Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οσο δουλεψα την official china 7.3.6.0 stable εχω να πω οτι ειναι με διαφορα η καλυτερη σε θεματα αυτονομιας,lag,αποκρισης,σηματος και γενικα εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη ρομ...απορω γιατι οι developers δεν εχουν βγαλει μετα απο τοσο καιρο custom rom με ελληνικα...κυριολεκτικα η ρομ απογειωσε το τηλεφωνο μου...

 

Δίκαιο έχεις αλλά οι κινεζικες εχουν ένα αρνητικό: Κυρίως στο facebook δεν εμφανίζονται ολόκληρες οι λέξεις αλλα με κενά λόγω του ότι η γραμματοσειρά του συστήματος δεν υποστηρίζει πλήρη υποστήριξη των Ελληνικών και είναι πολύ σπαστικό όλο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://en.miui.com/download-301.html#449

τι είναι πάλι αυτό το special edition...βγήκε Marsmallow...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση κινητού με την 800άρα μπάντα που λέγαμε...Αν δεν κάνω λάθος για taiwan.

Ρε τι νταλκα βάλαμε για αυτήν την μπάντα :p

Ούτε οι Iron Maiden να ήταν.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα τις προάλες την ελληνική 7.2.2.2 αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος με την διαχείριση της μπαταρίας διότι άρχισε να τρώει μπαταρία το τηλέφωνο χωρίς να δουλέυει με κλειστές εφαρμογές.Ποια ρόμ ειναι η καλύτερη αυτήν την στιγμή σε battery performance ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την παραγγελία από gearbest και περιμένω να έρθει σε δύο βδομάδες με 20 μέρες. Έχει λογικά την multi rom, τι μπορώ να κάνω από τώρα για να είμαι έτοιμος όταν έρθει το κινητό να αλλάξω τη rom?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Redmi note 3 pro 3/32 (650) από σήμερα (αγορά από Aliexpress στα 165, παράδοση σε 22 ημερολογιακές ημέρες). Αναβάθμιση από Galaxy Note 3 2.5 ετών. Πέρασα την Official Global Stable με τον καταπληκτικό οδηγό που αναφέρετε και έβαλα και μια 64αρα SD EVO.

 

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Ταχύτατος ο Snapdragon 650. Οθόνη πολύ καλή (τη φοβόμουν λίγο, αλλά αποδεικνύεται άψογη), δακτυλικό αποτύπωμα σφαίρα. Τούμπανο από τα λίγα!

 

Σε σχεση με το Galaxy Note 3 πως σου φαινεται?

ποια τα υπερ και τα κατα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ξέρω ότι είναι λίγο off topic

Όμως γνωρίζει κανείς κανέναν τρόπο για να μπορέσω να πάρω

Back up μηνύματα σημειώσεις κτλ από το παλιό μου Samsung

Και να τα μεταφέρω στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro?

Ευχαριστώ πολύ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα τις προάλες την ελληνική 7.2.2.2 αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος με την διαχείριση της μπαταρίας διότι άρχισε να τρώει μπαταρία το τηλέφωνο χωρίς να δουλέυει με κλειστές εφαρμογές.Ποια ρόμ ειναι η καλύτερη αυτήν την στιγμή σε battery performance ?

 

Αυτή είναι η καλύτερη. Βλέπεις να τρέχει κάτι και να τρώει την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιτελους φτανει στα χερια μου το τερατακι..μπορει καποιος να μου πει ποιους drivers θα χρειαστω για windows 10;;

 

Εκτός το miflash , mi pcsuite θα βάλεις και αυτό WINDOWS10 και πιστε'υω θα είσαι οκ.

Δες και στην διαχείριση συσκευών πως το βλέπει... αν έχεις κανά παλιό οδηγό adb κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχεις αλλά οι κινεζικες εχουν ένα αρνητικό: Κυρίως στο facebook δεν εμφανίζονται ολόκληρες οι λέξεις αλλα με κενά λόγω του ότι η γραμματοσειρά του συστήματος δεν υποστηρίζει πλήρη υποστήριξη των Ελληνικών και είναι πολύ σπαστικό όλο αυτό...

 

απλα αλλαζεις font και το προβλημα λυνεται...μπορεις να χρησιμοποιησεις helvetical font...

Link to comment
Share on other sites

Aπο το πρωι εβγαλα την θηκη την mofi που ειχα παρει και την άλλη που έδινε δώρο την μαυρη με την αίσθηση γομας στην αφη.

 

Ο λογος ηταν ότι ενα από ποιοτητα και προστασια η Mofi ηταν πολυ καλή δυστυχως όπως είχα αναφερει και αλλη φορα δημιουργουσε πολλα προβληματα με τις εισερχομενες κλησεις τα οποια μαλλον επιδεινόνωνταν με τις μερες.

 

Πλεον 1 στις 2 εισερχομενες κλησεις ανοιγα το πορτακι αλλά το κινητό είτε δεν ανοιγε η οθονη για να δω ποιος με καλει είτε ανοιγε αλλα εβλεπα την οθονη κλειδώματος και ως που να καταφερω να φτασω στην κληση την εχανα...

 

Απο το πρωι όλες οι εισερχομενες κλησεις ενεργοποιουν κανονικα την οθονη . Δυστυχως η θήκη παρόλες τις ρυθμισεις που τις εκανα είχε ασυμβατοτητες με το κινητο. Δεν ξερω αν αλλοι με την ιδια θηκη ειχαν αντιστοιχα προβληματα.

 

Συνέδεσα μετα από μερες το bt του κινητου στο αμαξι. Επιασε κατευθειαν χωρις κανενα πρόβλημα. Οταν μπαινω στο αμαξι το αναγνωριζει αμέσως.

 

Επισης να σχολιασω κατι που εξαρχης φοβομουν πριν παρω το κινητο απο τα βιντεο που ειχα δει και ηταν η φωτεινοτητα της οθονης. Λοιπον η οθονη ειναι παρα πολυ καλη σε εξωτερικες φωτεινες συνθηκες εχοντας την στο αυτοματα στο ~60% βλεπω παρα πολυ καλα χωρις να χρειαζεται να βαζω το χερι μου απο πανω για να κανω σκια ή να τρεχω να βρω σκια για να δω το τηλεφωνο όπως έκανα με την τρομερη κατα αλλα οθονη το g3 το οποιο σε εξωτερικες συνθηκες ξεθωριαζε τελειως.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Τρεχει υπερβολικά πολυ το Shell και αυτο φένετε οτί κρατάει το κινιτό ενεργό + το λειτουργικο android και το συστημα android. Δειχνουν όλα οτι το κινιτό είναι 3 ώρες ενεργό αυτήν την στιγμή. Ενω το κινιτό ειταν afk.
Link to comment
Share on other sites

Τρεχει υπερβολικά πολυ το Shell και αυτο φένετε οτί κρατάει το κινιτό ενεργό + το λειτουργικο android και το συστημα android. Δειχνουν όλα οτι το κινιτό είναι 3 ώρες ενεργό αυτήν την στιγμή. Ενω το κινιτό ειταν afk.

Είσαι root;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ροοτ

Έχει αναφερθεί πρόβλημα με shell και root. Εαν δεν σου είναι απαραίτητο το root βγαλτο καλύτερα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πρόβλημα με shell και root. Εαν δεν σου είναι απαραίτητο το root βγαλτο καλύτερα.

 

Την ρόμ να σου πώ την αλήθεια πιο πολύ για να το έχω ροοτ την πέρασα :D αλλά έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με την μπαταρία χάνω 5-10 % κάθε μιση ώρα που περνάει χώρις να ανοίξω το κινιτό.Υπάρχει κανένας τρόπος άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Την ρόμ να σου πώ την αλήθεια πιο πολύ για να το έχω ροοτ την πέρασα :D αλλά έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με την μπαταρία χάνω 5-10 % κάθε μιση ώρα που περνάει χώρις να ανοίξω το κινιτό.Υπάρχει κανένας τρόπος άλλος ?

 

Κανε κανα wipe dalvik/cache μπας και.

Link to comment
Share on other sites

Κανε κανα wipe dalvik/cache μπας και.

 

Αν δέν επιδιορθοθεί δυστηχώς θα το αφαιρέσω. Έχω και ένα άλλο θέμα με την 7.2.2.2 όταν πάω να κάνω την ρύθμηση γιά τον fingerprint scanner δέν αντιδράει καθόλου ξέρεις μήπως γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Αν δέν επιδιορθοθεί δυστηχώς θα το αφαιρέσω. Έχω και ένα άλλο θέμα με την 7.2.2.2 όταν πάω να κάνω την ρύθμηση γιά τον fingerprint scanner δέν αντιδράει καθόλου ξέρεις μήπως γιατί?

μηπως εχεις ιδρωμένα - βρεγμένα χερια; δοκιμασες αλλα δαχτυλα να δεις; και απο τα δυο χερια;

 

Aπο το πρωι εβγαλα την θηκη την mofi που ειχα παρει και την άλλη που έδινε δώρο την μαυρη με την αίσθηση γομας στην αφη.

 

Ο λογος ηταν ότι ενα από ποιοτητα και προστασια η Mofi ηταν πολυ καλή δυστυχως όπως είχα αναφερει και αλλη φορα δημιουργουσε πολλα προβληματα με τις εισερχομενες κλησεις τα οποια μαλλον επιδεινόνωνταν με τις μερες.

 

Πλεον 1 στις 2 εισερχομενες κλησεις ανοιγα το πορτακι αλλά το κινητό είτε δεν ανοιγε η οθονη για να δω ποιος με καλει είτε ανοιγε αλλα εβλεπα την οθονη κλειδώματος και ως που να καταφερω να φτασω στην κληση την εχανα...

 

Απο το πρωι όλες οι εισερχομενες κλησεις ενεργοποιουν κανονικα την οθονη . Δυστυχως η θήκη παρόλες τις ρυθμισεις που τις εκανα είχε ασυμβατοτητες με το κινητο. Δεν ξερω αν αλλοι με την ιδια θηκη ειχαν αντιστοιχα προβληματα.

εχω την nilkin με autowake οταν εχω κλήση ανοιγω το πορτακι και βλεπω κανονικα το ονομα που με καλει... δεν εχω διαπιστωσει αυτο που λες.

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αν δέν επιδιορθοθεί δυστηχώς θα το αφαιρέσω. Έχω και ένα άλλο θέμα με την 7.2.2.2 όταν πάω να κάνω την ρύθμηση γιά τον fingerprint scanner δέν αντιδράει καθόλου ξέρεις μήπως γιατί?

 

Πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της ρομ.. Η 7.2.2 δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

εχω την nilkin με autowake οταν εχω κλήση ανοιγω το πορτακι και βλεπω κανονικα το ονομα που με καλει... δεν εχω διαπιστωσει αυτο που λες.

 

εσυ εχεις άλλη εγω λεω για την mofi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...