Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα τοποθέτησα tempered απ τα public έκατσε άψογα δεν υπήρχε θέμα στο logo της huawei

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μοντελο που εχεις ειναι το vns-l21?το γραφει στο πισω μερος του κινητου τερμα κατω.αυτο ειναι το 2καρτο μοντελο.αν γραφει l31 δεν ειναι

 

L21=2gb L31=3gb Όσο για το άν είναι δικαρτο φαίνεται μέσα από της ρύθμισης έχει μενού για την διαχείριση των καρτών!!!

Edited by kaikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα...Εχω κ εγω ένα branded vns-l21c150b106 της cosmote...Αφοτου εψαξα πολύ ειδα ότι μπορω να φλασαρω την official μεσω sd update και το c150 θα μου γινει c900...Με βοηθησε υπεραρκετα μελος του φορουμ τον οποιω και ευχαριστω,ομως αν ξερετε,θα ηθελα λιγες περισσοτερες λεπτομέρειες...Ο κυριος λογος που θελω να κανω unbranded είναι για να παιρνει αναβαθμίσεις ota...ο φιλος όμως με διαβεβαιωσε πως αν φλασαρω την official και μετατραπει σε c900 δεν θα εχω ota updates...!!!Μηπως οφείλεται στο ότι θα γινει global(c900)κ όχι c432 Europe???γινεται να περαστει μια φορα η c432 και αφου γινει c900 και unbranded να ξαναπεραστεί και να γινει κανονικα c432???υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιηθουν τα ota updates μετα το φλασαρισμα χωρις root και unlock bootloader???Επισης αν είναι ευκολο να επιβεβαιωσουν ότι όλα γινονται απροβλημάτιστα με το φλασαρισμα της c432 για unbranded σε cosmote c150???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Λόγω ανανέωσης συμβολαίου με την cosmote, μου δίνουν το μονόκαρτο P9 lite με τα 2gb ram. Μπορεί κάποιος με το ίδιο κινητό να με ενημερώσει σχετικά με το ποια έκδοση φοράει τώρα; Με προβληματίζει αρκετά επειδή θα είναι branded και υποθέτω ότι οι OTA ενημερώσεις θα είναι σπάνιες. Αυτή τη στιγμή εχω ένα p8 lite dual sim unbranded το οποίο αποδείχθηκε άψογο σε όλους τους τομείς και δεν ξέρω αν τελικά αξίζει η αλλαγή. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, το βραδάκι θα έχω στα χέρια μου το μοντέλο με την 3GB. Διάβασα και τις 149 σελίδες και η αλήθεια είναι ότι συγκέντρωσα αρκετά ενδιαφέροντα και σημαντικά πράγματα, γι΄αυτό θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους. Ίσως στο μέλλον να έχω κάποιες απορίες, οπότε θα επανέλθω, αλλά προς το παρών θα ήθελα να ρωτήσω μόνο δύο πραγματάκια, όσον αφορά την φόρτιση της συσκευής:

1. Υπάρχει κάτι να προσέξω στην πρώτη ή στις αρχικές φορτίσεις?

2. Έχω ένα φορτιστή, της τωρινής μου συσκευής, ο οποίος είναι 1,5A. Θα υπάρχει πρόβλημα να φορτίζω το Ρ9 με αυτόν?

Ευχαριστώ και πάλι...

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου...Κ εγω της cosmote branded εχω αλλα με μια απλη μεθοδο μπορεις να περασεις την official rom...κατεβάζεις τη rom,ξεζιπαρεις,φτιαχνεις φακελο dload στην sd card και αντιγραφεις το αρχειο update.app μεσα στο φακελο dload...κλεινεις τηλεφωνο,πατας κρατημένα τα 3 πλαινα πληκτρα και ξεκιναει το φλασαρισμα...το θεμα είναι ότι το τηλεφωνο σου θα γινει vns-l21c900b160...αυτό σημαινει ότι θα φοραει τη global rom...δεν θα εχεις ota updates και θα περνας τις καινούριες χειροκίνητα...το μονο καλο είναι ότι ξεφορτωνόμαστε το cosmote logo στο ανοιξε-κλεισε...μπορεις να μας πεις το build number της συσκευης σου???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου...Κ εγω της cosmote branded εχω αλλα με μια απλη μεθοδο μπορεις να περασεις την official rom...κατεβάζεις τη rom,ξεζιπαρεις,φτιαχνεις φακελο dload στην sd card και αντιγραφεις το αρχειο update.app μεσα στο φακελο dload...κλεινεις τηλεφωνο,πατας κρατημένα τα 3 πλαινα πληκτρα και ξεκιναει το φλασαρισμα...το θεμα είναι ότι το τηλεφωνο σου θα γινει vns-l21c900b160...αυτό σημαινει ότι θα φοραει τη global rom...δεν θα εχεις ota updates και θα περνας τις καινούριες χειροκίνητα...το μονο καλο είναι ότι ξεφορτωνόμαστε το cosmote logo στο ανοιξε-κλεισε...μπορεις να μας πεις το build number της συσκευης σου???

 

Τα καινουρία Update δε μπορεί να τις περνά χειροκίνητα αν παραμείνει Branded?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, το βραδάκι θα έχω στα χέρια μου το μοντέλο με την 3GB. Διάβασα και τις 149 σελίδες και η αλήθεια είναι ότι συγκέντρωσα αρκετά ενδιαφέροντα και σημαντικά πράγματα, γι΄αυτό θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους. Ίσως στο μέλλον να έχω κάποιες απορίες, οπότε θα επανέλθω, αλλά προς το παρών θα ήθελα να ρωτήσω μόνο δύο πραγματάκια, όσον αφορά την φόρτιση της συσκευής:

1. Υπάρχει κάτι να προσέξω στην πρώτη ή στις αρχικές φορτίσεις?

2. Έχω ένα φορτιστή, της τωρινής μου συσκευής, ο οποίος είναι 1,5A. Θα υπάρχει πρόβλημα να φορτίζω το Ρ9 με αυτόν?

Ευχαριστώ και πάλι...

 

Καταρχήν καλορίζικο! Σχετικά με την πρώτη φόρτιση δεν ισχύουν πλέον αυτά που ίσχυαν στις μπαταρίες νικελίου και απ' ότι φαίνεται μικρή σημασία έχει. Προσωπικά όταν το έβγαλα από το κουτί, ήταν γύρω στο 50% φορτισμένο, το άφησα να πάει στο 100% και το έβγαλα από την πρίζα. Μετά μια πλήρη εκφόρτιση - μέχρι να σβήσει, μια πλήρη φόρτιση και από εκεί και πέρα το χρησιμοποιώ κανονικά.

 

Η μπαταρία του πολύ καλή by the way. Πολύ ευχαριστημένος και το δουλεύω και με 2 κάρτες sim (που καταναλώνει περισσότερη μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα καινουρία Update δε μπορεί να τις περνά χειροκίνητα αν παραμείνει Branded?

 

Αν περασει οποιαδήποτε εκδοση χειροκίνητα θα χασει την αρχικη rom της εταιρειας που εχει περασμενη εξαρχής...Επισης δν θα μπορει να την ξαναπερασει γιατι δν υπαρχει πουθενα παρα μονο στα service της εκάστοτε εταιρειας...

 

 

Επισης κατι άλλο...Στις δικες μου ερωτήσεις γιατι δεν εχει απαντησει καποιος???Πιστευω είναι ερωτήσεις που δεν αφορουν μονο εμενα αλλα και πολλους αλλους που εχουν branded συσκευες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τεχνικά ή κάτι κοντά αλλά παρατήρησε κανείς ότι το EMUI 5 είναι εμπνευσμένο και σχεδιασμένο από την Σαντορίνη; Ή τουλάχιστον έτσι το διαφημίζουν...

 

http://emui.huawei.com/en/

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να το παρω σε δικαρτο ομως οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημένοι γενικα? φοραει την 6αρα αυτην την στιγμη? πρεπει να προσεξω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα!!!

Μια ερώτηση. Το τηλέφωνο το έχει μια φίλη μου, και μου λέει ότι οταν και την καλούν ή έχει μήνυμα δεν τις εμφανίζει ειδοποίηση, στα αντίστοιχα εικονίδια. Έχει ειδοποίηση είτε στην πάνω γραμμή, είτε στην οθόνη ξεκλείδωματος, και απο το χρώμα του led.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιατί δεν βρηκα κατι και μου φαίνεται περίεργο, να μην εμφανίζεται ειδοποίηση στο εικονίδιο του τηλεφώνου ή του μηνύματος.

Επίσης έχει nova launcher, που έχω και γω αλλά δεν εχω τέτοιο θέμα στο τηλέφωνο μου, Xperia Z2.

Καμία ιδέα ?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να το παρω σε δικαρτο ομως οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημένοι γενικα? φοραει την 6αρα αυτην την στιγμη? πρεπει να προσεξω κατι?

Μια χαρά είναι το κινητό, να το πάρεις.

Το μόνο που δεν μαρεσει είναι ότι είναι 16αρι, και δεν βγαίνει σε 32αρι... Κατα τα άλλα μια χαρά, πολυ καλή κάμερα, γρήγορο. Δεν το έχω, αλλά το έχω δουλέψει λίγο.

Εαν έχεις 2 κάρτες δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την sd, όπως σε ολα το 2 κάρτα

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα!!!

Μια ερώτηση. Το τηλ το έχει μια φίλη μου, και μου λέει ότι οταν και την καλούν ή έχει μήνυμα δεν τις εμφανίζει ειδοποίηση, στα αντίστοιχα εικονίδια. Έχει ειδοποίηση είτε στην πάνω γραμμή, είτε στην οθόνη ξεκλείδωματος, και απο το χρώμα του led.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιατί δεν βρηκα κατι και μου φαίνεται περίεργο, να μην εμφανίζεται ειδοποίηση στο εικονίδιο του τηλεφώνου ή του μηνύματος.

Επίσης έχει nova launcher, που έχω και γω αλλά δεν εχω τέτοιο θέμα στο τηλ μου, Xperia Z2.

Καμία ιδέα ?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρόνια Πολλά!!!

 

Όταν δούλευα κι εγώ τον Nova launcher prime είχα ακριβώς αυτό το πρόβλημα.

Με το που εβγαλα τον Nova διορθώθηκαν τα πράγματα και εμφανίζεται η ειδοποίηση με τη μορφή αριθμού στα αντίστοιχα εικονίδια.

Ακόμη, παρατήρησα ότι ο Nova καταναλωνε περισσότερη μπαταρία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!!!

 

Όταν δούλευα κι εγώ τον Nova launcher prime είχα ακριβώς αυτό το πρόβλημα.

Με το που εβγαλα τον Nova διορθώθηκαν τα πράγματα και εμφανίζεται η ειδοποίηση με τη μορφή αριθμού στα αντίστοιχα εικονίδια.

Ακόμη, παρατήρησα ότι ο Nova καταναλωνε περισσότερη μπαταρία.

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση, θα το βγάλω.

Πάντως για το δικό μου κινητό δεν είδα τέτοιο κόλλημα για τις ειδοποίησεις. Όσο για την μπαταρία έχω δεί λίγη διαφορά.

Ο λόγος που έβαλα στο Huawei τον launcher είναι γιατί όλα τα apps είναι χύμα στις οθόνες, και όχι σε μενού, όπως στα περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση, θα το βγάλω.

Πάντως για το δικό μου κινητό δεν είδα τέτοιο κόλλημα για τις ειδοποίησεις. Όσο για την μπαταρία έχω δεί λίγη διαφορά.

Ο λόγος που έβαλα στο Huawei τον launcher είναι γιατί όλα τα apps είναι χύμα στις οθόνες, και όχι σε μενού, όπως στα περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο σε αυτό, αν και το έχω πλέον συνηθίσει.

Στο nougat που θα πάρουμε σε λίγο καιρό θα υπάρχει η δυνατότητα οι εφαρμογές να μπουν ταξινομημένα, αφού θα υπάρχει app drawer (προαιρετικος).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Προσπαθώ να κάνω restore ένα backup που έκανα με to hisuite κι ενώ pc το βλέπει κανονικά, επιλέγω τι θέλω να κάνω restore, η διαδικασία δεν ξεκινάει απ'το 0%. Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό, αν και το έχω πλέον συνηθίσει.

Στο nougat που θα πάρουμε σε λίγο καιρό θα υπάρχει η δυνατότητα οι εφαρμογές να μπουν ταξινομημένα, αφού θα υπάρχει app drawer (προαιρετικος).

Α δεν ήξερα καν ότι θα πάρει nougat...

Πολύ καλό... Και ο app drawer ακόμα καλύτερα ;-)

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και θα πάρει nougat. Έχει ανακοινωθεί επίσημα, ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομη με την Β132 εκδοση και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο site με τις εκδοσεις που εχουν βγει ανα χωρα...το δικο μου ειναι unbranded και θελω να δω ποια εκδοση εχει βγει. Γνωριζει κανεις?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα το κινητό δεν με ικανοποιεί πολυ! Είναι στιγμές που δεν χτυπάνε τα μηνύματα στο βαιμπερ ή και οι ειδοποιήσεις στο φβ και δεν ξερω τι να κάνω! Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...