Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν; :)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Snapdragon Camera. Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader όμως γιατί μπαίνει μέσω TWRP. Δεν χρειάζεται να είσαι Root.

Η αλήθεια είναι ότι την τεστάρω ακόμη (εγω και αρκετοί άλλοι σκαλισιάρηδες....) αλλά φαίνεται να κάνει καλύτερη δουλειά στην λήψη video από ότι η μαμά. Βασικά... ανεβάζει το framerate κατακόρυφα και εκεί είναι όλο το ρεζουμέ.

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Snapdragon Camera. Πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader όμως γιατί μπαίνει μέσω TWRP. Δεν χρειάζεται να είσαι Root.

Η αλήθεια είναι ότι την τεστάρω ακόμη (εγω και αρκετοί άλλοι σκαλισιάρηδες....) αλλά φαίνεται να κάνει καλύτερη δουλειά στην λήψη video από ότι η μαμά. Βασικά... ανεβάζει το framerate κατακόρυφα και εκεί είναι όλο το ρεζουμέ.

 

from my RN3 pro

 

Κρίμα που δεν υπάρχει ένα like button εδώ ...

Σε θέματα φωτογραφίας το κινητό τα πάει πολύ καλά....

Έχω αποδείξεις... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν υπάρχει ένα like button εδώ ...

Σε θέματα φωτογραφίας το κινητό τα πάει πολύ καλά....

Έχω αποδείξεις... :lol::lol:

Περιμένω... ραντεβού στο γνωστό σημείο ;-)

 

ΥΓ. Εγώ ακόμα δεν την έβαλα κάτω την SD να την πονέσω. Από αύριο πιστεύω...

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά... ανεβάζει το framerate κατακόρυφα και εκεί είναι όλο το ρεζουμέ.

 

from my RN3 pro

 

Δεν ήξερα πως μπορεί να γίνει αυτό.. Νόμιζα πως ήταν 100% θέμα hardware και η στοκ το εκμεταλλευοταν τέλεια.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε καλύτερη ROM (Custom) που να'ναι καλή σε θέμα μπαταρίας και σχετικά απροβλημάτιστη;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα πως μπορεί να γίνει αυτό.. Νόμιζα πως ήταν 100% θέμα hardware και η στοκ το εκμεταλλευοταν τέλεια.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Σε θέμα hardware η συσκευή είναι τουλάχιστον 1-2 κλάσεις πάνω από αυτό που παρουσιάζει. Αλλά είπαμε... το hardware μόνο δεν αρκεί.

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@filkatsxlt

Οι φωτογραφίες είναι αξιοπρεπέστατες για τα χρήματα που δίνεις. Μην περιμένεις θαύματα τύπου S7 και 6s όμως ε... :-)

Εγώ με την ποιότητα των φωτογραφιών, για τα κυβικά του, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Στο video θα έλεγα ότι υστερεί κάπως λόγω έλλειψης σταθεροποιητή αλλά υπάρχει εφαρμογή 3των που βελτιώνει πολύ τα πράγματα.

Αυτό που πρέπει επίσης να αναφέρω είναι ότι με τις αναβαθμίσεις η φώτο συνεχώς βελτιώνεται καθώς εάν δεις στα χαρτιά έχει πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά. ;-)

 

from my RN3 pro

Ποια είναι αυτήν η εφαρμογή 3των που βελτιώνει πολύ τα πράγματα στο video??

Η Snapdragon Camera δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις και να είσαι ροοτ για να την περάσεις,αυτό πως το συμπέρανες.:ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτήν η εφαρμογή 3των που βελτιώνει πολύ τα πράγματα στο video??

Η Snapdragon Camera δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις και να είσαι ροοτ για να την περάσεις,αυτό πως το συμπέρανες.:ninja::ninja::ninja:

Χρειάζεται να ξεκλειδώσεις... μπαίνει μέσω TWRP. Εαν την βάλεις απλά μέ εγκατάσταση apk χάνεις το 90% των λειτουργιών. Και το 10% υπολειτουργεί.

 

from my RN3 pro

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να ξεκλειδώσεις... μπαίνει μέσω TWRP. Εαν την βάλεις απλά μέ εγκατάσταση apk χάνεις το 90% των λειτουργιών. Και το 10% υπολειτουργεί.

 

from my RN3 pro

Αυτην που αναφέρεις μηπως ειναι η πληρωμένη εκδοσή ,δώσε καποιο link να την κατεβάσουμε,για το βιντεο που γράφεις ποια ειναι η εφαρμογη 3 χρονών.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτην που αναφέρεις μηπως ειναι η πληρωμένη εκδοσή ,δώσε καποιο link να την κατεβάσουμε,για το βιντεο που γράφεις ποια ειναι η εφαρμογη 3 χρονών.

 

Εφαρμογή τρίτων... όχι της xiaomi.

https://www.dropbox.com/s/mnr74x7ew421wuo/Snapdragon_Camera_RedmiNote3SD.zip?dl=0

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να ξεκλειδώσεις... μπαίνει μέσω TWRP. Εαν την βάλεις απλά μέ εγκατάσταση apk χάνεις το 90% των λειτουργιών. Και το 10% υπολειτουργεί.

 

from my RN3 pro

 

Μήπως ο φιλος εννοεί αυτή

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς........:happy:

 

Δεν μπορώ να το κατεβασω μηπως μπορείς να μου το παραθέσεις κάπου; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κατεβασω μηπως μπορείς να μου το παραθέσεις κάπου; Ευχαριστώ

 

Snapdragon_Camera_RedmiNote3SD.zip

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιωργο τι να σου πω ένα απλό ευχαριστώ δεν είναι τίποτα να είσαι καλά για την βοήθεια που προσφερεις στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιωργο τι να σου πω ένα απλό ευχαριστώ δεν είναι τίποτα να είσαι καλά για την βοήθεια που προσφερεις στο forum.

 

Προσπαθώ φίλε πραγματικά. Έχω και αρκετό ελεύθερο χρόνο λόγο κρίσης...(καταλαβαίνεις)

Link to comment
Share on other sites

Την εχει περασει κανεις αυτη την ROM ?

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

 

OM OS Version: 6.0.x Marshmallow

ROM Kernel: Linux 3.10.x

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ φίλε πραγματικά. Έχω και αρκετό ελεύθερο χρόνο λόγο κρίσης...(καταλαβαίνεις)

 

Σου ευχομαι τα καλυτερα γιατι σιγουρα τα αξιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά...

Θέλω να σας δώσω μία συμβουλή και εύχομαι να την διαβάσουν όσοι περισσότεροι μπορούν.

Κάθε φορά που αλλάζετε ρομ και κυρίως όταν πάτε από developer σε stable να κάνετε έλεγχο bootloader.

Τελευταία πολλά μπρικαρίσματα βλέπω άνευ λόγου και αιτίας μετά από αλλαγή ρομ μέσω twrp.

Δεν συζητώ σε αλλαγή από miui σε aosp ,cm κλπ... Εκεί είναι στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια,σας παρακαλώ θέλω βοήθεια δεν έχω ιδέα από ροοτ κτλ αλλά σήμερα παρέλαβα το κινητό μου με multi rom και μου κανει όλο κουλά πραγματάκια και μερικά κολλήματα στις εφαρμογές.Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό βήμα βήμα αν υπάρχει να περάσω την official rom η την Dev με τα ελληνικά που διαβάζω ότι δουλεύει άψογα και παίρνει και ota updates.plz sos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια,σας παρακαλώ θέλω βοήθεια δεν έχω ιδέα από ροοτ κτλ αλλά σήμερα παρέλαβα το κινητό μου με multi rom και μου κανει όλο κουλά πραγματάκια και μερικά κολλήματα στις εφαρμογές.Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό βήμα βήμα αν υπάρχει να περάσω την official rom η την Dev με τα ελληνικά που διαβάζω ότι δουλεύει άψογα και παίρνει και ota updates.plz sos

Δες στην πρώτη σελίδα τον 4ο οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με το ξυπνητηρι.

Χρησιμοποιω το timely και δεν ενεργοποιειται το ξυπνητηρι την ρυθμισμενη ωρα.

Εχω δωσει ολα τα δικαιωματα, εχω βαλει memory optimization ανενεργο

και δεν κλεινω την εφαρμογη αλλα τζιφος.

Καμια λυση?

Ε τρομερε geo :):happy:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα με το ξυπνητηρι.

Χρησιμοποιω το timely και δεν ενεργοποιειται το ξυπνητηρι την ρυθμισμενη ωρα.

Εχω δωσει ολα τα δικαιωματα, εχω βαλει memory optimization ανενεργο

και δεν κλεινω την εφαρμογη αλλα τζιφος.

Καμια λυση?

Ε τρομερε geo :):happy:

Από μπαταρία όρισες να μην έχει περιορισμούς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κάποιος γνωρίζει πότε θα έχουμε stable με miui 8?

 

Πρέπει μες το μήνα να ακούσουμε κάτι καλό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...