Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που το έχει να μας πει για την μπαταρία και τι χρήση κάνει γιατί το έχω σοβαρά στα υπόψιν.

 

Το έχω περίπου μία εβδομάδα το τηλέφωνο. Σε γενικές γραμμές δεν είδα μεγάλη διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με το Galaxy S4 που είχα παρόλο που έχει μικρότερη μπαταρία. Το έχω με δύο κάρτες μία για data που είναι συνεχώς ανοιχτά και μία για τηλέφωνα. Με μέση χρήση θεωρώ ότι σου βγάζει άνετα μία μέρα. Για εμένα η μέση χρήση είναι 5-6 τηλέφωνα του 2 λεπτου συγχρονισμος 5 mail, κλειστή η τοποθεσία, το glance screen στα 15', δεν παίζω παιχνίδια, λιγο surf στο internet και λιγο facebook. To βράδυ που θα το βάλω για φόρτιση έχει γύρω στο 40 - 50% μπαταρία. Τις πρώτες ημέρες που έβαλα να συγχρονίσει τα αρχεία μου με το OneDrive είχε μεγάλη κατανάλωση μέχρι να τα ανεβάσει όλα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πολύ άσχημα. Λίγο χειρότερη από το S4.

8 με 13mp δεν είναι και αμελητέα διαφορα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου μία εβδομάδα το τηλέφωνο. Σε γενικές γραμμές δεν είδα μεγάλη διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με το Galaxy S4 που είχα παρόλο που έχει μικρότερη μπαταρία. Το έχω με δύο κάρτες μία για data που είναι συνεχώς ανοιχτά και μία για τηλέφωνα. Με μέση χρήση θεωρώ ότι σου βγάζει άνετα μία μέρα. Για εμένα η μέση χρήση είναι 5-6 τηλέφωνα του 2 λεπτου συγχρονισμος 5 mail, κλειστή η τοποθεσία, το glance screen στα 15', δεν παίζω παιχνίδια, λιγο surf στο internet και λιγο facebook. To βράδυ που θα το βάλω για φόρτιση έχει γύρω στο 40 - 50% μπαταρία. Τις πρώτες ημέρες που έβαλα να συγχρονίσει τα αρχεία μου με το OneDrive είχε μεγάλη κατανάλωση μέχρι να τα ανεβάσει όλα. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Μήπως γνωρίζεις τι ισχύει με τη 2η κάρτα ? Δεν καλύπτει 3G;;; γιατί μου δίνει μόνο την επιλογη 2G αλλά δεν ξερω αν παίζει ρόλο οτι είναι καρτοκινητο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, να ρωτήσω κάτι, επειδή σκοπεύω να το πάρω το κινητάκι κάποια στιγμή, θέλω να μάθω αν το Gps λειτουργεί κανονικά χωρίς δεδομένα και WiFi και αν κάνεις restart έχοντας κλειστά αυτά τα δυο πάλι σε βρίσκει κανονικά ;; Το ρωτάω αυτό γιατί το 535 που έχω έχει θέμα με το Gps, πρέπει να έχω συνέχεια Gps και location στο on ασχέτος αν υπάρχει σύνδεση WiFi ή όχι, αρκεί να είναι ενεργοποιημένο και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάσει. Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις τι ισχύει με τη 2η κάρτα ? Δεν καλύπτει 3G;;; γιατί μου δίνει μόνο την επιλογη 2G αλλά δεν ξερω αν παίζει ρόλο οτι είναι καρτοκινητο

 

Στις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις ποια από τις 2 κάρτες θα χρησιμοποιείς για τα data. Μπορείς να διαλέξεις ή την πρωτη ή την δεύτερη. Ή σύνδεση μπορεί να είναι μέχρι και 4G για την κάρτα που θα εχεις data. Η άλλη δουλεύει 2G μόνο για κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με το κινητό. Το έψαξα πολύ πριν το αγοράσω και όπως οι περισσότεροι γνωρίζετε, η πλειονότητα των σχολίων είναι αρνητική με κύριο επιχείρημα την μνήμη και τον επεξεργαστή. Είναι μάλλον της μόδας να θάβουμε οτι έχει σήμα Microsoft πάνω. Και εγώ φαν της δεν είμαι. Πιο πολύ φαν της NOKIA θεωρώ τον εαυτό μου αλλά κατά την γνώμη μου η συγκεκριμένη συσκευη δέχεται πολύ αρνητικό feedback αδίκως και το χειρότερο απο άτομα που δεν την έχουν καν δοκιμάσει ή κρίνοντας απο μια επαφή 5-10 λεπτών και ώντας πριν προκατειλημμένοι. Για τα λεφτά του και για αυτό που πραγματικά είναι, είναι ένα παρα πολύ καλό κινητό. Αν καταλάβουμε οτι μπορεί να μοιάζει αλλά δεν είναι ναυαρχίδα τότε θα κατανοήσουμε τον πραγματικό λόγο ύπαρξης του.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγοράσω σαν δεύτερη συσκευή γιατι μ αρέσουν τα γουιντοους και θελω να δοκιμάσω τα 10ρια,αξίζει η αγορά του;λένε πολλά αρνητικά σχόλια (κατοχος iPhone 6s)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγοράσω σαν δεύτερη συσκευή γιατι μ αρέσουν τα γουιντοους και θελω να δοκιμάσω τα 10ρια,αξίζει η αγορά του;λένε πολλά αρνητικά σχόλια (κατοχος iPhone 6s)

 

Τώρα που έστρωσε η τιμή του (164 και κάθε μέρα πέφτει) θεωρώ πως ειναι μια πάρα πολυ καλή επιλογή για όποιον θέλει ενα φρέσκο windows. Ειναι και πανέμορφο και ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγοράσω σαν δεύτερη συσκευή γιατι μ αρέσουν τα γουιντοους και θελω να δοκιμάσω τα 10ρια,αξίζει η αγορά του;λένε πολλά αρνητικά σχόλια (κατοχος iPhone 6s)

Προσωπικά θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια σαν δεύτερη συσκευή! Ειναι πανέμορφη!

Τα αρνητικά σχόλια αφορούν κυρίως τα τεχνικά χαρακτηριστικά του κι όχι την ίδια τη συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για της απαντησεις σας παιδιά θα το πάρω. ;)

 

 

 

Καλα θα κανεις.Και τα Windows ειναι κοντα στη φιλοσοφια του iOS,οποτε θα συνηθησεις+οτι ειναι λιγοτερο περιπλοκο απο τα αιφον.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65184[/ATTACH] Απο μπαταρια παμε πολυ καλα

 

Πολύ καλή φαίνεται. Εαν δεν είναι μόνιμα στην οικονομία μπαταρίας πόσο σου βγάζει;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν φοράει τη lumia camera; Έπαιξα λίγο σήμερα μαζι του σ ενα πολυκαταστημα και το κλείστρο έφτανε μέχρι 1 sec, ενω στο 640 και 640xl πάει μέχρι 4 απ οσο ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φαίνεται. Εαν δεν είναι μόνιμα στην οικονομία μπαταρίας πόσο σου βγάζει;

Αυτό θα ρωτούσα κι εγώ (και με τι χρήση, φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ χρήση εμένα μου βγάζει χαλαρά 2+ μέρες.

 

*(Κάποιες κλήσεις, λίγο gaming, λίγο internet, λίγο "ψάξιμο" του κινητού μιας και είναι καινούριο, κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ χρήση εμένα μου βγάζει χαλαρά 2+ μέρες.

 

*(Κάποιες κλήσεις, λίγο gaming, λίγο internet, λίγο "ψάξιμο" του κινητού μιας και είναι καινούριο, κ.τ.λ.)

 

Και εμένα όπως έχω γράψει και παραπάνω στο τέλος της ημέρας η μπαταρία είναι στο 50% με παρόμοια χρήση

Link to comment
Share on other sites

Από την κάμερα του κινητού τι εντυπώσεις έχετε; Ας πούμε είναι καλύτερη από του Lumia 800 που βγήκε πριν από 4 χρόνια ή στασιμότητα;
Link to comment
Share on other sites

Από την κάμερα του κινητού τι εντυπώσεις έχετε; Ας πούμε είναι καλύτερη από του Lumia 800 που βγήκε πριν από 4 χρόνια ή στασιμότητα;

Το 650 δεν έχει Zeiss νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 650 δεν έχει Zeiss νομίζω!

 

Ναι, σωστά. Απλώς μετά από 4 χρόνια περιμένω μία βελτίωση σε αυτόν τον τομέα στην 8 Mpixel κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Από την κάμερα του κινητού τι εντυπώσεις έχετε; Ας πούμε είναι καλύτερη από του Lumia 800 που βγήκε πριν από 4 χρόνια ή στασιμότητα;

 

Εγώ που έκανα ακριβώς αυτήν την μετάβαση απο Lumia 800 σε Lumia 650, χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις περί φωτογραφίας (αυτόματες ρυθμίσεις χρησιμοποιώ), βλέπω αρκέτα μεγάλη διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών υπέρ του Lumia 650.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...