Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς και σε μένα που έχω wind στο κέντρο της Λάρισας 2-3 γραμμές έχει αλλα στις κλήσεις είναι μια χαρά. Και στο 730 που είχα έτσι συμπεριφερόταν με την διαφορα ότι στα δεδομένα είναι μονίμως σε ταχύτητες L ενώ με το 730 σε κπ σημεία της πόλης επιανε Ε/3g αντί για H+ Για τις εφαρμογες που αναφέρεις κάποιες όντως δεν διαγράφονται. Και γω θα θελα να σβήσω μερικές που δεν τις χρησιμοποιώ, απλα τις κλείνω από το παρασκήνιο για να μην καταναλώνουν μπαταρία.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τις εφαρμογες που αναφέρεις κάποιες όντως δεν διαγράφονται. Και γω θα θελα να σβήσω μερικές που δεν τις χρησιμοποιώ, απλα τις κλείνω από το παρασκήνιο για να μην καταναλώνουν μπαταρία.

Οι μαμήσιες εφαρμογές ποτέ δεν διαγράφονταν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και σε μένα που έχω wind στο κέντρο της Λάρισας 2-3 γραμμές έχει αλλα στις κλήσεις είναι μια χαρά. Και στο 730 που είχα έτσι συμπεριφερόταν με την διαφορα ότι στα δεδομένα είναι μονίμως σε ταχύτητες L ενώ με το 730 σε κπ σημεία της πόλης επιανε Ε/3g αντί για H+ Για τις εφαρμογες που αναφέρεις κάποιες όντως δεν διαγράφονται. Και γω θα θελα να σβήσω μερικές που δεν τις χρησιμοποιώ, απλα τις κλείνω από το παρασκήνιο για να μην καταναλώνουν μπαταρία.

 

A, ναι, δεν ανησυχώ, όντως στις κλήσεις δεν είδα κι εγώ κανένα πρόβλημα και στα δεδομένα μόνιμα σε L είμαι. Απλά απόρησα γιατί και η δικιά μου με wind είναι και μου έκανε εντύπωση η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περνώ τηλέφωνα και μου λένε ότι όλα τα κινητά ειναι σε κάποιον πάροχο και όχι unbranded άμα το αγοράσω μπορώ μετά να το κανό μόνος μου unbranded χωρίς να χάσω εγγυήσεις και τα λοιπά και από ποια εταιρία να αποφύγω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περνώ τηλέφωνα και μου λένε ότι όλα τα κινητά ειναι σε κάποιον πάροχο και όχι unbranded άμα το αγοράσω μπορώ μετά να το κανό μόνος μου unbranded χωρίς να χάσω εγγυήσεις και τα λοιπά και από ποια εταιρία να αποφύγω

 

Το δικό μου πάντως ήταν unbranded από σκρουτομαγαζο στην ομόνοια, πριν κάνα 15θημερο που το πήρα .

Θα φερνανε όμως νέες παρτίδες διότι το μαύρο που πήρα ήταν το τελευταίο τους κομμάτι από ότι μου ειπαν

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως ήταν unbranded από σκρουτομαγαζο στην ομόνοια, πριν κάνα 15θημερο που το πήρα .

Θα φερνανε όμως νέες παρτίδες διότι το μαύρο που πήρα ήταν το τελευταίο τους κομμάτι από ότι μου ειπαν

 

Και εγώ για το μαύρο έψαχνα τελικά το παράγγειλα σε πάροχο δεν πειράζει τώρα να δούμε τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τις συσκευές που είναι σε παρόχους δεν υπάρχει χρονοκαθυστέρηση στις αναβαθμίσεις.. προσωπικά από kaizer store το αγόρασα με brand της vodafone και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το μόνο που αντιμετώπισα λίγο στην αρχή ήταν με την γλώσσα, όπου δυσκολεύτηκα να μπω στο μενού επειδή ήταν στα Ρουμάνικα.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περνώ τηλέφωνα και μου λένε ότι όλα τα κινητά ειναι σε κάποιον πάροχο και όχι unbranded άμα το αγοράσω μπορώ μετά να το κανό μόνος μου unbranded χωρίς να χάσω εγγυήσεις και τα λοιπά και από ποια εταιρία να αποφύγω

 

Οταν λες οτι παιρνεις τηλέφωνο εννοεις τα σκρουτζομαγαζα? Γιατι το δικό μου το πήρα απο μεγάλη αλυσίδα καταστηματων και ηταν unbranded...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε αυτό εννοούσα σε σκρουτζομαγαζα επερνα τηλ

 

Εγώ τέλη Απριλίου που το αγόρασα κάνοντας χρηση της επιδότησης απο Cosmote αν και περιμενα οτι θα ειναι branded ευτυχως τελικα δεν ηταν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν με χάλασε κιόλας πολύ φίλε ότι είχε μέσα μπορούσα να το βγάλω ,ποιο πολύ το λυτουργικο με πειράζει έτσι όπως δουλεύει ,κάτι ακόμα χρησιμοποιείς εσύ κάποια εφαρμογή για τα τραγούδια όπως YouTube και από που κατεβάζεις τραγούδια ;

 

Και μια ερώτηση εσάς παιδια πόση ώρα κάνει να φόρτιση το κινητό γιατί το άφησα περίπου μια ώρα και γέμισε κάπου στο 40%

Edited by niotheros
Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση σχετικά με τις εφαρμογές μεταφέρθηκε στο θέμα [Windows 10 Mobile] Γενικές Απορίες Εφαρμογών καθώς στο παρόν ήταν off topic.

Παρακαλώ για ότι έχει να κάνει με τις εφαρμογές ή το λειτουργικό να απευθύνεστε στο κατάλληλο θέμα και όχι στο θέμα της εκάστοτε συσκευής!

Συνεχίζουμε στο θέμα μας. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκαιο παιδια ξεφύγαμε ,ερώτηση για το κινητό μπορούμε να βγάλουμε την ώρα όταν κλίνει και μαυρίζει η οθόνη για να μην μας καίει μπαταρία στην αναμονή ;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκαιο παιδια ξεφύγαμε ,ερώτηση για το κινητό μπορούμε να βγάλουμε την ώρα όταν κλίνει και μαυρίζει η οθόνη για να μην μας καίει μπαταρία στην αναμονή ;

 

Μπορείς απλά να απενεργοποιήσεις την οθόνη γρήγορης ματιάς από τις ρυθμίσεις της. Αν και η μπαταρία που καταναλώνει η λειτουργία αυτή είναι ελάχιστη.

Όσον αφορά τον χρόνο φόρτισης που ρωτάς σε προηγούμενο ποστ, η συσκευή φορτίζει αργά λόγω του "αργού" φορτιστή της.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοηθεια εσείς αλαξατε φορτιστή η συμβιμαστηκατε ;

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον φορτιστή από το 630 που έχει έξοδο 750 mah αντί των 550 που έχει ο δικός του. Μου πέρνει 1,30-2 ώρες περίπου από το 20-25% για πλήρη φόρτιση.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο 650 το διπλό κτύπημα στην οθόνη για να μπορείς να την ξεκλειδώσεις; Το ψάχνω στο τλφ της γυναίκας αλλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση (αν έχει ).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο 650 το διπλό κτύπημα στην οθόνη για να μπορείς να την ξεκλειδώσεις; Το ψάχνω στο τλφ της γυναίκας αλλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση (αν έχει ).

Στα 650 και 550 δεν έχουν ακόμα. Το 950 έχει μόνο που ήρθε με νέο firmware! Αν δώσουν και στο 650 firmware, μπορεί να το πάρετε κι εσείς!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβαίνει και σε εσάς να σας περνούν τηλέφωνο και να μην καταγράφετε η κλήση στις πρόσφατες κλήσεις;;);)
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το 650 έχει αρχισει ΠΑΛΙ να ανεβαζει τρελλά θερμοκρασία. Σήμερα μάλιστα έκαιγε τόσο πολύ που φοβήθηκα και το έκλεισα εβγαλα μπαταρία και περίμενα κανα μισαωρο μεχρι να το ξανα ανοιξω Υποτιθεται οτι ειχε λυθει το προβλημα της υπερθερμανσης μετα την επετειακη αναβαθμιση.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβαίνει και σε εσάς να σας περνούν τηλέφωνο και να μην καταγράφετε η κλήση στις πρόσφατες κλήσεις;;);)

 

Μήπως μιλούσες όταν έγινε η κλήση; Αυτό που πρόσεξα εγώ είναι πως όταν μιλάω και με καλέσουν, η κλήση δεν καταγράφεται στις αναπάντητες, αλλά απλώς με ειδοποιεί με ένα sms.

Link to comment
Share on other sites

Aggele όχι φίλε μου με πείραξε τηλεφωνο μιλήσαμε και μετά δεν είχα κατσγραμςνη την κλήση ,τέλος παντον χτες το έκανα hard reset γιατί είχα και αλλα προβλήματα και έβγαλα και την κάρτα μνήμης τώρα δεν την έχω συνδεμενη
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μιλούσες όταν έγινε η κλήση; Αυτό που πρόσεξα εγώ είναι πως όταν μιλάω και με καλέσουν, η κλήση δεν καταγράφεται στις αναπάντητες, αλλά απλώς με ειδοποιεί με ένα sms.

 

Και πάλι εγινε φιλε μου με πήραν τηλ ,μίλησα κανονικά και η κλήση δεν καταγραφηκε ,δεν μου έβγαζε και το ονομα παρα μόνο το νουμερο ενώ είχα αποθηκευμένο τον αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ανήκω στους Insiders στο fast ring και έχω κάνει εγκατάσταση τις τελευταίες ενημερώσεις που μου έβγαζε το σύστημα χθες. Πως μπορώ να επιστρέψω στην annoversary που είναι επισήμως διαθέσιμη (οχι στους insiders) και μελλοντικά να μην δεχομαι ενημερώσεις απο τους nsiders. Η μπαταρία αδειάζει χωρίς να το καταλαβαίνω. Αν εχετε κανα λινκ με οδηγο σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...