Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεύτερη μέρα χρήσης της συσκευής και παρατηρώ ότι σε κάποια παιχνίδια φαίνεται να ψιλοκολλαει και ζεσταίνετε. Δοκίμασα συγκεκριμένα 2 παιχνίδια (dream league soccer και 4x4 offroad rally) και μετά τα έβαλα και σε ένα 630 με 8.1 και πήγαιναν καλύτερα.. Προσωπικά δεν τρελαίνομαι μιας και παιχνιδια δεν παίζω αρκετά αλπά ήθελα να τεσταρω την συσκευη. Έχει παρατηρήσει κπς άλλος αντίστοιχη συμπεριφορά; έχει να κάνει με τον επεξεργαστή;

 

Από μπαταρία καλά πάει (μιαμισι μέρα και έφτασε στο 28% με μέτρια χρήση wifi και λίγα παιχνίδια. Για πλήρη φόρτιση από το 25% θέλει 2 ώρες και 15 λεπτά με φορτιστή νοκια 750 mah. Γενικά σε άλλες εφαρμογές ιντερνετ κλπ έχει καλή απόκριση..η κάμερα είναι καλή απλά θα ήταν ακόμα καλύτερη αν είχε διάφραγμα 1.9 αντί για 2.2.

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμη αλλων 2 βαριών παιχνιδιών διαπίστωσα ότι είναι θέμα του καθε παιχνιδιού το κόλλημα και όχι της συσκευής.. Ζητώ συγνώμη εάν επηρέασα την γνώμη μερικων φίλων για την συγκεκριμένη συσκευή.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν ήταν στον κατάλογο των συσκευών που θα πάρουν το update για αυτο ρώτησα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν ήταν στον κατάλογο των συσκευών που θα πάρουν το update για αυτο ρώτησα.

 

Δεν ήταν στον κατάλογο διότι τα 650 μαζί με τα 550/950 θα πάρουν σίγουρα την Anniversary! Διότι είχαν ήδη τα 10 επάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν στον κατάλογο διότι τα 650 μαζί με τα 550/950 θα πάρουν σίγουρα την Anniversary! Διότι είχαν ήδη τα 10 επάνω.

Ωραία, σε ευχαριστώ, γιατί το σκέφτομαι σοβαρά.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι σίγουρα value for money και πανέμομορφη. Το μόνο που δεν έχει ακόμα double tap to wake up. Θα μου πείτε στο 950 ήρθε μετά απο 6 μήνες το firmware update και το δωσε. Ελπίζω και στο 650 σύντομα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή της Αθήνας μήπως ξέρετε που υπάρχει επίσημο ή εξουσιοδοτημένο service για το 650 γιατί όσο κι αν έψαξα στο ιντερνετ δεν βρήκα, παρά μόνο συνεργαζόμενους τεχνικούς. Δεν υπάρχει κάποιο κεντρικό service ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! κατέφθασε η πολυαναμενόμενη "επετειακή" έκδοση. Μόλις ολοκληρώσω την εγκατάσταση θα σας μεταφέρω τις πρώτες εντυπώσεις μου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! κατέφθασε η πολυαναμενόμενη "επετειακή" έκδοση. Μόλις ολοκληρώσω την εγκατάσταση θα σας μεταφέρω τις πρώτες εντυπώσεις μου...

Τι έλεγαν οτι δεν θα έρθει παλι; Πες μας αλλά οχι εδώ! Στο κατάλληλο topic!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! κατέφθασε η πολυαναμενόμενη "επετειακή" έκδοση. Μόλις ολοκληρώσω την εγκατάσταση θα σας μεταφέρω τις πρώτες εντυπώσεις μου...

 

Δεν δινουν σημερα την επετειακη. Θα δωθει η 10586.545 που ειναι απλη αναβαθμιση της προηγουμενης εκδοσης. Η επετειακη (14393.χχ) θα δοθεί σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δινουν σημερα την επετειακη. Θα δωθει η 10586.545 που ειναι απλη αναβαθμιση της προηγουμενης εκδοσης. Η επετειακη (14393.χχ) θα δοθεί σε λιγες μερες.

Γι αυτο καθυστερεί η επετειακή; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι έλεγαν οτι δεν θα έρθει παλι; Πες μας αλλά οχι εδώ! Στο κατάλληλο topic!

 

Καλά εγώ εδω θα γράψω οτι αφορά στον τρόπο λειτουργίας του κινητού μου μόλις τελειώσει την εγκατασταση κι εσυ αν θες μην το διαβάσεις... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το διαβάσω όπως και να εχει. Δες όμως ποια έκδοση είναι. Αυτή που είπε ο georgb πιο πάνω (.545) ή η Anniversary!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη.. Πήγα στην ενημέρωση και δεν έχει τίποτα.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι σίγουρα value for money και πανέμομορφη. Το μόνο που δεν έχει ακόμα double tap to wake up. Θα μου πείτε στο 950 ήρθε μετά απο 6 μήνες το firmware update και το δωσε. Ελπίζω και στο 650 σύντομα.

 

Τουλαχιστον εχει double tap για να σβησει!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχατε δίκιο δεν ήταν η επετειακή αλλά η 10586.545 και για να είμαι ειλικρινής οι βασικές αλλαγές που διαπίστωσα είναι οτι ο Edge φορτώνει πιο γρηγορα αλλά δυστυχως απο την άλλη το κινητό με 2 εφαρμογές ανοιχτές ζεσταίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Τόσο πολύ ποτέ μέχρι σήμερα δεν είχε ανεβάσει θερμοκρασία απο τον Απρίλιο που το εχω στα χέρια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση καλο ειναι ενα soft reset παντως. Δε λέω hard όπως βλεπεις.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση καλο ειναι ενα soft reset παντως. Δε λέω hard όπως βλεπεις.

Thanks mate έλυσα το πρόβλημα θρμοκρασίας στο L550 που παρουσιάστηκε μετά το τελευταίο update στην .545.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω την συσκευή αλλά με κρατάει πίσω αυτό που γίνεται με τις εφαρμογες ;) ,όμως έχω δει κάτι βίντεο στα οποία το κινητό μπορεί να τρέξει εφαρμογές ανδτροιντ ,γνωρίζεται κάτι η αν το έχετε κάνει και εσείς στα δικά σας και πως τρέχει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω την συσκευή αλλά με κρατάει πίσω αυτό που γίνεται με τις εφαρμογες ;) ,όμως έχω δει κάτι βίντεο στα οποία το κινητό μπορεί να τρέξει εφαρμογές ανδτροιντ ,γνωρίζεται κάτι η αν το έχετε κάνει και εσείς στα δικά σας και πως τρέχει

 

 

 

Οχι δε μπορεί να τρέξει εφαρμογές android αλλα αν δε εχεις εξεζητημένες απαιτήσεις σε εφαρμογές δε θα σου λείψει τιποτα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μπορεί να τρέξει εφαρμογές android αλλα αν δε εχεις εξεζητημένες απαιτήσεις σε εφαρμογές δε θα σου λείψει τιποτα.

 

ΩΠοτέ τα βίντεο είναι ψεύτικα έτσι ,εγώ προέρχομαι από ναυαρχίδες ανδτροιντ και κοιτάω την συγκεκριμένη συσκευή καθαρά για την εξωτερική εμφάνιση αλλά και γιατί δεν είχα ποτέ Windows συσκευή αν και έφτασα πολλές φορές κοντά ,διαβάζω ότι δεν υπάρχει snapchat και αλλά πολλά γι αυτό το σκέφτομαι αν μου έλεγες ότι θα μπορούσα να βάλω apps από ανδτροιντ θα έψαχνα είδη σε ευχαριστώ παντός

Link to comment
Share on other sites

Κατά περιόδους κουνώντας τη συσκευή ακούγεται σα να μην έχει "πατήσει" σωστά η μπαταρία και κάτι να κουνι΄λεται στο εσωτερικό της!!! Με την πρώτη ματιά δεν μπορώ να διαπιστώσω τι είναι "χαλαρό" γι αυτό σκέφτομαι να ην πάωω στο σέρβις. Το προβλημα είναι οτι τη συσκευή την αγόρασα απο τα Media Markt όπου όμως απο δική τους παράλειψη δεν έγραψαν στην απόδειξη το ΙΜΕΙ της συσκευής. Μου έχουν πει οτι για να παραλαβει εντος εγγυησης συσκευη το service της ΝΟΚΙΑ ζητάει ανα αναγράφεται το ΙΜΕΙ της συσκευης στην απόδειξη. Απο τα Media Markt μου λένε οτι δεν μπορούν να κόψουν 2η απόδειξη με το ΙΜΕΙ...! Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση? Εχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα στο παρελθόν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά περιόδους κουνώντας τη συσκευή ακούγεται σα να μην έχει "πατήσει" σωστά η μπαταρία και κάτι να κουνι΄λεται στο εσωτερικό της!!! Με την πρώτη ματιά δεν μπορώ να διαπιστώσω τι είναι "χαλαρό" γι αυτό σκέφτομαι να ην πάωω στο σέρβις. Το προβλημα είναι οτι τη συσκευή την αγόρασα απο τα Media Markt όπου όμως απο δική τους παράλειψη δεν έγραψαν στην απόδειξη το ΙΜΕΙ της συσκευής. Μου έχουν πει οτι για να παραλαβει εντος εγγυησης συσκευη το service της ΝΟΚΙΑ ζητάει ανα αναγράφεται το ΙΜΕΙ της συσκευης στην απόδειξη. Απο τα Media Markt μου λένε οτι δεν μπορούν να κόψουν 2η απόδειξη με το ΙΜΕΙ...! Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση? Εχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα στο παρελθόν?

Πες τους να σου κάνουν εππανακτηπωση απόδειξης όχι καινούργια και να γράφει πάνω το εκεί σίγουρα μπορούν να το κάνουν αυτό η να τους πας την απόδειξη και να γράψουν χειρόγραφα πάνω το εμει και να βάλουν μια σφραγίδα από το μαγαζί δεν γίνετε να μην υπάρχει λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά διαβάζω κακίες αξιολογήσεις στο Σκρουτζ αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν εσείς έχετε θέματα με κολλήματα και εππανακινησεις εφαρμογών ; Η παγώματα οθόνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...