Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είναι απενεργοποιημενος ο φωτισμός των πλήκτρων?

 

Δεν ξέρω αλλά σπάνια απενεργοποιεί κάποιος το φωτισμό. Ειδικά στο μαύρο δεν φαίνονται καν...

 

Είναι αυτό (μαζί και η ασθενής δόνηση) που θεωρούσα ελάττωμα στο 1s που κατά τα άλλα είναι καταπληκτικό στην κατηγορία του.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αλλά σπάνια απενεργοποιεί κάποιος το φωτισμό. Ειδικά στο μαύρο δεν φαίνονται καν...

 

Και γω πάντως από τα videakia που εχω δει αυτές τις μέρες δεν έχω δει να έχουν φωτισμό...Θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Και γω πάντως από τα videakia που εχω δει αυτές τις μέρες δεν έχω δει να έχουν φωτισμό...Θα δούμε!

 

στο απλό το 3 έχουν φως πάντως , θα μας τρελάνουν :)

Link to comment
Share on other sites

στο απλό το 3 έχουν φως πάντως , θα μας τρελάνουν :)

 

Στο παρακάτω βίντεο στο 3:46 δεν φαίνεται σαν να έχουν φως ή είναι ιδέα μου? :)

και στο 2:05 φαίνεται που ανοίγει φωτισμός με το που πατάει επάνω στη οθόνη.

 

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω βίντεο στο 3:46 δεν φαίνεται σαν να έχουν φως ή είναι ιδέα μου? :)

και στο 2:05 φαίνεται που ανοίγει φωτισμός με το που πατάει επάνω στη οθόνη.

 

 

στο 2.05 ειναι το απλό το 3 (βλέπεις το σκορ στο antuntu) στο 3.46 ναι έχει φως αλλά δεν ξέρω αν είναι το απλό ή το pro

 

γενικά , όσο είδα, νομίζω στο βίντεο δείχνει μόνο το απλό το 3 , που εκεί σίγουρα έχουν φως

Link to comment
Share on other sites

 

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για πότε σκέφτεσαι να το παραγγείλεις? Να ξες ότι δεν έχουν stock προς το παρόν και παίζει να αργήσει πάρα πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για πότε σκέφτεσαι να το παραγγείλεις? Να ξες ότι δεν έχουν stock προς το παρόν και παίζει να αργήσει πάρα πολύ! :)

 

για αυριο ελεγα αν με το επιτρεψει η καρτα μου ....

απο οτι βλεπω εχει paypal και θα δωκιμασω με την χρεωστικη που εχω ....αλλον τροπο δεν ξερω εχετε να με προτινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

τελικά παίδες παίρνει κάρτα SD όπως φαίνεται στο βίντεο;;;;...

 

το επιβεβαιώνει κάνεις;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Περνει ναι.!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά παίδες παίρνει κάρτα SD όπως φαίνεται στο βίντεο;;;;...

 

το επιβεβαιώνει κάνεις;;;

Στην δεύτερη θέση των SIM μπορεί να δεχθεί είτε SIM είτε μια SD.

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

χεραιτω και εγω με την σειρα μου το forum εγω μερικες ερωτησεις να κανω σχετικα με αυτα τα τηλεφωνα

Να αναφερω εινε η πρωτη φορα που φευγω απο SAMSUNG και παω σε αλλη εταιρια αυτα για αρχη

θα ηθελα να μου πειτε και εσυ τη γνομη σας σχετικα με ΝΟΤΕ 3 και το ΝΟΤΕ 3 PRO της ΧΙΑΟΜΙ

αν τελικα αποφασισω και το παρω απο πια ιστοσελιδα μου προτεινε εσεις ?

Τελιονοντας κατι διαφασα στο forum για αγγλοκινεζικη εκσοδη και κινεζικη αυτα που θα τα αναφερω ?

ευχαριστω για το πολυτιμο σας χρονο να διαβασετε το μηνυμα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

χεραιτω και εγω με την σειρα μου το forum εγω μερικες ερωτησεις να κανω σχετικα με αυτα τα τηλεφωνα

Να αναφερω εινε η πρωτη φορα που φευγω απο SAMSUNG και παω σε αλλη εταιρια αυτα για αρχη

θα ηθελα να μου πειτε και εσυ τη γνομη σας σχετικα με ΝΟΤΕ 3 και το ΝΟΤΕ 3 PRO της ΧΙΑΟΜΙ

αν τελικα αποφασισω και το παρω απο πια ιστοσελιδα μου προτεινε εσεις ?

Τελιονοντας κατι διαφασα στο forum για αγγλοκινεζικη εκσοδη και κινεζικη αυτα που θα τα αναφερω ?

ευχαριστω για το πολυτιμο σας χρονο να διαβασετε το μηνυμα μου

Και τα 2 είναι πολύ καλά με την έκδοση pro να κερδίζει όμως σε ταχύτητα (antutu 74000 vs 50000), κάμερα (μάλλον αυτό καθώς πρέπει να το αποδείξει στην πράξη, έχει 16mp αντί 13mp του note 3) και φυσικά που δέχεται sd κάρτα (ενώ το note 3 το απλό όχι). Ίσως υπάρχουν και άλλες μικροαλλαγές στο pro (π.χ. οθόνη).

Απο ιστοσελίδες αγοράς όλες που υπάρχουν στο forum θεωρούνται αξιόπιστες. Συνήθως αναφέρεται το vickmall ως πιο αξιόπιστο καθώς τηρούν στο ακέραιο όσα λένε και κάνουν γρήγορα τις αποστολές.

 

Για αγγλοκινέζικη έκδοση είναι αυτή που έχει το κινητό απο την εταιρία (και έχει μόνο Αγγλικά/Κινέζικα). Η multi που αναφέρεται στο redmi note 3 είναι πειραγμένη (custom) για περισσότερες γλώσσες αλλά δεν δέχεται αναβαθμίσεις και παρουσιάζει συχνά bugs (δυσλειτουργίες). Multi μέχρι στιγμής για το pro δεν έχει εμφανιστεί πάντως και τα καταστήματα το στέλνουν (όσα έχουν, το κινητό μόλις βγήκε και σε πολλά μαγαζιά έχουν presale) με την official.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

κάμερα (μάλλον αυτό καθώς πρέπει να το αποδείξει στην πράξη, έχει 16mp αντί 13mp του note 3)

 

και φακο f/2.0 αντι για f/2.2 του απλου, αυτο ειναι σημαντικοτερο απο τα 16vs 13mp

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Χρώματα, δυναμικό εύρος, ισορροπία λευκού, όλα μαζί πλαισιώνουν τον τομέα φωτογραφία. Τα mp απο μόνα τους είναι ένα απλό τρικ, ο φακός σε συνδυασμό με αισθητήρα και software είναι που βγάζουν το αποτέλεσμα. Γιαυτό και έγραψα το πρέπει να το αποδείξει στην πράξη (αν και το ότι είναι αναβάθμιση στο redmi note 3 σε συνδυασμό με τα περισσότερα mp σημαίνει πως αναβάθμιση την θεωρεί και η xiaomi, που μάλλον ξέρει καλύτερα)!
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασες και παρελκόμενα από το σαιτ ?

Θήκη, προστασία οθόνης... ??? Πόσο το αγόρασες τελική τιμή ΕΑΝ επιτρέπεται...

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα τα παει η καμερα απεναντι στα iphone 6plus & Sony Xperia Z5 Premium , δλδ για την ακριβεια ντροπιαζει το iphone των +700 ευρω...

 

https://www.youtube.com/watch?v=IiU1zLYQQyE

 

https://www.youtube.com/watch?v=U1kBh1m6A8k

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Απο ιστοσελίδες αγοράς όλες που υπάρχουν στο forum θεωρούνται αξιόπιστες. Συνήθως αναφέρεται το vickmall ως πιο αξιόπιστο καθώς τηρούν στο ακέραιο όσα λένε και κάνουν γρήγορα τις αποστολές.

 

Για αγγλοκινέζικη έκδοση είναι αυτή που έχει το κινητό απο την εταιρία (και έχει μόνο Αγγλικά/Κινέζικα). Η multi που αναφέρεται στο redmi note 3 είναι πειραγμένη (custom) για περισσότερες γλώσσες αλλά δεν δέχεται αναβαθμίσεις και παρουσιάζει συχνά bugs (δυσλειτουργίες). Multi μέχρι στιγμής για το pro δεν έχει εμφανιστεί πάντως και τα καταστήματα το στέλνουν (όσα έχουν, το κινητό μόλις βγήκε και σε πολλά μαγαζιά έχουν presale) με την official.

 

Στο gearbest γράφει πολλές γλώσσες και τα ελληνικά μέσα. Είναι η custom που αναφέρεις άραγε;

Επίσης δεν ακούω και τα καλύτερα για το gearbest. Φοβάμαι λίγο να κάνω preorder.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια να ειστε καλα μου δωσατε αρκετες χρησιμες πληροφοριες . Προσανατολιζομαι για να παρω το ΝΟΤΕ 3 PRO αλλα λογω και των γιορτων των κινεζων θα περιμενω ακομα λιγο
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα τα παει η καμερα απεναντι στα iphone 6plus & Sony Xperia Z5 Premium , δλδ για την ακριβεια ντροπιαζει το iphone των +700 ευρω...

 

https://www.youtube.com/watch?v=IiU1zLYQQyE

 

https://www.youtube.com/watch?v=U1kBh1m6A8k

 

Παλι καλα αφου χανει απο το Ζ5... Γιατι αν εβγαζε καλυτερες φωτος απο ολα τα κινητα τοτε θα το θεωρουσα λιγο στημενο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα αφου χανει απο το Ζ5... Γιατι αν εβγαζε καλυτερες φωτος απο ολα τα κινητα τοτε θα το θεωρουσα λιγο στημενο...

Εντάξει δεν ξέρουμε και πως είναι σε νυχτερινή λήψη, αλλά και βίντεο... ώστε να έχουμε πλήρη εικόνα.

 

Από το gizchina.it:

http://i0.wp.com/gizchina.it/wp-content/uploads/2016/01/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-benchmark-1.jpg

http://i2.wp.com/gizchina.it/wp-content/uploads/2016/01/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-benchmark-2.jpg

http://gizchina.it/2016/01/xiaomi-redmi-note-3-pro-ottimi-risultati-nei-benchmark-per-lo-snapdragon-650/

Link to comment
Share on other sites

Η official έκδοση δεν έχει Google Apps pre-installed? Μπορούν να εγκατασταθουν? Εάν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την official σκέφτομαι να παραγγείλω από τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Η official έκδοση δεν έχει Google Apps pre-installed? Μπορούν να εγκατασταθουν? Εάν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την official σκέφτομαι να παραγγείλω από τώρα.

 

Από όσα έχω διαβάσει φίλε μου δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ίσως χρειαστεί να κάνεις τη διαδικασία για Unlock Bootloader αν και δεν είμαι σίγουρος ότι είναι απαραίτητο για να περαστούν τα Gapps (ας μας πει κάποιος πιο έμπειρος επι αυτού). Εγώ το παρήγγειλα εχτές από Vickmall και σήμερα έγινε dispatch με tracking number! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...