Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν κανεις miui λογαριασμό ή θες να συνδεθείς, για να μπεις και να συνεχίσεις τη διαδικασία σου ζητά το κινητό σου, στέλνει ένα κωδικό για να συνεχίσεις παρακάτω. Δεν είναι ο κωδικός ξεκλειδώματος! Αυτό έρχεται συνήθως Μετά από μέρες... Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!Ούτε εγώ το έχω παραλάβει ακόμα,πριν από 3 μέρες έγινε η παραγγελία αλλά επειδή διάβασα για τις 10-15 μέρες που μεσολαβούν,σκέφτηκα ότι αν περιμένω 2 βδομάδες μέχρι να λάβω το δέμα από vickmall+άλλες τόσες για να λάβω τον κωδικό,τότε το χάσαμε το παιχνίδι..θα ήθελα να κάνω άμεσα όλες τις διαδικασίες με το που θα το πάρω στα χέρια μου ώστε να λειτουργήσει όπως θέλω.

Δεν είχα παρατηρήσει το κουτάκι από κάτω στο οποίο έπρεπε να πληκτρολογήσω το verification code που μου έστειλαν.Το έκανα και βγήκε η ένδειξη που φαίνεται και στην εικόνα.

Λογικά θα μου έρθει μέσα στο επόμενο 10ήμερο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβλεπα κατά καιρούς άτομα που μιλούσαν ότι η συσκευή τους δεν "κοιμόταν", το έβαλα πτήση 11 το το βράδυ με 50% μπαταρία και στις 5:30 που ξύπνησα είχε πάλι 50%. 7.3.2.0 stable είμαι. Όπως βλέπετε στο screenshot το γράφημα λέει ότι δεν "κοιμηθηκε" καθόλου. Οπότε νομίζω ότι είναι απλά ένα οπτικό bug του γραφηματος. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/45b0c71e941958b8f1e82b4d24a96a39.jpg

Στις άλλες εντυπώσεις πρώτης μέρας έχω να πω πως με εξέπληξε θετικά ότι το WiFi του είναι δυνατό σε σχέση με το Meizu που είχα. Με το Meizu στην κρεβατοκάμαρα δεν μπορούσα να δω βίντεο HD γιατί δεν είχε σήμα ενώ με το χιαομι κανονικά και χωρίς κόμπιασμα. Ξ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είχα ένα ατύχηματακι χθες και μου ράγισε η οθόνη ήθελα τα φώτα σας όσο αναφορά απο που θα την αντικαταστήςω και ποιο site είναι πιο αξιοπιςτο Σε ανταλλακτικά και αν γνωρίζετε κάποιον που να ασχολείται με xiaomi ώστε να μην μπαίνω στη διαδικασία να περιμένω να μου έρθει η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

 

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει φίλε; κι εγώ έκανα παραγγελία προχθές!

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει φίλε; κι εγώ έκανα παραγγελία προχθές!

Εμένα από vickmall έκανε 17 ημερολογιακές μέρες.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από gearbest έκανα την παραγγελία.

Με nl στέλνουν και οι δύο. Πιστεύω από 15-25 είναι ο μέσος όρος αναμονής.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λεω να ξεκινήσω να εγκαταστήσω την Global Stable (V7.1.8.0) rom.

Πρώτη φορά θα επιχειρήσω κάτι τέτοιο.

Δεν έχω πάρει κωδικό από τη Xiaomi. Μπορώ να κάνω τη διαδικασία που αναφέρει εδώ;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λεω να ξεκινήσω να εγκαταστήσω την Global Stable (V7.1.8.0) rom.

Πρώτη φορά θα επιχειρήσω κάτι τέτοιο.

Δεν έχω πάρει κωδικό από τη Xiaomi. Μπορώ να κάνω τη διαδικασία που αναφέρει εδώ;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

 

Μπορείς αλλά γτ θέλεις να πας σε μία ρομ τόσο παλιά.. Είπαμε έχεις την unofficial;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε κανένα κινεζομάγαζο που να κόβει τιμολόγιο για να το περάσω στα έξοδα στην εφορία? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε κανένα κινεζομάγαζο που να κόβει τιμολόγιο για να το περάσω στα έξοδα στην εφορία? Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό αλλά σκέψου ότι αν κόψεις τιμολόγιο μήπως θα περάσεις και τελωνείο; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό αλλά σκέψου ότι αν κόψεις τιμολόγιο μήπως θα περάσεις και τελωνείο; Αξίζει;

 

Νομίζω οτι αν μου στείλουν το τιμολόγιο με email, δεν υπάρχει λόγος να περάσει τελωνείο εκτός και αν είμαι γκαντέμης! Δεν γνωρίζω το κόστος του τελωνείου αλλά γνωρίζω οτι στο skroutz παίζει στα 250 ευρώ! Αυτή την στιγμή ποιο κινεζομάγαζο το δίνει φθηνότερα? Να τους στείλω ενα email να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αν μου στείλουν το τιμολόγιο με email, δεν υπάρχει λόγος να περάσει τελωνείο εκτός και αν είμαι γκαντέμης! Δεν γνωρίζω το κόστος του τελωνείου αλλά γνωρίζω οτι στο skroutz παίζει στα 250 ευρώ! Αυτή την στιγμή ποιο κινεζομάγαζο το δίνει φθηνότερα? Να τους στείλω ενα email να ρωτήσω!

Θα πρέπει να κάνει κανονική εισαγωγή και να πληρώσει δασμους και τελωνείο. Δηλαδή πάλι ίδια λεφτά θα σου βγει εφόσον δώσεις παραπάνω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά γτ θέλεις να πας σε μία ρομ τόσο παλιά.. Είπαμε έχεις την unofficial;

 

Ναι μου εχουν περάσει από το Gearbest. Ποια να βάλω;

Δε θέλω κινέζικες εφαρμογές και θέλω playstore.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αν μου στείλουν το τιμολόγιο με email, δεν υπάρχει λόγος να περάσει τελωνείο εκτός και αν είμαι γκαντέμης! Δεν γνωρίζω το κόστος του τελωνείου αλλά γνωρίζω οτι στο skroutz παίζει στα 250 ευρώ! Αυτή την στιγμή ποιο κινεζομάγαζο το δίνει φθηνότερα? Να τους στείλω ενα email να ρωτήσω!

Το πήρα από το gearbest περίπου 168 € είναι το ποιο φθηνό που βρήκα. Μπορείς να ρωτήσεις αν κόβουν τιμολόγιο αλλά δύσκολο το βλέπω να το περάσεις στα έξοδα... Νομίζω ότι ισχύει εντός ευρωπαϊκής ένωσης αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εχουν περάσει από το Gearbest. Ποια να βάλω;

Δε θέλω κινέζικες εφαρμογές και θέλω playstore.

 

Θα βάλεις την 7.2.5 και μετά θα πάρεις update την επόμενη, εκτός αν βρεις την πιο καινούρια σε fastboot.;)

 

edit: υπάρχει η Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download 7.3.7 .. πας κατευθείαν σε αυτή.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το gearbest περίπου 168 € είναι το ποιο φθηνό που βρήκα. Μπορείς να ρωτήσεις αν κόβουν τιμολόγιο αλλά δύσκολο το βλέπω να το περάσεις στα έξοδα... Νομίζω ότι ισχύει εντός ευρωπαϊκής ένωσης αυτό.

 

ευχαριστώ πολύ, θα το σκεφτώ γιατί το θέλω με τιμολόγιο- εξοδολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις την 7.2.5 και μετά θα πάρεις update την επόμενη, εκτός αν βρεις την πιο καινούρια σε fastboot.;)

 

edit: υπάρχει η Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download 7.3.7 .. πας κατευθείαν σε αυτή.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.

Για να εγκαταστήσω αυτή τη rom δε χρειάζομαι κωδικό από τη xiaomi ε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.

Για να εγκαταστήσω αυτή τη rom δε χρειάζομαι κωδικό από τη xiaomi ε;

 

Όχι αλλά θέλει πολύ προσοχή στα βήματα με τους drivres..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα Κ εγώ την μετάβαση μου ήρθε η συσκευή με play store μέσα Κ έκανα μια αναβάθμιση ότα. Έχω αυτή τη Ρομ. Πρέπει να κεράσω άλλη Ρομ για να ξεκλειδώσω Κ να περάσω την ελληνική; αυτή που έχω είναι η μαμά Κ απλά μου έβαλαν play store αυτοί; αν σας κουράζω απλά μην απαντήσετε

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/18ae1eb2309133fef57ef6c86295b152.jpg

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

εσπασα την προστασια οθονης :P κανεις να προτεινει καμια ? αν γινετε Ελλαδα μην περιμενω παλι καιρο .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...