Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Το έχω εδώ και λίγες ώρες στα χέρια μου..

Το βασικότερο θέμα μου: Στο 66% η μπαταρία και υπολογίζει χρόνο αναμονής 1 μέρα και 3 ώρες. Για να φορτιστεί πλήρως θέλει 1,5 ώρα. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Είναι κλειστά όλα εκτός από wifi.

ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και στο 550 (μάλιστα σε δυο διαφορετικές συσκευές) οι οποίες επεστράφησαν στην εταιρεία από όπου τα προμηθεύτηκα και τα δέχτηκαν ως προβληματικές συσκευές.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Το έχω εδώ και λίγες ώρες στα χέρια μου..

Το βασικότερο θέμα μου: Στο 66% η μπαταρία και υπολογίζει χρόνο αναμονής 1 μέρα και 3 ώρες. Για να φορτιστεί πλήρως θέλει 1,5 ώρα. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Είναι κλειστά όλα εκτός από wifi.

ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και στο 550 (μάλιστα σε δυο διαφορετικές συσκευές) οι οποίες επεστράφησαν στην εταιρεία από όπου τα προμηθεύτηκα και τα δέχτηκαν ως προβληματικές συσκευές.

Ευχαριστώ.

 

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τι εννοεις γιατι με μπερδεψες. Με ανοικτο wifi και κανα δυωρο χρηση ιντερνετ δεν πιστευω οτι το τηλεφωνο θα βγαλει πανω απο μια με μιαμιση μερα χρηση.

 

Ειδικα τις πρωτες ωρες χρησης που εγκαθιστα αναβαθμισεις εφαρμογων κτλ η μπαταρια θα φευγει νερακι.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πλήρη φόρτιση (σχεδόν 5ωρη), χωρίς εγκατεστημένες εφαρμογές, με κλειστά τα πάντα (και WiFi) αναφέρει χρόνο αναμονής 1 μέρα και 15 ώρες.

Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα με 2 συσκευές 550 (επεστράφησαν και πιστωθηκαν ως ελλαττωματικές)

Το πρόβλημα δεν είναι ότι απλά ότι το αναφέρει, αλλά το ότι όντως τόσο διαρκεί.

Ή έχω σπάσει ρεκόρ γκαντεμιάς, ή κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω την ιδια συσκευη αλλα συγκριτικα το lumia 930 με 2420 mah μπαταρια βγαζει περιπου 3 μερες με ολα κλειστα και το lumia 535 περιπου 2 μερες. Οποτε ο χρονος που σου αναφερει ειναι προς το κατω μερος της κλιμακας αλλα δεν πιστευω οτι με ολα κλειστα αυτη η συσκευη θα κραταει πολυ περισοτερο απο 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

5 ωρες μου φαινεται πολυ. Απο τα δυο που εχω το 535 εχει φορτιστη 550mA και ειναι 'τα ζωα μου αργα' αλλα δεν νομιζω οτι κανει τοσο πολυ. Το 930 εχει φορτιστη 1,5A και προφανως και γρηγοροτερο κυκλωμα φορτισης και φορτιζει πολυ πιο γρηγορα. Αυτο με τις 5 ωρες μονο οποιος εχει την ιδια συσκευη μπορει να μας λυσει την απορια.
Link to comment
Share on other sites

Πες Οκ με την αποφόρτιση..

Η 5ωρη φόρτιση για να φτάσει 100% δικαιολογείται;

Όχι... Εκτός αν δεν λειτουργεί σωστά και ο φορτιστής ή δεν τον έβαλες καλά στη πρίζα!

Εμένα το Lumia 830 με 2200mAh, απο 0-100 κάνει 2,5 ώρες αν δεν το πειράξω καθόλου με όλα κλειστά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το.. γελοίο είναι ότι μιλάμε για 3 συσκευές, με 3 διαφορετικούς φορτιστές! Και ακόμα χειρότερα, ότι οι 2 πρώτες (550) πέρασαν από έλεγχο της ms και δηλώθηκαν προβληματικές.

Θα δω τις επόμενες φορτίσεις - αποφορτίσεις του 650 και θα σας ενημερώσω πως πάει.

Κάποιος που να έχει την ίδια συσκευή;

Το μόνο που σκέφτομαι είναι να υπάρχει θέμα με τα 10.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 650 με78% μπαταρια χρονος που απομενει 3ημερ και 10 ωρες ,χρονος φορτισης 2ωρες και 10 λεπτα,το εχω απο τις 26/2 δεν ζεστενεται καθολου και κραταει πολυ καλα η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πλήρη φόρτιση (σχεδόν 5ωρη), χωρίς εγκατεστημένες εφαρμογές, με κλειστά τα πάντα (και WiFi) αναφέρει χρόνο αναμονής 1 μέρα και 15 ώρες.

Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα με 2 συσκευές 550 (επεστράφησαν και πιστωθηκαν ως ελλαττωματικές)

Το πρόβλημα δεν είναι ότι απλά ότι το αναφέρει, αλλά το ότι όντως τόσο διαρκεί.

Ή έχω σπάσει ρεκόρ γκαντεμιάς, ή κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται! :D

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις μια επανφορα λειτουργικου μεσω WDRT της MSFT πριν το επιστρεψεις για ελλατωματικο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω.

Reset μέσω τηλεφώνου πάντως είχε γίνει στα άλλα 550.

 

Μετά το reset μέσω WDRT (όπου έβαλε την 10586.13080), από το 73% για πλήρη φόρτιση (με δύο διαφορετικούς φορτιστές) χρειάζεται 4 ώρες...

Χρόνος αναμονής με 73%, 1 ημέρα.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κατεβάζει από το "phone update" μέσω του κινητού.

Και με τις δύο το πρόβλημα παραμένει.

 

Εχεις προβληματικη συσκευη. Αν εισαι σε DOA επιτοπου αλλαγη. Αν οχι αποστολη στο service.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσφορά στα Mediamarkt για dual sim στα 249€

 

Ε καλά ... στα 250€ δεν το λες και προσφορά :!:

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα για πρωτη φορα απο κοντα, σε ασπρο στο MediaMarkt Γερακα. Ειναι πανεμορφο παιδια. Ετσι θα επρεπε να ειναι, ναι το λεω και εγω, τα 950. Παναλαφρο και πολυ λεπτο. Το δουλεψε πολυ λιγο γιατι βιαζομουν. Η οθονη πολυ καλη, πολυ ωραια χρωματα. Απο ταχυτητα οσο ειδα καλα πηγαινε αλλα δεν το ζορισα κιολας. Ειχε την .107 εκδοση λογισμικου επανω. Λογικα με τις αναβαθμισεις θα πηγαινει καλυτερα.

 

Το μονο φαουλ για εμενα ειναι οτι αυτη η συσκευη επρεπε να εχει CPU απο την σιερα 4 ή 6 της Snapdragon. Με τον 212 πιστευω οτι δεν θα ειναι για πολλα πολλα. Παντως η αισθηση που σου δινει στο χερι ειναι εξαιρετικη. Ακομα και το πισω καπακι εχει μια πολυ ωραια μαλακη υφη.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία τι ψάρια πιάνει ρε παιδιά; 2000mah δεν είναι κάπως οριακά για να βγει η μέρα;

Επίσης γνωρίζουμε δείκτη SAR;

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

αυτο το τηλ. ειναι για παρα πολλα

 

Σιγά ρε παιδιά , τον 212 έχει πάνω με 1Gb Ram , στο επόμενο μεγάλο update θα σέρνεται. Το έχω βάλει και εγώ στο μάτι αλλά όταν πέσει πολύ ...

 

Απορώ με τις επιλογές που κάνει η MS στο Hardware.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά , τον 212 έχει πάνω με 1Gb Ram , στο επόμενο μεγάλο update θα σέρνεται. Το έχω βάλει και εγώ στο μάτι αλλά όταν πέσει πολύ ...

 

Απορώ με τις επιλογές που κάνει η MS στο Hardware.

Μαλλον το δικο σου θα σερνεται καλητερα να μην το παρης υπαρχουν και 10πηρηνα.

Edited by a6848
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά , τον 212 έχει πάνω με 1Gb Ram , στο επόμενο μεγάλο update θα σέρνεται. Το έχω βάλει και εγώ στο μάτι αλλά όταν πέσει πολύ ...

 

Απορώ με τις επιλογές που κάνει η MS στο Hardware.

Δεν ειναι Android για να σέρνεται! Το έχεις δοκιμάσει και τα λες αυτά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...