Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έκανα Κ εγώ την μετάβαση μου ήρθε η συσκευή με play store μέσα Κ έκανα μια αναβάθμιση ότα. Έχω αυτή τη Ρομ. Πρέπει να κεράσω άλλη Ρομ για να ξεκλειδώσω Κ να περάσω την ελληνική; αυτή που έχω είναι η μαμά Κ απλά μου έβαλαν play store αυτοί; αν σας κουράζω απλά μην απαντήσετε

 

Αυτή που έχεις είναι μαμά global stable και για να ξεκλειδώσεις πρέπει να πας σε developer rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καποια δοκιμασμενη καλη aosp υπαρχει?γιατι απο cm θα περιμενουμε πολυ φαινεται..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καποια δοκιμασμενη καλη aosp υπαρχει?γιατι απο cm θα περιμενουμε πολυ φαινεται..

 

Τι εννοείς; για official όχι και τόσο καιρό, unofficial cm υπάρχουν δυο τρεις πλήρως λειτουργικές. Ρίξε μια ματιά στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους. Να ρωτήσω ένα πράγμα,αν και δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί,μιας και θέλω να πάρω κάρτα μνήμης για το συγκεκριμένο κινητό. Ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα κάρτας μνήμης σε gb που μπορεί να δεχτεί το κινητό?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους. Να ρωτήσω ένα πράγμα,αν και δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί,μιας και θέλω να πάρω κάρτα μνήμης για το συγκεκριμένο κινητό. Ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα κάρτας μνήμης σε gb που μπορεί να δεχτεί το κινητό?Ευχαριστώ

Με 64gb class 10 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Sent form my iPhone

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους. Να ρωτήσω ένα πράγμα,αν και δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί,μιας και θέλω να πάρω κάρτα μνήμης για το συγκεκριμένο κινητό. Ποια είναι η μέγιστη χωρητικότητα κάρτας μνήμης σε gb που μπορεί να δεχτεί το κινητό?Ευχαριστώ

128gb.......

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα κάτσω να στρωθω και θα βάλω ελληνική ρομ.. Παρατήρησα σήμερα ΌΛΗ την ώρα χρησιμοποιεί ίντερνετ. Πάει από 15K/s μέχρι 100K/s συνέχεια και δεν καταλαβαίνω ΓΙΑΤΊ :p

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/48284bda31a17e4af754c6b877db21e4.jpg

Έχετε καμία ιδέα; στις εφαρμογες που τρέχουν δεν συμβαίνει τίποτα ύποπτο ούτε φαίνεται να συγχρονιζει κάτι. Έκανα και επανεκκίνηση και συνεχίζει την ίδια κατάσταση..

Με Official Stable είμαι τώρα

Sent from my Redmi Note 3

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω τώρα την διαδικασία για να περάσω την ελληνική.Για να κατεβασω developer rom από το ρώσικο site?Υπάρχει διαφορά μεταξύ China dev και global dev?Την fastboot είναι που κατεβάζω?

 

edit κατεβαζω αυτη kenzo_global_images_6.5.19_20160509.0000.21_5.1_global_bdfcfdacd2.tgz

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Για πιο δυνατο ηχο εχουμε τιποτα?γιατι απο mixer path xml δεν ακουει τιποτα

 

Αυτό το ζήτημα φίλε μου με την χαμηλή ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης το έχουμε καιρό πολλοι από εμάς

 

Και εγώ δοκίμασα τα πάντα στο mixer_paths.xml αλλά συμφωνώ μαζί σου ότι δεν καταφέρνουμε τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας απο αρχη σχεδόν όλες τις σελίδες, αντε να προσπερασα και μερικες στα γρήγορα που δεν ηταν σημαντικές,απλά να μπω στο ρυθμό.

Ο λόγος είναι οτι αγόρασα μια συσκευή για ενα φιλο όπου και την παρέδωσα με την Ελληνική rom ενω περιμένω τις επόμενες μέρες την δική μου,μετάβαση απο RN2.

Μέχρι τωρα σε οτι εχω διαβάσει για την εγκατάσταση του twrp γίνεται με adb και εντολες dos.Δυο φορές που δοκίμασα κατά την "αλλαγη" έφαγα πόρτα ή τουλάχιστον δεν το πέτυχα.

Τελικά δοκίμασα να κανω την εισαγωγή του twrp μεσω Flashify όπου έγινε χωρίς κανενα πρόβλημα. Η εγκατάσταση οπως αναφέρει ο οδηγός εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί εδώ αλλά δεν ειδα κάτι και για αυτό το αναφέρω. Οταν έρθει και το δικό μου θα το κανω ξανα έτσι για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και πολύ καιρό μου λέει ότι δεν συγχρονίζει με mi cloud. Για την ακρίβεια βγάζει αυτό. https://goo.gl/photos/pTKWXSi95wyVbGW89

 

Ενώ βλέπω ότι περνάει μηνύματα κλπ τις επαφές δεν τις περνάει. Συνδεθηκα / αποσυνδεθηκα αλλά δεν αλλάζει.

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου έβγαλε το εξής μήνυμα στο φλασάρισμα

"Reached the end of the file.(0x80070026: Receiving hello packet)"

και μετά νέκρωσε. Τι κάνω;

 

EDIT:Στην αρχή γράφει ''Ο διαθέσιμος χώρος δεν επαρκεί για να εκτελεστεί αυτή η εντολή (0χ80070008:Max buffer sector is 256)''.

Edited by rockass14
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας απο αρχη σχεδόν όλες τις σελίδες, αντε να προσπερασα και μερικες στα γρήγορα που δεν ηταν σημαντικές,απλά να μπω στο ρυθμό.

Ο λόγος είναι οτι αγόρασα μια συσκευή για ενα φιλο όπου και την παρέδωσα με την Ελληνική rom ενω περιμένω τις επόμενες μέρες την δική μου,μετάβαση απο RN2.

Μέχρι τωρα σε οτι εχω διαβάσει για την εγκατάσταση του twrp γίνεται με adb και εντολες dos.Δυο φορές που δοκίμασα κατά την "αλλαγη" έφαγα πόρτα ή τουλάχιστον δεν το πέτυχα.

Τελικά δοκίμασα να κανω την εισαγωγή του twrp μεσω Flashify όπου έγινε χωρίς κανενα πρόβλημα. Η εγκατάσταση οπως αναφέρει ο οδηγός εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί εδώ αλλά δεν ειδα κάτι και για αυτό το αναφέρω. Οταν έρθει και το δικό μου θα το κανω ξανα έτσι για σιγουριά.

 

To έκανες σε Redmi Note 3 pro ή στο Redmi 3?? Γιατί αυτή την στιγμή είμαι στην διαδικασία να περάσω την ελληνική και αυτός ο τρόπος είναι πιο straight foward...

 

Ξεκινάω τώρα την διαδικασία για να περάσω την ελληνική.Για να κατεβασω developer rom από το ρώσικο site?Υπάρχει διαφορά μεταξύ China dev και global dev?Την fastboot είναι που κατεβάζω?

 

edit κατεβαζω αυτη kenzo_global_images_6.5.19_20160509.0000.21_5.1_global_bdfcfdacd2.tgz

 

Η ρομ που έχω πάνω δεν εμφανίζεται στην εφαρμογη του updater.Κατέβαζω τώρα china dev από εδώ http://en.miui.com/download-301.html#439.

 

Δοκίμασα να το ξεκλειδώσω και από την οfficial μιας και στο ποστ για το ξεκλείδωμα έλεγε ότι γίνεται και με αυτή την ρομ αλλα τζίφος.Οπότε περιμένω τώρα να κατέβει η dev και ξεκινάω πάλι

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

To έκανες σε Redmi Note 3 pro ή στο Redmi 3?? Γιατί αυτή την στιγμή είμαι στην διαδικασία να περάσω την ελληνική και αυτός ο τρόπος είναι πιο straight foward...

 

 

 

Η ρομ που έχω πάνω δεν εμφανίζεται στην εφαρμογη του updater.Κατέβαζω τώρα china dev από εδώ http://en.miui.com/download-301.html#439.

 

Δοκίμασα να το ξεκλειδώσω και από την οfficial μιας και στο ποστ για το ξεκλείδωμα έλεγε ότι γίνεται και με αυτή την ρομ αλλα τζίφος.Οπότε περιμένω τώρα να κατέβει η dev και ξεκινάω πάλι

Τωρα εχεις οfficial σωστά ,πρέπει να εχεις ανοιχτώ τον νετ ασύρματα και να κάνεις πρώτα τις ενημερώσεις του κινητού ,μετα κατεβάζεις την τελευταία china dev,το τονίζω την τελευταία και την ρίχνεις στο αποθηκευτικό χώρο του κινητού χύμα,αυτήν πρεπει να ειναι σωστή τωρα που κατεβάζεις,μετα μεσω updater θα το αναβαθμησεις,να έχεις αρκετη μπαταρία,λογικα θα τα καταφέρεις με την σωστή dev rom.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχεις οfficial σωστά ,πρέπει να εχεις ανοιχτώ τον νετ ασύρματα και να κάνεις πρώτα τις ενημερώσεις του κινητού ,μετα κατεβάζεις την τελευταία china dev,το τονίζω την τελευταία και την ρίχνεις στο αποθηκευτικό χώρο του κινητού χύμα,αυτήν πρεπει να ειναι σωστή τωρα που κατεβάζεις,μετα μεσω updater θα το αναβαθμησεις,να έχεις αρκετη μπαταρία,λογικα θα τα καταφέρεις με την σωστή dev rom.:ninja:

 

Δλδ πρέπει να κάνω και τα update που μου έχει βγάλει μέσω ΟΤΑ?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πρέπει να κάνω και τα update που μου έχει βγάλει μέσω ΟΤΑ?

Ναι καντο δεν πειράζει το ενημερώνει και το αναβαθμίζει,σε εμενα δεν την έπαιρνε την dev rom, το ειχα κανει ενημέρωση ίσως σε εσενα δεν χρειάζεται ειναι πολυ ποιο πρόσφατη η rom απο τοτε καν το έτσι χωρίς την ενημέρωση,αν δεν στην δεχθεί κανε την ενημέρωση και ξαναδοκίμασε,:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι καντο δεν πειράζει το ενημερώνει και το αναβαθμίζει,σε εμενα δεν την έπαιρνε την dev rom, το ειχα κανει ενημέρωση ίσως σε εσενα δεν χρειάζεται ειναι πολυ ποιο πρόσφατη η rom απο τοτε καν το έτσι χωρίς την ενημέρωση,αν δεν στην δεχθεί κανε την ενημέρωση και ξαναδοκίμασε,:ninja::ninja:

 

Δοκίμασα να περασω την dev κάνοντας το choose update package αλλά έλεγε Could not verify package.Θεωρητικά είναι αυτό που λες

 

update:και μετά που πέρασα το ΟΤΑ update μου βγάζει πάλι Could not verify package update

 

update 2: μήπως να δοκιμάσω να το κάνω με την global dev?

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου έβγαλε το εξής μήνυμα στο φλασάρισμα

"Reached the end of the file.(0x80070026: Receiving hello packet)"

και μετά νέκρωσε. Τι κάνω;

 

EDIT: Στην αρχή γράφει ''Ο διαθέσιμος χώρος δεν επαρκεί για να εκτελεστεί αυτή η εντολή (0χ80070008:Max buffer sector is 256)''.

EDIT 2: Κατάφερα να ξαναδοκιμάσω αλλά πάλι μου βγάζει τα ίδια μηνύματα. Τη global προσπαθώ να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περασω την dev κάνοντας το choose update package αλλά έλεγε Could not verify package.Θεωρητικά είναι αυτό που λες

 

update:και μετά που πέρασα το ΟΤΑ update μου βγάζει πάλι Could not verify package update

 

update 2: μήπως να δοκιμάσω να το κάνω με την global dev?

Τωρα εχεις official Stable ROM oxi global ROM??????

Δοκιμασε και με την global dev,αλλα πρεπει να εχεις official Stable ROM για να γινει η αναβάθμιση σε dev ROM,εσυ ποια έχεις τωρα γράψε τα στοιχεία της

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχεις official Stable ROM oxi global ROM??????

 

Ναι stable. MIUI Global 7.3|Stable 7.3.7.0(LHOMIDD)

 

Μόλις κατέβηκε η miui_HMNote3ProGlobal_6.5.19_feac45a2f7_5.1.zip οπότε θα δοκιμάσω να περάσω αυτή για να ξεκλειδώσω

 

update: Με αυτή την ρομ ξεκινάει την διαδικασία για μετάβαση από stable σε dev

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ξεκλειδώσει δεύτερη συσκευή με το ίδιο mi account;

Ή να παίξω στα σίγουρα και να φτιάξω ένα νέο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι stable. MIUI Global 7.3|Stable 7.3.7.0(LHOMIDD)

 

Μόλις κατέβηκε η miui_HMNote3ProGlobal_6.5.19_feac45a2f7_5.1.zip οπότε θα δοκιμάσω να περάσω αυτή για να ξεκλειδώσω

οχι περιμενε δεν ειναι αυτην για το pro που κατέβασες ουτε κ η αλλη περιμενε να σου δώσω λινκ,αυτην ειναι με MTK ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ,περιμενε λιγο.

Τωρα το πρόσεξα.

οκ ειναι δηλαδη το τρέχει ,περιμενε να δω λιγο

Ναι αυτην ειναι που κατέβασες η σωστή πρέπει να έτρεξε κανονικά τωρα.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...