όμως το τηλέφωνο μου (S8 plus) πήρε την τελευταία ενημέρωση του android.

Έκτοτε το gear s3 έχασε τις επαφές. Με τίποτα δε συγχρόνιζε με το τηλέφωνο για τις βασικές κλήσεις (που είναι απαραίτητες). Αφού δοκίμασα τα πάντα τελικά έκανα επαναφορά του ρολογιού μήπως και λυθεί το θέμα. Μεγα λάθος: Από τη στιγμή εκείνη δεν έχω πλεον δυνατότητα σύνδεσης. Και μόλις συγχρόνισε και το watch είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Ετσι σήμερα και τα δύο ρολόγια δε μπορούν να συγχρονιστούν με το τηλέφωνο. Γίνεται ένα ατελείωτο loop επανεκκινήσεων και όλα από την αρχή, κρασάρει συνεχώς το πρόγραμμα gear watch plugin. Δοκίμασα ότι λύση μπορούσα, καθάρισα cache, εκανα επανεγκατάσταση των πάντων, έβαλα ακόμα και προηγούμενη έκδοση του gear wearable από το sammobile.

Με τίποτα δεν ολοκληρώνει τη σύνδεση. βλέπει το νουμερο ξεκινάει το pairing και τίποτα. Ανοίγω το ρολόι χωρίς συνδεση με το τηλέφωνο και μόλις ανοίγω το Bluetooth πάει να συνδεθεί, δείχνει να την ολοκληρώνει, και ζητάει να κάνει επανεκκίνηση το ρολοι > πάλι στο τίποτα.

Οποιος μπορεί να βοηθήσει, μιλαμε δε μπορώ να χρησιμοποιήσω κανέα ρολόι ξαφνικά!

Σας ευχαριστώ

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις παλαιότερη έκδοση του gear watch plug in,οχι του Samsung gear.

Γύρνα και το τηλέφωνο σου στα αγγλικά πρώτα.

Βαλε του Δεκεμβρίου!

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις παλαιότερη έκδοση του gear watch plug in,οχι του Samsung gear.

Γύρνα και το τηλέφωνο σου στα αγγλικά πρώτα.

Βαλε του Δεκεμβρίου!

Καλημερα, Σας ευχαριστω πολύ, δουλεψε!

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Πανε στην σελιδα sammobile και κατεβασε μια προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης και θα συνδεθει.Αφου συνδεθει και σου ζητησει update θα το κανεις κανονικα και ετσι θα εχεις την τελευταια εκδοση και το ρολοι συνδεδεμενο κανονικα.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα κ εγώ μετά από επαναφορά του ρολογιού. Πώς θα κατεβάσω παλιότερη έκδοση του plugin; Βοήθεια γιατί δν είμαι κ πολύ σχετικός...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα κ εγώ μετά από επαναφορά του ρολογιού. Πώς θα κατεβάσω παλιότερη έκδοση του plugin; Βοήθεια γιατί δν είμαι κ πολύ σχετικός...

Εγώ βάζω του Δεκεμβρίου και παίζει.

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/galaxy-watch-plugin/galaxy-watch-plugin-2-2-05-18081741n-release/galaxy-watch-plugin-2-2-05-18081741n-android-apk-download/

 

Γυρνα και το τηλέφωνο σου στα Αγγλικά καλού κακού.

Μετά το γυρνάς ελληνικά και μπορείς να κάνεις και την αναβάθμιση κανονικά απο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανεις απο εσάς να συγχρονίσει βήματα και παλμους απο το ρολόι στο κινητό μεσω Wifi; γιατι εμένα λεει οτι συγχρόνισε αλλα δεν μεταφέρει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση του tizen ,ενώ έχω την οθόνη alaways on αυτό συνεχίζει και σβήνει η οθόνη.

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα. Δηλαδή μπορεί να σβήσει μετά από 5 λεπτά ή μετά από 2 ώρες.

Δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμιση του tizen ,ενώ έχω την οθόνη alaways on αυτό συνεχίζει και σβήνει η οθόνη.

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα. Δηλαδή μπορεί να σβήσει μετά από 5 λεπτά ή μετά από 2 ώρες.

Δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ακριβώς αντιμετωπιζω και εγώ και το έχω ξαναγράψει εδώ. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Το κάνει και με μαμα faces και με κατεβασμένα. Ούτε hard reset το σώζει. Ελεγα να το πάω service αλλά δεν θα μπορώ να το αποδείξω αφού δεν το κάνει πάντα.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς αντιμετωπιζω και εγώ και το έχω ξαναγράψει εδώ. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Το κάνει και με μαμα faces και με κατεβασμένα. Ούτε hard reset το σώζει. Ελεγα να το πάω service αλλά δεν θα μπορώ να το αποδείξω αφού δεν το κάνει πάντα.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

 

Ναι και μένα το κάνει μερικές φορές

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει την αναβάθμιση που έχει βγάλει το ρολόι και να δουλεύει σωστά; Με αυτά που διαβάζω βλέπω να μένω στην προηγούμενη για καιρό ακόμα
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το πήρα έβαλα την τελευταία version αλλά δεν μπορώ να πω αν δουλεύει καλύτερα από πριν.

Αλλά σκάλες διαβάζει σωστά απ' όσο έχω δει, ύπνο κανονικά χωρίς περίεργα του στυλ κάθομαι καναπέ κ νομίζει ότι κοιμάμαι.

Τώρα για το AOD η απορία μου είναι πως όταν το έχω ενεργοποιημένο μετά από λίγο μπαίνει ενα screensaver (αν μπορώ να το πω έτσι) κ δεν είναι τονwatchface που έχω ρυθμίσει ορατό συνέχεια (έτσι νόμιζα τουλάχιστον).

 

Τρέξιμο δείχνει αρκετά καλό απλά δεν ξέρω αν το S health είναι το καλύτερο η να βάλω το Strava η το myrunapp της UA (Για την ώρα τρέχω το 10Κ).

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση από εμένα. Έχω το OnePlus 6T και το χρησιμοποιώ με δύο κάρτες. Για όσους έχουν oneplus ξέρουν ότι υπάρχουν ενσωματωμένες οι παράλληλες εφαρμογές και τις χρησιμοποιώ για το viber και το whatsapp. Παρατηρώ ότι για αυτές τις εφαρμογές δε μου έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι από τη δεύτερη κάρτα (που έχω βάλει τις παράλληλες εφαρμογές) αλλά μόνο στην πρώτη. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και το καλύτερο. Ενώ έχω απενεργοποιήσει τους παλμούς καθώς δεν με ενδιαφέρει να μετράει, το έπιασα να αναβοσβηνει το φωτάκι από κάτω και μάλιστα για ώρα. Έπρεπε να απενεργοποιησω το ρολόι για να σταματήσει. Ποιος ξέρει τι σκαλωμα έφαγε

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και το καλύτερο. Ενώ έχω απενεργοποιήσει τους παλμούς καθώς δεν με ενδιαφέρει να μετράει, το έπιασα να αναβοσβηνει το φωτάκι από κάτω και μάλιστα για ώρα. Έπρεπε να απενεργοποιησω το ρολόι για να σταματήσει. Ποιος ξέρει τι σκαλωμα έφαγε

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Αυτό το παρατήρησα και στο galaxy watch χθες. Δεν έλεγε να σταματήσει. Εγώ βέβαια το έχω να μετράει, αλλά όχι το συνεχόμενο. Το έβγαλα από τον χάρη μου και σταμάτησε.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν το ρολόι μετράει τα βήματα τα μετράει μετά από κάποιο αριθμό βημάτων και μετά; Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s9 plus μου παρουσιάστηκε σήμερα αυτό το ανεξήγητο battery drain. Έχετε προσέξει κάτι αντίστοιχο;ca0b90b32919a63046fb636c63b54656.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν το ρολόι μετράει τα βήματα τα μετράει μετά από κάποιο αριθμό βημάτων και μετά; Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, όλα τα μετράει.

Απλά μετά τα 10' περπάτημα (συνεχόμενο) το καταγράφει ως άσκηση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όλα τα μετράει.

 

Απλά μετά τα 10' περπάτημα (συνεχόμενο) το καταγράφει ως άσκηση.

Δλδ σου μετραει και τα τρία βήματα που μπορεί να κανεις;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει το s3 και το δουλευει με τηλεφωνο Huawei?εχει ολες τις λειτουργιες οπως οταν εχεις samsung τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει το s3 και το δουλευει με τηλεφωνο Huawei?εχει ολες τις λειτουργιες οπως οταν εχεις samsung τηλεφωνο?

Σαν τι να μην λειτουργεί;

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν έρχεται μήνυμα στο messenger δεν εμφανίζεται το κείμενο ούτε από ποιον είναι - μόνο ειδοποίηση ότι έχεις μήνυμα. Σε samsung εμφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να μην λειτουργεί;

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν έρχεται μήνυμα στο messenger δεν εμφανίζεται το κείμενο ούτε από ποιον είναι - μόνο ειδοποίηση ότι έχεις μήνυμα. Σε samsung εμφανίζεται;

Σε μένα με lg v30 από messager lite έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις με όνομα και περιεχόμενο

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου φέραν το s3 gear frontier απο Αμερική η συσκευή μου ειναι huawei mate 20 lite εχω κατεβάσει την εφαρμογή κανονικα αλλα δεν μπορεί να συνδεθεί το ρολοι απο τν samsung που μιλησα στο τηλέφωνο ειπαν πως πιθανών ειναι επειδή αλλαζει η ήπειρος των δυο συσκευών εβαλα το κινητό στα αγγλικά το σύνδεσα μεσω Bluetooth αλλα δεν δουλεύει 100% και οταν εκανε αποσύνδεση παλι τα ιδια δεν συνδέεται με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα: Όταν το παίρνω μόνο του χωρίς το κινητό δηλαδή και ξεκινάω μια άσκηση (π.χ. τρέξιμο) ΑΦΟΥ έχει λοκάρει το gps, ξεκινάει η δραστηριότητα, ωστόσο δεν μετράει απόσταση (ακόμα και τα βήματα που μετράει ανεξάρτητα της άσκησης παραμένουν κολλημένα) και μόνο με restart φτιάχνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς; Τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω σε διάφορα ερωτήματα σας.. είμαι επίσημα κάτοχος του S3 εδώ και δυο μήνες σχεδόν.. και δεν θέλω να το βγάλω από το χέρι μου.. όταν το πήρα είχα το s8 με το οποίο κούμπωσε κατευθείαν και πήρε και το update την 4.0.0.3 όπου το έκανε να πετάει.. το λέω γιατί πριν το πάρω επίσημα μου είχε δανείσει ο κουμπάρος μου το s3 του που το είχε ένα χρόνο περίπου πίσω. Όσον αφορά κάποιοι που έλεγαν ότι έχασαν τους αισθητήρες όταν εκαναν την αναβάθμιση στην 4 δυστυχώς αυτό συνέβη σε αρκετούς όταν πήρε την 3.1.3 και αν δείτε σε παγκόσμια φόρουμ της Samsung το αναφέρουν και στο σέρβις εδώ το δέχονται και αλλάζουν μητρική. Όσον αφορά αλλά κινητά εκτός Samsung αυτή τη στιγμή το έχω με ένα Pocophone και τα πάνε περίφημα απλά θέλει το τελευταίο Galaxy wear και τα υπόλοιπα τα κατεβάζει μετά. Αλλά σε κάθε περίπτωση μιλάει κατευθείαν. Όποιος έχει κάποιο σοβαρό θέμα και μπορώ να τον βοηθήσω εδώ είμαι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...