Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις συναντήσει του κόσμου τα προβληματα και ένα παράπονο δεν έκανες... Μπράβοοοοοο..:D

 

Να σαι καλα,οποιος αγοραζει αυτο το τηλεφωνο πρεπει να το κανει συνηδειτοποιημενα,ειπαμε εχει τρεξιμο αλλα και χαρες.Αλλιως σε πιο ευκολες λυσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://postimg.org/image/coxus5t1t/

 

IMG_20160629_131352.jpg

 

Πήρα το Nillkin tempered glass και προσπαθώ να το βαλω

 

Αυτό στην φωτογραφία τι χρησιμεύει;

Αυτό είναι για την κάμερα αν θέλεις να βάλεις. Προτείνω να μην ασχοληθείς καν.

 

Ερώτηση. Κυκλοφορεί μια flip case γνήσια Xiaomi. Η συγκεκριμένη θήκη μένει κλειστή με κάποιον τρόπο (πχ μαγνήτη) η με το που την γυρίσεις ανάποδα ανοίγει μόνο του και θα ανοιγοκλεινει η οθόνη μόλις ανοίγει και η θήκη τυχαία.;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για την κάμερα αν θέλεις να βάλεις. Προτείνω να μην ασχοληθείς καν.

 

Ερώτηση. Κυκλοφορεί μια flip case γνήσια Xiaomi. Η συγκεκριμένη θήκη μένει κλειστή με κάποιον τρόπο (πχ μαγνήτη) η με το που την γυρίσεις ανάποδα ανοίγει μόνο του και θα ανοιγοκλεινει η οθόνη μόλις ανοίγει και η θήκη τυχαία.;

 

Θέλω λινκ για αυτήν την γνήσια θήκη. Ποιος ξέρει;;;;

 

Υπάρχει κανένα βίντεο πώς βάζουμε τo Nillkin tempered glass ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λινκ για αυτήν την γνήσια θήκη. Ποιος ξέρει;;;;

 

Υπάρχει κανένα βίντεο πώς βάζουμε τo Nillkin tempered glass ;;;;

καθαρισε το καλα

και απλα ριξτο πανω. τα αλλα γινονται απο μονα τους :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λινκ για αυτήν την γνήσια θήκη. Ποιος ξέρει;;;;

 

Υπάρχει κανένα βίντεο πώς βάζουμε τo Nillkin tempered glass ;;;;

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/181944603749

 

Αυτήν εννοώ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

[..]

Πως ξεκλειδώνουμε την 800αρα.

[..]

Η 800αρα μόλις εδώ και μια βδομάδα ξεκλειδώθηκε, λογικό να μην έχει προστεθεί ακόμη.

ΠΟΤΕ ξεκλειδώθηκε επιτυχώς η 800άρα βρε παιδιά?

 

 

*Edit*

[..]

Ερώτηση. Κυκλοφορεί μια flip case γνήσια Xiaomi. Η συγκεκριμένη θήκη μένει κλειστή με κάποιον τρόπο (πχ μαγνήτη) η με το που την γυρίσεις ανάποδα ανοίγει μόνο του και θα ανοιγοκλεινει η οθόνη μόλις ανοίγει και η θήκη τυχαία.;

 

Όχι το "καπάκι" δεν εφάπτεται με κάποιο μαγνήτη (πέρα από αυτόν που κάνει wake στην οθόνη) όποτε ανοιγοκλείνει ελεύθερα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ξεκλειδώθηκε επιτυχώς η 800άρα βρε παιδιά?

 

 

*Edit*

 

 

Όχι το "καπάκι" δεν εφάπτεται με κάποιο μαγνήτη (πέρα από αυτόν που κάνει wake στην οθόνη) όποτε ανοιγοκλείνει ελεύθερα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Οπότε άκυρο η θήκη.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε άκυρο η θήκη.

Εγώ την έχω κ με βόλεψε αλλά αν ψάξεις έχει μερικές επιλογές με κούμπωμα :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καθαρισε το καλα

και απλα ριξτο πανω. τα αλλα γινονται απο μονα τους :lol:

 

 

 

φιλε μου, πηγα να βαλω την nillkin αλλα δεν την εβαλα καλα και την ξαναβγαλα..

αλλα εχει γεμισει σκονη απο την μερια που κολλαει...

καθαριζει με καποιο τροπο;;;

 

βλεπω να μου πηγαινει χαμενη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις συναντήσει του κόσμου τα προβληματα και ένα παράπονο δεν έκανες... Μπράβοοοοοο..:D

Φιλε geoanto βρισκομαι ηδη στο επομενο προβλημα χα χα χααα!αλλα τωρα δε μασαμε το ξεμπρικαρουμε στο λεπτο.Λοιπον,ξεκλειδωμενο πλεον με dev,ακολουθω τον οδηγο για εγκτασταση twrp γινεται κανονικα,bootaρω σε recovery και φλασαρω μια flashable zip rom και γινεται η εγκατασταση κανονικα με ολα τα wipes εννοειτε,μετα στο reboot μενει παλι στο mi logo μπρικαρισμενο και ξανα με miflash tool απο την αρχη το επαναφερω.Να φταιει λες το ζιπ?αλλα η εγκατασταση γιατι ολοκληρωνεται?δεν δοκιμασα την ελληνικη ακομα αλλα μια global που μου ειχε πει ο φιλος demakhs για καλη καμερα(v7.1.8)αν θυμαμαι καλα,παιζει καμια ιδεα?

 

Υ.Γ.απο ελληνικη ποια εκδοση λες να εβαζα?ακουσα αν δεν κανω λαθος καποιες τελευταιες εχουν θεματακια,να βαλω καποια παλιοτερη?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πηγα να βαλω την nillkin αλλα δεν την εβαλα καλα και την ξαναβγαλα..

αλλα εχει γεμισει σκονη απο την μερια που κολλαει...

καθαριζει με καποιο τροπο;;;

 

βλεπω να μου πηγαινει χαμενη!!!!!!!!!!!

 

Μπορείς να προσπαθήσεις με σελοτέιπ να τραβήξεις τις σκόνες αλλά αν είναι πολλές μάλλον πάει χαμένη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε geoanto βρισκομαι ηδη στο επομενο προβλημα χα χα χααα!αλλα τωρα δε μασαμε το ξεμπρικαρουμε στο λεπτο.Λοιπον,ξεκλειδωμενο πλεον με dev,ακολουθω τον οδηγο για εγκτασταση twrp γινεται κανονικα,bootaρω σε recovery και φλασαρω μια flashable zip rom και γινεται η εγκατασταση κανονικα με ολα τα wipes εννοειτε,μετα στο reboot μενει παλι στο mi logo μπρικαρισμενο και ξανα με miflash tool απο την αρχη το επαναφερω.Να φταιει λες το ζιπ?αλλα η εγκατασταση γιατι ολοκληρωνεται?δεν δοκιμασα την ελληνικη ακομα αλλα μια global που μου ειχε πει ο φιλος demakhs για καλη καμερα(v7.1.8)αν θυμαμαι καλα,παιζει καμια ιδεα?

 

Γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να φλασάρεις official rom με TWRP! Μόνο custom roms Που έχουν πειραγμένο boot αρχείο. Αν θες να φλασάρεις official rom Και να μην brickάρει πρέπει στο καπάκι πριν το ρεσταρτ να φλασάρεις και το cracked_boot.img

 

θα σου βάλει λινκ αν θες ο φίλτατος!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε geoanto βρισκομαι ηδη στο επομενο προβλημα χα χα χααα!αλλα τωρα δε μασαμε το ξεμπρικαρουμε στο λεπτο.Λοιπον,ξεκλειδωμενο πλεον με dev,ακολουθω τον οδηγο για εγκτασταση twrp γινεται κανονικα,bootaρω σε recovery και φλασαρω μια flashable zip rom και γινεται η εγκατασταση κανονικα με ολα τα wipes εννοειτε,μετα στο reboot μενει παλι στο mi logo μπρικαρισμενο και ξανα με miflash tool απο την αρχη το επαναφερω.Να φταιει λες το ζιπ?αλλα η εγκατασταση γιατι ολοκληρωνεται?δεν δοκιμασα την ελληνικη ακομα αλλα μια global που μου ειχε πει ο φιλος demakhs για καλη καμερα(v7.1.8)αν θυμαμαι καλα,παιζει καμια ιδεα?

 

Υ.Γ.απο ελληνικη ποια εκδοση λες να εβαζα?ακουσα αν δεν κανω λαθος καποιες τελευταιες εχουν θεματακια,να βαλω καποια παλιοτερη?

 

Δεν μπαίνουν όλες οι ρομ με τον ίδιο τρόπο... ΜΟΝΟ Ελληνική προς το παρών μπορείς έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσπαθήσεις με σελοτέιπ να τραβήξεις τις σκόνες αλλά αν είναι πολλές μάλλον πάει χαμένη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί πολύ απλά δεν μπορείς να φλασάρεις official rom με TWRP! Μόνο custom roms Που έχουν πειραγμένο boot αρχείο. Αν θες να φλασάρεις official rom Και να μην brickάρει πρέπει στο καπάκι πριν το ρεσταρτ να φλασάρεις και το cracked_boot.img

 

θα σου βάλει λινκ αν θες ο φίλτατος!! :)

Ωωωω!!σε ευχαριστω φιλε lallas θα ημουν ευγνωμων να μου το εστελνε,ωστοσο custom roms που βρισκουμε μαζεμενες?εχουμε κανενα link?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος Redmi note 3 pro 3/32 (650) από σήμερα (αγορά από Aliexpress στα 165, παράδοση σε 22 ημερολογιακές ημέρες). Αναβάθμιση από Galaxy Note 3 2.5 ετών. Πέρασα την Official Global Stable με τον καταπληκτικό οδηγό που αναφέρετε και έβαλα και μια 64αρα SD EVO.

 

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Ταχύτατος ο Snapdragon 650. Οθόνη πολύ καλή (τη φοβόμουν λίγο, αλλά αποδεικνύεται άψογη), δακτυλικό αποτύπωμα σφαίρα. Τούμπανο από τα λίγα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνουν όλες οι ρομ με τον ίδιο τρόπο... ΜΟΝΟ Ελληνική προς το παρών μπορείς έτσι....

Οποτε τις αλλες πως τις φλασαρουμε αν θελουμε? και απο ελληνικη ποια λες?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πηγα να βαλω την nillkin αλλα δεν την εβαλα καλα και την ξαναβγαλα..

αλλα εχει γεμισει σκονη απο την μερια που κολλαει...

καθαριζει με καποιο τροπο;;;

 

βλεπω να μου πηγαινει χαμενη!!!!!!!!!!!

Όσο και αν σου φανεί περίεργο αν προσπαθήσεις με σάλιο φεύγουν οι κοκοι σκόνης και η κόλλα που έχει δεν φεύγει. Δοκιμασμένο από εμένα.

Ίσως φανεί αστείο αλλά δουλεύει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τις αλλες πως τις φλασαρουμε αν θελουμε? και απο ελληνικη ποια λες?

 

7.3.2 ή 7.2.2 .

Τις άλλες με miflash μέσω fastboot.. οχι edl.

Μπορείς και απο twrp αλλά έχει διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

7.3.2 ή 7.2.2 .

Τις άλλες με miflash μέσω fastboot.. οχι edl.

Μπορείς και απο twrp αλλά έχει διαδικασία..

Σε υπερευχαριστω θα δοκιμασω,αν δε σου κανει κοπο να μου δωσεις και λινκ για το cracked boot.img που μου ειπε πιο πανω ο φιλος lallas,,ξερεις τωρα,οσο με δυσκολευει τοσο με αναβει για πειραγματα,,μεχρι να το καψω.Αστειευομαι δε χαμπαριαζει.

Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστω θα δοκιμασω,αν δε σου κανει κοπο να μου δωσεις και λινκ για το cracked boot.img που μου ειπε πιο πανω ο φιλος lallas,,ξερεις τωρα,οσο με δυσκολευει τοσο με αναβει για πειραγματα,,μεχρι να το καψω.Αστειευομαι δε χαμπαριαζει.

 

Safe_TWRP v2 and universal boot.img patcher

Link to comment
Share on other sites

Για την τοποθέτηση tempered glass αυτό που κάνω πάντα είναι:

  • πριν βγάλω την ζελατίνα από το κινητό και από το tempered glass, τοποθετώ το tempered πάνω στην οθόνη του κινητού και το κεντράρω στην τελική θέση
  • κολλάω το tempered με σελοτειπ επάνω στο κινητό (στην ουσία στην πλάγια και στην πίσω μεριά του κινητού)
  • βγάζω την ζελατίνα του κινητού και την κάτω ζελατίνα του tempered (αυτή που πάει στην οθόνη). Γενικά προσπαθώ να κρατάω το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω και το tempered με την πλευρά που θα κολλήσει προς τα κάτω (μην κολλήσει καμιά σκόνη τελευταία στιγμή)
  • ακουμπάω το tempered πάνω στο κινητό
  • τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους

Link to comment
Share on other sites

ή πιο απλα: βρισκεις καποιον με σταθερο χερι (οι κοπελες συνηθως ειναι πολυ καλες σε αυτο) και το τοποθετει τελεια μεσα σε μισο λεπτο. :p αυτο εκανα εγω τουλαχιστον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για την τοποθέτηση tempered glass αυτό που κάνω πάντα είναι:

  • πριν βγάλω την ζελατίνα από το κινητό και από το tempered glass, τοποθετώ το tempered πάνω στην οθόνη του κινητού και το κεντράρω στην τελική θέση
  • κολλάω το tempered με σελοτειπ επάνω στο κινητό (στην ουσία στην πλάγια και στην πίσω μεριά του κινητού)
  • βγάζω την ζελατίνα του κινητού και την κάτω ζελατίνα του tempered (αυτή που πάει στην οθόνη). Γενικά προσπαθώ να κρατάω το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω και το tempered με την πλευρά που θα κολλήσει προς τα κάτω (μην κολλήσει καμιά σκόνη τελευταία στιγμή)
  • ακουμπάω το tempered πάνω στο κινητό
  • τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους

 

σε ευχαριστούμε για τις οδηγίες αλλά αν σου πω ότι τις κατάλαβα θα σου πω ψέμματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...