Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς να ξεκλειδώσει δεύτερη συσκευή με το ίδιο mi account;

Ή να παίξω στα σίγουρα και να φτιάξω ένα νέο λογαριασμό;

 

Από ότι λέγεται, μπορείς να ξεκλειδωνεις με το ίδιο account μία συσκευή ανά 30 ημέρες. Άρα δοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι περιμενε δεν ειναι αυτην για το pro που κατέβασες ουτε κ η αλλη περιμενε να σου δώσω λινκ,αυτην ειναι με MTK ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ,περιμενε λιγο.

Τωρα το πρόσεξα.

οκ ειναι δηλαδη το τρέχει ,περιμενε να δω λιγο

 

Στο λινκ που έβαλα σε προηγούμενο έχει όλες τις επιλογές.Εγώ επέλεξα το Global Qualcomm και κατέβασα την dev ρομ.Λογικά αν ήταν για ΜΤΚ δεν θα την έκανε verify o updater.Απλά τώρα διαγράφηκαν τα πάντα και τώρα και τώρα ξαναρύθμισα το κινητό.Στις πληροφορίες miui version MIUI 7 Global 6.5.19|Beta

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ξεκλειδώσει δεύτερη συσκευή με το ίδιο mi account;

Ή να παίξω στα σίγουρα και να φτιάξω ένα νέο λογαριασμό;

Σου απαντησε πολυ σωστά η maria_1 με πρόλαβε.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αφού πάρει ένας λογαριασμός άδεια τοτε παραμένει η εξουσιοδοτηση να ξεκλειδωνεις ανα μήνα συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που έβαλα σε προηγούμενο έχει όλες τις επιλογές.Εγώ επέλεξα το Global Qualcomm και κατέβασα την dev ρομ.Λογικά αν ήταν για ΜΤΚ δεν θα την έκανε verify o updater.Απλά τώρα διαγράφηκαν τα πάντα και τώρα και τώρα ξαναρύθμισα το κινητό.Στις πληροφορίες miui version MIUI 7 Global 6.5.19|Beta

Ναι δεν θα την έτρεχε ο επεξεργαστής είσαι οκ τωρα δοκίμασε να ξεκλειδώσεις και μετα η ελληνικη εχει σειρά :ninja::ninja::lol::lol::p:p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

To ξεκλείδωμα όμως δεν με θέλει....

Το μήνυμα που βγάζει.Το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

To ξεκλείδωμα όμως δεν με θέλει....

Το μήνυμα που βγάζει.Το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

Η συσκευή έχει ενεργοποιημένο το USB debugging; έχεις κάνει log in με το MI account στο κινητό;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

To ξεκλείδωμα όμως δεν με θέλει....

Το μήνυμα που βγάζει.Το έχει συναντήσει κανένας αυτό?

 

Έχεις περάσει τους drivers ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει ενεργοποιημένο το USB debugging; έχεις κάνει log in με το MI account στο κινητό;

 

USB debugging δεν είμαι σίγουρος.Θα το τσεκάρω και θα δοκιμάσω αν είναι.Το mi acc είναι περασμένο

 

update:ενεργοποίησα debbuging και μια από τα ίδια...

 

m7ixalis εννοείς adb drivers?

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

USB debugging δεν είμαι σίγουρος.Θα το τσεκάρω και θα δοκιμάσω αν είναι.Το mi acc είναι περασμένο

 

update:ενεργοποίησα debbuging και μια από τα ίδια...

 

m7ixalis εννοείς adb drivers?

enable USB Debugging μεσα απο το κινητο απο την συνδεσμικοτητα,δεν εχεις ξανασχολιθει οπως φαίνεται με αναβαθμησεις κινητών αφου δεν ξερεις τι ειναι το USB Debugging,ενεργοποιήσετο η φωτο σου λεει οτι δεν εχει επικοινωνια με τον υπολογιστή το κινητο, που εβαλες ανέβασες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καποια δοκιμασμενη καλη aosp υπαρχει?γιατι απο cm θα περιμενουμε πολυ φαινεται..

Ειμαι σε cm 13 και ειναι πληρως λειτουργικη... Λεπτομέρειες μενουν για να τελειοποιηθει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

enable USB Debugging μεσα απο το κινητο απο την συνδεσμικοτητα,δεν εχεις ξανασχολιθει οπως φαίνεται με αναβαθμησεις κινητών αφου δεν ξερεις τι ειναι το USB Debugging,ενεργοποιήσετο η φωτο σου λεει οτι δεν εχει επικοινωνια με τον υπολογιστή το κινητο, που εβαλες ανέβασες.

 

Έχω ξανασχολήθει με αναβαθμίσεις και μια γνωρίζω τί είναι το usb debugging.Δεν είχα προσέξει ότι ηταν disabled και oem ενεργόποιησα και το pc είναι clear έχοντας κάνει format αυτές τις μέρες.Αλλά και με ενεργοποιημένο το usb debugging πάλι τα ίδια βγάζει...

 

update:Τελικά το ξεκλείδωσα.Διάβασα στο miui.com κάποιος έβαλε tunnelbear και συνδέθηκε μέσω Singapore Ip.Έτσι έπιασε τώρα

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανασχολήθει με αναβαθμίσεις και μια γνωρίζω τί είναι το usb debugging.Δεν είχα προσέξει ότι ηταν disabled και oem ενεργόποιησα και το pc είναι clear έχοντας κάνει format αυτές τις μέρες.Αλλά και με ενεργοποιημένο το usb debugging πάλι τα ίδια βγάζει...

ΚΑΤΕΒΑΣΕ το Mi PC Suite ,το MiPhone και adb universal drivers ,μετα δοκίμασε με το Mi PC Suite αν εχεις επικοινωνία μετα προσπάθησε να ξαναξεκλειδωσεις λογικά θα επικοινωνήσεις κανονικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΑΣΕ το Mi PC Suite ,το MiPhone και adb universal drivers ,μετα δοκίμασε με το Mi PC Suite αν εχεις επικοινωνία μαν ναι μετα προσπάθησε να ξαναξεκλειδωσεις λογικά θα επικοινωνήσεις κανονικά.

 

το MiPC suite το είχα κατεβάσει και πάλι δεν λειτουργούσε.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτες τις μερες μπορουμε να το βρουμε απο EU warehouse ? σε 2-3 σιτε που ειδα, δεν υπαρχει ουτε για δειγμα :P
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτες τις μερες μπορουμε να το βρουμε απο EU warehouse ? σε 2-3 σιτε που ειδα, δεν υπαρχει ουτε για δειγμα :P

Και να φέρουν στοκ εξαφανίζονται κατευθείαν. Από Ελλάδα γιατί δεν το παίρνεις;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και να φέρουν στοκ εξαφανίζονται κατευθείαν. Από Ελλάδα γιατί δεν το παίρνεις;

Δεν ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες απο Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες απο Ελλαδα?

Τότε γιατί ψάχνεις ευρωπαϊκή αποθήκη; και εκεί ακριβά είναι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί ψάχνεις ευρωπαϊκή αποθήκη; και εκεί ακριβά είναι.

Εχεις ενα point βασικα...

Οποτε μονοδρομος απο Κινα τοτε.

Λες απο Minideal ή Vickmall ? απ το Μινι εχω παρει 5-6 φορες ενω απ το βικ μονο 1 φορα, αυτες τις μερες ποιο καταστημα κανει λιγοτερες μερες ?

Ευχαριστω για τον χρονο σου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ζήτημα φίλε μου με την χαμηλή ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης το έχουμε καιρό πολλοι από εμάς

 

Και εγώ δοκίμασα τα πάντα στο mixer_paths.xml αλλά συμφωνώ μαζί σου ότι δεν καταφέρνουμε τίποτε

Συμφωνω,ειναι ισως το μοναδικο μειονεκτημα του συγκεκριμενου και δυστυχως ειναι σοβαρο,κυριως για αυτους που εργαζονται σε θορυβωδες περιβαλλον,οπως εγω,τι να πω παμε ψαχνοντας μπας και βρουμε τιποτα.Κριμα παντως γιατι στους Snapdragon στα Samsung με το mixer path xml απογειωνονταν τα Notes
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα point βασικα...

Οποτε μονοδρομος απο Κινα τοτε.

Λες απο Minideal ή Vickmall ? απ το Μινι εχω παρει 5-6 φορες ενω απ το βικ μονο 1 φορα, αυτες τις μερες ποιο καταστημα κανει λιγοτερες μερες ?

Ευχαριστω για τον χρονο σου παντως.

 

Το κινητο που με παιδεύει τώρα το πήρα από aliexpress,έκανε παραγγελία 7/6 και παρέλαβα 24/6.

 

Στο boot κομμάτι πάλι.Κατέβασα τα adb και στο cmd το adb devices μου βγάζει connected devices και κωδικό μου δίνει αλλά λέει unauthorized

 

edit:Το έφτιαξα

List of devices attached

d74005 device

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παίδες help.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την τελευταία Ελληνική dev και το TWRP μου βγάζει error ότι απέτυχε να εγκαταστήσει τη rom.

Χρησιμοποιώ το τελευταίο TWRP.

Τι κάνουμε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ειναι σωστα κατεβασμένο το ζιπ???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ξέρω και γω;

Το ξανακατεβάζω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

συνηθως αυτο φταει. για τσεκαρε το

 

προτεινω να το κατεβασεις απευθείας απ το τηλεφωνο (χωρις χρηση pc δηλαδή)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...