Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ φίλε μου που το λες αυτό το έχεις το τηλέφωνο ή τουλάχιστον έχεις δοκιμάσει το λειτουργικό ή απλά λέμε για να λέμε...???

Εννοείτε πως για να το λέω ρε φιλε θα έχω την συσκευή ο άνθρωπος ποιο πάνω έχει note 4 άμα κάνει μετάβαση σε 650 ακόμα και μόνο για Viber θα τρελαθεί με το ποσο αργά δουλεύει ,εγώ είχα νοτε 4 LG g4 και αλλα και ξέρω για την ταχύτητα τους ,δεν λέω ότι η συσκευή δεν αξίζει για τα λεφτά τις μιας και έχει οθοναρα και αλλα ++++ αλλα κατ εμε αυτός ο χρήστης δεν πρέπει να πάρει αυτήν την συσκευή .(άμα δεν με πυστευεις ότι έχω την συσκευή μπορώ να σου πω τα bug τις ένα ένα την έχω πάνω από μήνα την συσκευή ίσως και δυο )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείτε πως για να το λέω ρε φιλε θα έχω την συσκευή ο άνθρωπος ποιο πάνω έχει note 4 άμα κάνει μετάβαση σε 650 ακόμα και μόνο για Viber θα τρελαθεί με το ποσο αργά δουλεύει ,εγώ είχα νοτε 4 LG g4 και αλλα και ξέρω για την ταχύτητα τους ,δεν λέω ότι η συσκευή δεν αξίζει για τα λεφτά τις μιας και έχει οθοναρα και αλλα ++++ αλλα κατ εμε αυτός ο χρήστης δεν πρέπει να πάρει αυτήν την συσκευή .(άμα δεν με πυστευεις ότι έχω την συσκευή μπορώ να σου πω τα bug τις ένα ένα την έχω πάνω από μήνα την συσκευή ίσως και δυο )

Ίσα ίσα το Viber έγινε αρκετά γρήγορο στα Windows αν είναι μόνο για το Viber!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα το Viber έγινε αρκετά γρήγορο στα Windows αν είναι μόνο για το Viber!

Έχει αργή ανάπτυξη πολύ σε αυτήν την πλατφόρμα σε γειτονικό φόρουμ φίλος έχει ακόμα προβλήματα με ειδοποιήσεις,και γενικά δεν ειναι τόσο γρήγορο όσο ένα αντροιντ σε όλη την διαδικασία (π.χ. Ξεκλείδωμα να μπεις στο πρόγραμμα και να αρχίσεις να διαβάσεις)ίσως σε άλλη συσκευή να τρέχει καλύτερα.Και πάλι ένα κινητό δεν γίνετε να το κουβαλάς μόνο και μόνο για ένα πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο στο 650 είναι τόσο χαμηλής έντασης; Ειδικά τις ειδοποιήσεις μετά βίας τις ακούω.
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο στο 650 είναι τόσο χαμηλής έντασης; Ειδικά τις ειδοποιήσεις μετά βίας τις ακούω.

 

Οταν λες χαμηλης εντασης ? Επισης σε σχεση με το 640 μπορεις να τα βαλεις κατω και να πεις θετικα και αρνητικα της καθε μιας συσκευης απεναντι στην αλλη? Απο ταχυτητα βλεπεις εστω καποια διαφορα, οθονη μπαταρια και οτι αλλο παρατηρησεις..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω χαμηλής έντασης εννοώ ότι δεν ακούγονται δυνατά τόσο οι ήχοι κλήσεις όσο και τα notifications, πάντα συγκρινόμενο με τους αντίστοιχους του 640. Πρέπει ιδίως τα notifications να τα έχω σχεδόν στο τέρμα για να τα ακούσω καλά. Το ηχείο του 650 που είναι; Στο κάτω μέρος του εμπρός τμήματος; Πίσω δεν έχει κάποια τρύπα για ηχείο όπως το 640, από το κάτω μέρος της συσκευής ακούω τους ήχους στο 650.

 

Άποψη ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη, ιδίως για το κομμάτι της μπαταρίας, ουσιαστικά δύο φορτίσεις έχουν γίνει και η μπαταρία δεν έχει ακόμα δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες, θέλω να πιστεύω ότι θα βελτιωθεί αισθητά μετά από 5-6 φορτίσεις γιατί η αλήθεια είναι ότι η πρώτη εντύπωση είναι απογοητευτική σε σχέση με την αντίστοιχη διάρκεια του 640. Θα δείξει. Κατά τα άλλα, δείχνει σα λειτουργικό να δουλεύει ελαφρώς πιο γρήγορα και πιο άμεσα σε σχέση με το 640, smooth και χωρίς προβλήματα και κολλήματα ως ώρας. Και μιλάμε πάντα για την ίδια χρήση και τις ίδιες εφαρμογές με το 640. Εκείνο που συνάντησα εδώ βέβαια είναι το πρόβλημα με τα tiles του mail και του ημερολογίου που δεν είναι και τόσο live αφού δεν ενεργοποιούνται για να δείξουν τα νέα mails ή κάποιο γεγονός ή την αλλαγή της ημερομηνίας αυτό του ημερολογίου (εκτός αν πάω και τους αλλάξω το μέγεθος και τότε τα εμφανίζουν), φαινόμενο που δεν είχα στο 640. Κατά τα άλλα, όλα δουλεύουν σωστά. Από θέμα αίσθησης, εμφάνισης και οθόνης βέβαια είναι σε άλλο επίπεδο το 650.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω χαμηλής έντασης εννοώ ότι δεν ακούγονται δυνατά τόσο οι ήχοι κλήσεις όσο και τα notifications, πάντα συγκρινόμενο με τους αντίστοιχους του 640. Πρέπει ιδίως τα notifications να τα έχω σχεδόν στο τέρμα για να τα ακούσω καλά. Το ηχείο του 650 που είναι; Στο κάτω μέρος του εμπρός τμήματος; Πίσω δεν έχει κάποια τρύπα για ηχείο όπως το 640, από το κάτω μέρος της συσκευής ακούω τους ήχους στο 650.

 

Άποψη ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη, ιδίως για το κομμάτι της μπαταρίας, ουσιαστικά δύο φορτίσεις έχουν γίνει και η μπαταρία δεν έχει ακόμα δείξει τις πραγματικές της δυνατότητες, θέλω να πιστεύω ότι θα βελτιωθεί αισθητά μετά από 5-6 φορτίσεις γιατί η αλήθεια είναι ότι η πρώτη εντύπωση είναι απογοητευτική σε σχέση με την αντίστοιχη διάρκεια του 640. Θα δείξει. Κατά τα άλλα, δείχνει σα λειτουργικό να δουλεύει ελαφρώς πιο γρήγορα και πιο άμεσα σε σχέση με το 640, smooth και χωρίς προβλήματα και κολλήματα ως ώρας. Και μιλάμε πάντα για την ίδια χρήση και τις ίδιες εφαρμογές με το 640. Εκείνο που συνάντησα εδώ βέβαια είναι το πρόβλημα με τα tiles του mail και του ημερολογίου που δεν είναι και τόσο live αφού δεν ενεργοποιούνται για να δείξουν τα νέα mails ή κάποιο γεγονός ή την αλλαγή της ημερομηνίας αυτό του ημερολογίου (εκτός αν πάω και τους αλλάξω το μέγεθος και τότε τα εμφανίζουν), φαινόμενο που δεν είχα στο 640. Κατά τα άλλα, όλα δουλεύουν σωστά. Από θέμα αίσθησης, εμφάνισης και οθόνης βέβαια είναι σε άλλο επίπεδο το 650.

 

 

 

Φίλε μου αυτη ειναι η θυσία που θα κανεις για να εχεις καλυτερη οθόνη. Ειναι σαφές ότι η κατανάλωση σου αυξηθηκε λογω κυρίως αυτής. Σου μιλάει κάποιος που εχει το 950. Δε θυσίαζα όμως τη καλυτερη οθόνη για καμια αυτονομία του κόσμου.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτη ειναι η θυσία που θα κανεις για να εχεις καλυτερη οθόνη. Ειναι σαφές ότι η κατανάλωση σου αυξηθηκε λογω κυρίως αυτής. Σου μιλάει κάποιος που εχει το 950. Δε θυσίαζα όμως τη καλυτερη οθόνη για καμια αυτονομία του κόσμου.

 

Η οθονη του 650 οντως ειναι σαφεστατα καλυτερη, αλλα η διαφορα της καταναλωσης δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λες, ισα ισα η οθονη του 650 λογω του απολυτου μαυρου ισα ισα καιει λιγοτερο..ο λογος που το 650 εχει εμφανη μικροτερη αυτονομια σε σχεση με το 640 ειναι κυριως η τεραστια διαφορα της χωρητικοτητας της μπαταριας 2.500 mah vs 2.000 mah.

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να διαβάσεις, αναφέρεται ότι οι OLED οθόνες απαιτούν περισσότερη ενέργεια από τις LCD (όχι τραγικά περισσότερη βέβαια) στις περισσότερες των περιπτώσεων. Τη διαφορά σαφώς τη κάνει κυρίως η μικρότερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Όπου και να διαβάσεις, αναφέρεται ότι οι OLED οθόνες απαιτούν περισσότερη ενέργεια από τις LCD (όχι τραγικά περισσότερη βέβαια) στις περισσότερες των περιπτώσεων. Τη διαφορά σαφώς τη κάνει κυρίως η μικρότερη μπαταρία.

 

Αλλου λενε το ενα αλλου λενε το αλλο. Ριξε μια ματια σε αυτο το εξαιρετικο αρθρο

https://senk9.wordpress.com/2015/05/24/thoughts-amoled-power-consumption-tested-and-explored/

και θα καταλαβεις πως εχει να κανει με το τι βλεπεις στην οθονη και τι χρηση της κανεις γενικοτερα, αναλογα χρωματα κλπ...

Η ουσια απο ολο αυτο ειναι πως ειδικα στα wm με amoled, αν επιλεξεις μαυρο χρωμα(ειδικα αν εχει και μαυρο η εικονα και που θα βαλεις απο πισω) καθως και στις εφαρμογες που υποστηριζουν μαυρο φοντο, τοτε καταναλωνουν σημαντικα λιγοτερο απο τις ips, ασε και που αισθητικα θεωρω πως τα wm μονο με amoled επρεπε να βγαινουν διοτι ταιριαζουν απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλου λενε το ενα αλλου λενε το αλλο. Ριξε μια ματια σε αυτο το εξαιρετικο αρθρο

https://senk9.wordpress.com/2015/05/24/thoughts-amoled-power-consumption-tested-and-explored/

και θα καταλαβεις πως εχει να κανει με το τι βλεπεις στην οθονη και τι χρηση της κανεις γενικοτερα, αναλογα χρωματα κλπ...

Η ουσια απο ολο αυτο ειναι πως ειδικα στα wm με amoled, αν επιλεξεις μαυρο χρωμα(ειδικα αν εχει και μαυρο η εικονα και που θα βαλεις απο πισω) καθως και στις εφαρμογες που υποστηριζουν μαυρο φοντο, τοτε καταναλωνουν σημαντικα λιγοτερο απο τις ips, ασε και που αισθητικα θεωρω πως τα wm μονο με amoled επρεπε να βγαινουν διοτι ταιριαζουν απιστευτα.

Έχεις δίκιο. Κι εγώ ήξερα ότι οι amoled οθόνες γενικά σε όλες τις συσκευές είναι πιο οικονομικές σε κατανάλωση, ασχέτως λειτουργικού.

Όντως στις Windows συσκευές θα ταίριαζαν πολύ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Κι εγώ ήξερα ότι οι amoled οθόνες γενικά σε όλες τις συσκευές είναι πιο οικονομικές σε κατανάλωση, ασχέτως λειτουργικού.

Όντως στις Windows συσκευές θα ταίριαζαν πολύ!

Να σου πω ενα παραδειμα σε αυτο που λες..ειχα δει απο κοντα το 830 το οποιο για εμενα απο εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης ειναι ενα κοσμημα...ασχετα αν κοστιζε αρκετα παντα..ετυχε λοιπον η στιγμη που το ειδα διπλα διπλα με το 730..μιλαμε για μεγαλη διαφορα υπερ του 730..οταν εβαλα τερμα φωτεινοτητα και ειδα αυτα τα γκριζα του 830 και διπλα τα υπεροχα χρωματα και την καταμαυρη οθονη του 730 απορησα γιατι να μην ειχαν βαλει και στο 830 amoled διοτι η Ips το αδικει παρα πολυ..ασχετα αν ειναι αξιοπρεπης οθονη..

Τα wm λογω και του Ui τους, επρεπε να βγαινουν μονο με amoled..ακομα και το παλιο μου 820 με την amoled ας εχει αναλυση 800*480 κανει το 640 μου να μοιαζει ξεπλυμενο πατσαβουρι..βεβαια αλλη κατηγορια συσκυεης απλα συγκρινω τεχνολογια οθονης..

Link to comment
Share on other sites

Αλλου λενε το ενα αλλου λενε το αλλο. Ριξε μια ματια σε αυτο το εξαιρετικο αρθρο

https://senk9.wordpress.com/2015/05/24/thoughts-amoled-power-consumption-tested-and-explored/

και θα καταλαβεις πως εχει να κανει με το τι βλεπεις στην οθονη και τι χρηση της κανεις γενικοτερα, αναλογα χρωματα κλπ...

Η ουσια απο ολο αυτο ειναι πως ειδικα στα wm με amoled, αν επιλεξεις μαυρο χρωμα(ειδικα αν εχει και μαυρο η εικονα και που θα βαλεις απο πισω) καθως και στις εφαρμογες που υποστηριζουν μαυρο φοντο, τοτε καταναλωνουν σημαντικα λιγοτερο απο τις ips, ασε και που αισθητικα θεωρω πως τα wm μονο με amoled επρεπε να βγαινουν διοτι ταιριαζουν απιστευτα.

Για αυτό λέω και εγώ "στις περισσότερες των περιπτώσεων". Υπάρχουν και χρήστες που επιλέγουν το λευκό φόντο στο WP τους, δε θα έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας; Στη προκειμένη πάντως περίπτωση τη διαφορά τη κάνει σαφώς η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αλλου λενε το ενα αλλου λενε το αλλο. Ριξε μια ματια σε αυτο το εξαιρετικο αρθρο

https://senk9.wordpress.com/2015/05/24/thoughts-amoled-power-consumption-tested-and-explored/

και θα καταλαβεις πως εχει να κανει με το τι βλεπεις στην οθονη και τι χρηση της κανεις γενικοτερα, αναλογα χρωματα κλπ...

Η ουσια απο ολο αυτο ειναι πως ειδικα στα wm με amoled, αν επιλεξεις μαυρο χρωμα(ειδικα αν εχει και μαυρο η εικονα και που θα βαλεις απο πισω) καθως και στις εφαρμογες που υποστηριζουν μαυρο φοντο, τοτε καταναλωνουν σημαντικα λιγοτερο απο τις ips, ασε και που αισθητικα θεωρω πως τα wm μονο με amoled επρεπε να βγαινουν διοτι ταιριαζουν απιστευτα.

 

Είναι και θέμα γούστου. Προσωπικά σαφώς και προτιμώ τις amoled όπου σε συνδυασμό με το clear black της Νοκια είναι άψογο. Όμως και σε android ισχύουν τα ίδια Δες τις τέλειες οθόνες των samsung (s7 πχ)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα γούστου. Προσωπικά σαφώς και προτιμώ τις amoled όπου σε συνδυασμό με το clear black της Νοκια είναι άψογο. Όμως και σε android ισχύουν τα ίδια Δες τις τέλειες οθόνες των samsung (s7 πχ)

 

Ναι ισχυει αυτο που λες..ειδικα το clear black εκανε την διαφορα ακομα και σε ips οθονες οπως του 640, εξω στον ηλιο με βγαζει παλικαρι, βλεπω και διαβαζω ανετα..

Απο την αλλη ασχετα με καποια θεματακια που εχουν οι amoled ακομα εχουν βελτιωθει αρκετα πλεον..ειδικα τα s7 οπως λες εχουν ξεφυγει εντελως, διοτι εχουν πλεον και πολυ καλα ασπρα, τελεις γωνιες θεασης και εξω στον ηλιο οταν ειναι στο auto η φωτεινοτητα φτανει σε απιστευτα nits..δηλαδη εχουν το τελειο πακετο..κανουν την υπεροχη ips του iphone 7 plus να δειχνει φτωχη για τα δικα μου ματια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει αυτο που λες..ειδικα το clear black εκανε την διαφορα ακομα και σε ips οθονες οπως του 640, εξω στον ηλιο με βγαζει παλικαρι, βλεπω και διαβαζω ανετα..

Απο την αλλη ασχετα με καποια θεματακια που εχουν οι amoled ακομα εχουν βελτιωθει αρκετα πλεον..ειδικα τα s7 οπως λες εχουν ξεφυγει εντελως, διοτι εχουν πλεον και πολυ καλα ασπρα, τελεις γωνιες θεασης και εξω στον ηλιο οταν ειναι στο auto η φωτεινοτητα φτανει σε απιστευτα nits..δηλαδη εχουν το τελειο πακετο..κανουν την υπεροχη ips του iphone 7 plus να δειχνει φτωχη για τα δικα μου ματια...

Ναι, αλλά το S7 έχει super amoled, ενώ το 650, αλλά και γενικά τα Lumia, έχουν την απλή amoled νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολο το φορουμ! Λοιπον, ειμαι κατοχος συσκευης lumia 650 dual sim, η οποια μου κανει συχνα επανεκκινησεις, αλλα το κυριοτερο, οταν κανει update το λειτουργικο, ειτε συνηθως μου βγαζει διαφορα errors, ειτε αν καταφερει να ολοκληρωσει, μετα την επανεκκινηση μου βγαζει sad face, με αποτελεσμα να χρησιμοποιω συνεχως το windows device recovery tool. Η συσκευη εχει παει 2 φορες για service στο εξωτερικο (συνολο 2,5 μηνες) οπου δεν δοθηκε καμμια λυση (αναρωτιεμαι αν το μονο που κανουν ειναι να το flashαρουν με το windows device recovery tool. Τι μου προτεινετε; (Φυσικα δεν θα το στειλω και 3η φορα, η κατασταση κατανταει κωμικοτραγικη....)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο κατάστημα που το πήρες και απαίτησε αντικατάσταση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω εδω και 6 μηνες το 550 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

Αλλα τωρα που εχει πεσει η τιμη του 650 σκεφτομαι να το κανω ανταλλαγη και να πληρωσω τη διαφορα για το 650.

Το ερωτημα ειναι αξιζει να κανω αυτην την αλλαγη;

Παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας.

Σκεφτομαι την αλλαγη λογω της οθονης περισσοτερο και μετα λογω επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κρατήσεις το 550 σου και να μαζέψεις κάποια χρήματα και να πάρεις ποιο μετα ένα άλλο άμα η ms μας δώσει και άλλες συσκευές ,άλλη καλή λύση αυτήν που σκέφτομαι και εγώ ειναι να αγοράσω HTC m8 Wm από ebay η amazon στα 100-110 τα σπεκς και η τιμή ειναι φοβερή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωστόσο η οθόνη του 650 ειναι φοβερή αλλα δεν μπορείς να την χαρείς 100% γιατί μας το χαλάει το YouTube και ο επεξεργαστής που αργεί να φορτώσει λίγο τα βίντεο

Link to comment
Share on other sites

]Ωστόσο η οθόνη του 650 ειναι φοβερή αλλα δεν μπορείς να την χαρείς 100% γιατί μας το χαλάει το YouTube και ο επεξεργαστής που αργεί να φορτώσει λίγο τα βίντεο

Ο επεξεργαστής πράγματι είναι αργός και εγώ θα προσθέσω και ότι και η ram είναι ελάχιστη. Και τα δυο τα βλέπεις στην καθημερινή χρήση, ακόμη και σε απλά πράγματα και έχει χαθεί το πλεονέκτημα του smoothness των WP (στην συσκευή αυτή).

 

Όμως, έχω δει εκατοντάδες video. Streaming από τον edge ή το netflix app ή το MyTube app αλλά και «Offline» videos. Όπου μπορούσα διάλεγα την υψηλότερη ποιότητα. Πότε δεν παρατήρησα το οποιοδήποτε σπάσιμο στην εικόνα, αργό φόρτωμα κτλ. Μήπως έχεις αργή κάρτα μνήμης;

 

Υ.γ.: «ωραίο debate», το L650 θα ήταν καλύτερο με τον Snapdragon 412 ή με 2GB Ram;

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ.: «ωραίο debate», το L650 θα ήταν καλύτερο με τον Snapdragon 412 ή με 2GB Ram;

Θα έλεγα και τα δύο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής πράγματι είναι αργός και εγώ θα προσθέσω και ότι και η ram είναι ελάχιστη. Και τα δυο τα βλέπεις στην καθημερινή χρήση, ακόμη και σε απλά πράγματα και έχει χαθεί το πλεονέκτημα του smoothness των WP (στην συσκευή αυτή).

 

Όμως, έχω δει εκατοντάδες video. Streaming από τον edge ή το netflix app ή το MyTube app αλλά και «Offline» videos. Όπου μπορούσα διάλεγα την υψηλότερη ποιότητα. Πότε δεν παρατήρησα το οποιοδήποτε σπάσιμο στην εικόνα, αργό φόρτωμα κτλ. Μήπως έχεις αργή κάρτα μνήμης;

 

Υ.γ.: «ωραίο debate», το L650 θα ήταν καλύτερο με τον Snapdragon 412 ή με 2GB Ram;

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω τόσο πολύ ,δεν είχες καμια φορά πρόβλημα στο youtube απο edge εγώ βλέπω βίντεο 40 λεπτά μερικές φορές και κρασάρι ,πρέπει να τον κλείσεις και να τον ξανά ανοίξεις για να δουλέψει,αυτό το debate που βρίσκετε; εννοείτε πως έπρεπε να έχει κάτι καλύτερο για επεξεργαστή ακόμα και ο 400+ θα ήταν λίγος καλύτερα να βάζανε έναν 616 με δυο γκιγκα η αρχική τιμή που έφερε το κινητό το επέτρεπε ,άσχετα με το πόσο έχει χαθεί τώρα,πιστεύω αυτό ήταν απο τα τρομερά λάθη της μαικροσοφτ να δίνει κάθε χρόνο κινητά με σχεδόν ίδιο επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...