Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστεύω να το προσθέσουν γιατί βολεύει παρά πολύ .

 

Κλασσικά είναι θέμα firmware. Θα σας έρθει και σας που θα πάει είστε καινούριοι :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλασσικά είναι θέμα firmware. Θα σας έρθει και σας που θα πάει είστε καινούριοι :lol:

 

Σε εμας τους παλιους (640) θαρθει κανα firmware update μπας και παρουμε την ηχογραφιση κλησεων?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι βλακείες που κανει η MS , σε τηλέφωνα της ίδιας οικονομικής κατηγορίας δεν δίνει όλες τις λειτουργίες ενιαία.

Σε άλλες συσκευές δίνει το double tap wake up και δεν δίνει την ηχογράφηση κλήσεων. Σε άλλες συσκευές κάνει το ανάποδο .... Αυτές είναι παθογένειες της εταιρίας κατά βάση και αν δεν διορθωθούν δεν πρόκειται να γίνει ανταγωνιστική εταιρία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει firmware για να μπει ηχογράφηση κλήσεων σε παλιές συσκευές. Οι πιθανότητες να βγάλει μια εταιρεία firmware για παλιά συσκευή χωρίς να έχει αποκλειστικά φτιαχτεί για να διορθώνει δυσλειτουργία είναι σχεδόν μηδέν. Το double tap μπαίνει εκ των υστέρων επειδή οι συσκευές είναι καινούργιες και πάλι έκπληξη είναι. Εδώ καλά καλά το 90% των κατασκευαστών δεν δίνει αναβαθμίσεις software που είναι πολύ πιο απλό να γίνουν. Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι βλακείες που κανει η MS , σε τηλέφωνα της ίδιας οικονομικής κατηγορίας δεν δίνει όλες τις λειτουργίες ενιαία.

Σε άλλες συσκευές δίνει το double tap wake up και δεν δίνει την ηχογράφηση κλήσεων. Σε άλλες συσκευές κάνει το ανάποδο .... Αυτές είναι παθογένειες της εταιρίας κατά βάση και αν δεν διορθωθούν δεν πρόκειται να γίνει ανταγωνιστική εταιρία...

 

double tap wake up για μένα ήταν το ποιο δυνατό σημείο στα wp . επειδή έφυγα από LG που το είχε πλέον μου κακοφαίνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

double tap wake up για μένα ήταν το ποιο δυνατό σημείο στα wp . επειδή έφυγα από LG που το είχε πλέον μου κακοφαίνεται

Για μένα πάλι είναι πιο χρήσιμη η ηχογράφηση κλήσεων απο το double tap wake up.

Ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε χρήστη, αλλά εμένα με έχει βολέψει στο θέμα οτι δεν χρειάζομαι χαρτάκια για σημειώσεις κλ. Πατάς μια ηχογράφηση και οτι έπρεπε να σημειώσεις το έχεις μετά διαθέσιμο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παιδιά. Φανταστείτε εμείς με το 950 που δεν είχαμε 6 μήνες double tap to wake up.

θα έρθει σίγουρα νέο firmware ίσως να έχει και την ηχογράφηση κλήσεων.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παιδιά. Φανταστείτε εμείς με το 950 που δεν είχαμε 6 μήνες double tap to wake up.

 

θα έρθει σίγουρα νέο firmware ίσως να έχει και την ηχογράφηση κλήσεων.

 

Η ηχογράφηση υπάρχει κανονικά, το double tap to wake up μας λείπει μόνο για να ολοκληρωθεί η κατά τα αλλα άψογη συσκευή!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση υπάρχει κανονικά, το double tap to wake up μας λείπει μόνο για να ολοκληρωθεί η κατά τα αλλα άψογη συσκευή!!!

 

θα έρθει 100% :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παιδιά. Φανταστείτε εμείς με το 950 που δεν είχαμε 6 μήνες double tap to wake up.

θα έρθει σίγουρα νέο firmware ίσως να έχει και την ηχογράφηση κλήσεων.

 

Ποιός είπε οτι δεν έχουμε ηχογράφηση κλήσεων στο 650? Μια χαρά υπάρχει και δουλεύει ΑΨΟΓΑ!

 

Και μια ενημέρωση για όσους κατόχους χρειαστούν service εντός εγγύησης, την οποία έμαθα σήμερα μετά απο επικοινωνία με τη Microsoft. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ μόνο pick up point's όπου το αφήνεις και όταν μαζευτούν αρκετά κομμάτια τα στέλνουν στο εξωτερικό για επισκευή. Ο μέσος χρόνος αναμονής όπως με ενημέρωσαν είναι 15 εργάσιμες ημέρες δηλαδή περίπου 3 εβδομάδες ημερολογιακές.

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη βλάβη μάλλον, αλλά για κάτι σοβαρό, ισχύει όπως τα γράφεις.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη βλάβη μάλλον, αλλά για κάτι σοβαρό, ισχύει όπως τα γράφεις.

Δε νομίζω οτι ισχυει αυτό που λές.... Για οποιαδήποτε βλάβη ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ η συσκευή πηγαίνει στο εξωτερικό σε κάθε περίπτωση αν θέλεις κάνε μια κλήση στο 8015003000 και ρώτησε τους για να πειστείς...

 

:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώην Nokia care ήμουν αυτή την εβδομάδα, το οποίο ειχε και συσκευές Microsoft προς επίδειξη - πώληση...

Για αλλαγή οθόνης μου είπε ότι θα το στείλει το κινητό, αλλά πιστεύω ότι για κάτι μικρότερο, ίσως το φτιάχνει εκεί.

Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξαναπάς αν θέλεις ρώτησε τον αυτό ακριβώς που γράφω για να σου λυθει η απορία.

Και ενημερωτικά το πρόβλημα στο δικό μου είναι εξαιρετικά απλό αλλά παρόλα αυτά πρέπει να το στείλουν εξωτερικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να αγοράσω το κινητο από μαγαζί μιας και δεν βρήκα μεταχειρισμενο;) και θέλω να ρωτήσω δεν χρειάζομαι dual sim και με την μια σιμ έχει την ίδια τιμή όποτε αν πάρω το dual και χρησιμοποιώ την μια σιμ θα έχω περισσότερο sar και αν θα υπάρχει διαφορά στην μπαταρία προς το χειρότερο από αυτο με την μια σιμ σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χθες για την γυναίκα μου και σήμερα το μεσημεράκι το παρέλαβα!

Θα το τσεκάρω για αναβαθμίσεις και τα σχετικά, θα της το σετάρω και θα σας πω εντυπώσεις!

 

 

Edit:

Η συσκευή είναι unbranded από την Γαλλία και η συσκευασία περιέχει και ακουστικά (καθότι Γαλλικό)!

Είναι μονόκαρτη, λευκή και αγοράστηκε από γνωστό σκρουτζομάγαζο με το οποίο υπήρξε τηλεφωνική συνεννόηση πρίν την αγορά για να διευκρινιστεί εαν είναι unbranded η συσκευή ή κάποιου παρόχου.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χθες για την γυναίκα μου και σήμερα το μεσημεράκι το παρέλαβα!

Θα το τσεκάρω για αναβαθμίσεις και τα σχετικά, θα της το σετάρω και θα σας πω εντυπώσεις!

 

 

Edit:

Η συσκευή είναι unbranded από την Γαλλία και η συσκευασία περιέχει και ακουστικά (καθότι Γαλλικό)!

Είναι μονόκαρτη, λευκή και αγοράστηκε από γνωστό σκρουτζομάγαζο με το οποίο υπήρξε τηλεφωνική συνεννόηση πρίν την αγορά για να διευκρινιστεί εαν είναι unbranded η συσκευή ή κάποιου παρόχου.

Εδώ κάνουν μόνο οικονομία στη συσκευασία; :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνουν μόνο οικονομία στη συσκευασία; :(

 

Απλα στη Γαλλία είναι υποχρεωμένοι από το νομο

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ χθες για την γυναίκα μου και σήμερα το μεσημεράκι το παρέλαβα

Πλύση εγκεφάλου τις έκανες βρε; :p Τόσα παράθυρα έχεις στο σπίτι, ήθελες και άλλα; :p

Υ.Γ. Χαιρετίσματα δώσε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πλύση εγκεφάλου τις έκανες βρε; :p Τόσα παράθυρα έχεις στο σπίτι, ήθελες και άλλα; :p

Υ.Γ. Χαιρετίσματα δώσε. :)

 

Ε καιρός ήταν να εκσυχρονιστεί λίγο! Το Nokia C7 που χρησιμοποιούσε τα 2 τελευταία χρόνια τα είχε φάει τα ψωμιά του!

Άσε που τα παράθυρα στο σπίτι δεν έχουν live πλακάκια! :p

Θα τα μεταφέρω τα χαιρετίσματα, να σαι καλά! :)

 

 

Στα της συσκευής τώρα, ολοκληρώθηκαν όλες οι αναβαθμίσεις και το στήσιμο της συσκευής. Πλέον τρέχει την τελευταία επίσημη έκδοση του anniversary update και δεν φαίνεται να ζεσταίνεται κατά την χρήση της. Για την μπαταρία θα έχω εικόνα μετά από 3-4 κύκλους φόρτισης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να αγοράσω το κινητο από μαγαζί μιας και δεν βρήκα μεταχειρισμενο;) και θέλω να ρωτήσω δεν χρειάζομαι dual sim και με την μια σιμ έχει την ίδια τιμή όποτε αν πάρω το dual και χρησιμοποιώ την μια σιμ θα έχω περισσότερο sar και αν θα υπάρχει διαφορά στην μπαταρία προς το χειρότερο από αυτο με την μια σιμ σας ευχαριστώ

 

Παιδιά κάποιος που να γνωρίζει την απάντηση ;

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη γνώμη για το κινητό, έχει κάποια πολύ θετικά στοιχεία που δε περιμένεις σε αύτη την τιμή.

 

Για ένα δεύτερο κινητό για ποδήλατο γυμναστήριο κλπ να μη φοβάσαι να στο κλέψουν είναι σούπερ.

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα περίπου που το χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Μετά την επετειακή κυρίως τα πάει πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα(μπαταρία, σεφάρισμα, παιχνίδια κλπ). Η κάμερά του αρκετά καλή για τα 8 mpx και η μπροστινή επίσης. Επειδή ήμουν προκάτοχος του 730 την θεωρώ λίγο πιο χαμηλής ποιότητας στις βραδυνές λήψεις αλλά με manual ρυθμίσεις είναι αρκετά ικανοποιητική(συν το γεγονός ότι πήρε και αναβάθμιση με λειτουργία πανοραμικής λήψης). Από οθόνη τα χρώματά του είναι πάρα πολύ δυνατά και σε φως ημέρας είναι αρκετά ευκρινές. Στην αρχή ήμουν διστακτικός λόγω του επεξεργαστή (212), αλλά τελικά μετά την αγορά του αποζημιώθηκα και με το παραπάνω.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα περίπου που το χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Μετά την επετειακή κυρίως τα πάει πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα(μπαταρία, σεφάρισμα, παιχνίδια κλπ). Η κάμερά του αρκετά καλή για τα 8 mpx και η μπροστινή επίσης. Επειδή ήμουν προκάτοχος του 730 την θεωρώ λίγο πιο χαμηλής ποιότητας στις βραδυνές λήψεις αλλά με manual ρυθμίσεις είναι αρκετά ικανοποιητική(συν το γεγονός ότι πήρε και αναβάθμιση με λειτουργία πανοραμικής λήψης). Από οθόνη τα χρώματά του είναι πάρα πολύ δυνατά και σε φως ημέρας είναι αρκετά ευκρινές. Στην αρχή ήμουν διστακτικός λόγω του επεξεργαστή (212), αλλά τελικά μετά την αγορά του αποζημιώθηκα και με το παραπάνω.

 

Και σε όλα τα παραπάνω,να προσθέσω και την χαμηλή τιμή του πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες, τα κατάφερα κι εγώ και πήρα το 650 (το γαλλικό και unbranded που ανέφερε παραπάνω ο niotheros).

 

Δεν είμαι technology freak και σίγουρα δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος για κρίσεις και εκτιμήσεις, αλλά ως ένας απλός χρήστης μπορώ να πω πως οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι εξαιρετικές. Τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω, δεν βλέπω κανένα πρόβλημα/κόλλημα και όλα γίνονται απλά και όμορφα, την οθόνη χαίρομαι να τη βλέπω και η κάμερα για λήψεις ημέρας είναι άψογη για τα δεδομένα μου (στα νυχτερινά/χαμηλού φωτισμού δεν είναι τόσο καλή και δείχνει ότι θέλει να παίξεις με τις ρυθμίσεις, αλλά οκ, τηλέφωνο πήρα, δεν πήρα φωτογραφική μηχανή, το δέχομαι).

 

Το μόνο παράξενο που έχω δει είναι ότι, με σύνδεση wind στο κέντρο της Αθήνας, δεν έχω δει ποτέ πάνω από τρεις γραμμές σήμα, είναι σταθερά ή στις δύο (συνήθως) ή στις τρεις. Και μου κάνει εντύπωση γιατί δίπλα δίπλα το τηλέφωνο της καλής μου (ένα παλιό lumia 520) έχει σταθερά πέντε γραμμές.

 

Α, και θα θελα να μπορούσα να πετάξω εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (πχ xbox), αλλά αν έχω καταλάβει καλά δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...