Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξα και τις ρυθμισεις στην μπαταρια και (μαλλον) ολα καλα (μετα απο μερικα πειραματα) :) :respect: :up: :bow:

Κρας τεστ αυριο πρωι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας, έχει και η gtv 6.8.4 την δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης όπως η Stable?

 

Νομίζω ναι την έχει.... και η 8,11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει ότι το κινητό υποστηρίζεται από την cyanogenmod επίσημα με nightly rom με καθημερινα Ota updates. Έχει βάλει κανείς την συγκεκριμένη rom να μας πει εντυπώσεις? Από μπαταρία σταθερότητα κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομίας μέρος β. Χθες ζορίστηκε το μηχανάκι, 18 ώρες εκτός πρίζας, τράβηξα ~200 φωτό (όλα τα ελγίνεια μάρμαρα στο Βρεττανικό μουσείο), 20 min. βίντεο, 30 min. κλήσεις, 3-4 ώρες οθόνη+σερφάρισμα, γενικά δεν πήρε ανάσα. Όταν πήγε το βράδυ στην πρίζα είχε 16%! Εξαιρετικές επιδόσεις επαληθεύτησαν.
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

82% μπαταρία με 1:54 λεπτά οθόνης. Φωτεινότητα στο αυτόματο (πάνω από 50%), ακρόαση μουσικής με ενεργοποιημένο το dolby (με το ηχείο του κινητού) & browsing.

Πολύ μπροστά, τι να λέμε τώρα. Δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Να πω βέβαια πως έχω τον Randon 2.2v kernel με ROM GTV 6.8.11.

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομίας μέρος β. Χθες ζορίστηκε το μηχανάκι, 18 ώρες εκτός πρίζας, τράβηξα ~200 φωτό (όλα τα ελγίνεια μάρμαρα στο Βρεττανικό μουσείο), 20 min. βίντεο, 30 min. κλήσεις, 3-4 ώρες οθόνη+σερφάρισμα, γενικά δεν πήρε ανάσα. Όταν πήγε το βράδυ στην πρίζα είχε 16%! Εξαιρετικές επιδόσεις επαληθεύτησαν.

 

Σαν φωτογραφική και βίντεο σε ικανοποίησε? Μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτο να δούμε από ποιότητα τι λέει?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σαν φωτογραφική και βίντεο σε ικανοποίησε? Μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτο να δούμε από ποιότητα τι λέει?

 

Παραθέτω μια εσωτερική/μια εξωτερική, γενικά η ποιότητα κρίνεται ικανοποιητική, σε χαμηλό φωτισμό πέφτει, αυτό που ικανοποιεί απόλυτα είναι η ταχύτητα απόκρισης σε εναλλαγή απο φωτό σε βιντεο κλπ. Το βίντεο επίσης καλό, όπως και το slow mo, (που ανακάλυψα ότι υπάρχει μόλις χθες!)

 

[ATTACH]65925[/ATTACH]

 

[ATTACH]65926[/ATTACH]

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160814/b24f42f2d646a854a3a2deb7959532fe.jpg

Εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να αναβαθμισω την εφαρμογή του YouTube.. έκανα wipe δεδομένων στο Yt, στο play store, έβαλα και έβγαλα το Google account μου.. ακόμα εκεί αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,πηρα και εγω το κινητο προχθες αλλα δεν εχω κανει τιποτα ακομα.απλα θελω να ρωτησω ποια εκδοση ελληνικη ειναι αυτη που κανει αναβαθμισεις καθε εβδομαδα????και γενικα ποια ελληνικη ειναι η καλυτερη.το κινητο ειναι super τελικα??και θελω να ρωτησω πως αν τις κανω μονος μου τις αναβαθμισεις θα χανω τις εφαρμογες του κινητου καθε φορα???? Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσέξει 2 θεματακια, αλλά δεν ξέρω αν είναι γενικό ή το κάνει μόνο σε μένα. Στο Google maps σε πλοήγηση δεν έχει φωνή. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έχει το pico TTS αλλά δεν διαθέτει ελληνικά,και δεν μου βγάζει επιλογή να εγκαταστήσω με κάποιο τρόπο. Σε εσάς λειτουργεί κανονικά;

 

Επίσης πρόσεξα ότι στο Viber δεν με αφήνει να διαλέξω φωτογραφία προφίλ από την γκαλερι, πάω να το επιλέξω αλλά δεν πάει ποτέ στην γκαλερί , αλλά ξαναγυρναει στο μενού. Οχι ότι με πειράζει τόσο αυτό,αλλά τώρα το πρόσεξα μετά από τόσο καιρό.

Εχω την ελληνική gtv 6.5.12. Δεν έχω αναβαθμίσει γιατί ποτέ δεν μου έκανε κανένα κόλλημα, και έχει και πολύ καλή μπαταρία. Οταν αναβαθμιστεί σε marshmallow τότε θα κάνω καθαρή εγκατάσταση .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,πηρα και εγω το κινητο προχθες αλλα δεν εχω κανει τιποτα ακομα.απλα θελω να ρωτησω ποια εκδοση ελληνικη ειναι αυτη που κανει αναβαθμισεις καθε εβδομαδα????και γενικα ποια ελληνικη ειναι η καλυτερη.το κινητο ειναι super τελικα??και θελω να ρωτησω πως αν τις κανω μονος μου τις αναβαθμισεις θα χανω τις εφαρμογες του κινητου καθε φορα????

Οι dev γίνονται ενημέρωση κάθε εβδομάδα.

Τι εννοείς αν το κινητό είναι super;

Αν απλά περνάς την αναβάθμιση χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός από wipe cache και dalvik cache, δε χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160814/b24f42f2d646a854a3a2deb7959532fe.jpg

Εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να αναβαθμισω την εφαρμογή του YouTube.. έκανα wipe δεδομένων στο Yt, στο play store, έβαλα και έβγαλα το Google account μου.. ακόμα εκεί αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

Και εμένα εμφάνισε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Προσπάθησα επίσης wipe κλπ αλλά τίποτα. κατέβασα το τελευταιο apk με ένα googleαρισμα, το εγκατέστησα και όλα καλά. Ακομα δεν έχω καταλάβει που σκαλωσε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το κάνω πλέον μία στο τόσο.. βρίσκω το apk. αλλά δεν ξέρω τι παίζει.. δεν βρήκα και κάτι από googlαρισμα

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το κάνω πλέον μία στο τόσο.. βρίσκω το apk. αλλά δεν ξέρω τι παίζει.. δεν βρήκα και κάτι από googlαρισμα

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Ποια ρομ έχετε; Εάν έχει μείνει όπως το αγορασετε, λογικό το βρίσκω.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν εννοείς αυτό που λέει να γυρίσεις το spell checker σε ελληνικά το έχω δει αλλά εγώ ψάχνω αν υπάρχει τρόπος (χωρίς root) να βγει τελείως off. Γυρίζοντας σε ελληνικά υπογραμμίζει μετά τις αγγλικές λέξεις. Thanx anyway

Καμιά εξέλιξη με αυτό; Βλέπω ξέμεινε αναπάντητο

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία Official Stable. Όχι την multi :p αυτό που σκεφτοσουν δηλαδή

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Ποια; κινεζικη; Ελληνική; global; .Το είχα αυτο μόνο με τη κινέζικη γι αυτό ρωτώ.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οι dev γίνονται ενημέρωση κάθε εβδομάδα.

Τι εννοείς αν το κινητό είναι super;

Αν απλά περνάς την αναβάθμιση χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός από wipe cache και dalvik cache, δε χάνεις κάτι.

 

απλα λεω αν ειναι πολυ καλο κινητο????απλα ρωταω αν τις αναβαθμισεις τις περναμε εμεις η εχει κανενα updater το κινητο μεσα στις εφαρμογες και το κανουμε απο εκει????και αν βαλω την ελληνικη dev η stable που θα βλεπω για τις αναβαθμισεις???

Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

απλα λεω αν ειναι πολυ καλο κινητο????απλα ρωταω αν τις αναβαθμισεις τις περναμε εμεις η εχει κανενα updater το κινητο μεσα στις εφαρμογες και το κανουμε απο εκει????και αν βαλω την ελληνικη dev η stable που θα βλεπω για τις αναβαθμισεις???

Το κινητο είναι μια χαρα για τα χρήματα που πωλείται ,ειδικά η τιμη του τωρα είναι χώμα,εμείς το πληρώσαμε σχετικά ακριβά πριν λίγους μήνες.

Αν εχεις κινεζικη rom με αγγλικά η αναβαθμησεις γίνονται πολύ συχνά μόνες τους,το επιλέγεις μεσα απο το κινητό,αν θες ελληνικα πρεπει να κανεις κάποιες διαδικασίες να ξεκλειδώσεις και να περασεις την ελληνικη ρομ,είτε dev η stable

Αν πας μετα και το αναβαθμίζεις απο dev σε dev ,αυτες βγαίνουν καθε εβδομαδα εχει ελληνικη κοινότητα που το υποστηρίζει το κινητό τις περνάς ευκολα χειροκίνητα σε 5 λεπτά μετα και δεν χανεις τίποτα και δεν χανεις τιποτα απο τις παλιες ρυθμίσεις που είχες απο την παλιοτερη rom στην νεα .

Αν πας απο dev σε stable το γυρίσεις δηλαδη εκει τα χάνεις όλα και πρέπει να στήσεις απο την αρχή στο κινητό με τις ρυθμησεις του,η dev ολες ειναι ρουταρισμενες η stable εινα pre root , εχει βγει και μια κινεζικη που εχει μεταφραστει στο 35 τις 100 στην ελληνικη γλωσσα και αναβαθμίζεται κανονικα απο την μαμα του στην κινα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καμιά εξέλιξη με αυτό; Βλέπω ξέμεινε αναπάντητο

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

Αν βάλεις Google keyboard (όχι Swiftkey) και έχεις βάλει στις ρυθμίσεις του ελληνικά και αγγλικά (όχι querty) τότε κάνει spellcheking και για τις 2 γλώσσες σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ποια; κινεζικη; Ελληνική; global; .Το είχα αυτο μόνο με τη κινέζικη γι αυτό ρωτώ.

 

zaf_4 means Zafeira

Συγνώμη, ήταν αργά :p

Global.

Αν βάλεις Google keyboard (όχι Swiftkey) και έχεις βάλει στις ρυθμίσεις του ελληνικά και αγγλικά (όχι querty) τότε κάνει spellcheking και για τις 2 γλώσσες σωστά.

Με SwiftKey ή άλλο πληκτρολόγιο εκτός του Google με τίποτα ε;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να παραγγειλω το κινητο για τον θειο μου επειδη ειναι τουμπανο και δεχεται dual siμ οπως θελει.Καταρχας να τ παραγγειλω απο vickmall με official dev global για να εχει ελληνικα..Και επισης οι σιμ ειναι active?Δηλαδη δουλευουν ταυτοχρονα και οι 2?Γιατι αυτο θελει..Καποιος που ξερει να μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ήταν αργά :p

Global.

 

Με SwiftKey ή άλλο πληκτρολόγιο εκτός του Google με τίποτα ε;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

Είναι πρόβλημα του Google cpellchecer που δεν καταλαβαίνει την αλλαγή γλώσσας στο Swiftkey. Δεν ξέρω για άλλα πληκτρολόγια ή αν το διορθώσουν στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...