Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lumia 650 / 650 Dual SIM

(RM-xxx)

 

 

396f77c8-4c4d-4126-b33f-355473c132b1.jpg?n=Lumia-650-hero-SSIM-750x750.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

15 Φεβρουαρίου 2016

 

Περιγραφή συσκευής:

 

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows 10 Mobile

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

Δείκτης SAR:

x,xx W/kg

 

Ελληνικό product code:

-

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάποια πρώτα reviews της συσκευής και κοιτώντας και τα τεχνικά χαρακτηριστικά της, θεωρώ ότι ειναι η πρώτη συσκευή που μπορεί κάποιος μή windows fan να πει ότι του αρέσει εμφανισιακά.

Δεν ειναι μόνο το μεταλλικό frame που του δίνει φυσικά άλλη αίσθηση σε σχέση ακόμα και με τις ναυαρχίδες 950. Ειναι, για εμένα, το πολυ λεπτό πάχος-επιτέλους για Lumia- ειναι η amoled οθόνη, τα 16 GB+sd card και το πολύ χαμηλό βάρος.

Η τιμή θα μπορούσε σίγουρα να ειναι χαμηλοτερη αλλα πιστεύω ότι σύντομα θα πέσει κάτω από το όριο των 200 ευρω.

Όσον αφορα το SoC και το ρολαρισμα της συσκευής, από τα βίντεο που είδα φαίνεται ότι πηγαίνει μια χαρά χωρίς κολλήματα.

Για εμένα που αρχικά η συσκευή ειναι για επαγγελματική χρήση, με καλύπτει απόλυτα.

Σκέφτομαι να το πάρω μέσω MSFT store από κάποια Ευρωπαϊκή χώρα. Από αύριο θα δω τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η συσκευή θα τα πάει καλύτερα από το 640, μόνο και μόνο από την εμφάνισή της!!!! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάει καλύτερα μόλις πιάσει την τωρινή τιμή του 640 όμως. Γιατί πολύ απλά 250 ευρώ τη σήμερον ημέρα για σναπ212 και 1gb μνήμη πολύ απλά από εμένα δεν....

Και της έχω ακουμπήσει αρκετά της msft και όλο προσπαθώ να βρω δικαιολογίες ότι αξίζουν τα ευρώ που έχω δώσει για την εμπειρία χρήσης που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η συσκευή θα τα πάει καλύτερα από το 640, μόνο και μόνο από την εμφάνισή της!!!! :)

Συμφωνω απολυτα. Παροτι δεν την εχω δει απο κοντα, σε οσα βιντεο την εχω δει-ειδικα σε λευκο- ειναι πολυ ομορφη και πολυ λεπτη και ελαφρια.

Θα τα πάει καλύτερα μόλις πιάσει την τωρινή τιμή του 640 όμως. Γιατί πολύ απλά 250 ευρώ τη σήμερον ημέρα για σναπ212 και 1gb μνήμη πολύ απλά από εμένα δεν....

Και της έχω ακουμπήσει αρκετά της msft και όλο προσπαθώ να βρω δικαιολογίες ότι αξίζουν τα ευρώ που έχω δώσει για την εμπειρία χρήσης που έχω.

Ναι εχεις δικιο. Νομιζω ομως οτι γρηγορα θα ξεφουσκωσει η τιμη. Αλλα για να παει στα τωρινα επιπεδα του 640 θα χρειαστουν πολλοι μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάει καλύτερα μόλις πιάσει την τωρινή τιμή του 640 όμως. Γιατί πολύ απλά 250 ευρώ τη σήμερον ημέρα για σναπ212 και 1gb μνήμη πολύ απλά από εμένα δεν....

Και της έχω ακουμπήσει αρκετά της msft και όλο προσπαθώ να βρω δικαιολογίες ότι αξίζουν τα ευρώ που έχω δώσει για την εμπειρία χρήσης που έχω.

Βασικά ο πολύς κόσμος έξω δεν νομίζω ότι θα ενδιαφεθει τόσο για τον snappdragon, όσο για οθονη, καμερες και design! Απ' αυτή την άποψη λέω ότι θα τα πάει καλύτερα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υπάρχει ήδη σε σκρουτζομάγαζα.

Που το είδες; Εμένα μου έγραφε ότι "αναμένεται να κυκλοφορήσει σύντομα"!!! :(

http://www.skroutz.gr/s/8359495/Microsoft-Lumia-650-16GB.html?from=most-popular&keyphrase=Microsoft+650

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω πως πολύ δύσκολα θα πάει καλύτερα από το 640.

Κάποιος που θα διαβάσει το specs σου,δύσκολα θα δώσει τα διπλάσια χρήματα από όσο κοστίζει τώρα το 640 για να πάρει το 650.

όμορφη συσκευή,αλλά μέχρι εκεί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο bestprice.gr με αρχική τιμή τα 228 ευρώ. Τσιμπημένη αρχικά αλλά θα πέσει σύντομα μόλις κυκλοφορήσει σε περισσότερα καταστήματα.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο bestprice.gr με αρχική τιμή τα 228 ευρώ. Τσιμπημένη αρχικά αλλά θα πέσει σύντομα μόλις κυκλοφορήσει σε περισσότερα καταστήματα.

Χαχα μονο best price δεν ειναι τωρα! :lol:

229€ έκανε το 640XL σε Γερμανό όταν ξεκίνησε, νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω πως πολύ δύσκολα θα πάει καλύτερα από το 640.

Κάποιος που θα διαβάσει το specs σου,δύσκολα θα δώσει τα διπλάσια χρήματα από όσο κοστίζει τώρα το 640 για να πάρει το 650.

όμορφη συσκευή,αλλά μέχρι εκεί.

 

Επειδή το διαβάζω συχνά αυτό, ότι δλδ το 650 έχει παρόμοια ή και χειρότερα specs.

 

Το 650 εχει:

-καλύτερη οθόνη

-καλύτερη κατασκευή

-είναι λεπτότερο

-είναι αρκετά ελαφρύτερο

-διπλάσια εσωτερική μνήμη

-πολύ καλύτερη μπροστινή κάμερα

-από τη μάνα του win 10

 

Specs δεν είναι μόνο η ram και ο επεξεργαστής. Αυτή είναι κατά τη γνώμη μου λογική android που είναι εντελώς ξένη στα wp.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το διαβάζω συχνά αυτό, ότι δλδ το 650 έχει παρόμοια ή και χειρότερα specs.

 

.

 

είδες το άβαταρ μου έτσι;

Ναι δεν είναι μόνο ραμ και επεξεργαστής,αλλά αυτά δίνουν ζωή στο κινητό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είδες το άβαταρ μου έτσι;

Ναι δεν είναι μόνο ραμ και επεξεργαστής,αλλά αυτά δίνουν ζωή στο κινητό.

 

Ναι, δεν απάντησα σε σένα, είπα μια σκέψη μου με αφορμή αυτό που είπες γιατί την συναντώ πολύ συχνά αυτήν την άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το 650 εχει:

-καλύτερη οθόνη

-καλύτερη κατασκευή

-είναι λεπτότερο

-είναι αρκετά ελαφρύτερο

-διπλάσια εσωτερική μνήμη

-πολύ καλύτερη μπροστινή κάμερα

-από τη μάνα του win 10

 

Specs δεν είναι μόνο η ram και ο επεξεργαστής. Αυτή είναι κατά τη γνώμη μου λογική android που είναι εντελώς ξένη στα wp. +1000 Το δουλευω 1 εβδομαδα και ειναι τελειο lumia 650

Link to comment
Share on other sites

+1000 Το δουλευω 1 εβδομαδα και ειναι τελειο lumia 650

Για κανε κανενα review Και πες μας κατι παραπανω. Γιατι το περιμενω να ερθει στην κοτε να το παρω με μια επιδοτηση.Το ηχειο που εχει παει μπροστα, ειναι δυνατο και ποιοτικο οπως και στα αλλα Lumia; Οθονη καλη; Γρηγορο γενικα στο μενου, mail, calendar κτλ;;;

Εμφανιση ωραιο; Το μεταλλο περιφερειακα φαινεται ποιοτικο;

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Για κανε κανενα review Και πες μας κατι παραπανω. Γιατι το περιμενω να ερθει στην κοτε να το παρω με μια επιδοτηση.Το ηχειο που εχει παει μπροστα, ειναι δυνατο και ποιοτικο οπως και στα αλλα Lumia; Οθονη καλη; Γρηγορο γενικα στο μενου, mail, calendar κτλ;;;

Εμφανιση ωραιο; Το μεταλλο περιφερειακα φαινεται ποιοτικο;

 

ωραιο το μεταλλο οπως το μηλο,ηχειο δυνατο οπως το 620 ,οθονη πολυ καλη στον ηλιο,το μενου γρηγορο,ανοιγμα σε δοκιμη 5 εφαρμογιες και ΙΕ χωρις να κανη λευκη οθονη,περαστηκανε απο τοone drive ολες οι εφαρμογες μαιλ μηνηματα αυτοματα,το μονο που περασα ειναι οι χαρτες,ειναι χωρις ακουστικα και usb καλωδιο,ολες οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

 

Λογικη ΠΡΩΤΗ τιμη. Θα πεσει η τιμη σε λιγο καιρο. Στα δικτυα κινητης θα βγει στα 250. Το περιμενω για να το παρω με μια επιδοτηση.

Μπορει να μην ειναι τερας χαρακτηριστικων, ειναι ομως το πρωτο WP που ειναι επιτελους λεπτο, ελαφρυ και με μαζεμενες διαστασεις.

Ιδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...