Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε αυτή είναι η περίοδος της "χρονιάς" της μαιμούς :)

Δεν πιστεύω να υπονοούν κάτι για τις αποστολές συσκευών! :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι τελευταίο , τι γνώμη έχετε για το xiaomi note 4 helio x12;

Ευχαριστώ

Προσωπικά πιο πιθανό θεωρώ να τοποθετηθεί ο x20...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οπως τα λες. Αν εχει 260$ απο κινα στο EU θα το εχει 299$. Εντάξει είπαμε vfm αλλά όταν το κινητο πιάνει τα 300 ευρώ περίπου νομιζω χανει το νοημα η αγορά του . Δωσε άλλα 65 ευρώ και αγορασε από Ελλαδα το LG G4 32αρι και εχεις 800αρα μπαντα , καλυτερη οθονη, καμερα, nfc , και γενικα παντου σχεδον καλυτερο με μολις 65 ευρώ επιπλεον , δεν συζηταμε για αυτους που κοβουν τιμολογια , τους βγαινει φθηνοτερο το g4 και ετοιμοπαραδοτο!!!

 

Γι ΄αυτο λεμε είναι τρομερη επιλογή μεχρι τα 210-220 ευρώ . Οταν φτανει τα 300 υπαρχουν αλλα.

 

Δεν λέω , καλό το LG G4 αλλά υπολείπεται με την μπαταρία των 3000 mAh . Όχι βέβαια πως η κινέζικη των 4000 mAh αποδίδει αυτά

που κάποιος περιμένει , με όσα διαβάζουμε από διάφορους χρήστες . Οσο για την τιμή αυτή τη στιγμή το Geekbuying της Ισπανίας το

έχει το Gold 214.83 Euro σε τιμή presell , με αρχή διάθεσης μετά τις 25 Φεβρουαρίου . Δεν έχω αγοράσει ποτέ presale κα δεν ξέρω αν

κάποιος μπορεί να εμπιστευτεί τέτοιου είδους δοσοληψίες , οπότε περιμένουμε και πράττουμε αναλόγως .

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μονο 180 ευρω οταν στο vick παιζειστα 250? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html

 

Ειναι έμπιστο το geekbying? γιατι παλιοτερα ειχα διαβασει για πακετα που δεν εφταναν ποτε και γενικα οτι δεν ειναι καλο καταστημα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μονο 180 ευρω οταν στο vick παιζειστα 250? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html

 

Ειναι έμπιστο το geekbying? γιατι παλιοτερα ειχα διαβασει για πακετα που δεν εφταναν ποτε και γενικα οτι δεν ειναι καλο καταστημα

 

Ειναι το 2gb ram

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μονο 180 ευρω οταν στο vick παιζειστα 250? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html

 

Ειναι έμπιστο το geekbying? γιατι παλιοτερα ειχα διαβασει για πακετα που δεν εφταναν ποτε και γενικα οτι δεν ειναι καλο καταστημα

189€ λεει και αφορα το 2/16gb .... Προσοχη στο τι διαβάζετε παιδιά .........

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να εχει μονο 180 ευρω οταν στο vick παιζειστα 250? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-2GB-16GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362400.html

 

Ειναι έμπιστο το geekbying? γιατι παλιοτερα ειχα διαβασει για πακετα που δεν εφταναν ποτε και γενικα οτι δεν ειναι καλο καταστημα

 

Συγκρίνεις το 16άρι με το 32άρι. Στο vickmall το 16άρι έχει $229.99. Και πάλι υπάρχει διαφορά αλλά μικρότερη. Σε ένα+μήνα μπορεί και το vickmall να έχει κατέβει στα 200 οπότε δεν λέει κάτι αυτή τη στιγμή το presale. ξέρουμε ότι μιας και τώρα το έχουμε μόνο 1-2 μαγαζιά το χτυπάνε και λίγο! :)

Link to comment
Share on other sites

παντως απο την στιγμη που περνει sd card στην δευτερη θεση της sim, πιστευω συμφέρει περισσοτερο το 16αρι. βαζεις και μια 32αρα sd και εισαι οκ
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παντως απο την στιγμη που περνει sd card στην δευτερη θεση της sim, πιστευω συμφέρει περισσοτερο το 16αρι. βαζεις και μια 32αρα sd και εισαι οκ

 

Νομίζω ότι για 30δολάρια που έχουν διαφορά αξίζει το 32άρι με χίλια. Δεν είναι μόνο τα 16GB διαφορά στην μνήμη αλλά και το 1GB μνήμη παραπάνω που σίγουρα θα κάνει τη διαφορά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 2gb ram

 

189€ λεει και αφορα το 2/16gb .... Προσοχη στο τι διαβάζετε παιδιά .........

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch FHD 3GB 32GB Smartphone Qualcomm Snapdragon 650 Hexa Core MIUI V7 16.0MP TOUCH ID - Gold

 

Για δες τε ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch FHD 3GB 32GB Smartphone Qualcomm Snapdragon 650 Hexa Core MIUI V7 16.0MP TOUCH ID - Gold

 

Για δες τε ΕΔΩ

 

Είδες πότε το στέλνουν; Μέχρι τότε η τιμή θα έχει πέσει σε όλα τα site

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

225 δολλαρια σε pre sale χωρις θηκη και tempereted glass .Το vick στα 249 δολλαρια αμεση παραγγελια με θηκη και tempereted glass .Αν και τσιμπημενο για αρχη αυτη την στιγμη την αξιζει την διαφορα.Γυρω στις 20 φεβρουαριου βεβαια θα πεσει και το βικ κοντα στα 230 οποτε βλεποντας και κανοντας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το 77.000 στο antutu δεν είναι λίγο εξωφρενικό...?!?!?!?

Διαβάζω ότι το Galaxy S6 έχει 69.396 (GSMarena)!

 

Κάτι έχω καταλάβει λάθος?

Γίνεται το Note 3 pro να είναι ισχυρότερο από ένα κινητό υπερδιπλάσιας τιμής;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το 77.000 στο antutu δεν είναι λίγο εξωφρενικό...?!?!?!?

Διαβάζω ότι το Galaxy S6 έχει 69.396 (GSMarena)!

 

Κάτι έχω καταλάβει λάθος?

Γίνεται το Note 3 pro να είναι ισχυρότερο από ένα κινητό υπερδιπλάσιας τιμής;

 

γιατί όχι? οι επεξεργαστές εξελίσσονται. ο 650 είναι πολύ δυνατός επεξεργαστής, έχει ίδιες σχεδόν επιδόσεις με τον 810 που βρίσκεται σε σχεδόν όλες τις περσινές ναυαρχίδες.

 

για το θέμα της τιμής είναι γνωστό ότι όλες οι 'επώνυμες' μάρκες πια το έχουν ξεφτιλίσει με την τιμολόγηση. πάλι καλά που υπάρχουν κάποιες κινέζικες και δίνουν πολύ καλά κινητά σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το 77.000 στο antutu δεν είναι λίγο εξωφρενικό...?!?!?!?

Διαβάζω ότι το Galaxy S6 έχει 69.396 (GSMarena)!

 

Κάτι έχω καταλάβει λάθος?

Γίνεται το Note 3 pro να είναι ισχυρότερο από ένα κινητό υπερδιπλάσιας τιμής;

 

Δεν έχει σημασία. Το s6 θεωρείται από πολλούς ήδη παλιό σαν μοντέλο. Ασε, δεν βρίσκεις άκρη με αυτά :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για την παραγγελία μου. Μίλησα σήμερα το πρωί με Selina και έπαιξε θεματάκι. Ουσιαστικά με ενημέρωσαν ότι πλέον ότι στέλνουν με GB μπλέκει με τελωνείο και χρειάζεται εκτελωνισμός. Οπότε τους επιστράφηκε πίσω το πακέτο. Θα μπορούσαν να το κάνουν αυτοί αλλά θα προσθέτονταν +$90. Η εναλλακτική ήταν να το στείλουν κανονικά με SG Post και όσο πάρει για να έρθει. Όπως καταλαβαίνετε αυτό διάλεξα! Δεν είμαστε για να δίνουμε +90! Αν ήταν θα έπαιρνα άλλο κινητό. :P

 

Όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω απλά είπα να το γράψω για να το γνωρίζει αυτό όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει! :)

(Ελπίζω να μην προκύψει κάνας εκτελωνισμός και χρειαστεί να πληρώσω κερατιάτικα. :P )

 

Καλημέρα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε σε πιο σάιτ μπορώ να ελέγξω τον tracking number Μου?

Selina

Καλησπέρα

 

Μπορείτε να μου δώσετε τον αριθμό?

 

Εγώ

JJ614****36GB

 

Selina

Συγνώμη το πακέτο επέστρεψε πίσω σε μας.

 

Εγώ

wow...Γιατί αυτό?

 

Selina

Λόγο του GB, έχουν τελωνείο πλέον.

 

Πρέπει να αλλάξουμε τον τρόπο αποστολής σε SG POST τώρα

 

Αν δεν έχετε πρόβλημα με το τελωνείο, μπορούμε εμείς να κάνουμε εκτελωνισμό για το τηλέφωνο, +$90? Αν δεν έχεις πρόβλημα να πληρώσεις εκτελωνισμό

 

Εγώ

oh.Κατάλαβα...Καταλαβαίνω ότι δεν είναι δικό σας πρόβλημα.

 

Όχι προτιμώ να αποφύγω προβλήματα με το τελωνείο. Καλύτερα στείλτε το με SG Post

 

Selina

ok,no problem

 

Εγώ

Ευχαριστώ πολύ

 

Οπότε πιστεύετε ότι θα μπορέσετε σήμερα να το στείλετε με SG Post ή δεν προλαβαίνετε πλέον?

 

Selina

Παρακαλώ

 

Το στείλαμε είδη

 

Θα έχεις tracking number μέχρι το βράδυ

 

Εγώ

ok thank you.

 

Selina

Παρακαλώ

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το 77.000 στο antutu δεν είναι λίγο εξωφρενικό...?!?!?!?

Διαβάζω ότι το Galaxy S6 έχει 69.396 (GSMarena)!

 

Κάτι έχω καταλάβει λάθος?

Γίνεται το Note 3 pro να είναι ισχυρότερο από ένα κινητό υπερδιπλάσιας τιμής;

 

Τα κινητα δεν κοστολογουνται με το σκορ που πιανουν στο Antutu!!!

Η επεξεργαστικη ισχυ ειναι ενα κομματι μονο. Υπαρχει η υλοποιηση του λειτουργικου, η ποιοτητα και αποδοση της οθονης της καμερας, η ποιοτητα και προδιαγραφες κατασκευης κλπ...

Τα επωνυμα κινητα φορτωνονται κοστος απο την εξωφρενικη διαφημιση. Εχεις δει καμια διαφημιση πχ σε γήπεδο, φανελα ομαδας κλπ της xiaomi?

Και φυσικα απο το mark up που βαζουν στις τελικες τιμες οι εταιρειες. Προφανως η Samsung και καθε ακριβη αναγνωρίσιμη σε ολον τον πλανητη μαρκα βαζει ενα καλό ποσοστό. Οι ανερχομενες δυναμεις δουλευουν με μικρα περιθώριο κερδους , εχουν ελαχιστα εξοδα διαφημισης και γι αυτο προκυπτει η διαφορα τιμης από τα 790---580 και τωρα στα 430 που βρισκεις το S6.

Γνωμη μου ειναι αν ξεχασουμε την διαφημιστικη δαπανη , και αν θεωρησουμε οτι και οι 2 εταιρειες Samsung xiaomi επενδυουν περιπου ιδια ποσα στην εξέλιξη των επιμερους τεχνολογιων των κινητών οι τιμες που θα έπρεπε να εχουν τα 2 μοντελα θα ήταν

Ν3pro 200 ευρώ

S6 290 ευρώ δλδ ενα 45% πανω. Το οποίο οφειλεται στην λιγο καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, στην οθονη, και στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν σκάσει το note 3 pro με ξεκλείδωτο bootloader και τόσο επεξεργαστική ισχύ, θα κλάψουν μανούλες!

Διαστημόπλοιο θα το κάνει η ελληνική κοινότητα.....(αν ξεκλειδώσουν τον Bootloader φυσικά)

Μιλάμε για τέρας... και με αρκετή μπαταρία...δεν θα το φτάνει κανείς!!!

Άντε να έρθουν γρήγορα τα τέλη Φλεβάρη να παραγγείλουμε...!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα και εγώ σε γκρι χρώμα που από σήμερα είναι διαθέσιμο στο vickmall. αύριο είπαν θα το στείλουν!!!!!

 

 

ps: ο bootloader ξεκλειδώνει κανονικά απλά θέλει μέρες η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένα από τους αναμένοντες του πολυπόθητου pro. Η απορία μου είναι αν εξαιρέσεις τις inches το MI4C στα χαρακτηριστικά στο kimovil το δίνει πιο καλή βαθμολογία στην γενική απ ότι το pro ενώ υστερεί σε επεξεργαστή, μπαταρία, camera…

Με έχει μπερδέψει το kimovil.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ειδα οτι το βγαλανε σε γκρι.

Εαν μου πει οτι το στελνουν πριν κλεισουν για διακοπες,τοτε το παραγγελνω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένα από τους αναμένοντες του πολυπόθητου pro. Η απορία μου είναι αν εξαιρέσεις τις inches το MI4C στα χαρακτηριστικά στο kimovil το δίνει πιο καλή βαθμολογία στην γενική απ ότι το pro ενώ υστερεί σε επεξεργαστή, μπαταρία, camera…

Με έχει μπερδέψει το kimovil.:happy:

 

πώς γίνεται να στο στείλουν αύριο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εριξα και εγω τη παραγγελια λοιπον.

Μου ειπε οτι θα το στειλουν αυριο.

Ελπιζω να φυγει απο κινα πριν κλεισουν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένα από τους αναμένοντες του πολυπόθητου pro. Η απορία μου είναι αν εξαιρέσεις τις inches το MI4C στα χαρακτηριστικά στο kimovil το δίνει πιο καλή βαθμολογία στην γενική απ ότι το pro ενώ υστερεί σε επεξεργαστή, μπαταρία, camera…

Με έχει μπερδέψει το kimovil.:happy:

 

ε δες τα αναλυτικά πως τα βαθμολογεί

πρώτα από όλα δεν υστερεί σε κάμερα το Mi4c , ναι είναι λιγότερα τα mp αλλά γενικά η κάμερα πρέπει να είναι καλύτερη

δεύτερον δες τι βαθμολογία παίρνει το mi4c λόγω διαστάσεων/οθόνης και τι το note (εκεί είναι βαθμολογικά η μεγάλη διαφορά)

στον επεξεργαστή , βαθμολογικά , η διαφορά τους είναι μικρή

 

πώς γίνεται να στο στείλουν αύριο?

 

να το στείλουν άλλο να το έχει στα χέρια του άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...