Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος στη φωτογραφικη μηχανη να κρατησει μονιμα τις ρυθμισεις που κανω στην επαγγελματικη φωτογραφια?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Απο αυριο επιτέλους και εγω κατοχος της συσκεύης.

Ηθελα να ρωτήσω απο Tempered Glass εχει δοκιμασει κανεις τα 2 παρακατω?

Tempered Glass 1

Tempered Glass 2

Αξίζουν,ειναι οκ? η να παραγγείλω το γνωστο της Nillkin Amazing H+ PRO απο Αμερικη?

Απλα για το Nillkin πρεπει να περιμενω κανα μηνα συν οτι δεν ξερω τι πεζει με τελωνεια κτλ απο παραγγελιες απο Αμερικη,δεν εχω ξαναπαραγγειλει τιποτα.Απλα αν δεν αξιζουν τα πρωτα να περιμενω τελικα για το Nillkin.Αμα ομως ειναι οκ τα πρωτα να μην μπω στην ταλαιπωρια του περιμενε κτλ

Ευχαριστω

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Amazing-9H-9H-9H-Pro-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-HUAWEI-/151913315946?var=&hash=item235ebd3e6a:m:mqIUbNgMJukrIS17KYGp59g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Νεος κατοχος και εγω του P9 Lite unbranded και επειδη προερχομαι απο windows phone πραγματικα νιωθω σαν χαμενος στο android!

Εχω και εγω βεβαια καποιες χαζες ερωτησεις κυριως λογω αμαθειας.

1. Καθε εφαρμογη που ανοιγω μου ζηταει προσβαση σε διαφορα πραγματα πχ τοποθεσια κτλ...ειναι φυσιολογικο?

2. Με το αναγνωριστικο της Huawei τι παιζει,δεν εχω καταλαβει!!!

3. Λογω δουλειας θα ηθελα GPS χωρις χρηση δεδομενων...αν μπορειτε να βοηθησετε θα ηταν ευπροσδεκτη

4. Το swype μπορει καπως να απενεργοποιηθει?

5. Αυτο που ερχονται μνμ απο viber πχ και εμφανιζεται ενα παραθυρο μπορει καπως να βγει? Να εμφανιζεται πχ οπως στα WP μια γραμμη?

6. Στην διαχειριση συσκευης μπηκα στις προστατευμενες εφαρμογες και εχει κααααμποσες που δεν τις ξερω καν...ειναι safe να τις σβησω και να αφησω μονο viber,skype κτλ?

 

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη για το μεγαλο ποστ και τις ερωτησεις...αλλα σαν noob που ειμαι δεν ξερω τι μου γινεται!!! :lol:

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Απο αυριο επιτέλους και εγω κατοχος της συσκεύης.

Ηθελα να ρωτήσω απο Tempered Glass εχει δοκιμασει κανεις τα 2 παρακατω?

Tempered Glass 1

Tempered Glass 2

Αξίζουν,ειναι οκ? η να παραγγείλω το γνωστο της Nillkin Amazing H+ PRO απο Αμερικη?

Απλα για το Nillkin πρεπει να περιμενω κανα μηνα συν οτι δεν ξερω τι πεζει με τελωνεια κτλ απο παραγγελιες απο Αμερικη,δεν εχω ξαναπαραγγειλει τιποτα.Απλα αν δεν αξιζουν τα πρωτα να περιμενω τελικα για το Nillkin.Αμα ομως ειναι οκ τα πρωτα να μην μπω στην ταλαιπωρια του περιμενε κτλ

Ευχαριστω

Κι εγώ άλλος ένας!!! Ένα μαύρο μονόκαρτο ταξιδεύει Κρήτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,επηδη καπου διαβαζα χτες για τυχον branded συσκευες,γνωριζει κανεις τι πεζει πανω σε αυτο?Ημουν ετοιμος σημερα να αγορασω την συσκευη αλλα δεν ξερω τι πεζει με τα branded,ψαχνω αποκλειστικα unbranded συσκευη.Εχετε να προτεινετε καποιο καταστημα που ναχει εγγυημενα unbranded συσκευες σε καλυτερη τιμουλα φυσικα απο τα 269e των πολυκαταστηματων?

 

Ευχαριστω

Edited by KnightlorD
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,επηδη καπου διαβαζα χτες για τυχον branded συσκευες,γνωριζει κανεις τι πεζει πανω σε αυτο?Ημουν ετοιμος σημερα να αγορασω την συσκευη αλλα δεν ξερω τι πεζει με τα branded,ψαχνω αποκλειστικα unbranded συσκευη.Εχετε να προτεινετε καποιο καταστημα που ναχει εγγυημενα undranded συσκευες σε καλυτερη τιμουλα φυσικα απο τα 269e των πολυκαταστηματων?

 

Ευχαριστω

 

Αν πάρεις δίκαρτο, 99% είναι undranded

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.να σας κανω μια ερωτηση για το κινητο.το εχει ο πεθερος μου και δεν μπορουμε να στειλουμε φωτο ασυρματα στην τηλεοραση για προβολη.παλια με lolipop θυμαμαι οτι γινοταν.υπαρχει καμια ρυθμιση που γινεται η καμια εφαρμογη απο playstore?μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι ξανα ρωτησα και απαντηση δεν πηρα.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα γιατί δεν βρίσκω αναφορά ούτε στο manual που κατέβασα.....

ποιό είναι το SAR του κινητού; σε κάθε site βρίσκω και ένα διαφορετικό

 

Είναι στο θεό! Δες την σχετική σελίδα από το Quick Start Guide της Huawei

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Νεος κατοχος και εγω του P9 Lite unbranded και επειδη προερχομαι απο windows phone πραγματικα νιωθω σαν χαμενος στο android!

Εχω και εγω βεβαια καποιες χαζες ερωτησεις κυριως λογω αμαθειας.

1. Καθε εφαρμογη που ανοιγω μου ζηταει προσβαση σε διαφορα πραγματα πχ τοποθεσια κτλ...ειναι φυσιολογικο?

2. Με το αναγνωριστικο της Huawei τι παιζει,δεν εχω καταλαβει!!!

3. Λογω δουλειας θα ηθελα GPS χωρις χρηση δεδομενων...αν μπορειτε να βοηθησετε θα ηταν ευπροσδεκτη

4. Το swype μπορει καπως να απενεργοποιηθει?

5. Αυτο που ερχονται μνμ απο viber πχ και εμφανιζεται ενα παραθυρο μπορει καπως να βγει? Να εμφανιζεται πχ οπως στα WP μια γραμμη?

6. Στην διαχειριση συσκευης μπηκα στις προστατευμενες εφαρμογες και εχει κααααμποσες που δεν τις ξερω καν...ειναι safe να τις σβησω και να αφησω μονο viber,skype κτλ?

 

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη για το μεγαλο ποστ και τις ερωτησεις...αλλα σαν noob που ειμαι δεν ξερω τι μου γινεται!!! :lol:

 

Αν και δεν είμαι και hardcore χρήστης, ελπίζω να σε βοηθήσω σε όσα ξέρα.

1. Είναι φυσιολογικό. Έτσι είναι το android. Δεν κάνει τίποτα αν δεν το έχεις αποδεχτεί ρητά :). Απ' όσο έχω δοκιμάσει, μπορείς να πατήσεις να μη έχει δικαίωμα για κάποιο πράγμα, ειδικά αν δεν σου φαίνεται λογικό να ανακατεύεται η εφαρμογή με αυτό. Αν πχ βάλεις ένα απλό "κομπιουτεράκι" και σου ζητάει να μπορεί να ανοίγει την κάμερα μπορεί να είναι περίεργο.

3. Και εγώ έχω αυτή την απορία. Υποτίθεται οτι ανοίγεις το google maps και κατεβάζεις κάποιους χάρτες σαν "Περιοχές χωρίς σύνδεση". Ποτέ όμως δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει χωρίς internet (πάντα μου ανοίγει μαύρος χάρτης).

4. Όταν είσαι σε κάποιο σημείο που έχεις μπροστά σου πληκτρολόγιο, στις ειδοποιήσεις σου έχει επιλογή να αλλάξεις το είδος του πληκτρολογίου. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο για να ξέρω αν απενεργοποιείται το swype, αλλά φαντάζομαι κάποιο από αυτά πρέπει να κάνει την δουλειά

6. Ιδανικά θα πρέπει να διαβάσεις τι κάνει η κάθε μια και να επιλέξεις τι θα κρατήσεις. Εγώ αν θυμάμαι καλά τις έχω αφήσει όπως ήταν και όταν μου χρειάζεται προσθέτω κάποια.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

ΥΓ: Επειδή όπως είπα δεν έχω και την τρομερή εμπειρία με android κλπ, αν κάποιο μέλος διαφωνεί με κάτι ας το πει για το καλό όλων μας :)

 

:yinyang:

Link to comment
Share on other sites

3. Και εγώ έχω αυτή την απορία. Υποτίθεται οτι ανοίγεις το google maps και κατεβάζεις κάποιους χάρτες σαν "Περιοχές χωρίς σύνδεση". Ποτέ όμως δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει χωρίς internet (πάντα μου ανοίγει μαύρος χάρτης).

Για GPS επειδη το εψαξα πολυ, κατελληξα σε δυο εφαρμογες...Here Wego και Magic Earth! Και οι δυο δουλευουν offline και μου φαινονται αρκετα καλες μεχρι στιγμης!

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου βεβαια!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση καπιου αξιοπιστου καταστηματος (που ναχει παραγγειλει καποιος) για παραγγελια της (Nillkin 9H+ Pro - 0,2mm 2,5D) σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμουλα και ναρθει οσο το δυνατον ποιο γρηγορα χωρις να περιμενουμε μηνα?Η και απο Ευρωπη μηπως περα απο US καποιο καταστημα αν τυχον υπαρχει.Επισης ποσο καιρο εκανε η αποστολη ναρθει Ελλαδα?(για τα προτεινομενα καταστηματα).Απο US υπαρχουν θεματα με τελωνεια κτλ λογω capital controls,η καμια σχεση?

 

Ειναι γερη η 2αρα (H+Pro) η καλυτερα να παμε σε 0,33 mm-(Nillkin Η)???

 

Thanks

Edited by KnightlorD
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άλλος ένας!!! Ένα μαύρο μονόκαρτο ταξιδεύει Κρήτη!!!

Η στραβή μέρα φάνηκε από το πρωί... Πάω σε Γερμανό για να φτιάξω δύο δίδυμες sim, μου λέει ο υπάλληλος "περίμενε κανά δεκάλεπτο να ενεργοποιηθεί η κάρτα", περιμένω ανοίγω, δεν έχει δίκτυο... Ξανά γυρίζω στο μαγαζί και μου λέει έχει να κάνει με το κεντρικό σύστημα.Φτάνει το μεσημέρι - εγώ ακόμα χωρίς σύνδεση - βρίσκω τρόπο και επικοινωνώ με τον κούριερ, παραλαμβάνω το δέμα και εξ'αρχής μου φάνηκε μικρό... Το ανοίγω και αντί το τηλέφωνο μου είχε μια θήκη.... :angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Είμαι απο χτες κάτοχος του p9 lite 3gb και Έχω πρόβλημα με ορισμένες εφαρμογές όταν πάω να κάνω είσοδο στην εφαρμογή με πετάει έξω.

Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

VNS-L21C02B123

Παιδιά ήρθε αυτό το update στο τηλ μιας φίλης μου που το πήρε από Vodafone.

Ή έκδοση που έχει τώρα είναι η ...Β122.

Να το κάνει άφοβα ή μπορεί να έχει θεματάκια;

Link to comment
Share on other sites

VNS-L21C02B123

Παιδιά ήρθε αυτό το update στο τηλ μιας φίλης μου που το πήρε από Vodafone.

Ή έκδοση που έχει τώρα είναι η ...Β122.

Να το κάνει άφοβα ή μπορεί να έχει θεματάκια;

 

Εχω την 123 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Δεν έχω εμπειρία με την 122 μιας και μόλις το εβγαλα απο το κουτί του, ανανέωσα στην 123 κατευθείαν

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αφησω και εγω καποια εκκρεμοτητα, παρελαβα το κινητο το Σαββατο, μολις το ανοιξα πηρε μονο του την ενημερωση Β160 και ολα δουλευουν τελεια.

Να πω ομως οτι δεν ρισκαρα δευτερη φορα και ετσι πηρα το δικαρτο στα 3gb οπως και ο αλλος φιλος παραπανω.

 

Στο δίκροτο η δεύτερη κάρτα SIM μπαίνει σε ξεχωριστή θέση ή στη θέση της κάρτας SD ?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει στη θέση της sd.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια το αναβαθμισα αλλα το vodafone οταν ανοιγοκλεινει το τηλ εμφανιζεται ακομη. δεν γινεται unbranded το τηλ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αναβαθμισα αλλα το vodafone οταν ανοιγοκλεινει το τηλ εμφανιζεται ακομη. δεν γινεται unbranded το τηλ ?

Το δικό μου έγινε, έφυγε το logo της vodafone. Άλλαξε και σε C900 από C02.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

άντε επιτέλους

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βλέπω θα χουμε κεντρικό κουμπί για όλες τις εφαρμογές αυτά είναι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο!!!

Σημαντικότατη η αναβάθμιση αυτή!

Την περιμένω πώς και πώς!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...