Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολλη κ κατι τελευταιο που ξεχασα να αναφερω για cortana τι παιζει?????

Απλα δεν υπάρχει στα ελληνικά η Cortana! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν υπάρχει στα ελληνικά η Cortana! ;)

 

το ξερω αυτο αλλα καπου διαβασα οτι πρεπει να αλλαξεις το region&language english για να βγει

Αν οωτως ετσι εν μερει κριμα διοτι apple λειτουργει κανονικα

κ μενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει εαν την βαλουν ελληνικα διοτι μιλαω αγγλικα κ τα καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις γλωσσα τηλεφωνου αγγλικα μπορεις να την ενεργοποιησεις απο το μενου του search. Εγω την εχω ενεργοποιημενη για να μου ερχονται οι ειδοποιησεις των εφαρμογων του τηλεφωνου και στο pc και για καποιες φωνητικες εντολες. Βεβαια σε ΗΠΑ κτλ υποστηριζει περισσότερες υπηρεσιες.
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις γλωσσα τηλεφωνου αγγλικα μπορεις να την ενεργοποιησεις απο το μενου του search. Εγω την εχω ενεργοποιημενη για να μου ερχονται οι ειδοποιησεις των εφαρμογων του τηλεφωνου και στο pc και για καποιες φωνητικες εντολες. Βεβαια σε ΗΠΑ κτλ υποστηριζει περισσότερες υπηρεσιες.

 

Μπορεισ να μου το εξηγησεις σε παρακαλω διοτι ειμαι σχετικα καινουργιος σε win mobile το εχω γλωσσα τηλεφωνου αγγλικα

το εχω χωρα ελλαδα

Regional format english united states

Αν το βαλω Αμερικη μπορω μετα να το γυρισω πιγω ελλαδα διοτι θα μπορω να αγοαραζω απο το store?

γλωσσα κ τα δυο

χανω τιποτα εγγυθση οχι εεε?χαζο λεο τωρα συγνωμη

 

επισης να ρωτησω και κατι ακομη πατησα το κουμπι της καμερας κ για 5 δευτερα ηταν επικεντρομενο πανω στο τετραδιο μου η οθονη εδειχνε μαυρο υπαρχει καποιος φοβος να επιρεαστει τιποτα η καμερα ετσι

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

Μπορεισ να μου το εξηγησεις σε παρακαλω διοτι ειμαι σχετικα καινουργιος σε win mobile το εχω γλωσσα τηλεφωνου αγγλικα

το εχω χωρα ελλαδα

Regional format english united states

Αν το βαλω Αμερικη μπορω μετα να το γυρισω πιγω ελλαδα διοτι θα μπορω να αγοαραζω απο το store?

γλωσσα κ τα δυο

χανω τιποτα εγγυθση οχι εεε?χαζο λεο τωρα συγνωμη

 

επισης να ρωτησω και κατι ακομη πατησα το κουμπι της καμερας κ για 5 δευτερα ηταν επικεντρομενο πανω στο τετραδιο μου η οθονη εδειχνε μαυρο υπαρχει καποιος φοβος να επιρεαστει τιποτα η καμερα ετσι

 

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις το region. Αυτο το αφηνεις κανονικα ελλαδα. Πατα το μεγενθυτικο φακο (το δεξι απο τα τρια κατω κουμπια δηλαδη). Θα σου ανοιξει την σελιδα του search. Πανω αριστερα εχει ενα κουμπι μενου. Το πατας και απο τις επιλογες επιλεγεις το γραναζι με τα settings. Εκει σου δινει επιλογη να ενεργοποιησεις την cortana στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις το region. Αυτο το αφηνεις κανονικα ελλαδα. Πατα το μεγενθυτικο φακο (το δεξι απο τα τρια κατω κουμπια δηλαδη). Θα σου ανοιξει την σελιδα του search. Πανω αριστερα εχει ενα κουμπι μενου. Το πατας και απο τις επιλογες επιλεγεις το γραναζι με τα settings. Εκει σου δινει επιλογη να ενεργοποιησεις την cortana στα αγγλικα.

 

Μου λεει οτι δεν συμφωνουν γλωσσα κ περιοχη κ αν συνεχισω μπορει καποιες δυνατοτητες της να μην δουλευουν οπωε πρεπει

Οι ερωτηση μου ομως ειναι εαν πειραξω το region μπορω μετα να αντιστρεψω δηλε ελλαδα απο αμερικη που θα ηταν

υπαρχει προβλημα τιποτα εγγυησης επισης αλλαζει κ το μαρκετ σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι δεν συμφωνουν γλωσσα κ περιοχη κ αν συνεχισω μπορει καποιες δυνατοτητες της να μην δουλευουν οπωε πρεπει

Οι ερωτηση μου ομως ειναι εαν πειραξω το region μπορω μετα να αντιστρεψω δηλε ελλαδα απο αμερικη που θα ηταν

υπαρχει προβλημα τιποτα εγγυησης επισης αλλαζει κ το μαρκετ σωστα?

Και σε εμενα δεν αλλαζει η γλωσσα της Cortana...με αποτελεσμα οταν το βαζω region ελληνιακ να μην μπορω να ενεργοποιησω την ρυθμιση Quiet Hours.

Παταω και μου βγαζει τις ρυθμισεις της Cortana και παρακολουθηση

 

Υπαρχει τροπος να ενεργοποιηθουν τα Quiet hours ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εκανα παραγγελεια το συγκεκριμενο απο το πλαισιο για να το εχω σαν δευτερη συσκευη.

Ειναι η πρωτη φορα που θα εχω κινητο με windows και οπως καταλαβαινετε δεν εχω ιδεα.

Υπαρχει κατι που θα πρεπει να γνωριζω εξ αρχης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εκανα παραγγελεια το συγκεκριμενο απο το πλαισιο για να το εχω σαν δευτερη συσκευη.

Ειναι η πρωτη φορα που θα εχω κινητο με windows και οπως καταλαβαινετε δεν εχω ιδεα.

Υπαρχει κατι που θα πρεπει να γνωριζω εξ αρχης;

Δεν έχει τις εφαρμογές που έχει το Android! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τις εφαρμογές που έχει το Android! ;)

 

πρωτη συσκευη εχω το 7 plus οποτε δεν καιγομαι τοσο για τις εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει εδω και καμια 90 λεπτα μαλλον να φορτιζει και ειναι ακομη 65%!!!! και θελει λεει περιπου αλλες 30 ωρες και τι παιζει ρε παιδια πιο πολλη και απο ενα μηλο να διαρκει η φορτιση του που ειναι πιο μεγαλη η μπαταρια του

Επισης Θελω την crtana ειπαμε πρεπει να αλλαξω το region$language για να δουλευει τελεια!!!! το εχει κανει καποιος?

Αυτο ειναι ενατξει δηλαδη π.χ στα μηλα ξερω οτι μπορεις να αλλαξεις περιοχη και μαγαζι αλλα δεν μπορεις να κανεις αγορες

Επισης κανα καλο ζευγαρι ακουστικα

Ελεγα για αυτα εδω ως ασυρματα

http://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html?wid=21

κ ενσυρματα

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_443285.html?

Edited by alexbest99
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει εδω και καμια 90 λεπτα μαλλον να φορτιζει και ειναι ακομη 65%!!!! και θελει λεει περιπου αλλες 30 ωρες και τι παιζει ρε παιδια πιο πολλη και απο ενα μηλο να διαρκει η φορτιση του που ειναι πιο μεγαλη η μπαταρια του

Επισης Θελω την crtana ειπαμε πρεπει να αλλαξω το region$language για να δουλευει τελεια!!!! το εχει κανει καποιος?

Αυτο ειναι ενατξει δηλαδη π.χ στα μηλα ξερω οτι μπορεις να αλλαξεις περιοχη και μαγαζι αλλα δεν μπορεις να κανεις αγορες

Επισης κανα καλο ζευγαρι ακουστικα

Ελεγα για αυτα εδω ως ασυρματα

http://www.gearbest.com/sports-fitness-headphones/pp_356162.html?wid=21

κ ενσυρματα

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_443285.html?

Μήπως άλλα 30 λεπτά εννοείς; Για 30 ώρες δεν παίζει ούτε με τον πιο αργό φορτιστή!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To 650 εχοντας τα 10 απο την μανα του κολλαει? Γιατι στο 640 μετα απο την αναβαθμιση ειχα αρκετο lag και οι εφαρμογες αργουσαν να ανοιξουν.

Η τιμη ειναι χωμα και ρωταω γιατι το σκεφτομαι να το παρω για καβατζα.Μετα απο καιρο στα windows συνηθησα :P

Θα θελα να δοκιμασω το 950xl αλλα no budget.

Link to comment
Share on other sites

To 650 εχοντας τα 10 απο την μανα του κολλαει? Γιατι στο 640 μετα απο την αναβαθμιση ειχα αρκετο lag και οι εφαρμογες αργουσαν να ανοιξουν.

Η τιμη ειναι χωμα και ρωταω γιατι το σκεφτομαι να το παρω για καβατζα.Μετα απο καιρο στα windows συνηθησα :P

Θα θελα να δοκιμασω το 950xl αλλα no budget.

 

Μια απο τα ιδια ειναι με το 640 Στεφανε, αν το θες για δευτερη συσκευη και μονο για τα εντελως βασικα στην τιμη του ειναι τιμιοτατο, αλλα αν θες το κατι παραπανω το ξεχνας με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κινητό έχει ο φίλος ο panos9553 αλλά εγώ που το έχω απο τον Απρίλιο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα τα βασικά που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης λειτουργούν αξιοπρεπέστατα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το 640xl πάνω κάτω στα ίδια είμαι από θέμα ταχύτητας κτλ όλα λειτουργούν καλά, δουλεύω viber, what's up, Instagram, κάνω άνετα browsing μέσο edge,ειδήσεις,αθλητικά,καιρός όλα ok..Facebook, messenger δεν έχω..Μου αρέσει η οθόνη του,οχι όμως η μπαταρία η οποία αδειάζει γρήγορα αν το πιέσεις λίγο παραπάνω και φορτίζει σχετικά αργά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κινητό έχει ο φίλος ο panos9553 αλλά εγώ που το έχω απο τον Απρίλιο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα τα βασικά που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης λειτουργούν αξιοπρεπέστατα.

Εχει τρία 640 νομίζω!

Το 650 δεν εχει ιδιαίτερο πρόβλημα με το λειτουργικό! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το 640xl πάνω κάτω στα ίδια είμαι από θέμα ταχύτητας κτλ όλα λειτουργούν καλά, δουλεύω viber, what's up, Instagram, κάνω άνετα browsing μέσο edge,ειδήσεις,αθλητικά,καιρός όλα ok..Facebook, messenger δεν έχω..Μου αρέσει η οθόνη του,οχι όμως η μπαταρία η οποία αδειάζει γρήγορα αν το πιέσεις λίγο παραπάνω και φορτίζει σχετικά αργά..

To viber ειναι ok, απλα εχει δυο θεματα πολλες φορες οταν απαντας απο την μπαρα ειδοποιησεων αμεσα και μετα απο καποια ωρα μπεις στην ιδια εφαρμορη αρκετες φορες δεν υπαρχουν πουθενα μηνυματα λες και εξαφανιστηκαν..και οτι δεν εχει ελληνικα..

Το what's up ειναι αξιοπρεπες απλα εχει ενα μεγαλο κουλο, οταν βγεις απο αυτο (χωρις να το αφαιρεσεις απο την μνημη) και πας να ξαναμπεις ΠΟΤΕ δεν μενει στην μνημη και ξαναφορτωνει ξανα και ξανα κανοντας την μια μετρια εφαρμογη.

Για Facebook-messenger δεν χρειαζεται να πω πολλα, στα wm 10, ιδιως σε οσα εχουν 1gb ram ειναι για κλωτσιες και μονο για κλωτσιες.

Επισης πολλα θεματα με καμερα που πολλες φορες τραβας και η εικονα ειναι μαυρη,αν τραβηξεις με hdr μετα απο 2-3 φωτο κολλαει η εφαρμογη και φυσικα το βιντεο ακομα και τωρα αν τραβηξεις με full hd/30 fps με την σταθεροποιηση ενεργοποιημενη οπου κολλαει , χανει frames και ο ηχος ειναι ασυγχρονηστος με την εικονα. Και φυσικα η εφαρμογη των φωτογραφιων που πολλες φορες αλλου κανεις pinch to zoom και αλλου κανει αυτο, αργει να φορτωσει φωτογραφιες και κανουν load συνεχεια, αλλες φορες αν ζουμαρεις και ξεζουμαρεις μετα δεν σε αφηνει να αλλαξεις φωτο και κολλαει δηλαδη παιδιαστικα bug που δεν τα εχουν φτιαξει εδω και παρα πολλους μηνες, διοτι αν συγκρινεις εφαρμογη φωτογραφιων των 8.1 με 10 ειναι μεγαλη η διαφορα απο αποψη σταθεροτητας και ταχυτητας, μερα με νυχτα.

Τα υπολοιπα ειναι οκ..αν και instagram δεν χρησιμοποιω.

Εχει τρία 640 νομίζω!

Το 650 δεν εχει ιδιαίτερο πρόβλημα με το λειτουργικό! ;)

Οχι ακριβως φιλε evris, εχω ενα 640 εγω απο την πρωτη μερα που κυκλοφορησε Ελλαδα ετσι?Ενα 640 η κοπελα μου και ενα 640 η κολητη της κοπελας μου που της το προτεινα εγω(Αν θυμασαι αυτη που ηθελε να γυρισει στα 8.1 γιατι τα 10 ειχαν πολλα κουσουρια και οταν της ειπα πως δεν εχουν skype τα 8.1 ξενερωσε και ψαχνει πλεον για αλλο?), αρα 3 διαφορετικοι ανθρωποι με διαφορετικη χρηση και εχουν και τα 3 ιδια συμπεριφορα.

 

Δεν ξέρω τι κινητό έχει ο φίλος ο panos9553 αλλά εγώ που το έχω απο τον Απρίλιο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα τα βασικά που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης λειτουργούν αξιοπρεπέστατα.

 

Αυτο ειπα φιλε μου, μονο για τα βασικα ειναι οκ για κατι παραπανω ομως δεν..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειπα φιλε μου, μονο για τα βασικα ειναι οκ για κατι παραπανω ομως δεν..

Με τα βασικά του μέσου χρήστη εννοεί μάλλον με Facebook, messenger και Viber τουλάχιστον.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τα βασικά του μέσου χρήστη εννοεί μάλλον με Facebook, messenger και Viber τουλάχιστον.... ;)

 

Facebook και messenger ειναι χαλια μαυρα για ενα κινητο σαν το 650, και το viber αν και αξιοπρεπες εχει ακομα τα 2 παραπανω προβληματακια που ανεφερα..αρα αφου δεν ικανοποιει αυτα τα 3 κριτηρια οπως πρεπει τοτε για τη χρηση μιλαμε? Απλα για να καταλαβω ρωτω..

Link to comment
Share on other sites

Facebook και messenger ειναι χαλια μαυρα για ενα κινητο σαν το 650, και το viber αν και αξιοπρεπες εχει ακομα τα 2 παραπανω προβληματακια που ανεφερα..αρα αφου δεν ικανοποιει αυτα τα 3 κριτηρια οπως πρεπει τοτε για τη χρηση μιλαμε? Απλα για να καταλαβω ρωτω..

Δεν είναι όλα 640! Ή έστω σαν αυτά που έχεις εσύ γύρω σου! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα 640! Ή έστω σαν αυτά που έχεις εσύ γύρω σου! ;)

 

Evris μισο λεπτακι...εγω μιλησα για 3 εφαρμογες και οχι γενικα για τηλεφωνα. Οι 3 αυτες εφαρμογες εχουν ή δεν εχουν τα θεματα που ανεφερα σε ΟΛΑ τα lumia με 1gb ram?

Link to comment
Share on other sites

Evris μισο λεπτακι...εγω μιλησα για 3 εφαρμογες και οχι γενικα για τηλεφωνα. Οι 3 αυτες εφαρμογες εχουν ή δεν εχουν τα θεματα που ανεφερα σε ΟΛΑ τα lumia με 1gb ram?

 

Στο 735 εγώ δεν έχω κάποιο θέμα, εκτός του ότι αργούν λίγα δευτερόλεπτα να ανοίξουν. Οπότε μην το γενικεύεις..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κα με το 950xl οι εφαρμογές αυτές είναι εκνευριστικες στον τρόπο που δουλεύουν...

Και μόνο η καθυστέρηση αρκεί.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...