Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Q χρεωνει με δευτερολεπτα και χωρις ελαχιστη χρεωση

Δηλ. αν κανεις μια κληση για 2 δευτερολεπτα σου αφερει τα 2'' απο το υπολοιπο σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά από 3 μήνες (πρόβλημα με SingPost) ήρθε το τηλέφωνο. Ξεκλείδωμα και ελληνική ρομ έγινε... Σας ευχαριστώ για τους οδηγούς.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες (πρόβλημα με SingPost) ήρθε το τηλέφωνο. Ξεκλείδωμα και ελληνική ρομ έγινε... Σας ευχαριστώ για τους οδηγούς.

Είχες πάρει refund;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

fastboot μπες volume- και power

Πες και σε τι διαδικασία το μπρίκαρες...

 

Thanks. Απο το Miui gr μου είπαν να κατεβάσω μια πιο παλλια ROM και να ξαναδοκιμάσω. To error που μου έβγαλε είναι : not enough storage is available to process this command (Max buffer sector is 256 bytes)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες (πρόβλημα με SingPost) ήρθε το τηλέφωνο. Ξεκλείδωμα και ελληνική ρομ έγινε... Σας ευχαριστώ για τους οδηγούς.

Είχες πάρει τα χρήματα σου πίσω? Πότε ακριβως έκανες την παραγγελία και πότε σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Απο το Miui gr μου είπαν να κατεβάσω μια πιο παλλια ROM και να ξαναδοκιμάσω. To error που μου έβγαλε είναι : not enough storage is available to process this command (Max buffer sector is 256 bytes)

 

A οκ το γνωστό θέμα..

Μην κατεβάζεται τις τελευταίες fastboot ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Είχες πάρει refund;

 

Είχες πάρει τα χρήματα σου πίσω? Πότε ακριβως έκανες την παραγγελία και πότε σου ήρθε?

 

Ο φίλος εννοεί μάλλον ότι το παρέλαβε αφού το παρήγγειλε εκ νέου.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει;

Τέσπα, επειδή το κινητό όταν το πάρω πρέπει να ξεκλειδώσει και να "φύγει", δεν το διακινδύνευσα και έφτιαξα έναν δεύτερο λογαριασμό και έκανα ξανά αίτηση.:)

Όταν έρθει όμως θα δοκιμάσω πρώτα με το δικό μου account και μετά με τον "εναλλακτικό"...

 

Ναι, σε τρεις συσκευές με τον δικό μου λογαριασμό χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αναφορικά με τον ήχο, δίπλα δίπλα πριν λιγες μέρες το RN2 και RN3PRO παιζαν το ίδιο. Αν θυμάμαι και στην ελληνική rom υπάρχει το atmos που βελτιώνει την ποιότητα ήχου.

Ακόμα όσο για την κάμερα, επαιζα με αυτην https://mega.nz/#!PMBinJbS!x23ybUSBscKwysT_2caE3S2_QV3MuVOv4ozOfJV1jaY.

Όποιος ενδιαφέρεται την δοκιμάζει. ..:happy:

Link to comment
Share on other sites

To Nillkin Tempered glass (+$8.99) που προτείνει το Vickmall στην παραγγελία του τηλεφώνου είναι αυτό; Αξίζει ή υπάρχει κάτι κάλύτερο;

Αυτό έχω εγώ και λένε πολύ,αρκετοί ότι είναι το καλύτερο σε σχέση με αυτό που έβαλες.:ninja::ninja::D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

A οκ το γνωστό θέμα..

Μην κατεβάζεται τις τελευταίες fastboot ρομ..

 

Τελικά όλα κομπλέ με την παλιά ρομ. Άντε να δούμε αν η Xiaomi αξιοθεί να μας δώσει Marshmallow γιατί αλλιώς με βλέπω για unlock bootloader και custom ROM.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω εγώ και λένε πολύ,αρκετοί ότι είναι το καλύτερο σε σχέση με αυτό που έβαλες.:ninja::ninja::D

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ή διάφορα είναι ότι αν δεν κάνεις εκκαθάριση εφαρμογών, δεν πέφτει σε deep sleep.

 

Μπορεί και κανενας αλλος να το επιβεβαιωσει; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και κανενας αλλος να το επιβεβαιωσει; :)

Εγώ . το screenshot παρακάτω από από χθες βράδυ που έκανα εκκαθάριση εφαρμογών. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/da43afe0ce44efacb6aaab691bf5116c.jpg

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.....

Αν έχουμε μια ρομ π.χ. την Οfficial global stable που δεν έχει την Ελληνική γλώσσα οι οδηγίες GPS είναι μονο στα Αγγλικά ??

 

δεν εχει καμμια σχεση το ενα με το αλλο. Στο navigation θα ακους την γλωσσα που θα επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία γνώμη έχω παρατηρήσει ότι όταν αφήσω το κινητό να φορτισει πχ όλο τ βράδυ θα φτάσει μέχρι το 80% όπου θα μου λέει charged και θα πρέπει να το κάνω replug για να πάει στο 100% αντίθετα αν όταν το έχω βάλει ν φορτισει κατά τη διάρκεια ασχολιθω μαζί του πχ να μπω Facebook ενώ φορτίζει ή να τσεκαρω μαιλ τότε πάει μέχρι το 100% κατευθειαν... είμαι στν τελευταία global stable ξέρεις κανεις γιατί μπορεί να γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες (πρόβλημα με SingPost) ήρθε το τηλέφωνο. Ξεκλείδωμα και ελληνική ρομ έγινε... Σας ευχαριστώ για τους οδηγούς.

 

Είχες πάρει refund;

 

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα την 2η παραγγελία 3 μήνες συνολικά μετά την πρώτη παραγγελία και το dispute κι όλα είναι κομπλέ.

Είχε περασμένη την global stable(7.3.2.0) όπως το ζήτησα απο Vickmall και έκανα αμέσως αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη.

77.080 στο antutu.

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Εμεινα πολύ ευχαριστημένος επίσης κι απο τα ακουστικά που πήρα(Xiaomi pistons 3) αλλά και την official flip case.

 

Περισσότερα για μπαταρία και λοιπά σε λίγες μέρες.

 

ΤΟΥΜΠΑΝΟ! :p:D

Link to comment
Share on other sites

σου ηρθε φιλε με dhl???

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Από οσο είχα δει σε προηγούμενες σελίδες υπήρχαν μερικά προβλήματα με rooting της συσκευής. Αξίζει το root στο RN3pro ή καλύτερα όχι για την ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Από οσο είχα δει σε προηγούμενες σελίδες υπήρχαν μερικά προβλήματα με rooting της συσκευής. Αξίζει το root στο RN3pro ή καλύτερα όχι για την ώρα;

 

root και mi pc suite απ ότι φαίνεται είναι το πρόβλημα. Αν δεν τα συνδυάζεις είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πρώτη φορά έβγαλα φώτο με χαμηλό φωτισμό και όλες βγήκαν μάπα. Σήμερα πείραμα διαπίστωσα πως αν το κρατήσεις σταθερό αρκετή ώρα βγάζει αποδεκτές.

 

Γιατί. Αργεί τόσο με χαμηλό φωτισμό? Το κάνει και σε άλλους? Στο μότο δεν αρκούσε τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παρατηρησα οτι με την Global stable 7.3.7.0 (LHOMIDD), ειναι χρονισμενο στα 1,4 GHz αντι των 1,8 GHz που ηταν στις Developer.

Καλα θυμαμαι ετσι?

 

edit: στην περιγραφη αναφερεται ως 1,8, αλλα το CPU-Z το δειχνει με 1,4 max.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα mod τύπου gravity για γίνει λίγο πιο δυνατό το ηχείο που έχει από πίσω? Με παίρνουν τηλ. και όταν έχει φασαρία δεν το ακούω, με το RN2 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έβαλα και το dolby atmos αλλά δεν είδα καμιά διαφορά ως προς την ένταση. Είμαι με 7.3.2eu
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνω εγώ για το ηχείο είναι να βάζω ήχο κλησης κάτι που περιέχει πολλες λεπτες και ελάχιστα μπάσα. Θέλω δηλαδή να "τσιριζει" όσο πιο πολύ γίνεται :p δεν ξέρω αν έχει λογική αλλά νομίζω ακούγεται "πιο δυνατά" και το ακούω πολύ πιο εύκολα, κι ας είναι σπαστικό.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα mod τύπου gravity για γίνει λίγο πιο δυνατό το ηχείο που έχει από πίσω? Με παίρνουν τηλ. και όταν έχει φασαρία δεν το ακούω, με το RN2 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έβαλα και το dolby atmos αλλά δεν είδα καμιά διαφορά ως προς την ένταση. Είμαι με 7.3.2eu

 

 

Φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιησεις και τους τρεις διακόπτες στο "on" .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...