Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μην τρελαινεσαι. Τι να κανουμε, συμβαινουν αυτα. Στη τελικη δεν εκανες καμια "χακερια". Official update ηταν, τοσα παιδια το καναν και δεν παθαν κατι τα κινητα τους. Εκτος εαν εβαλες λαθος αρχειο (πχ το l31 ενω εχεις l21)

 

Στη χειροτερη αν δεν βγαλεις ακρη θα το φλασαρεις μαμα rom και απλα χανεις εγγυηση... οκ δεν λεω οτι ειναι καλο αλλα τι να κανουμε; Να σκασουμε; Δες βεβαια πρωτα μηπως βγαλεις ακρη με καταστημα ή εστω αντιπροσωπεια και μετα βλεπεις τι κανεις.

 

οχι δεν εβαλα λαθος,

οκ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την 150 ειμαι και κολλαει πολυ,δεν το αλλαζω ομως γιατι δεν αξιζει τιποτα αλλο μεχρι τα 270 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το καλυτερο πηρες φιλε, καλοριζικο

 

Μηπως ειναι το storage στο φουλ? Ειναι πανω απο 80%?? Ποσα γιγα εχεις σε εφαρμογες? Εχεις κανει ρουτ ή τιποτα τετοιο? Factory reset δοκιμασες?

 

(Ευτυχως) δεν εχω δει τετοια σοβαρα θεματα μεχρι στιγμης. Μονο ενα συντομο κολλημα μετα το σκρολαρισμα αλλα πλεον εχω μαθει να ζω με αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι το storage στο φουλ? Ειναι πανω απο 80%?? Ποσα γιγα εχεις σε εφαρμογες? Εχεις κανει ρουτ ή τιποτα τετοιο? Factory reset δοκιμασες?

 

(Ευτυχως) δεν εχω δει τετοια σοβαρα θεματα μεχρι στιγμης. Μονο ενα συντομο κολλημα μετα το σκρολαρισμα αλλα πλεον εχω μαθει να ζω με αυτο...

 

ελευθερη μνημη πανω απο 3 γιγα,ισως ειναι η καρτα μνημης τα χριστουγεννα θα βαλω μια evo , απλα τωρα δεν εχω χρονο για φορματ!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ελευθερη μνημη πανω απο 3 γιγα,ισως ειναι η καρτα μνημης τα χριστουγεννα θα βαλω μια evo , απλα τωρα δεν εχω χρονο για φορματ!

 

Αμα σου περισσευουν περισσοτερα απο 500 mb δεν φταιει αυτο (δηλαδη μια χαρα cacharei)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος του P9 Lite από τις 11-11 . Το πήρα μέσω Vodafone χωρίς να πληρώσω εξαργυρώνοντας πόντους από την Alpha Bonus.

 

Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι για δεύτερο κινητό . έχω μέσα μια F2G και το χρησιμοποιώ κυρίως για να μοιράζω δεδομένα στο κινητό μου όπου έχω σύνδεση .

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής ... όποτε έχω SIM κάρτα μέσα στο κινητό (είτε την F2G είτε την COsmote την σύνδεση) η κάμερα δυσλειτουργεί . ΤΙ εννοώ δυσλειτουργεί :

1) Όταν τραβάω βίντεο , η εγγραφή σταματάει μόνη της random. Μπορεί να σταματήσει στα 3 sec , μπορεί στα 45sec μπορεί και στα 10 λεπτά . Έχω κάνει πάνω από 40 δοκιμές και σταματάει πάντα.

2) Όταν τραβάω φωτογραφία , δολώνει για 1 με 1,5 sec η κάμερα πριν μπορέσω να τραβήξω την επόμενη

3) Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία η κάμερα κάνει κάποιες φορές συνέχεια προσπάθεια για focus - λες και δεν μπορεί να εστιάσει.

Επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ SIM κάρτα λειτουργούν όλα ρολόι .

 

Ποια η γνώμη σας ? Να το επιστρέψω πίσω ή παίζει να είναι πρόβλημα του Vodafone λογισμικού με SIM κάρτες άλλου παρόχου ?

 

ΥΓ . Εννοείται έχω κάνει αρκετές φορές reset / hard reset κτλ κτλ ώστε να εντοπίσω και να βεβαιωθώ για το τι το προκαλεί .

 

Ευχαριστώ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ελευθερη μνημη πανω απο 3 γιγα,ισως ειναι η καρτα μνημης τα χριστουγεννα θα βαλω μια evo , απλα τωρα δεν εχω χρονο για φορματ!

 

Μια χαρα ειναι η μνημη. Αρα μαλλον χρειαζεσαι ενα φορματ. Κι αν εχεις καμια επιπλεον εφαρμογη για διαχειριση μπαταριας θα σου προτεινα να τη βγαλεις. Πιο πολυ βαραινουν τη συσκευη παρα τη βοηθουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος του P9 Lite από τις 11-11 . Το πήρα μέσω Vodafone χωρίς να πληρώσω εξαργυρώνοντας πόντους από την Alpha Bonus.

 

Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι για δεύτερο κινητό . έχω μέσα μια F2G και το χρησιμοποιώ κυρίως για να μοιράζω δεδομένα στο κινητό μου όπου έχω σύνδεση .

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής ... όποτε έχω SIM κάρτα μέσα στο κινητό (είτε την F2G είτε την COsmote την σύνδεση) η κάμερα δυσλειτουργεί . ΤΙ εννοώ δυσλειτουργεί :

1) Όταν τραβάω βίντεο , η εγγραφή σταματάει μόνη της random. Μπορεί να σταματήσει στα 3 sec , μπορεί στα 45sec μπορεί και στα 10 λεπτά . Έχω κάνει πάνω από 40 δοκιμές και σταματάει πάντα.

2) Όταν τραβάω φωτογραφία , δολώνει για 1 με 1,5 sec η κάμερα πριν μπορέσω να τραβήξω την επόμενη

3) Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία η κάμερα κάνει κάποιες φορές συνέχεια προσπάθεια για focus - λες και δεν μπορεί να εστιάσει.

Επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ SIM κάρτα λειτουργούν όλα ρολόι .

 

Ποια η γνώμη σας ? Να το επιστρέψω πίσω ή παίζει να είναι πρόβλημα του Vodafone λογισμικού με SIM κάρτες άλλου παρόχου ?

 

ΥΓ . Εννοείται έχω κάνει αρκετές φορές reset / hard reset κτλ κτλ ώστε να εντοπίσω και να βεβαιωθώ για το τι το προκαλεί .

 

Ευχαριστώ

 

Πολυ περιεργο!! Μηπως εχει ρυθμισεις που σχετιζονται με ληψη φωτογραφιας ή βιντεο για MMS?? Δεν μπορω να σκεφτω πως αλλιως επηρεαζει η καρτα σιμ τη ληψη φωτογραφιων/βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη εχει ο αδερφος μου το κατωτερο honor 4c αλλα ιδιο σε smoothness (δηλάδη εξισου ελαφρως λαγκαρουν) καταλαβαινω οτι ειναι θεμα λογισμικου. Ισως φτιαξει με καποιο update. Προσωπικα δεν μπορουσα να περιμενω και το εδωσα. Ισως εκανα λαθος και να διορθωθει συντομα... θα δειξει. Με χει κακομαθει το g2 και δεν ανεχομαι ουτε βιχαλακι δυστυχως... :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος του P9 Lite από τις 11-11 . Το πήρα μέσω Vodafone χωρίς να πληρώσω εξαργυρώνοντας πόντους από την Alpha Bonus.

 

Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι για δεύτερο κινητό . έχω μέσα μια F2G και το χρησιμοποιώ κυρίως για να μοιράζω δεδομένα στο κινητό μου όπου έχω σύνδεση .

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής ... όποτε έχω SIM κάρτα μέσα στο κινητό (είτε την F2G είτε την COsmote την σύνδεση) η κάμερα δυσλειτουργεί . ΤΙ εννοώ δυσλειτουργεί :

1) Όταν τραβάω βίντεο , η εγγραφή σταματάει μόνη της random. Μπορεί να σταματήσει στα 3 sec , μπορεί στα 45sec μπορεί και στα 10 λεπτά . Έχω κάνει πάνω από 40 δοκιμές και σταματάει πάντα.

2) Όταν τραβάω φωτογραφία , δολώνει για 1 με 1,5 sec η κάμερα πριν μπορέσω να τραβήξω την επόμενη

3) Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία η κάμερα κάνει κάποιες φορές συνέχεια προσπάθεια για focus - λες και δεν μπορεί να εστιάσει.

Επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ SIM κάρτα λειτουργούν όλα ρολόι .

 

Ποια η γνώμη σας ? Να το επιστρέψω πίσω ή παίζει να είναι πρόβλημα του Vodafone λογισμικού με SIM κάρτες άλλου παρόχου ?

 

ΥΓ . Εννοείται έχω κάνει αρκετές φορές reset / hard reset κτλ κτλ ώστε να εντοπίσω και να βεβαιωθώ για το τι το προκαλεί .

 

Ευχαριστώ

 

1. Για την ιστορια ολοι οι αισθητηρες, ακομα και αυτοι των dslr, οταν ανεβασουν θερμοκρασια σταματουν να δουλευουν για προστασια της συσκευης. Οποτε διαφορετικες συνθηκες οδηγουν σε διαφορετικους χρονους. Εκτος εαν εχεις ενεργοποιημενο κανενα οριο για mms αλλα εφοσον σου επιτρεπει 10 λεπτα δυσκολο.

2. Αν εισαι σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου το βρισκω λογικο. Αλλωστε απο το ελαχιστο που επαιξα ειδα οτι οταν κανει focus ξεκινα παντα απο macro και παει προς απειρο. Αρα αναλογως που ειναι το θεμα σου και αναλογως ποσο σκοτεινα ειναι (οποτε αργει) δεν μου φαινεται περιεργο.

3. Το ιδιο με απο πανω.

 

Χμμμ τωρα ειδα αυτο με τη sim (bot εχω γινει και διαβαζω γραμμη γραμμη :P ). Δεν εχω ιδεα τι μπορει αν φταιει. Αλλα εφοσον εισαι vodafone (δηλαδη ελληνικο) στειλτο. Φανταζομαι δεν θα σε καθυστερησουν πολυ. Αν μαλιστα το χεις λιγοτερο απο βδομαδα θα σου κανουν αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. κάποιος που να είχε το p8 lite και να πήγε στο p9 lite αξίζει αρκετά η αλλαγή? έχω κάνει κράτηση ένα από black friday και το σκέφτομαι. Υπ' όψιν είμαι πολύ ευχαριστημένος από το p8 lite.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. κάποιος που να είχε το p8 lite και να πήγε στο p9 lite αξίζει αρκετά η αλλαγή? έχω κάνει κράτηση ένα από black friday και το σκέφτομαι. Υπ' όψιν είμαι πολύ ευχαριστημένος από το p8 lite.:)

 

Είχα χρησιμοποιήσει το P8 lite και πήγα στο P9 lite με τα 3GB Ram ομως. Και είδα σημαντική διαφορά.

Επειδή είναι ήδη Δεκέμβρης...κι επειδή φαντάζομαι πως μιλάς για την έκδοση με τα 2 γιγα ραμ.

Στη θέση σου:

Αν είχα budget 300 ευρώ, θα περίμενα λίγους μήνες να πάω για το....P10 lite.

Αν ήθελα να πάρω ένα κινητό στα <200 ευρώ levels, θα το έπαιρνα γιατί δύσκολα θα έβρισκα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά μέσα στο επόμενο 6μηνο.

Πάντως εγώ δεν ήμουν και πολύ χαρούμενος με το P8 lite. Μου είχε εμφανίσει αρκετά lags κάτι που δεν βλέπω στο P9 lite.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλοι μου καλησπερα,

Χρειαζομαι την βοηθεια σας................... σας παρακαλω πολυ!!!!!:confused:

Αγορασα 2 κινητα P9 LITE,

το ενα στα 2gb για τη συζηγο, δεν ειναι branded, φορουσε την Β121, μολις ενεργοποιηθηκε η συσκευη πηρε αυτοματα την Β150 και ολα καλα.

Το δευτερο 3gb για μενα, δεν ειναι branded, φορουσε και αυτο την B121 αλλα επειδη δεν μου εκανε αναβαθμιση αυτοματα ειπα να το κανω χειροκινητα, μελος του forum με βοηθησε να περασω την Β161 γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα τα πραγματα.

Ολα πηγαν καλα ΑΛΛΑ δυστηχως οταν παταω να ανοιξω το play store - gmail-google δεν ανοιγουν.

Ο φιλος απο το forum εδω και 2 μερες προσπαθει πολυ και τον ευχαριστω για το ενδειαφερον του να με βοηθησει βαζοντας απο την αρχη την αναβαθμιση αλλα τιποτα, αυτη τη στιγμη εχω και δεν εχω κινητο. Δοκιμασα και εβαλα και την Β160 αλλα τα ιδια.

Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα παρα πολυ.

 

Μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα. Το πας στο service στα σβηνουν τα πάντα ολα ακόμα και το λειτουργικό και σου ξαναπερνάνε τα Marshmallow με την αρχική ρομ και θα είναι το κινητό όπως το πήρες. Το έχω κάνει σε Samsung.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

Οπως εγραψα νωριτερα, το αγορασα το τηλεφωνο την Παρασκευη απο Κωτσοβολο για τη συζυγο μου

 

Η πρωτη επαφη ειναι ακρως ικανοποιητικη! Βεβαια η καθημερινη χρηση θα δειξει. Εχω τρεις ερωτησεις για οποιον ξερει να απαντησει:

 

1. Αν καταλαβα καλα εχει την εκδοση λογισμικου B130. Πηγα και πατησα να ψαξει για πιο προσφατη αναβαθμιση και λεει ειναι up to date. Βλεπω εδω πολλοι εχετε πιο προχωρημενες εκδοσεις, μεχρι ποια ερχεται με ΟΤΑ και πως και δεν εχει ερθει ακομη αφου το τηλεφωνο ειναι ενεργο 3 μερες τωρα;

 

2. Θελω να του βαλω ενα tempered glass. Εχει να προτεινει κανεις συγκεκριμενη μαρκα/μαγαζι να κοιταξω; επισης το τηλεφωνο δειχνει να εχει καποιο τζαμακι ή ζελατινη ηδη εφαρμοζμενη. Αυτο θα πρεπει να το βγαλω λογικα;

 

3. Βλεπω που γραφετε για branded/unbraded. Αυτο απο που το βλεπω; το τηλεφωνο δεν αγοραστηκε σε συνδυασμο με συμβολαιο οποτε να υποθεσω θα ειναι unbranded;

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα και ζητώ τις γνώσεις σας, θέλω να πάρω το τηλέφωνο αλλά με προβληματίζει το γεγονος οτι ανεφεραν καποιοι οτι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd. Ισχυει κάτι τέτοια ή όχι;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα τα Φώτα σας!!!!! :):):)

 

Ειμαι Κάτοχος απο προχθές του P9 Lite απο Γερμανο την γνωστή προσφορά και μου είπαν οτι το τηλεφωνο είναι Μονοκαρτο!!! Υπαρχει καμία περιπτωση αντί sd καρτας στην 2η αποθηκευτικο χώρο να βαλω 2η Sim άλλης εταιρειας?? Αν κάποιος ξέρει μου απαντάει!!!

 

 

Πάντως απο Honor 6 που ειμουν και πήγα στην XIAOMI , ξαναγύρισα στην HUAWEI μετά απο 6 μήνες και έχω να δηλώσω ότι δεν προκειται να ξαναφύγω απο την εταιρεία αυτή!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για την αγορα huawei p9 lite.το κινητο ειναι dual sim και δεχετσι εξωτερικη καρτα sd;επισης υποστηριζει εξωτερικο στικ usb ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για την αγορα huawei p9 lite.το κινητο ειναι dual sim και δεχετσι εξωτερικη καρτα sd;επισης υποστηριζει εξωτερικο στικ usb ;

 

α) 1 κάρτα σιμ και 1 sd card ή 2 κάρτες σιμ χωρίς sd card. (Η SD Card παιρνει τη θέση της 1 σιμ).

β) Οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δύο ερωτήσεις έχει έρθει σε κανέναν η 160 οτα?? Και στην 7 θα παμε λογικά ξέρει κανείς ποτε???
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου στην 150 ειμαι.αυτην ειχε το τηλεφωνο με το που το πηρα την παρασκευη απο κωτσοβολο. η 160 τιποτα ακομα.για την 7 δεν ξερω κατι αλλα μαλλον θα την παρει Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Όπως είπα σε προηγούμενο Thread , το δικό μου P9 lite είναι Branded by Vodafone. Για να περάσω άλλο επίσημο Firmware πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader πρώτα ?

 

Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει στα γρήγορα τη διαδικασία καθώς εδώ και 4 χρόνια έχω φύγει από το Android Και είμαι στο iOS .

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

Οπως εγραψα νωριτερα, το αγορασα το τηλεφωνο την Παρασκευη απο Κωτσοβολο για τη συζυγο μου

 

Η πρωτη επαφη ειναι ακρως ικανοποιητικη! Βεβαια η καθημερινη χρηση θα δειξει. Εχω τρεις ερωτησεις για οποιον ξερει να απαντησει:

 

1. Αν καταλαβα καλα εχει την εκδοση λογισμικου B130. Πηγα και πατησα να ψαξει για πιο προσφατη αναβαθμιση και λεει ειναι up to date. Βλεπω εδω πολλοι εχετε πιο προχωρημενες εκδοσεις, μεχρι ποια ερχεται με ΟΤΑ και πως και δεν εχει ερθει ακομη αφου το τηλεφωνο ειναι ενεργο 3 μερες τωρα;

 

2. Θελω να του βαλω ενα tempered glass. Εχει να προτεινει κανεις συγκεκριμενη μαρκα/μαγαζι να κοιταξω; επισης το τηλεφωνο δειχνει να εχει καποιο τζαμακι ή ζελατινη ηδη εφαρμοζμενη. Αυτο θα πρεπει να το βγαλω λογικα;

 

3. Βλεπω που γραφετε για branded/unbraded. Αυτο απο που το βλεπω; το τηλεφωνο δεν αγοραστηκε σε συνδυασμο με συμβολαιο οποτε να υποθεσω θα ειναι unbranded;

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Την Ζελατίνη μην την βγάλεις το τζάμι δεν είναι Gorilla Glass.

Δεν έχει σημασία αν είναι με συμβόλαιο ή όχι για να είναι branded.

Για tempered glass καλό είναι της Nillkin 9H+PRO 2.5D 0.2 mm. Στο Σκρουτζ κάνει 29€!! απο το ebay θα το βρεις 7€ αλλά θα περιμένεις κάνα μήνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση :

 

Όπως είπα σε προηγούμενο Thread , το δικό μου P9 lite είναι Branded by Vodafone. Για να περάσω άλλο επίσημο Firmware πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader πρώτα ?

 

Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει στα γρήγορα τη διαδικασία καθώς εδώ και 4 χρόνια έχω φύγει από το Android Και είμαι στο iOS .

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Και το δικό μου έτσι ήταν και πέρασα χειροκίνητα την επίσημη 16.Θα την βρεις λίγο πίσω στο Thread από τον vegos. Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα και δεν χάνεις την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα δύο ερωτήσεις έχει έρθει σε κανέναν η 160 οτα?? Και στην 7 θα παμε λογικά ξέρει κανείς ποτε???

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα δύο ερωτήσεις έχει έρθει σε κανέναν η 160 οτα?? Και στην 7 θα παμε λογικά ξέρει κανείς ποτε???

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετω την παρέα και ζητώ τις γνώσεις σας, θέλω να πάρω το τηλέφωνο αλλά με προβληματίζει το γεγονος οτι ανεφεραν καποιοι οτι δεν μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd. Ισχυει κάτι τέτοια ή όχι;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μεταφέρονται!! Ίσως στην 7 ή με Cyanogen!!

Link to comment
Share on other sites

Την Ζελατίνη μην την βγάλεις το τζάμι δεν είναι Gorilla Glass.

Δεν έχει σημασία αν είναι με συμβόλαιο ή όχι για να είναι branded.

Για tempered glass καλό είναι της Nillkin 9H+PRO 2.5D 0.2 mm. Στο Σκρουτζ κάνει 29€!! απο το ebay θα το βρεις 7€ αλλά θα περιμένεις κάνα μήνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το δικό μου έτσι ήταν και πέρασα χειροκίνητα την επίσημη 16.Θα την βρεις λίγο πίσω στο Thread από τον vegos. Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα και δεν χάνεις την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μεταφέρονται!! Ίσως στην 7 ή με Cyanogen!!

η 161 με την 160 τι διαφορα εχει γιατι δεν ξερω ποια να βαλω.και μονο με τον συνδιασμο των τριων κουμπιων γινεται η αναβαθμιση απο οτι ειδα γιατι επιλογη απο το μενου του τηλεφωνου δεν υπαρχει οπως παλια.εδω ειδα για την αναβαθμιση http://www.gizrom.com/b161-emui-4-1-huawei-p9-lite-android-6-0/

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι κάτοχος του P9 Lite από τις 11-11 . Το πήρα μέσω Vodafone χωρίς να πληρώσω εξαργυρώνοντας πόντους από την Alpha Bonus.

 

Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι για δεύτερο κινητό . έχω μέσα μια F2G και το χρησιμοποιώ κυρίως για να μοιράζω δεδομένα στο κινητό μου όπου έχω σύνδεση .

 

Σήμερα παρατήρησα το εξής ... όποτε έχω SIM κάρτα μέσα στο κινητό (είτε την F2G είτε την COsmote την σύνδεση) η κάμερα δυσλειτουργεί . ΤΙ εννοώ δυσλειτουργεί :

1) Όταν τραβάω βίντεο , η εγγραφή σταματάει μόνη της random. Μπορεί να σταματήσει στα 3 sec , μπορεί στα 45sec μπορεί και στα 10 λεπτά . Έχω κάνει πάνω από 40 δοκιμές και σταματάει πάντα.

2) Όταν τραβάω φωτογραφία , δολώνει για 1 με 1,5 sec η κάμερα πριν μπορέσω να τραβήξω την επόμενη

3) Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία η κάμερα κάνει κάποιες φορές συνέχεια προσπάθεια για focus - λες και δεν μπορεί να εστιάσει.

Επαναλαμβάνω ΧΩΡΙΣ SIM κάρτα λειτουργούν όλα ρολόι .

 

Ποια η γνώμη σας ? Να το επιστρέψω πίσω ή παίζει να είναι πρόβλημα του Vodafone λογισμικού με SIM κάρτες άλλου παρόχου ?

 

ΥΓ . Εννοείται έχω κάνει αρκετές φορές reset / hard reset κτλ κτλ ώστε να εντοπίσω και να βεβαιωθώ για το τι το προκαλεί .

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα φίλε μου ! Κι εγώ κατοχος p9 lite Vodafone και πριν περιπου ενάμιση μήνα είχα ακριβώς τα ίδια θέματα που περιγράφεις . Εγώ το είχα εξηγήσει ως προβληματικό software update γιατι πραγματικά σε ένα πρόσφατο update (B122) μου είχε βγάλει σφάλμα (αν πας παλιότερα στο thread θα βρεις και το ποστ μου...). Να μην τα πολυλογώ , το θέμα λύθηκε πολύ απλά περνώντας χειροκίνητα την B120 έκδοση του emui την οποία κατέβασα από ένα ποστάρισμα παλικαριού εδώ μέσα . Δοκίμασε το κι εσύ !

Link to comment
Share on other sites

η 161 με την 160 τι διαφορα εχει γιατι δεν ξερω ποια να βαλω.και μονο με τον συνδιασμο των τριων κουμπιων γινεται η αναβαθμιση απο οτι ειδα γιατι επιλογη απο το μενου του τηλεφωνου δεν υπαρχει οπως παλια.εδω ειδα για την αναβαθμιση http://www.gizrom.com/b161-emui-4-1-huawei-p9-lite-android-6-0/

 

Την 161 , πρόσεχε Την έκδοση L21 2giga ή Την L31 3giga.

Link to comment
Share on other sites

Την 161 , πρόσεχε Την έκδοση L21 2giga ή Την L31 3giga.

σε ευχαριστω πολυ.και μια ερωτηση ακομα για να ειμαι σιγουρος πως θα κανω την αναβαθμιση.εκανα εξαγωγη το zip και μου εβγαλε τον φακελο uptade αυτον βαζουμε μεσα στον φακελο bload η το uptade app που βρισκετε μεσα στον φακελο uptade.το ρωταω γιατι σε ενα honor 5x ειχα βαλει το uptade app και το τηλεφωνο δεν ανοιγε καθολου ειχε κολησει στο λογοτυπο της huawei

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Την Ζελατίνη μην την βγάλεις το τζάμι δεν είναι Gorilla Glass.

Δεν έχει σημασία αν είναι με συμβόλαιο ή όχι για να είναι branded.

Για tempered glass καλό είναι της Nillkin 9H+PRO 2.5D 0.2 mm. Στο Σκρουτζ κάνει 29€!! απο το ebay θα το βρεις 7€ αλλά θα περιμένεις κάνα μήνα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το δικό μου έτσι ήταν και πέρασα χειροκίνητα την επίσημη 16.Θα την βρεις λίγο πίσω στο Thread από τον vegos. Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα και δεν χάνεις την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 7 το Πάσχα, η 161 χειροκίνητα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μεταφέρονται!! Ίσως στην 7 ή με Cyanogen!!

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..το κινητό ειναι πολύ καλο για τα λεφτα του ομως εχω καποια θεματα.. για παράδειγμα οταν με παιρνει κάποιος τηλ στο βαιμπερ δεν χτυπαει...και γενικά εχει ενα θεμα με τς ειδοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.και μια ερωτηση ακομα για να ειμαι σιγουρος πως θα κανω την αναβαθμιση.εκανα εξαγωγη το zip και μου εβγαλε τον φακελο uptade αυτον βαζουμε μεσα στον φακελο bload η το uptade app που βρισκετε μεσα στον φακελο uptade.το ρωταω γιατι σε ενα honor 5x ειχα βαλει το uptade app και το τηλεφωνο δεν ανοιγε καθολου ειχε κολησει στο λογοτυπο της huawei

 

Δεν το θυμάμαι αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία. Το update.app χρειάζεται βασικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...