Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκες άκρη; Όλα οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι για αλλαγή και εσύ..

 

Οταν λες αλλαγη εννοεις το στελνω για αντικατασταση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν λες αλλαγη εννοεις το στελνω για αντικατασταση;

 

Τόσο βαριά το πήρες; :p

Εννοώ για αλλαγή ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Α οκ :)

Το πηρα βαρια γιατι πριν κανενα διμηνο παρελαβα ενα cubot το οποιο δεν επαιζε καθολου. Το εστειλα πισω, παρηγγειλα αυτο και παλι προβλημα.

Αν κανω καμια βλακεια με τη rom χανω την εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Α οκ :)

Το πηρα βαρια γιατι πριν κανενα διμηνο παρελαβα ενα cubot το οποιο δεν επαιζε καθολου. Το εστειλα πισω, παρηγγειλα αυτο και παλι προβλημα.

Αν κανω καμια βλακεια με τη rom χανω την εγγυηση;

 

Λάθος ξεκινάς.. Ποια εγγύηση σε ένα τηλέφωνο που έχουν ήδη πειράξει αυτοί.

Μην αγχώνεσαι και κάνε ότι είναι να κάνεις,

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω και γω αυτές τις μέρες με official chinese dev.

Από τις ελληνικές stable ποια θεωρείτε πως είναι καλύτερη, η 7.3.2 ή η 7.2.2;

 

Υπόψιν θα περάσω μια stable, θα κάνω root και θα μείνω με αυτήν μέχρι να βγει stable miui 8.

Θέλω δηλαδή όσο το δυνατό περισσότερο σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Από τις ελληνικές stable ποια θεωρείτε πως είναι καλύτερη, η 7.3.2 ή η 7.2.2;

 

Αν διαβάσεις τις τελευταίες λίγες σελίδες θα καταλήξεις (ίσως) στην 7.2.2

Link to comment
Share on other sites

Πριν ήταν κλειδωμένο από την στιγμή που έγραφε (bootloader) Device unlocked: false.

Τώρα τι σου γράφει; Το είδες; Ξεκλείδωσες;

Ότι λέει beta είναι dev ..

 

τωρα γραφει αυτο

c:\adb>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.005s]

finished. total time: 0.006s

 

οποτε τωρα βαζω την ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

τωρα γραφει αυτο

c:\adb>fastboot oem device-info

...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.005s]

finished. total time: 0.006s

οποτε τωρα βαζω την ελληνικη?

Αν νιώθεις έτοιμος ξεκίνα..:lol::lol:

Ξέρουμε κάτι γι αυτό?

Ακόμη δεν φαίνεται να λειτουργεί..

Link to comment
Share on other sites

Αν νιώθεις έτοιμος ξεκίνα..:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακόμη δεν φαίνεται να λειτουργεί..

 

παλι βγαζει αυτο

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 unauthorized

 

ηθελε να πατησω οκ στο usb debugging

τωρα λεει

c:\adb>adb devices

List of devices attached

35530e9 device

Edited by stathisksts
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

Καταρχήν πως προσπαθείς να κάνεις update;

Κατά δεύτερον, δεν είδες κανένα review πριν αγοράσεις για να δεις εάν σε βολεύει το λειτουργικό; εντελώς μπακαλικα πηγές και ψωνισες;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

 

Να το πετάξεις :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

 

Η έκδοση που λες είναι αυτή με 2 μηδενικά;

Έχει Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Με συγχωρείς αν είμαι off topic... Αν υπάρχει κανείς Ηράκλειο Κρήτης που δίνει το τηλέφωνο ας μου στείλει ένα μήνυμα!! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Με συγχωρείς αν είμαι off topic... Αν υπάρχει κανείς Ηράκλειο Κρήτης που δίνει το τηλέφωνο ας μου στείλει ένα μήνυμα!! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου

 

K άλλο; Τι το έκανες το προηγούμενο;

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

 

Έχουμε αγανακτήσει όλοι όσοι το έχουμε με την χάλια κάμερα, την ασθενής μπαταρία και την ανεπαρκής μνήμη. Κάνε λίγη υπομονή, θα ενημερωθείς για ένα group throw που οργανώνουμε εδώ μέσα. Θα μαζευτούμε και θα τα πετάξουμε όλοι μαζί στην θάλασσα. :cool:

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα αυτό το κινητό xiaomi redmi note 3 προ σήμερα από το gearbest , έχει MIUI 7.3.2.0.0 global rom .Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω update το rom .Δεν αναγνωρίζει κανένα rom.Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος μέχρι τώρα με αυτήν την αγορά .Χαλια λειτουργικό , χαλια κάμερα .Τι μπορώ να κάνω ?

 

Τέσσερα πράγματα που μπορείς να κάνεις

 

1.Το επιστρέφεις

2. Το πουλάς

3 .Αλλάζεις rom και το φτιάχνεις ακολουθώντας τις οδηγίες της πρώτης σελίδας.

4.Αν τόσο πολύ απεχθανεσαι το miui, κοίτα στο xda και βάλε aosp /cyanogenmod 13 marshmallow, έχουν βγει

 

Για κάμερα ψάξε στο apk mirror και βάλε Google camera, για κάποιους έχει καλύτερα αποτελέσματα, λιγότερο καμμενες φωτο και όχι τόσο oversharpenned

Edited by alexxkidd
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από έμενα έχω το note 3 pro εδώ και δυο μήνες περίπου, αφού το ξεκλείδωσα έκανα και το κόλπο με την κάρτα sd+ και κάρτα sim πέρασα μετά την dev ελληνική μετά την stable 7.3.2 μετά την 7.2.2 την κράτησα ένα μήνα λέω ας δοκιμάσω και την dev 6.6.23 v8 αλλά ήταν root και δεν έπαιζαν μερικές εφαρμογές όπως ote tv go και έβαλα την stable 7.3.2 η οποία έκατσε πιο καλά από ότι την προηγούμενη φορά και στην κάμερα και στη μπαταρία από τετάρτη πρωί που ήταν 100% τώρα έχει 61%
Link to comment
Share on other sites

ναι έχει δυο μηδενικά και έχει και ελληνικά

 

Καλά είναι να την αλλάξεις... Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγίες ..

Ξεκινάς βέβαια με αίτηση. οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ για unlock του bootloader στο XIAOMI Redmi Note 3 PRO (snapdragon 650).

EDIT: !!Δεν λειτουργεί σε όλους!! Πιθανότατα θα βγάλει σφάλμα στο 50% περι μη confirmation του MI account. Δοκιμάστε και πείτε!

 

Δεν χρειάζεται developer rom, δουλεύει με την official!!!

Χρειαζόμαστε το κινητό :p, καλώδιο usb, internet στον υπολογιστή και λίγη υπομονή.

 

1) Πρώτα απο όλα πρέπει να έχουμε κάνει αίτηση (με το MIUI account μας, αν δεν έχουμε δημιουργούμε) και

2) Να έχουμε λάβει το σχετικό sms με το μήνυμα "Your unlock request has been approved ...". Αν δεν τα έχουμε κάνει τα κάνουμε εκείνη τη στιγμή (το σχετικό unlock sms approval μπορεί να κάνει και 20 ημέρες να έρθει). Πρώτα το account (με όσα περισσότερα στοιχεία μπορούμε και επίσης με μερικά post Κλπ ώστε να φανούμε σαν ενεργά μέλη).

3) Στο κινητό έχουμε συνδέσει τον MIUI account (αυτόν στον οποίο λάβαμε έγκριση για unlock, σε περίπτωση άλλου λογαριασμού το unclock ΔΕΝ θα δουλέψει καθώς θα βρει διαφορετικό λογαριασμό και δεν θα συνεχίσει).

4) Κατεβάζουμε το σχετικό εργαλείο (MiFlashUnlock) απο το link του sms μηνύματος. Είναι συμπιεσμένο αρχείο, αποσυμπιέζουμε το φάκελο όπου θέλουμε στον υπολογιστή. Μέσα σε αυτό τον φάκελο υπάρχει το MiFlashUnlock.exe που θα τρέξουμε για το ξεκλείδωμα.

Περιμένοντας να έρθει το Redmi note 3 pro και διαβάζοντας τα πρώτα 3 στάδια του οδηγού όπου αναφέρεται ότι μπορεί να καθυστερήσει μέχρι και 20 μέρες αυτός ο κωδικός ,έκανα εγγραφή μέσω facebook στο MIUI.COM .

Μετά μπαίνοντας εδώ βάζω τον αριθμό του τηλεφώνου μου και αμέσως μου ήρθε το εξής μήνυμα ''Your verification code is xxxxxx.This code is valid for5 minutes.If you don't request a code,ignore this message''

Η απορία μου είναι η εξής:αυτός είναι ο κωδικός ξεκλειδώματος και αν ναι,τι νόημα έχει να ισχύει μόνο για 5 λεπτά αφού εγώ θα πάρω το τηλ στα χέρια μου μετά από 5-10 μέρες;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...