Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δειχνει στο τελος του παραπανω βιντεο!Samsung s5k3p3 ειναι η καμερα

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως η καμερα δειχνει ευκολα μια σκαλα πανω,

το ιδιο και η αποκριση,

καλυτερη φωτεινοτητα ισως.

 

Τρελο κινητο, εχει στοκ το vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι στα 259.99 από Vickmall.com είναι στοκ. Δυστυχώς δεν έχει το gray που θέλω εγώ. Μόνο τα δύο άλλα χρώματα

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό +10$!

 

Μάλλον είναι από κανονικό χρυσό. Χαχα

 

 

Edit:

 

Και το minideal.net τα έφερε με καλύτερες τιμές.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

260$ ειναι πολλα.

Μπαινει σε αλλη κατηγορια κινητου.

Επισης ρωτησα και λεει δε ξερει εαν θα εχουν το grey πριν τις διακοπες τους,οποτε παμε απο φλεβαρη.

Στο vickmall αυτα.

Link to comment
Share on other sites

260$ ειναι πολλα.

Μπαινει σε αλλη κατηγορια κινητου.

Επισης ρωτησα και λεει δε ξερει εαν θα εχουν το grey πριν τις διακοπες τους,οποτε παμε απο φλεβαρη.

Στο vickmall αυτα.

 

Καλά και στα 260 αντίπαλο δεν έχει. Αλλά συμφωνώ ότι είναι πολλά. Βαρανε τώρα τις τιμές γτ δύο καταστήματα το έχουν όλα και όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι στο geekbying παιζει στα 225$ και οτι το απλο παιζει πλεον στα 200-210$ πιστευω οτι μετα τις γιορτες τους θα το ριξουν και στο vick σε κανα 230-240$

Επισης το κοβω και αμφιβολο εαν θα φυγει απο κινα πριν ξεκινησουν οι γιορτες τους.

Γιατι εαν ξεκινησουν,παει,πας αυτοματα τελη του αλλου μηνα.

Αλλος ενας μηνας με το samsung i8510 :lol:

Hipsterας εγινα.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι στο geekbying παιζει στα 225$ και οτι το απλο παιζει πλεον στα 200-210$ πιστευω οτι μετα τις γιορτες τους θα το ριξουν και στο vick σε κανα 230-240$

Επισης το κοβω και αμφιβολο εαν θα φυγει απο κινα πριν ξεκινησουν οι γιορτες τους.

Γιατι εαν ξεκινησουν,παει,πας αυτοματα τελη του αλλου μηνα.

Αλλος ενας μηνας με το samsung i8510 :lol:

Hipsterας εγινα.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Αν είχε βέβαια το γκρι θα το έπαιρνα από mini που παίζει στα 250 γιατί και εγώ έχω ξεμείνει με ένα redmi 1s και δεν την παλεύω με τις 4.7 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι στο geekbying παιζει στα 225$ και οτι το απλο παιζει πλεον στα 200-210$ πιστευω οτι μετα τις γιορτες τους θα το ριξουν και στο vick σε κανα 230-240$

Επισης το κοβω και αμφιβολο εαν θα φυγει απο κινα πριν ξεκινησουν οι γιορτες τους.

Γιατι εαν ξεκινησουν,παει,πας αυτοματα τελη του αλλου μηνα.

Αλλος ενας μηνας με το samsung i8510 :lol:

Hipsterας εγινα.

 

το ένα όμως λέει ότι το έχει και το άλλο λέει "ε σε ένα μήνα" (και βλέπουμε ίσως)

αν θες να το πάρεις γρήγορα να το πάρεις από vick, να προπληρώσεις το geek επειδή έχει χαμηλή τιμή και να το στείλει μετά από 1+ μήνα δε νομίζω να κερδίσεις και πολλά γιατί σε 2-3 εβδομάδες θα πέσει η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Καλα η τιμη σε 2 βδομαδες δε θα αλλαξει γιατι θα ειναι κλειστα απο οτι λενε.

Επισης οπως ειπα εαν παραγγειλεις και σημερα απο vick ειναι αμφιβολο εαν τελικα θα καταφερει να φυγει απο εκει μεσα στις γιορτες τους και με το πανικο που γινεται.

Στο λεω γιατι εχω παραγγειλει το απλο απο τις 7 του μηνα,ηταν στο αεροδρομιο τους απο τις 9 και το στειλανε τη παρασκευη που περασε.

2 βδομαδες αναμονη για να φυγει απο εκει.

Αρα και σημερα να παραγγειλεις,στη καλυτερη τεταρτη θα φτασει αεροδρομιο,πιστευεις οτι πεμπτη-παρασκευη θα ξεκινησει?

Γιατι απο δευτερα κλεινουν.

Και η διαφορα ειναι και 30Ε σχεδον.

Για ενα μηνα ,ναι εγω προσωπικα θα περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

εδώ ενα τεστ κάμερας δίπλα στο note. Εγώ βλέπω το redmi note 3 pro καλύτερο σε αντίθεση με τα σχόλια απο κάτω.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAA1CPwrogU

Link to comment
Share on other sites

εδώ ενα τεστ κάμερας δίπλα στο note. Εγώ βλέπω το redmi note 3 pro καλύτερο σε αντίθεση με τα σχόλια απο κάτω.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAA1CPwrogU

 

Aπο τα λίγα που βλεπουμε στο βιντεο αυτο pro vs απλου βλεπω σαφως πιο γρήγορη αποκριση του pro παντου , όπως και αναμενόταν, ενω και το πανελ εχει σαφως πιο καθαρα λευκα , του απλου σε σχεση με το pro ειναι ορατη η κιτρινιλα στο λευκο.

 

Οσοι ειστε σε διλλημα τι να κανετε μην βιαζεστε. Περιμένετε να παραγγείλετε σε ενα μηνα εννοειται το pro οχι το απλο , τωρα από το vick και θα το ακριβοπληρώσεις και θα το παρεις στην καλύτερη στα τελη Φλεβαρη αρχες μαρτη. Ενω αν το παραγγείλετε τέλη Φλεβαρη θα το παρετε και καμια 30-40$ κατω και η διαφορά στην παραλαβή σε σχεση με αυτους που θα το "βιαστουν" τωρα θα ειναι 10-12 μέρες μονο και φυσικα με καπέλο

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τελικά επειδή το κινητό μου που είχα μέχρι τώρα μου άφησε χρόνους (Samsung Note 2) "αναγκάστηκα" σήμερα και παρήγγειλα στο 32αρι το Pro εννοείται από vickmall. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ φτηνό ανεξάρτητα αν σε ένα μήνα είναι φτηνότερο. Εγώ παίζω και με λίρες οπότε η διαφορά μου φαίνεται ακόμα μικρότερη. Τέλος πάντων. Μίλησα μαζί τους και αύριο μου είπαν ότι θα γίνει dispatch και αν δεν υπάρξουν καθυστερήσεις τότε θα το παραλάβω σε 10 μέρες. Έτσι μου είπαν οι ίδιοι. Εγώ πάντως έχω προετοιμαστεί να το έχω στα χέρια μου μετά από κάνα μήνα οπότε δεν θα τρελαθώ. Κινητό είναι στην τελική δεν είναι γάλα ή νερό. :p ;)

 

Θα ενημερώσω εδώ σε περίπτωση που το λάβω πιο άμεσα και από κει και πέρα μπορώ να δίνω οποιοδήποτε feedback θελήσετε για το κινητό! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τελικά επειδή το κινητό μου που είχα μέχρι τώρα μου άφησε χρόνους (Samsung Note 2) "αναγκάστηκα" σήμερα και παρήγγειλα στο 32αρι το Pro εννοείται από vickmall. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ φτηνό ανεξάρτητα αν σε ένα μήνα είναι φτηνότερο. Εγώ παίζω και με λίρες οπότε η διαφορά μου φαίνεται ακόμα μικρότερη. Τέλος πάντων. Μίλησα μαζί τους και αύριο μου είπαν ότι θα γίνει dispatch και αν δεν υπάρξουν καθυστερήσεις τότε θα το παραλάβω σε 10 μέρες. Έτσι μου είπαν οι ίδιοι. Εγώ πάντως έχω προετοιμαστεί να το έχω στα χέρια μου μετά από κάνα μήνα οπότε δεν θα τρελαθώ. Κινητό είναι στην τελική δεν είναι γάλα ή νερό. :p ;)

 

Θα ενημερώσω εδώ σε περίπτωση που το λάβω πιο άμεσα και από κει και πέρα μπορώ να δίνω οποιοδήποτε feedback θελήσετε για το κινητό! :)

 

Πες τους να το στο στείλουν με Royal Mail, θέλει 5-10 ημέρες. Συνήθως 7 για να φτάσει Oxfordshire που μένω εγώ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να σου έρθει να δούμε τι λέει σαν συσκευή! :) Καλορίζικο

 

Ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά! :)

 

Πες τους να το στο στείλουν με Royal Mail, θέλει 5-10 ημέρες. Συνήθως 7 για να φτάσει Oxfordshire που μένω εγώ.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Θα κοιτάξω να τους ενημερώσω μπας και καταφέρει να φτάσει γρηγορότερα από τα προβλεπόμενα! :) (Υποψιάζομαι ότι επειδή και οι ίδιοι μου είπαν για 10μέρες ίσως είδαν ότι είμαι Αγγλία οπότε και θα το στείλουν και με Royal Mail. Ίδωμεν)

Link to comment
Share on other sites

Το δειχνει στο τελος του παραπανω βιντεο!Samsung s5k3p3 ειναι η καμερα

Σωστά δεν το πρόσεξα... :X

 

Και μερικά παραπάνω για την πίσω κάμερα του κινητού:

- http://www.thelab.gr/tags/ccs/S5K3P3/

- http://www.photographyblog.com/news/samsung_s5k3p3_mobile_image_sensor

- http://www.tomshardware.com/news/samsung-small-image-sensor,29700.html

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι παρόμοια με του Samsung Galaxy s6?εαν ναι το πούλησα χθες το κινητό!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά! :)

 

 

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση. Θα κοιτάξω να τους ενημερώσω μπας και καταφέρει να φτάσει γρηγορότερα από τα προβλεπόμενα! :) (Υποψιάζομαι ότι επειδή και οι ίδιοι μου είπαν για 10μέρες ίσως είδαν ότι είμαι Αγγλία οπότε και θα το στείλουν και με Royal Mail. Ίδωμεν)

 

Νομίζω μου είχαν πει μόνοι τους ότι θα το στείλουν με Royal, αλλά δεν είμαι κσι σίγουρος γι'αυτό είπα να το επισημάνεις... :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι παρόμοια με του Samsung Galaxy s6?εαν ναι το πούλησα χθες το κινητό!!

 

Δεν ειναι ο ιδιος φακος.

Ενταξει αλλο το να ειναι της samsung και αλλο o isocell.

Και περα απο αυτο δε μετραει και μονο ο φακος αλλα και ο αλγοριθμος κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο παραπάνω, τα κουμπιά δεν είναι φωτιζόμενα βλέπω.

Είναι δυνατόν σε τέτοια συσκευή να έχουν κάνει τέτοιο fail?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απενεργοποιημενος ο φωτισμός των πλήκτρων?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...