Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Yeso δεν το γνωρίζω.

Προσωπικά θα πήγαινα σε Vickmall που είναι κορυφαίο.

 

Θεωρείται καλός και αυτός αλλά ναι και εγώ προς vickmall τείνω.

 

Η καθυστέρηση δεν οφείλεται ποτέ σε κανένα μαγαζί. Το μαγαζί θα φταίει μόνο αν αργήσει να παραδώσει το πακέτο στην μεταφορική. Μέχρι εκεί φτάνει το φταίξιμο του κάθε πωλητή. Μετά αναλαμβάνει η μεταφορική. Αν σου άργησε εσένα μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Εγώ πχ παρέλαβα σε 17 ημερολογιακές μέρες. Ένας φίλος παρήγγειλε 4 μέρες μετά και παρέλαβε ίδια ημέρα. Όλα αυτά με nl post. Ας σταματήσουμε όμως το off-topic..

 

Συγνώμη που συνεχίζω το off topic αλλά ήθελα να απαντήσω ότι σαφώς θα έχει πολύ περισσότερη δουλειά γιατί στο δεύτερο κινητό που αγοράζω από εκεί, έκανες περισσότερες μέρες να μου στείλει tracking number όχι κάτι τρομερό. Μιλάμε για 2 μέρες διαφορές. Απλά το pre-adviced που διαβάζω στο tracking number δεν προσδιορίζει τι ακριβώς σημαίνει. Είναι κολλημένο σ' αυτό εδώ και 5 μέρες.

 

Βρε παιδιά... η θερμοκρασία μπορεί να είναι η ίδια με ένα αντίστοιχο κινητό που φορτίζει με 1700ma την ώρα(μέσω όρο). Η αίσθηση αλλάζει λόγο υλικού.

 

Οκ αφού δεν είναι πρόβλημα. Το 80% που φορτίζει ισχύει σε ορισμένες περιπτώσεις, λόγω ρομ φαντάζομαι; Και έχει διορθωθεί; Αναφέρομαι σε ότι έχω διαβάσει έως τώρα και είναι πολλές σελίδες :):)

Για να καταλήξω όπως και να χει να ενημερωθώ καλύτερα ήθελα, η απόφαση μου έχει παρθεί για την αγορά του.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

, η απόφαση μου έχει παρθεί για την αγορά του.

 

Αν ισχύει αυτό μην το συζητάς και μην το γκαντεμιάζεις... Όλα θα είναι καλά...

Και αν κάτι δεν είναι ,,,, θα το κάνουμε.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την global με play store κ όλο το σκέφτομαι μάννα περάσω την ελληνική αλλά το φοβάμαι πολύ για να πω την αληθεια.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο το Asus Zenfone 2.. πλεον κατοχος του Redmi 3 note Pro (σε χρυσο) ... ερωτηση... το ασπρο αυτοκοτητο επειδη η κολλα του εχει μεινει πανω στο καπακι ακομα.. με τι μπορω να την αφαιρεσω με ασφαλεια χωρις να χαραξω η χαλασω το χρωμα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την global με play store κ όλο το σκέφτομαι μάννα περάσω την ελληνική αλλά το φοβάμαι πολύ για να πω την αληθεια.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Τι ακριβώς φοβάσαι;

μετα απο το Asus Zenfone 2.. πλεον κατοχος του Redmi 3 note Pro (σε χρυσο) ... ερωτηση... το ασπρο αυτοκοτητο επειδη η κολλα του εχει μεινει πανω στο καπακι ακομα.. με τι μπορω να την αφαιρεσω με ασφαλεια χωρις να χαραξω η χαλασω το χρωμα?

 

Οινόπνευμα..

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς φοβάσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οινόπνευμα..

Μην το μπρικαρω μην το χαλάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το μπρικαρω μην το χαλάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αν μπορείς διάλυσε το.. Σε 5 λεπτά θα αναστηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να μπω στο http://en.miui.com/ για αίτηση ξεκλειδώματος ενώ μπαίνω κανονικά στο κινέζικο.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω πάθει πλακα με το φόρουμ και τις άμεσες και έγκυρες απαντήσεις που δίνεται, μπραβο σας.

 

Στο θεμα μου τωρα. Θελω να αγορασω το note 3 pro για τα site απο τα οποία μπορω να το αγορασω πανω κατω καταλαβα, αλλα εχω μπερδευτει λιγο στο θεμα με το global, ελληνικο, κινεζικο.

 

Η ερώτηση μου ειναι:πιο ειναι το καλυτερο λειτουργικό που τρέχει σε αυτο το κινητο χωρις προβληματα. Θελω να το παρω και να μην εγκαταστησω ή απεγκαταστησω κάτι

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω πάθει πλακα με το φόρουμ και τις άμεσες και έγκυρες απαντήσεις που δίνεται, μπραβο σας.

 

Στο θεμα μου τωρα. Θελω να αγορασω το note 3 pro για τα site απο τα οποία μπορω να το αγορασω πανω κατω καταλαβα, αλλα εχω μπερδευτει λιγο στο θεμα με το global, ελληνικο, κινεζικο.

 

Η ερώτηση μου ειναι:πιο ειναι το καλυτερο λειτουργικό που τρέχει σε αυτο το κινητο χωρις προβληματα. Θελω να το παρω και να μην εγκαταστησω ή απεγκαταστησω κάτι

 

Ευχαριστώ

 

Global rom stable με playstore ,χωρίς Ελληνικά, χωρις κινέζικες εφαρμογές.

Πληκτρολόγιο βάζεις google keyboard για να γράφεις Ελληνικά και είσαι έτοιμος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να μπω στο http://en.miui.com/ για αίτηση ξεκλειδώματος ενώ μπαίνω κανονικά στο κινέζικο.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;

 

http://en.miui.com/unlock/ Μπαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Global rom stable με playstore ,χωρίς Ελληνικά, χωρις κινέζικες εφαρμογές.

Πληκτρολόγιο βάζεις google keyboard για να γράφεις Ελληνικά και είσαι έτοιμος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://en.miui.com/unlock/ Μπαίνει κανονικά.

 

θα πρεπει μετα την αγορα να το ξεκλειδωσω η δεν χρειαζεται να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι off topic. Αλλά αγορά vickmall ή yeso; Και οι 2 ίδια τιμή, ίδια δωράκια. Με νοιάζει γρήγορη αποστολή και after sales. Έχω αγοράσει μονο απο vickmall και την τελευταία φορά είδα λίγη καθυστέρηση στη αποστολή μπορεί να ήταν τυχαιο. Μπορείτε να μου πείτε οτι είναι και το ίδιο, οτι και αν επιλεξω.

Κα ενα τελευταίο αφού με τον ήχο το ξεκαθαρισα οτι δεν είναι κάτι τρομερό. Απορίες έχω για όταν ζεσταίνεται πολύ στην φόρτιση όντως ισχύει; Ανησυχητικό; Και σε μερικούς οτι φόρτιζε μέχρι το 80%.

 

 

Περισότερο ανήσυχω για την Κολλητή μου που της το παρήγγειλα απο Iphone 5 θα πάει σ αυτό και δεν θέλω γκρινιες. Εννοείται όταν φθάσει το δικό μου και τον δικό της θα βάλω ελληνικη Ρομ. Οι κωδικοί είναι ήδη στα χέρια μου.

 

 

Yeso 521, κι εγώ επαιρνα από Vickmall τώρα τις 3 τελευταίες παραγγελίες τις έχω κάνει από αυτόν και είναι άριστος πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει μετα την αγορα να το ξεκλειδωσω η δεν χρειαζεται να κανω κατι?

 

Αν δεν θες γλώσσα Ελληνική όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/unlock/ Μπαίνει κανονικά.

 

Τίποτα (δοκίμασα από 2 browsers). Μόνο από κινητό μπορώ..

 

κάνε καμιά εκκαθάριση δεδομένων στον browser ή κατέβασε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο το Asus Zenfone 2.. πλεον κατοχος του Redmi 3 note Pro (σε χρυσο) ... ερωτηση... το ασπρο αυτοκοτητο επειδη η κολλα του εχει μεινει πανω στο καπακι ακομα.. με τι μπορω να την αφαιρεσω με ασφαλεια χωρις να χαραξω η χαλασω το χρωμα?

Λίγο νερό σε ένα πανακι και θα βγει πολύ εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μια ερώτηση.Είμαι εδώ και 2 μέρες χρηστης του κινητού.Οι πυρήνες του κινητού λειτουργούν και οι έξι ή λειτουργουν λιγοτεροι για εξοικονόμιση μπαταρίας όπως έχουν πολλά κινητά?Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αλλάζω?
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω μια ερώτηση.Είμαι εδώ και 2 μέρες χρηστης του κινητού.Οι πυρήνες του κινητού λειτουργούν και οι έξι ή λειτουργουν λιγοτεροι για εξοικονόμιση μπαταρίας όπως έχουν πολλά κινητά?Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αλλάζω?

Με την global stable λειτουργούν όλοι, απλά κατεβάζουν την συχνότητα λειτουργίας.

Έτσι είναι όμως όλες οι miui που έχω δει και σε άλλες συσκευές.

 

Ή διάφορα είναι ότι αν δεν κάνεις εκκαθάριση εφαρμογών, δεν πέφτει σε deep sleep.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Nillkin Tempered glass (+$8.99) που προτείνει το Vickmall στην παραγγελία του τηλεφώνου είναι αυτό; Αξίζει ή υπάρχει κάτι κάλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Δκιμασα απο περιεργεια αυτο στην Global Stable και δουλεψε μια χαρα.

Η συσκευη απεκτησε ρουτ, χωρις ομως TWRP, για να ερχονται ειδοποιησεις για αναβαθμιση λογισμικου κανονικα.

Εννοειται με ξεκλειδωτο bootloader.

Προχωρηστε με δικη σας ευθυνη παντα.

Link to comment
Share on other sites

Παει μαμηθηκε ο διας. Πρεπει να το μπρικαρα!!! Και είμαι σίγουρος δεν έκανα κανενα λάθος. Τώρα ούτε το adb το βλέπει ούτε τίποτα!!!

HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Παει μαμηθηκε ο διας. Πρεπει να το μπρικαρα!!! Και είμαι σίγουρος δεν έκανα κανενα λάθος. Τώρα ούτε το adb το βλέπει ούτε τίποτα!!!

HELP!!!

 

fastboot μπες volume- και power

Πες και σε τι διαδικασία το μπρίκαρες...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει Q να μου πει αν έχει θέμα στις κλήσεις; έχω full σήμα (2g ) αλλά καμιά φορά δεν με ακούνε ή δεν τους ακούω και μπορεί να τερματιστεί η κλήση.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δκιμασα απο περιεργεια αυτο στην Global Stable και δουλεψε μια χαρα.

Η συσκευη απεκτησε ρουτ, χωρις ομως TWRP, για να ερχονται ειδοποιησεις για αναβαθμιση λογισμικου κανονικα.

Εννοειται με ξεκλειδωτο bootloader.

Προχωρηστε με δικη σας ευθυνη παντα.

 

Αν σκεφτείς ότι μπορείς να βάλεις το αρχείο supersu στον αποθηκευτικό, και να κάνεις προσωρινή χρήση του twrp γίνεται και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει Q να μου πει αν έχει θέμα στις κλήσεις; έχω full σήμα (2g ) αλλά καμιά φορά δεν με ακούνε ή δεν τους ακούω και μπορεί να τερματιστεί η κλήση.

Κλασσική τακτική. Κόβουν κλήσεις για να σου τρώνε τον χρόνο. Ελάχιστη χρέωση 3' έχει όταν έχεις δωρεάν χρόνο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...