Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά πιστεύετε αξίζει να αγοραστεί η συσκευή xiaomi mi4 τώρα σε τιμή 170 ευρώ ή καλύτερα αυτή?

 

Θεωρώ ότι είναι καθαρά τις ανάγκες έχεις εσύ και τι ζητάς από ένα κινητό. Είναι σημαντικό το γεγονός ότι το ένα έχει βγει πριν απο 1.5 σχεδόν χρόνο ενώ το άλλο είναι καινούριο! Από κει και πέρα σκέψου τι μέγεθος οθόνης θες και θα είναι πιο εύκολη η απόφαση! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαι μεσα σε αυτες τις ολες τις παραγγελίες που γίνονται από vick το geekbying αλλαξε την διαθεσιμότητα του από 25/2 σε 10/3 !!!! εντάξει όποιος το παρήγγειλε από εκεί τον έδεσε τον γαιδαρό του!!πότε πέφτει το δικό μας Πάσχα? ε πιστεύω μέχρι τότε να το έχουν!!!:lol: (δυο μηνες διαφορά από vick σε geekbying διαθεσιμότητα !!! καλα τα κατάφεραν εκεί στο geek !!!) Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Kαι μεσα σε αυτες τις ολες τις παραγγελίες που γίνονται από vick το geekbying αλλαξε την διαθεσιμότητα του από 25/2 σε 10/3 !!!! εντάξει όποιος το παρήγγειλε από εκεί τον έδεσε τον γαιδαρό του!!πότε πέφτει το δικό μας Πάσχα? ε πιστεύω μέχρι τότε να το έχουν!!!:lol: (δυο μηνες διαφορά από vick σε geekbying διαθεσιμότητα !!! καλα τα κατάφεραν εκεί στο geek !!!)

Και ακόμα που είμαστε . Ευτυχώς που δεν τους εμπιστεύτηκα να κάνω καμιά πατάτα .

Τι να πω αρχίζει και με εκνευρίζει γενικά η κατάσταση , ακόμα δεν ξέρουμε υπεύθυνα αν θα είναι κλειδωμένο , αν είναι , αυτή η πολιτική

της Xiaomi και η ταλαιπωρία με κάνει να έχω δεύτερες σκέψεις για την στροφή μου στα κινέζικα . ΟΚ είναι vfm αλλά μέχρι ένα σημείο

οι ανοχές με τα κινέζικα τερτίπια . Αρχίζω να πιστεύω πως τα μέχρι τώρα (πριν από το Redmi Note 3) κινητά που κυκλοφόρησαν ίσως

άξιζε τον κόπο , με όλα τους τα ελαττώματα , να τα έχει κάποιος , με το Redmi Note 2 κατά την προσωπική μου άποψη αφού το έχω ,

να είναι η καλύτερη επιλογή . Μάλλον εξατμίζεται (!) η κάψα για το ΡΝ3 Pro . Ισως στο μέλλον όταν η Xiaomi αντιληφθεί ότι πέρα από

την Κίνα και την Ινδία , υπάρχει ανοιχτή αγορά αλλά με προϋποθέσεις , θα δούμε τι έχει να προσφέρει . Μέχρι τότε ... Αντε γειά ......

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η παραγγελία και από εμένα με Hard case θήκη και tempered glass. Ελπίζω να φύγει πριν τις γιορτές τους. Όσοι θέλετε να αγοράσετε να ξέρετε ότι η silver έκδοση είναι λευκή μπροστά ενώ η Grey μαύρη. Το λέω για να μην μπερδευτεί κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να δωσει λύση με τον κλειδωμένο bootloader η Xiaomi γιατι ακυρώνονται όλες ή αιτήσεις για ξεκλειδωμα εκτός κι αν είσαι diamond member!
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να δωσει λύση με τον κλειδωμένο bootloader η Xiaomi γιατι ακυρώνονται όλες ή αιτήσεις για ξεκλειδωμα εκτός κι αν είσαι diamond member!

 

έλα μωρέ , 15-20 thanks την μέρα είναι :))

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βιαζόσαστε λίγο ? Το κινητό θα είναι με Αγγλοκινέζικα και ότι να'ναι.

Μήπως να περιμέναμε λίγο να ξεκαθαρίσει το τοπίο γύρω από το κλείδωμα ...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το κλειδωμα.

Αφου και ξεκλειδωτο να ειναι και να περναμε custom rom,update παλι δε μπορεις να κανεις.

Update μονο με official εχεις.η εκτος εαν βγαζει αυτος που βγαζει τις ρομ.

Οποτε τι σκατε για το ξεκλειδωμα?εκτος και εαν σκοπευετε να αλλαζετε ρομ ανα 2 μερες.

Το εχετε κανει υπερβολικα μεγαλο θεμα χωρις να χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το κλειδωμα.

Αφου και ξεκλειδωτο να ειναι και να περναμε custom rom,update παλι δε μπορεις να κανεις.

Update μονο με official εχεις.η εκτος εαν βγαζει αυτος που βγαζει τις ρομ.

Οποτε τι σκατε για το ξεκλειδωμα?εκτος και εαν σκοπευετε να αλλαζετε ρομ ανα 2 μερες.

Το εχετε κανει υπερβολικα μεγαλο θεμα χωρις να χρειαζεται.

 

ρε συ , κάνουμε διάλειμμα από την 800αρα μπάντα για αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ , κάνουμε διάλειμμα από την 800αρα μπάντα για αυτό :)

 

Πραγματικα ομως!πολυ ευστοχο το σχολιο σου.πρεπει να εχουμε κατι να γκρινιαζουμε.

Και μιλαω τωρα για ξεκλειδωμα εγω,που το Κ3 με το που ηρθε ,την ιδια μερα το εκανα soft brick με τα πειραματα που του εκανα.δηλαδη καθε αλλο παρα ο μεσος χρηστης ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι κακό να ενημερωνουμε γι'αυτο.

Έχετε δει τι γίνεται στο en.miui.com,κακός χαμός τρώει άγριο ξύλο η Xiaomi :p

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι κακό να ενημερωνουμε γι'αυτο.

Έχετε δει τι γίνεται στο en.miui.com,κακός χαμός τρώει άγριο ξύλο η Xiaomi :p

 

Τους κράζουν για τον κλειδωμένο bootloader;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει η xiaomi μια διεθνή έκδοση που να υποστηρίζει και τα ελληνικά και άσε τους άλλους να κράζουν...

 

_________________

Σας έχω και ένα πολύ ενδιαφέρον βιντεάκι με συγκριτικό της κάμερας με το iphone 6.

 

_________________

Μερικά ακόμα ενδιαφέροντα:

sd slot

http://3.bp.blogspot.com/-ulr7Nl8BSzY/VqjIhdwFROI/AAAAAAAAOMU/ab3Wfn2dxLw/s640/mi%2B1.JPG

camera

http://4.bp.blogspot.com/-GRALodN-xhw/VqjItBww-sI/AAAAAAAAOMc/rWSNbSJKIv8/s640/mi%2B4.JPG

http://2.bp.blogspot.com/-pLdUaOPP1AI/VqjI4R3MDnI/AAAAAAAAOMk/cGyct-N2Kfk/s640/mi%2B5.JPG

http://www.gadgetlite.in/2016/01/all-you-need-to-know-about-xiaomi-redmi.html

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα και αυτό από ερώτηση που έγινε στην Xiaomi για το Redmi Note 3 Pro.

Xiaomi Device

Thank you for your mail.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro phone support micro sd card, one SIM solt is a 2 in 1 card slot, which can be used as a SIM card slot or a SD card slot,

Redmi Note 3 Pro support OTG,

We will help you to install Google play store.

you can buy here: http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3-pro.html

We hope you enjoy shopping here with us.

Thanks, Best regards!

Ισχύει κάτι τέτοιο γιατί θέλω να το παραγγείλω. Τι λέτε αξίζει η Αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει η xiaomi μια διεθνή έκδοση που να υποστηρίζει και τα ελληνικά και άσε τους άλλους να κράζουν...

 

_________________

Σας έχω και ένα πολύ ενδιαφέρον βιντεάκι με συγκριτικό της κάμερας με το iphone 6.

 

_________________

 

Αισθητά πιο φωτεινό φακό έχει το n3 pro και καλύτερη χρωματική απόδοση. Το iPhone αντίθετα κερδίζει στα κροπαρισμενα έχει λιγότερο θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κάτι τέτοιο γιατί θέλω να το παραγγείλω. Τι λέτε αξίζει η Αγορά;

 

Μας κοροιδευεις; ένα ποστ πριν το δικό σου έχει την απάντηση σε αυτό που ρωτάς.

 

Και για ακόμα μια φορά, το site που δίνεις δεν έχει καμία σχέση με την xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Αισθητά πιο φωτεινό φακό έχει το n3 pro και καλύτερη χρωματική απόδοση. Το iPhone αντίθετα κερδίζει στα κροπαρισμενα έχει λιγότερο θόρυβο.

 

Ακριβως. Του λείπει η οξύτητα.Δεν εχει καλή ευκρίνεια στην φωτογραφία.

 

Και ακομα μια συγκριση με το iphone 6 plus https://www.youtube.com/watch?v=uNHuVVLnmjI

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα και αυτό από ερώτηση που έγινε στην Xiaomi για το Redmi Note 3 Pro.

Xiaomi Device

Thank you for your mail.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro phone support micro sd card, one SIM solt is a 2 in 1 card slot, which can be used as a SIM card slot or a SD card slot,

Redmi Note 3 Pro support OTG,

We will help you to install Google play store.

you can buy here: http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3-pro.html

We hope you enjoy shopping here with us.

Thanks, Best regards!

Ισχύει κάτι τέτοιο γιατί θέλω να το παραγγείλω. Τι λέτε αξίζει η Αγορά;

 

Για την SIM ισχύει σίγουρα..... αλλά το site Που αναφέρεις δεν είναι της Xiaomi.... απλά ένα eshop που εκμεταλευεται το όνομα Xiaomi.

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο τηλεφωνο, αλλα δεν ειχα ποτε dual sim, να ρωτησω δυο τρια πραγματα:

- Μπορω να εχω την Α ή τη Β συνεχως σε LTE/3G και ταυτοχρονα να δεχομαι κλησεις και απο τις δυο γραμμες; Ή μπορω να δεχομαι κλησεις μόνο απο την καρτα που εχω τα data;

- Μπορω πριν την κληση να επιλεγω με ποια καρτα θα γινει η κληση;

- Αν δεν πιανει η μια καρτα Data, γυριζει αυτοματα στην αλλη;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο τηλεφωνο, αλλα δεν ειχα ποτε dual sim, να ρωτησω δυο τρια πραγματα:

- Μπορω να εχω την Α ή τη Β συνεχως σε LTE/3G και ταυτοχρονα να δεχομαι κλησεις και απο τις δυο γραμμες; Ή μπορω να δεχομαι κλησεις μόνο απο την καρτα που εχω τα data;

- Μπορω πριν την κληση να επιλεγω με ποια καρτα θα γινει η κληση;

- Αν δεν πιανει η μια καρτα Data, γυριζει αυτοματα στην αλλη;

 

Α) Αρχικά θα επιλέξεις από ποια από τις δύο θα δέχεται το κινητό LTE. Κλήσεις θα δέχεσαι και στις δύο αλλά όταν μιλάς στη μία η άλλη θα απενεργοποιείται...

 

Β) Ναι εννοείται

 

Γ) Από όσο γνωρίζω όχι

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για κάποιον που γνωρίζει. root μπορούμε να κάνουμε στο κινητό ακόμα και με κλειδωμένο bootloader? υπάρχει κάποιος οδηγός? έψαξα στο φορουμ του miui αλλά επικρατεί ένα χάος και δεν βγάζω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερετε ενας φιλος για το προ και με ειπαν απο το vickmall οτι δεν υπαρχει ρομ με ελληνικα. Ετσι ειναι δεν υπαρχουν ελληνικα ?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερετε ενας φιλος για το προ και με ειπαν απο το vickmall οτι δεν υπαρχει ρομ με ελληνικα. Ετσι ειναι δεν υπαρχουν ελληνικα ?

 

ναι για την ωρα υπάρχει μονο η αγγλοκινεζικη επισημη ρομ .Αυτη δεν εχει ελληνικα μονο αγγλικα και κινεζικα και προφανως θα παίρνει όλες τις μελλοντικες επισημες αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...