Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις dev rom με κλειδωμένο bootloader ..

Για να πας σε global stAble πρέπει να χρησιμοποιήσεις το miflash...

Ο οδηγός είναι ο unofficial to...

Ίσως να μπορείς και με mi pc suite...

Αφου ο φιλος εχει dev rom,προφανώς με αυτήν το είχε παραγγείλει το καλύτερο ειναι να κάνει ενα νεο λογαριασμό να ξεκλειδώσει και μετά να περάσει την ελληνικη,δεν θα του προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο η official global stable και η dev rom κάνει και αυτήν, έχει αυτόματες ενημερώσεις και οι 2 δηλαδή,ας μείνει προσωρινά έτσι και να κάνει μετα τις ενέργειες για να περάσει την ελληνική,ας κοιτάξει λιγο την υπογραφή σου,αυτο που θέλει να κάνει ο φίλος είναι υποβάθμιση οχι αναβάθμιση.:rolleyes::ninja::ninja:

Την καλησπέρα μου φιλε geoanto555.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφου ο φιλος εχει dev rom,προφανώς με αυτήν το είχε παραγγείλει το καλύτερο ειναι να κάνει ενα νεο λογαριασμό να ξεκλειδώσει και μετά να περάσει την ελληνικη,δεν θα του προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο η official global stable και η dev rom κάνει και αυτήν, έχει αυτόματες ενημερώσεις και οι 2 δηλαδή,ας μείνει προσωρινά έτσι και να κάνει μετα τις ενέργειες για να περάσει την ελληνική,ας κοιτάξει λιγο την υπογραφή σου,αυτο που θέλει να κάνει ο φίλος είναι υποβάθμιση οχι αναβάθμιση.:rolleyes::ninja::ninja:

Την καλησπέρα μου φιλε geoanto555.

 

Καλησπέρα φίλε.

Συμφωνώ μαζί σου... αλλά αυτο ζήτησε..

 

 

Αργυρώ δώσε οδηγίες σε μερικούς που παραπονιούνται πως βγάζεις τέτοια νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μου προτείνετε να μείνω με την dev rom?να εγκαταστήσω playstore κτλ. και να απεγκαταστήσω τις κινέζικες εφαρμογές και να συνεχίσω μ' αυτήν τη rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Αύριο-μεθαύριο προχωρώ και εγώ στην αγορά του κινητού από vickmall 3-32. Παρατήρησα ότι υπάρχουν διαφορετικές τιμές στα tempered glass, ποια να προτιμήσω; Επίσης τα piston handsfree τι λένε;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μου προτείνετε να μείνω με την dev rom?να εγκαταστήσω playstore κτλ. και να απεγκαταστήσω τις κινέζικες εφαρμογές και να συνεχίσω μ' αυτήν τη rom?

Εγω έγραψα να ξεκλειδώσεις και μετα να περάσεις την ελληνική,εκτος και αν δεν θες μετά αλλάζει το θεμα,άλλα δεν θα σου προσφέρει κάτι καλύτερο η άλλη που θες να περάσεις αυτό είπα προηγούμενός,εμείς έχουμε προτείνει να το επιλέγετε και να το παίρνετε το κινητο με dev rom όπου ειναι εφικτό φυσικά ,εχει κινεζομαγαζα που δεν την περνάνε, γιατί με αυτην την dev rom ξεκλειδώνει αμέσως και μετα θα περάσεις την ελληνική που έχει μέσα και τα Αγγλικά αν θες να το έχεις σε αυτήν την γλώσσα.:ninja::ninja::ninja:

Η ελληνική εχει προεγκατεστημένο και έτοιμο το playstore αλλα και άλλα καλούδια και μην νομίζεις δεν είναι τοσο δύσκολο να του περάσεις την ελληνική.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

νομιζω θα ηταν χρησιμο, να προστεθει σε καποιους από τους οδηγους, η συμβουλη

"με το που το κανουμε παραγγελια, μπαινουμε στο site της xiaomi, κανουμε λογαριασμό, και ζηταμε κωδικο ξεκλειδωματος. Αιτιολογία: Θελω να περάσω την επίσημη ελληνικη εκδοση λογισμικου".

έτσι, μεχρι να παραλαβουμε την συκευη, θα εχουν ερθει οι κωδικοι ξεκλειδωματος με sms και με λιγο διαβασμα, ο οποιοσδήποτε καταφέρνει ότι αποφασίσει να βάλει από rom...

 

YΓ.νεες dev rom έχουμε κάθε Παρασκευή, Σαββατο ή Κυριακή ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

απλα αλλαζεις font και το προβλημα λυνεται...μπορεις να χρησιμοποιησεις helvetical font...

 

Καλησπέρα.

Άλλαξα font αλλά στο gmail app (δεν ξέρω αν και αλλού), δεν μου εμφανίζει με bold τα νέα mails και δεν ξεχωρίζουν από τα παλιά...

Τι μπορώ να κάνω;

Edited by spyrros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες η ερώτηση είμαι σουρ ότι θα έχει γίνει κάποιες εκατοντάδες φορές αλλά έχω χαθεί στο ψάξιμο, οπότε αν θέλει κάποιος να βοηθήσει ε λιτλ, μεταξύ των τριών επιλογών του βικμολλ, δηλαδή α)Official Developer Rom (Only Chinese&English language) β)Official Global Rom&Google play store(No Greek language) και γ)Mulit-language ROM&Google play σκέφτομαι να προτιμήσω την τρίτη, παίζει καμία διαφορά που θα πρέπει να με αποτρέψει και να πάω σε μία από τις δύο πρώτες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε το κινητό

Κάποιες ερωτήσεις

1 Μου βγάζει αυτό

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 unauthorize

τι σημαίνει (κάτι γίνεται με τους drivers έχω windows 10 64 bit)?

 

2 Με τον bootloader είμαι εντάξει?

c:\adb>fastboot oem device-info...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: false

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.006s]

finished. total time: 0.006s

 

3. Είμαι έτοιμος για ξεκλείδωμα

[ATTACH]65554[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό την Τρίτη και ήμουν ευχαριστημένος. Άψογη μπαταρία, γρήγορο, καλή φωτογραφική.

Ώσπου χθες εκεί που μιλούσα έσβησε και όταν το ξανάνοιξα δε διάβαζε καμία από τις 2 sim.

Οι εφαρμογές που είχα περάσει ήταν όλες τύπου viber κλπ, με τουλάχιστον 4 αστέρια και δεκάδες εκατομμύρια λήψεις. Έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ούτε με την επαναφορά έγινε τίποτα ενώ στο Cubot τις διαβάζει κανονικά. Δεν έχω κάνει rootάρισμα ούτε καν update. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό την Τρίτη και ήμουν ευχαριστημένος. Άψογη μπαταρία, γρήγορο, καλή φωτογραφική.

Ώσπου χθες εκεί που μιλούσα έσβησε και όταν το ξανάνοιξα δε διάβαζε καμία από τις 2 sim.

Οι εφαρμογές που είχα περάσει ήταν όλες τύπου viber κλπ, με τουλάχιστον 4 αστέρια και δεκάδες εκατομμύρια λήψεις. Έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ούτε με την επαναφορά έγινε τίποτα ενώ στο Cubot τις διαβάζει κανονικά. Δεν έχω κάνει rootάρισμα ούτε καν update. Καμιά ιδέα;

 

Τι Rom φοράει το κινητό σου ;

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με λιγο μολις παρελαβα το κινητο το ανοιγω και το φορτιζω μολις τελειωσει η μπαταρια για πρωτη φορα?

η φορτιζω πρωτα να παει 100 και μετα το δουλευω κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις δεν έχει πολλή σημασία..

Άδειασε, φορτισε, άδειασε

Κάνε αυτό και θα είσαι μια χαρά

Αλλά και το άλλο να κάνεις δεν αλλάζει και πολλά... Και τα δύο έχω ακούσει να προτεινονται

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

και με το 40% να το αφησεις που σου ερχεται δεν υπαρχει θεμα,σου βγαζει την μερα :lol:

 

εγω τα αφηνω να ξεφορτιστουν τελειως και μετα τα φορτιζω μαξ στις 2-3 πρωτες φορτισεις.μετα το χανω

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με λιγο μολις παρελαβα το κινητο το ανοιγω και το φορτιζω μολις τελειωσει η μπαταρια για πρωτη φορα?

η φορτιζω πρωτα να παει 100 και μετα το δουλευω κανονικα?

Τελείωσε την και φορτισε απλά. Απλά φρόντισε οι πρώτοι κύκλοι φόρτισης να είναι πλήρης. 5-10 με 100%

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τι Rom φοράει το κινητό σου ;

 

Δεν έχω ασχοληθεί με αυτά και δεν το ξέρω.

Βλέπω στα στοιχεία του κινητού MIUI Global 7.1 Stable 7.17.9.0(LHOCNCL) και Kernel version 3.10.73-perf-gc7d7acd.

Είναι κανένα από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωσα και βγάζει αυτό οπότε είμαι οκ

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 device

Ξεκινάω το πέρασμα της rom

 

μονος μου ρωτας μονος μου απανταω

παρασκευη σημερα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερωτηση,γινεται με καποιο τροπο να κατεβασουμε μεγαλο παιχνιδι π.χ.κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα η σε usb?εννοω τσ data του παιχνιδιου,οχι το àpk,γιατι εχω το 16gb και ο χωρος ειναι λιγος
Link to comment
Share on other sites

μονος μου ρωτας μονος μου απανταω

παρασκευη σημερα:)

 

Βρήκες άκρη; Όλα οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω ασχοληθεί με αυτά και δεν το ξέρω.

Βλέπω στα στοιχεία του κινητού MIUI Global 7.1 Stable 7.17.9.0(LHOCNCL) και Kernel version 3.10.73-perf-gc7d7acd.

Είναι κανένα από αυτά;

 

Είσαι για αλλαγή και εσύ..

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν κανω καθαρισμο των εφαρμογων μου λεει 1,3 gb ραμ απο 3gb διαθεσιμα? απο που ειναι δεσμευμενα τα υπολοιπα 1.7 gb?

όντως,γιατί συμβαίνει αυτό;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

όντως,γιατί συμβαίνει αυτό;

Γιατί δεν χρειάζεται να καθαρίσει τίποτα για να δώσει μνήμη παραπάνω. Κάνει συντήρηση με ότι έχεις. Αν είχες 2 γιγα δεν σημαίνει ότι θα κρατούσε 1.7.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκες άκρη; Όλα οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι για αλλαγή και εσύ..

 

μου εβγαζε αυτο

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 unauthorize

 

και μολις το ξεκλειδωσα αυτο

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 device

 

οποτε ειμαι οκ για περασμα της ρομ

 

δες λιγο και το παραπανω μηνυμα μου με την εκδοση. dev δεν ειναι ?

και ηταν κλειδωμενο?

ευχαριστω

Edited by stathisksts
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαζε αυτο

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 unauthorize

 

και μολις το ξεκλειδωσα αυτο

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 device

 

οποτε ειμαι οκ για περασμα της ρομ

 

δες λιγο και το παραπανω μηνυμα μου με την εκδοση. dev δεν ειναι ?

και ηταν κλειδωμενο?

ευχαριστω

 

Πριν ήταν κλειδωμένο από την στιγμή που έγραφε (bootloader) Device unlocked: false.

Τώρα τι σου γράφει; Το είδες; Ξεκλείδωσες;

Ότι λέει beta είναι dev ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...