Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμενα.Κατοχος και εγω ενός P9 Lite από βοντα branded.Κανενα θεμα και θεωρω το κινητο αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του.

Πηρε και αναβάθμιση σε Β120 με το που το ανοιξα.Επισης θελω να αναφερω ότι διαβασα σε διπλανο site ότι το πρωτο τριμηνο του 17 θα παρουμε αναβάθμιση σε 7.0 Νougat.Πραγματικα πολύ ευχαριστο αν συμβει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα.Κατοχος και εγω ενός P9 Lite από βοντα branded.Κανενα θεμα και θεωρω το κινητο αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του.

Πηρε και αναβάθμιση σε Β120 με το που το ανοιξα.Επισης θελω να αναφερω ότι διαβασα σε διπλανο site ότι το πρωτο τριμηνο του 17 θα παρουμε αναβάθμιση σε 7.0 Νougat.Πραγματικα πολύ ευχαριστο αν συμβει αυτό.

 

πρωτο τριμηνο αποκλειεται ,περυσι το p8 lite που το ειχα πηρε ιουνιο την 6,αρα ιουνιο και βλεπουμε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες, πώς απενεργοποιείται η δόνηση από τις ειδοποιήσεις εντελώς; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα στις ρυθμίσεις...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβη κι εμενα με εφαρμογη να ερχονται ειδοποιησεις σε wifi και οχι σε 4G οπως ειχε γραψει ενας φιλος..

 

Ανοιγοκλεισα το flight mode και ηρθαν ολες οι ειδοποιησεις και αυτης της εφαρμογης. Απ οτι φαινεται ενιοτε μου τραβαει κολληματα τα mobile data και ειτε δεν λειτουργει καθολου το ιντερνετ ή υπολειτουργει. Εως οτου κανω manual roam (επανεκκινηση, ανοιγοκλεισω το flight mode etc). Το πηγα απο smart σε performance το battery plan να δω μηπως και υπαρχει καμια διαφορα γιατι ολα τα αλλα τα εχω δοκιμασει ανεπιτυχως. Πολυ εκνευριστικο μερικες φορες...

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

πρωτο τριμηνο αποκλειεται ,περυσι το p8 lite που το ειχα πηρε ιουνιο την 6,αρα ιουνιο και βλεπουμε.

Κυκλοφορεί για το l31 και την έχουν περάσει μερικοί δες εδώ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1260560

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται να ρυθμισεις το μεγεθος της γραματοσειρας σε μεγαλο μεγεθος?

θελω να το παρω για την μανα μου που εχει πρεσβυωπια

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω site υπάρχουν διάφορες εκδόσεις ota ή full firmwares ανά κωδικό κινητού πχ το vodafone είναι VNS-L21C02 . Γνωρίζει κανείς εάν είναι ΟΚ ; εμένα σαν vodafone Έχει την Β122 και εκεί έχει διαθέσιμη την Β125.

 

Άσχετο αλλά είδα και εκδόσεις Β170 σε full . Μπορούμε να τις βάλουμε ή χάνουμε την εγγύηση;

 

Ευχαριστώ

 

http://hwmt.ru/hwmtsite/база-найденных-прошивок/?model=VNS-L21

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως προσθετω τα email μου yahoo και gmail στο φακελο email προσπαθω βαζω τους κωδικους αλλα μου βγαζει προβλημα στο pop και imap λιγο βοηθεια παιδεια ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Λοιπόν, σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό για έναν φίλο. Τον ενδιαφέρει η κάμερα. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το A5 2016, αλλά κατέληξα σε αυτό. Από ποιο κατάστημα όμως να το πάρω;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί για το l31 και την έχουν περάσει μερικοί δες εδώ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1260560

 

δεν το τολμαω και δεν ειναι τα λεφτα που θα χασω...ειναι η ταλαιπωρια αν παθει κατι το κινητο- τρεχα απο εδω τρεχα απο εκει,σωσε τηλεφωνο-εικονες -βιντεο κλπ.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δεν το τολμαω και δεν ειναι τα λεφτα που θα χασω...ειναι η ταλαιπωρια αν παθει κατι το κινητο- τρεχα απο εδω τρεχα απο εκει,σωσε τηλεφωνο-εικονες -βιντεο κλπ.

 

μην μπερδεύεσαι , δεν το είπα για να το δοκιμάσεις, έχει προβληματάκια ακόμη , απλά είναι στα σκαριά οπότε δεν το βλέπω για καλοκαίρι αλλά για αρχές του 17 (1ο τρίμηνο όπως λένε) να βγαίνει σαν κανονική έκδοση

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

μην μπερδεύεσαι , δεν το είπα για να το δοκιμάσεις, έχει προβληματάκια ακόμη , απλά είναι στα σκαριά οπότε δεν το βλέπω για καλοκαίρι αλλά για αρχές του 17 (1ο τρίμηνο όπως λένε) να βγαίνει σαν κανονική έκδοση

 

παντως στο p8 lite ετσι ειχε γινει οποτε κραταω την ιστορια :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί όσο διάβασα δεν το βρήκα,μπορεί το τηλέφωνο με μια κάρτα να γίνει με δυο κάρτες σιμ;και αν ναι είναι εύκολη διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Λοιπόν, σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό για έναν φίλο. Τον ενδιαφέρει η κάμερα. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το A5 2016, αλλά κατέληξα σε αυτό. Από ποιο κατάστημα όμως να το πάρω;

 

το πιο φτηνό στο σκρουτζ απλά να ναι unbranded πρώτου κάνεις την παραγγελία ρώτα στο κατάστημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση γιατί όσο διάβασα δεν το βρήκα,μπορεί το τηλέφωνο με μια κάρτα να γίνει με δυο κάρτες σιμ;και αν ναι είναι εύκολη διαδικασία;

πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader δηλ bb η εγγύηση

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κάποιον που ξέρει να παίζει με την camera.

Επειδή γενικά δεν πολυασχολούμαι με φωτογραφίες, settings κλπ, τράβηξα προχθές κάτι φωτογραφίες με μέτριο φωτισμό (είχε συννεφιά) και πρόσεξα (κυρίως όταν τις κάνω ζουμ) μια κάποια "θολούρα" όπου γινόταν εναλλαγή χρώματος (πχ μεταξύ πετρών που φαίνονταν στο background). Επίσης (παίζει βέβαια να είναι το ίδιο πράγμα) πάλι "θολούρα" έχω παρατηρήσει σε κάποια φωτογραφία που τράβαγα αντικείμενο που βρισκόταν σε μεγάλη απόσταση (~10 μέτρα).

Τα παραπάνω είναι θέματα της κάμερας καθαυτής ή υπάρχει κάποια ρύθμιση στην "επαγγελματική φωτογραφία" (ή όπως λέει το mode το κινητό) που πρέπει να πειράζω (πχ iso);

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως υπάρχει έκδοση 28-11-2016, η Β170 η οποία φέρνει το Voice over LTE στο κινητό.

Πράγμα που υποστηρίζει η cosmote.

Για να δούμε,αν γίνει αυτό είναι σούπερ.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψιλο εκνευρίσει την γυναίκα μου με τα θέματα του κινητού αφου στο δικό μου honor 6 δειχνουν πιο πλήρη από ότι στο p9.

Αυτό όμως γιατί συμβαίνει;

Το ίδιο θέμα παρουσιάζεται στην δική μου συσκευή πιο πλήρες ενώ στο p9 lite βγαίνει λειψό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Διαβασα καποιες σελιδες απο το topic εδω, απλα θα ηθελα μια τελικη γνωμη.

Βλεπω πολυ καλες κριτικες για το P9 Lite.

Εγω ειμαι χρηστης LG G4 Dual Sim και δεν με ικανοποιει η μπαταρια.

Αξιζει η μεταβαση στο Huawei;

Ποια ειναι τα θετικα-αρνητικα του κινητου αυτου;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κάποιον που ξέρει να παίζει με την camera.

Επειδή γενικά δεν πολυασχολούμαι με φωτογραφίες, settings κλπ, τράβηξα προχθές κάτι φωτογραφίες με μέτριο φωτισμό (είχε συννεφιά) και πρόσεξα (κυρίως όταν τις κάνω ζουμ) μια κάποια "θολούρα" όπου γινόταν εναλλαγή χρώματος (πχ μεταξύ πετρών που φαίνονταν στο background). Επίσης (παίζει βέβαια να είναι το ίδιο πράγμα) πάλι "θολούρα" έχω παρατηρήσει σε κάποια φωτογραφία που τράβαγα αντικείμενο που βρισκόταν σε μεγάλη απόσταση (~10 μέτρα).

Τα παραπάνω είναι θέματα της κάμερας καθαυτής ή υπάρχει κάποια ρύθμιση στην "επαγγελματική φωτογραφία" (ή όπως λέει το mode το κινητό) που πρέπει να πειράζω (πχ iso);

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Κοίτα γενικά με τις φωτογραφίες όσο παίζεις με τις ρυθμίσεις τόσο καλύτερο θα είναι το αποτέλεσμα. Πχ αν έχεις μικρότερο ISO θα έχεις και λιγότερους κόκκους στη φωτογραφία σου αλλά αν δεν έχει πολύ φως θα πρέπει να έχεις σταθερό το χέρι σου (γιατί το διάφραγμα θα παραμένει για πιο πολύ χρόνο ανοιχτό), αλλιώς μπορεί να βγει κουνημένη (θολή) η φωτογραφία.

 

Δε είμαι και φωτογράφος αλλά γενικά με κανονικές συνθήκες βγάζει καλές φωτογραφίες. Έχω βγάλει τα παιδιά φωτογραφίες και τις έχω τυπώσει σε 20 Χ 30 και έχουν βγει πολύ καλές!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Διαβασα καποιες σελιδες απο το topic εδω, απλα θα ηθελα μια τελικη γνωμη.

Βλεπω πολυ καλες κριτικες για το P9 Lite.

Εγω ειμαι χρηστης LG G4 Dual Sim και δεν με ικανοποιει η μπαταρια.

Αξιζει η μεταβαση στο Huawei;

Ποια ειναι τα θετικα-αρνητικα του κινητου αυτου;

Ευχαριστω :)

 

Δεν θα έλεγα πως αξίζει καθόλου. Το G4 έχει παρόμοιο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη και πάρα πολύ καλύτερη κάμερα. Αν έχεις τόσο θέμα με την μπαταρία, τότε πάρε μια battery case, ή μια δεύτερη μπαταρία.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερνεις; Εμένα οριακά κάποιες μέρες 24 ώρες...

 

Να ρωτησω και εγώ κάτι: επειδή έχω πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο, λέω να αγοράσω μία sd. Από ότι διάβασα, μπορώ να αποθηκευω data από Παιγνιδια στην κάρτα sd. Υπάρχει ενδεχόμενο να μου κολλάνε τα παιγνίδια; Θα κοιτάξω βέβαια να πάρω γρήγορη κάρτα αλλά θα είμαι εντάξει;

 

Υπόψιν δεν έχω φωτογραφίες στο κινητό αλλά μόνο εφαρμογές.

Edited by gasgounis
προσθήκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα όσο πολύ μπορούσα το thread αλλά κανείς μάλλον δεν έχει πάθει αυτό που μου συμβαίνει. Θα ήθελα κάποιος να μπορεί να δώσει μια ερμηνεία. Αγόρασα το P9 lite Single SIM με RAΜ 3G, σήμερα από μαγαζί που βρήκα στο Skroutz. Για να μην τα πολυλογώ, από τις βασικές λειτουργίες, το κινητό το μόνο που κάνει, είναι να παίρνει και να λαμβάνει κλήσεις, και φωτογραφίες/βίντεο. Τίποτα άλλο! Δεν μπαίνει στο playstore! Με το που πατάω το εικονίδιο, κάνει ένα φλασάκι για δέκατα δευτερολέπτου σαν να πάει να ανοίξει και με πετάει στην αρχική. Δεν συνδέεται στον λογαριασμό μου google. Πατάω αποδοχή, και μετά στην επόμενη οθόνη πατάω «συνέχεια» και δεν κάνει απολύτως τίποτα. Και όχι τίποτα άλλο, όλες τις επαφές μου τις έχω στο google. Δεν συνδέεται ούτε το Chrome. Πατάω «σύνδεση» τίποτα. Στο youtube το ίδιο. Πάω να βάλω του gmail μου, το ίδιο. Ακόμα και δύο άλλα μέιλ που έβαλα, ένα εταιρικό και ένα hotmail, τα ανοίγει μεν, αλλά μόλις πάω να ανοίξω κάποιο συγκεκριμένο, κρασάρει και με πετάει στην αρχική.

Εντάξει είναι μεγάλο ξενέρωμα και θα πάω αύριο να δω τι μπορεί να γίνει, (ελπίζω μήπως μου το αντικαταστήσουν) απλά θέλω αν κάποιος είχε ποτέ το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό, μήπως και βρω καμιά άκρη.

Στο σετάρισμα δεν έκανα τίποτα λάθος. Ολα by default, και μια ενημέρωση που μου έβγαλε στην αρχη κάνα 20λεπτο, όλα νορμάλ. Ολα αυτά τα προβλήματα τα ανακάλυψα όταν πλέον βγήκα έτοιμος στην αρχική οθόνη, και άρχισα το hands on. Το έκανα επαναφορά, τα ίδια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μπει στον κόπο

Edited by pani74
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Διαβασα καποιες σελιδες απο το topic εδω, απλα θα ηθελα μια τελικη γνωμη.

Βλεπω πολυ καλες κριτικες για το P9 Lite.

Εγω ειμαι χρηστης LG G4 Dual Sim και δεν με ικανοποιει η μπαταρια.

Αξιζει η μεταβαση στο Huawei;

Ποια ειναι τα θετικα-αρνητικα του κινητου αυτου;

Ευχαριστω :)

Το βασικο μου τηλ ειναι G4 dual. Υπαρχει στην οικογενεια και το P9 lite.

Πρωτα απ ολα αν θελεις dual sim θα εχεις θεμα στο P9 με τον αποθηκευτικο χωρο. Βαζεις καμια 15αρια εφαρμογες και μετα μενουν 2-3GB ελευθερα για φωτος βιντεο κλπ.. Αν εχεις μαθει στην καμερα του G4 αυτη του P9 δε παλευεται. Στο βιντεο ειναι μερα με τη νυχτα. Επισης προτιμω το μενου και τη διαχειρηση του G4 (προσωπικο γουστο αυτο)

Απο κει και περα το P9 δε κολωνει πουθενα, εχει πιο δυνατο και σταθερο wifi, εγω τη διαφορα μνημης (3GB vs 2GB) δεν την εχω καταλαβει στη καθημερινοτητα η και σε εφαρμογες και γενικα λειτουργει απροβληματιστα με ολα τα updates του. Μπαταρια σαφως καλυτερη, με αρκετη χρηση βγαζει ανετα τη μερα. Τιμιο το P9 αλλα οχι για dual sim με μεγαλο αποθηκευτικο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...