Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη για το κινητο μας που εχει ρυθμιση ταχυτητας κλειστρου. Να τραβας δηλαδη φωτογραφια το βραδυ με σταθερο κινητο και ανοιχτο κλειστρο κανα 2 δευτερολεπτα ?

 

Μόνο το FreeDcam που το βρίσκεις εδω https://github.com/troop/FreeDcam/releases

Τραβάει και raw αλλά δυστυχώς μόνο στο αυτόματο. Η ταχύτητα κλειστρου όμως που υποστηρίζει το κινητό είναι μέχρι 0,5sec

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχατε δίκιο!Εyχαριστώ! Τελικά ήταν το USB debugging.

 

Έβγαλε πάλι μηνυμα(αν και το είχα επιλέξει απο το developer options) αν το θέλω και επέλεξα κιόλας την επιλογή always allow from this computer. Ίσως σε ρωτάει μόνιμα με το που συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή.

 

Τώρα μου εμφανίζει κανονικά στο command prompt τον κωδικό και device.

 

Ευχαριστώ και πάλι(ελπίζω να μη σας χρειαστώ και σας κουράζω και έπειτα)!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 7.2.2

Σας δουλεύουν τα led notifications σε εφαρμογές παιχνίδια κτλ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχατε δίκιο!Εyχαριστώ! Τελικά ήταν το USB debugging.

 

Έβγαλε πάλι μηνυμα αν το θέλω και επέλεξα κιόλας την επιλογή always allow from this computer.

 

Τώρα μου εμφανίζει κανονικά στο command prompt τον κωδικό και device.

 

Ευχαριστώ και πάλι(ελπίζω να μη σας χρειαστώ και σας κουράζω και έπειτα)!!!

 

ακριβως το ίδιο είχα πάθει

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεχειριστήριο παιδια λειτουργει?εχετε τσεκαρει?

 

Με την τηλεόραση ναι. Σήμερα που δοκιμασα για πρώτη φορά με το air-condition, δεν κατόρθωσα να το πετύχω..

Link to comment
Share on other sites

Με την τηλεόραση ναι. Σήμερα που δοκιμασα για πρώτη φορά με το air-condition, δεν κατόρθωσα να το πετύχω..
ok το συγχρονισα κι εγω απλα πρεπει να εισαι πολυ κοντα για να πιανει
Link to comment
Share on other sites

στην global 7.3.7 υπαρχει πλεον επιλογη video timelapse καθως και slow motion. Αν μπορει καποιος που εχει προηγουμενες εκδοσεις ας διευκρινισει αν ειναι νεα προσθηκη ή προϋπηρχε.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την έκανα πάλι...Προχωρώντας τη διαδικασία για να κάνω flash την ελληνική ROM προχώρησα στην εγκατάσταση του TWRP recovery,το φόρτωσα,επέλεξα wipe τικαροντας Dalvik cache,data & cache πάτησα swipe to wipe ...και έπειτα μπερδεύτηκα ....

 

μου έβγαλε κάτι για install su user(κάτι τέτοιο δε θυμάμαι) επέλεξα οχι και χωρίς να επιλέξω install την ελληνική ROM επέλεξα reboot now.

 

Έπειτα το κινητο έκανε reboot και εδω και κανένα μισάωρο εμφανίζει κολλημένο στην οθόνη το Mi.com

 

Καμία ιδέα τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την έκανα πάλι...Προχωρώντας τη διαδικασία για να κάνω flash την ελληνική ROM προχώρησα στην εγκατάσταση του TWRP recovery,το φόρτωσα,επέλεξα wipe τικαροντας Dalvik cache,data & cache πάτησα swipe to wipe ...και έπειτα μπερδεύτηκα ....

 

μου έβγαλε κάτι για install su user(κάτι τέτοιο δε θυμάμαι) επέλεξα οχι και χωρίς να επιλέξω install την ελληνική ROM επέλεξα reboot now.

 

Έπειτα το κινητο έκανε reboot και εδω και κανένα μισάωρο εμφανίζει κολλημένο στην οθόνη το Mi.com

 

Καμία ιδέα τι να κάνω?

 

 

Δεν μπορείς να ξαναμπείς recovery και να κάνεις install την ρομ που έχεις αποθηκευμένη στο κινητό? Αφού δεν έκανες wipe την internal storage..

Link to comment
Share on other sites

με το wipe αυτο τι έκανα ?

 

να ξανασυνδεσω πάλι το κινητο με τον υπολογιστή και να ξαναδοκιμάσω αν μπορώ να μπω recovery?Θα μπει πιστεύετε?γιατί εμφανίζει κολλημένο στην οθόνη το ΜΙ.com

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε κάνει τπτ.Συνδέω το κινητό με το καλώδιο και δε το βλέπει καν ο υπολογιστής ....

Link to comment
Share on other sites

με το wipe αυτο τι έκανα ?

 

να ξανασυνδεσω πάλι το κινητο με τον υπολογιστή και να ξαναδοκιμάσω αν μπορώ να μπω recovery?Θα μπει πιστεύετε?γιατί εμφανίζει κολλημένο στην οθόνη το ΜΙ.com

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε κάνει τπτ.Συνδέω το κινητό με το καλώδιο και δε το βλέπει καν ο υπολογιστής ....

Κλειστό και κάνε επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το power+volume up. Μπορεί να χρειαστεί κάνα δυο φορές μέχρι να πιάσει, φυσικά πρεπει να βάλεις την ρομ που θες να περάσεις σε μία κάρτα sd και να την κάνεις εγκατάσταση μέσω της κάρτας από twrp.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα από πολλούς ότι ζεματανε τα τηλέφωνα τους κατά την διάρκεια της φόρτισης. Επειδή το ίδιο πρόβλημα είχα με το τηλέφωνο της γυναίκας του έκανα ένα factory reset και έστρωσε κατευθείαν, η θερμοκρασία κατά την φόρτιση είναι ελάχιστη τώρα.

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις να χρησιμοποιεί ινσταγκραμ;

Εχω την 7.2 και οπως σκρολαρω μερικες φορες κρασαρει.επισης εχει το παλιο εικονίδιο.

 

Το εσβησα το ξαναβαλα και τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκλεισα χειροκίνητα όπως είπε ο φίλος παραπάνω και το άνοιξα με vol up μπηκα στο recovery και έκανα τη διαδικασία πάλι με install από τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού και όχι από sd card και πέτυχε.

 

Όλα καλά!Σας ευχαριστώ όλους και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το FreeDcam που το βρίσκεις εδω https://github.com/troop/FreeDcam/releases

Τραβάει και raw αλλά δυστυχώς μόνο στο αυτόματο. Η ταχύτητα κλειστρου όμως που υποστηρίζει το κινητό είναι μέχρι 0,5sec

Να σαι καλά φιλε μου μια δοκιμαστική που έβγαλα με iso 100 σε σκοτεινό δωμάτιο και άνοιγμα το κλείστρο όσο έδινε 0.6 sec έβγαλε ικανοποιητικη φωτογραφία χωρίς θόρυβο

 

https://www.dropbox.com/s/omcf1mp3kusv4fq/IMG_2016_07_04_06_01_11.jpg?dl=0

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άλλη μια μέρα χωρίς wakelocks το βράδυ. Απλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές που δεν έχεις κλείσει. Χθες έκλεισα από τον μανισιο task manager όλες τις εφαρμογές και το έβαλα πτήση και το αποτέλεσμα είναι παρακάτω. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/c58ef5c0673b93138890e52a6336dc1c.jpg
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 7.2.2

Σας δουλεύουν τα led notifications σε εφαρμογές παιχνίδια κτλ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ακριβως το ίδιο είχα πάθει

 

καλημέρα

ξέρει κανείς κάτι?

Είναι bug γιατί βρήκα ότι κάποιοι χρησιμοποιούν

εφαρμογές τύπουLight Flow ή Light Manager

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η μεταβαση απο mi 4 σε redmi note 3 pro.

Πως ειναι η κάμερα του? περιπου ίδια?

 

Η κάμερα του σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή και βελτιώνεται συνέχεια.

Θα έλεγα είναι παρόμοια με το μι4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μπορουμε να μεταφερουμε εφαρμογες στην external sd και να τις τρεχουμε απο εκει?εννοω παιχνιδι (MC5) π.χ. που ειναι μεγαλο 800mb, και με ποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι off topic. Αλλά αγορά vickmall ή yeso; Και οι 2 ίδια τιμή, ίδια δωράκια. Με νοιάζει γρήγορη αποστολή και after sales. Έχω αγοράσει μονο απο vickmall και την τελευταία φορά είδα λίγη καθυστέρηση στη αποστολή μπορεί να ήταν τυχαιο. Μπορείτε να μου πείτε οτι είναι και το ίδιο, οτι και αν επιλεξω.

Κα ενα τελευταίο αφού με τον ήχο το ξεκαθαρισα οτι δεν είναι κάτι τρομερό. Απορίες έχω για όταν ζεσταίνεται πολύ στην φόρτιση όντως ισχύει; Ανησυχητικό; Και σε μερικούς οτι φόρτιζε μέχρι το 80%.

 

 

Περισότερο ανήσυχω για την Κολλητή μου που της το παρήγγειλα απο Iphone 5 θα πάει σ αυτό και δεν θέλω γκρινιες. Εννοείται όταν φθάσει το δικό μου και τον δικό της θα βάλω ελληνικη Ρομ. Οι κωδικοί είναι ήδη στα χέρια μου.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι off topic. Αλλά αγορά vickmall ή yeso; Και οι 2 ίδια τιμή, ίδια δωράκια. Με νοιάζει γρήγορη αποστολή και after sales. Έχω αγοράσει μονο απο vickmall και την τελευταία φορά είδα λίγη καθυστέρηση στη αποστολή μπορεί να ήταν τυχαιο. Μπορείτε να μου πείτε οτι είναι και το ίδιο, οτι και αν επιλεξω.

Κα ενα τελευταίο αφού με τον ήχο το ξεκαθαρισα οτι δεν είναι κάτι τρομερό. Απορίες έχω για όταν ζεσταίνεται πολύ στην φόρτιση όντως ισχύει; Ανησυχητικό; Και σε μερικούς οτι φόρτιζε μέχρι το 80%.

 

 

Περισότερο ανήσυχω για την Κολλητή μου που της το παρήγγειλα απο Iphone 5 θα πάει σ αυτό και δεν θέλω γκρινιες. Εννοείται όταν φθάσει το δικό μου και τον δικό της θα βάλω ελληνικη Ρομ. Οι κωδικοί είναι ήδη στα χέρια μου.

 

Το Yeso δεν το γνωρίζω.

Προσωπικά θα πήγαινα σε Vickmall που είναι κορυφαίο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι off topic. Αλλά αγορά vickmall ή yeso; Και οι 2 ίδια τιμή, ίδια δωράκια. Με νοιάζει γρήγορη αποστολή και after sales. Έχω αγοράσει μονο απο vickmall και την τελευταία φορά είδα λίγη καθυστέρηση στη αποστολή μπορεί να ήταν τυχαιο. Μπορείτε να μου πείτε οτι είναι και το ίδιο, οτι και αν επιλεξω.

Κα ενα τελευταίο αφού με τον ήχο το ξεκαθαρισα οτι δεν είναι κάτι τρομερό. Απορίες έχω για όταν ζεσταίνεται πολύ στην φόρτιση όντως ισχύει; Ανησυχητικό; Και σε μερικούς οτι φόρτιζε μέχρι το 80%.

 

 

Περισότερο ανήσυχω για την Κολλητή μου που της το παρήγγειλα απο Iphone 5 θα πάει σ αυτό και δεν θέλω γκρινιες. Εννοείται όταν φθάσει το δικό μου και τον δικό της θα βάλω ελληνικη Ρομ. Οι κωδικοί είναι ήδη στα χέρια μου.

Η καθυστέρηση δεν οφείλεται ποτέ σε κανένα μαγαζί. Το μαγαζί θα φταίει μόνο αν αργήσει να παραδώσει το πακέτο στην μεταφορική. Μέχρι εκεί φτάνει το φταίξιμο του κάθε πωλητή. Μετά αναλαμβάνει η μεταφορική. Αν σου άργησε εσένα μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Εγώ πχ παρέλαβα σε 17 ημερολογιακές μέρες. Ένας φίλος παρήγγειλε 4 μέρες μετά και παρέλαβε ίδια ημέρα. Όλα αυτά με nl post. Ας σταματήσουμε όμως το off-topic..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κα ενα τελευταίο αφού με τον ήχο το ξεκαθαρισα οτι δεν είναι κάτι τρομερό. Απορίες έχω για όταν ζεσταίνεται πολύ στην φόρτιση όντως ισχύει; Ανησυχητικό; Και σε μερικούς οτι φόρτιζε μέχρι το 80%.

 

Βρε παιδιά... η θερμοκρασία μπορεί να είναι η ίδια με ένα αντίστοιχο κινητό που φορτίζει με 1700ma την ώρα(μέσω όρο). Η αίσθηση αλλάζει λόγο υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...