Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως θα δείτε και από προηγούμενα μηνύματά μου το πρόβλημα με τον χρόνο αναμονής και φόρτισης το αντιμετώπισα με 3 συσκευές (ένα 550 και δύο 650). Και τις 3 μου τις αντικατέστησαν ως προβληματικές. Τώρα είμαι σε φάση που έχω στείλει την 4η (!!!) συσκευή με το ίδιο πρόβλημα. Πήρα ένα 650 από τον Κωτσόβολο με το ίδιο πρόβλημα. Είναι σε διαδικασία ελέγχου. Εάν δεν ήταν το παραπάνω screenshot (με τις 3 ημέρες αναμονή) θα πίστευα ότι είναι θέμα Windows. Προφανώς όμως δεν είναι έτσι. Ίσως είναι θέμα παρτίδας; Αλήθεια δεν ξέρω...

 

[ATTACH]65203[/ATTACH] Απο μπαταρια παμε πολυ καλα:happy:

από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εκτίμηση μπαταρίας λαμβάνει υπόψη και την διάρκεια που κράτησαν οι τελευταίοι κύκλοι εκφόρτισης. Στο 930 πχ που συνήθως το έχω σε standby και βγάζει 4 μέρες έχει σταθεροποιηθεί να δείχνει 4 μέρες διάρκεια μπαταρίας. Το 535 που το λιώνω έχει σταθεροποιηθεί να δείχνει μια μέρα διάρκεια μπαταρίας άσχετα που αν κλείσω το wifi και το αφήσω standby μπορεί να βγάλει και αυτό 2 μέρες άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως είναι ότι με ελάχιστη χρήση, τόσο κρατάει η μπαταρία.

Το πιο κουραστικό είναι ο χρόνος φόρτισης, από το 10% θέλει σχεδόν 3 ώρες για πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με πόση χρήση στην τρώει την μπαταρία; Από αυτό που έχω παρατηρήσει σε αυτά που έχουν μικρή μπαταρία, μια ώρα σερφάρισμα ιντερνετ θα σου φάει περίπου 25% της μπαταρίας. Το standby με wifi ανοιχτό με τις ενημερώσεις των πλακιδίων email κτλ θα φάει άλλο ένα περίπου 40% την ημέρα. Με λίγη χρήση ακόμα κάποιων προγραμμάτων Instagram - λιγο Spotify κτλ μια φορά το 24ωρο το θέλει σίγουρα το φόρτισμα.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν δούλεψα τις συσκευές πολλές μέρες γιατί ήθελα να προλάβω το DOA.

Πες ότι όντως είναι έτσι η συσκευή. Για ποιο λόγο τις αντικατέστησαν ως προβληματικές;

Και το ξαναλέω, το πιο κουραστικό είναι ο μεγάλος χρόνος που απαιτείται για πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείτε emoticons σε SMS, μειώνεται και ο μέγιστος αριθμός των χαρακτήρων που μπορείτε να στείλετε με τη συσκευή; Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείτε emoticons σε SMS, μειώνεται και ο μέγιστος αριθμός των χαρακτήρων που μπορείτε να στείλετε με τη συσκευή;

 

Ναι.......

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σχαετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας, να διευκρινήσω οτι μοντέλο στο οποιο αναφέρομαι είναι το Dual Sim και υποθέτω οτι αυτό θα τρώει περισσότερη ενέργεια απο το μονόκαρτο.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά απόψε μου εμφάνισε το μήνυμα οτι υπάρχει διαθέσιμη μια "κρίσιμη" ενημέρωση του λειτουργικού και χρειαζόταν Restart η συσκευή για να την εγκαταστήσει. Έκανα restart και αφού εμφάνισε τη γνωστή οθόνη με τα γρανάζι για κανά 20λεπτο μετά μου έβγαλε οτι εγκαταστάθηκε επιτυχως μια αναβάθμιση η 10586.318 η οποία απο μια ματιά που έριξα δεν διορθώνει και τίποτα σπουδαίο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά απόψε μου εμφάνισε το μήνυμα οτι υπάρχει διαθέσιμη μια "κρίσιμη" ενημέρωση του λειτουργικού και χρειαζόταν Restart η συσκευή για να την εγκαταστήσει. Έκανα restart και αφού εμφάνισε τη γνωστή οθόνη με τα γρανάζι για κανά 20λεπτο μετά μου έβγαλε οτι εγκαταστάθηκε επιτυχως μια αναβάθμιση η 10586.318 η οποία απο μια ματιά που έριξα δεν διορθώνει και τίποτα σπουδαίο.

 

 

 

 

 

Σε όλους ήρθε η σχετική αναβάθμιση σε όσους έχουν τα 10.

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους ήρθε η σχετική αναβάθμιση σε όσους έχουν τα 10.

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

Ναι σε όλους,είναι επίσημη

Link to comment
Share on other sites

Σας εμφανιζει εικονιδιο 4G? Εγώ έχω δει μόνο H+.

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G απ' τον πάροχό σου; Αλλιώς μπορεί να φταίει και η περιοχή που είσαι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί στο καπάκι της μπαταρίας έχει τις επαφές, φορτίζει ασύρματα;

Όχι, είναι για το NFC...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η μπαταρία βγάζει το σκορ του iPhone 5S στα τεστ του GsmArena , 55 ώρες.

Με έντονη χρήση , το βάζω στην πρίζα 2 και 3 φορές την ημέρα , έτσι για να μην με αφήσει στον δρόμο !

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες μετά την αναβάθμιση που κατέβασε, η μπαταρία -με την ίδια χρήση που έκανα πριν δλδ messenger μονίμως ανοιχτός 3 λογαριασμοι mail και περίπου 20-25 τηλέφωνα- διαρκεί σχεδόν 48 ώρες!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες μετά την αναβάθμιση που κατέβασε, η μπαταρία -με την ίδια χρήση που έκανα πριν δλδ messenger μονίμως ανοιχτός 3 λογαριασμοι mail και περίπου 20-25 τηλέφωνα- διαρκεί σχεδόν 48 ώρες!!!

 

Ποια τηλέφωνα ... Εδω μιλάμε για browsing όλη την ώρα , games , φώτο και δεν συμμαζεύεται

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ποια τηλέφωνα ... Εδω μιλάμε για browsing όλη την ώρα , games , φώτο και δεν συμμαζεύεται

 

Για να βγαλεις μέρα με τέτοια χρήση πας σε λύσεις με 4000 mah μπαταρία μίνιμουμ και ανάλυση το πολύ 1280*800. Πχ ταμπλετ όπως το lg v400. Μικρότερη μπαταρία και μεγαλύτερη ανάλυση δεν βγάζει μέρα με έντονη χρήση με την καμία.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια ελαφριά θήκη να προτείνετε για τη συσκευή; Κυρίως να προστατεύει στα πλάγια.

 

Για ότι έχει να κάνει με τα αξεσουάρ των συσκευών προτείνεται να απεθυνόμαστε στο ανάλογο τόπικ [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα). :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...