Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιιδια βρεθηκε η λυση στο να μη μου σταματαει η φορτιση στο 80%

Απλα αλλαξα φορτιστη .

Μαλλον σε μερικες παρτιδες οι φορτιστες που βαζουν στα κουτια εχουνε προβλημα με αποτελεσμα να υπερθερμενονται και μετα να κοβουν την παροχη ρευματος.

Εκανα την φορτιση με εναν jiayu 5v 1ah και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιιδια βρεθηκε η λυση στο να μη μου σταματαει η φορτιση στο 80%

Απλα αλλαξα φορτιστη .

Μαλλον σε μερικες παρτιδες οι φορτιστες που βαζουν στα κουτια εχουνε προβλημα με αποτελεσμα να υπερθερμενονται και μετα να κοβουν την παροχη ρευματος.

Εκανα την φορτιση με εναν jiayu 5v 1ah και ολα καλα.

 

Έτσι όπως τα λές μάλλον δεν φταίει ο φορτιστής αλλά η πλακέτα του κινητού (η το λογισμικό..το πιο πιθανό).

Αν έφταιγε η υπερθέρμανση του φορτιστή.. γιατί σταματάει στο 80 και όχι στο 78 παράδειγμα. Όσοι έχουν το θέμα λένε για 80%.

Στην τελική γύρω στο 80 η ένταση της φόρτισης αρχίζει και πέφτει που σημαίνει ότι αρχίζει κ κρυώνει.

Εγώ πιστεύω ότι είναι ο συνδυασμός του συγκεκριμένου φορτιστή (1700ma ένταση μέσω όρο) και του κινητού-λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ το κλεινεις η το βαζεις flight mode; ρομ?

 

ανοικτο το αφηνω ουτε mode αλλαζω. Το βράδυ από 12 ως 8 χανω 4% όπως εχω τσεκάρει. Ρομ την official dev εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιιδια βρεθηκε η λυση στο να μη μου σταματαει η φορτιση στο 80%

Απλα αλλαξα φορτιστη .

Μαλλον σε μερικες παρτιδες οι φορτιστες που βαζουν στα κουτια εχουνε προβλημα με αποτελεσμα να υπερθερμενονται και μετα να κοβουν την παροχη ρευματος.

Εκανα την φορτιση με εναν jiayu 5v 1ah και ολα καλα.

Γιατί δεν του κάνεις και ένα factory reset;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο δουλεψα την official china 7.3.6.0 stable εχω να πω οτι ειναι με διαφορα η καλυτερη σε θεματα αυτονομιας,lag,αποκρισης,σηματος και γενικα εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη ρομ...απορω γιατι οι developers δεν εχουν βγαλει μετα απο τοσο καιρο custom rom με ελληνικα...κυριολεκτικα η ρομ απογειωσε το τηλεφωνο μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο δουλεψα την official china 7.3.6.0 stable εχω να πω οτι ειναι με διαφορα η καλυτερη σε θεματα αυτονομιας,lag,αποκρισης,σηματος και γενικα εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη ρομ...απορω γιατι οι developers δεν εχουν βγαλει μετα απο τοσο καιρο custom rom με ελληνικα...κυριολεκτικα η ρομ απογειωσε το τηλεφωνο μου...

 

Πολυ καλο νεο αυτο φιλε μου.. εσυ χρησιμοποιεις την official global χωρις ελληνικα... Σωστα;

απο ποιοτητα φωτογραφικής μηχανης τι γνωμη εχεις;;

Ελπιζουμε η ελληνικη κοινότητα της xiaomi να βγαλει γρηγορα την νεα rom

 

Sorry χρησιμοποιεις china stable

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο νεο αυτο φιλε μου.. εσυ χρησιμοποιεις την official global χωρις ελληνικα... Σωστα;

απο ποιοτητα φωτογραφικής μηχανης τι γνωμη εχεις;;

Ελπιζουμε η ελληνικη κοινότητα της xiaomi να βγαλει γρηγορα την νεα rom

 

Sorry χρησιμοποιεις china stable

ναι χρησιμοποιω την china stable χωρις ελληνικα... για την ποιοτητα των φωτογραφιων δεν ειμαι ειδικος και γι αυτο δεν εγραψα τιποτα γι αυτο...δεν ειναι στις προτεραιοτητες μου αλλωστε...στα υπολοιπα ομως ειναι με διαφορα η καλυτερη που χρησιμοποιησα...τις εχω δοκιμασει ολες μα ολες για τουλαχιστον τρεις ημερες την καθεμια...η αμεσως επομενη καλυτερη και απροβληματιστη ειναι επισης η official global 7.3.6.0 ...μακαρι να βγει και στα ελληνικα για να ευχαριστηθουμε περισσοτερο την συσκευη μας...

Link to comment
Share on other sites

ναι χρησιμοποιω την china stable χωρις ελληνικα... για την ποιοτητα των φωτογραφιων δεν ειμαι ειδικος και γι αυτο δεν εγραψα τιποτα γι αυτο...δεν ειναι στις προτεραιοτητες μου αλλωστε...στα υπολοιπα ομως ειναι με διαφορα η καλυτερη που χρησιμοποιησα...τις εχω δοκιμασει ολες μα ολες για τουλαχιστον τρεις ημερες την καθεμια...η αμεσως επομενη καλυτερη και απροβληματιστη ειναι επισης η official global 7.3.6.0 ...μακαρι να βγει και στα ελληνικα για να ευχαριστηθουμε περισσοτερο την συσκευη μας...

 

δηλαδη υπαρχει διαφορα μεταξυ official global 7.3.6.0 και china stable 7.3.6.0 ;;;;;

 

περιεργο δεν ειναι αυτο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη υπαρχει διαφορα μεταξυ official global 7.3.6.0 και china stable 7.3.6.0 ;;;;;

 

περιεργο δεν ειναι αυτο !!!!!

η διαφορα που εντοπισα εγω ειναι κυριως στο οτι η official global ειναι περισσοτερο φορτωμενη λογω των google apps...επισης δεν σε αφηνει τελειως ελευθερο να εγκαταστησεις οποια εφαρμογη google θελεις αφου εχει προ-εγκατεστημενες αρκετες τις οποιες οι περισσοτεροι νομιζω δεν χρησιμοποιουμε...μονο αν κανεις root την rom θα απεγκατασταθουν ...η china global ειναι πολυ πιο ελαφρια αφου τις κινεζικες εφαρμογες που εχει μπορουμε ευκολα να τις βγαλουμε χωρις root...και μετα ευκολα μπορουμε να εγκαταστησουμε play store και οποιες εφαρμογες εμεις επιλεξουμε... αυτα τα γραφω ως προσωπικη εμπειρια χωρις να ειμαι ειδικος...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με off global 7,3,7 , μολις το πηρα και αναβαθμιζει, ελληνικα δεν εχει οκ, υπαρχει τροπος να ΓΡΑΦΕΙ ελληνικα ομως? και αν ξερει καποιος να μου πει αν εχει double tap για να ξυπναει η οθονη.. Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο μερικες βδομαδες χρησης η εμπειρια της μπαταριας ειναι η εξης:

με την χρηση που του κανω δλδ με φωτεινοτητα στην οθονη στο αυτοματο στο ~60%, με διαρκως wifi ανοικτο, data , gps περιστασιακά, λιγο chrome, λιγο παιχνιδι (λιγο ομως), κανα 2 ώρες ομιλιας την μερα το κινητο , ολα αυτα μεταφραζονται σε 4 ωρες οθονη, με βγαζει ~100 ωρες αυτονομια δλδ 1% πτώση ανα ώρα , δλδ 4 και κάτι μέρες μακρια από τον φορτιστη. Νουμερα αρκετα δυνατα και ικανοποιητικα.

 

εγω παντως με wifi μονο ανοιχτο διαρκως(και ελαχιστα data) χωρις gaming βγαζω 2.5 το πολυ 3 μερες με 4--4.30 ωρες οθονη. και γενικα ποτε δεν εχω δει κατι 7-8-9 ωρες οθονης στις 2 μερες που λενε πολλοι στο φορουμ. Μηπως εχει κατι η μπαταρια μου? εχω την official stable 7.3.2

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με wifi μονο ανοιχτο διαρκως(και ελαχιστα data) χωρις gaming βγαζω 2.5 το πολυ 3 μερες με 4--4.30 ωρες οθονη. και γενικα ποτε δεν εχω δει κατι 7-8-9 ωρες οθονης στις 2 μερες που λενε πολλοι στο φορουμ. Μηπως εχει κατι η μπαταρια μου? εχω την official stable 7.3.2

 

αν διαβασεις στα προηγουμενα μηνυματα, εχεις διαφορετικη ρομ απο οτι εχουν τα παιδια με τις 7-8-9 ωρες sot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι σοβαρά την παραγγελία ενός Redmi Note 3 Pro και θα ήθελα τα φώτα σας..

Διάβασα τον οδηγό του geoanto555 και μπερδεύτηκα λίγο διότι η ROM που φαίνεται ιδανική για'μένα(multi rom με ελληνικά

+playstore) παρουσιάζει πολλά προβλήματα.Ερωτώ λοιπόν :)

1.Ποια από τις υπόλοιπες τρεις(οfficial china stable,official global stable,official dev) να επιλέξω;Θα ήθελα απροβλημάτιστη λειτουργία,ελληνικό μενού,ελληνικό πληκτρολόγιο και εννοείται plαystore.

2.Αξίζουν τα περισσότερα ευρώ για το 3/32 συγκριτικά με το 2/16;

3.Κάνοντας μια γρήγορη έρευνα στα μαγαζιά,σκεφτόμουν το Geekbuying και το Vickmall επειδή διαβάζω καλά λόγια για το τελευταίο.Το Geekbuying ας πούμε δίνει διάφορες επιλογές... απλά το τηλ ή με το πακέτο soft case-tempered glass ή την international edition ή το ES stock(μόνο για το 2/16,αν καταλαβαίνω καλά) το οποίο προφανώς το στέλνει από Ευρώπη.Ποιο κατάστημα να διαλέξω και ποια από αυτές τις επιλογές;

4.Μέθοδο αποστολής επιλέγουμε απλό(δωρεάν) ταχυδρομείο + shipping insurance;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με off global 7,3,7 , μολις το πηρα και αναβαθμιζει, ελληνικα δεν εχει οκ, υπαρχει τροπος να ΓΡΑΦΕΙ ελληνικα ομως? και αν ξερει καποιος να μου πει αν εχει double tap για να ξυπναει η οθονη..

 

Google keyboard οπως σου ειπαν ή swiftkey και τα δυο ειναι πολυ καλα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι σοβαρά την παραγγελία ενός Redmi Note 3 Pro και θα ήθελα τα φώτα σας..

Διάβασα τον οδηγό του geoanto555 και μπερδεύτηκα λίγο διότι η ROM που φαίνεται ιδανική για'μένα(multi rom με ελληνικά

+playstore) παρουσιάζει πολλά προβλήματα.Ερωτώ λοιπόν :)

1.Ποια από τις υπόλοιπες τρεις(οfficial china stable,official global stable,official dev) να επιλέξω;Θα ήθελα απροβλημάτιστη λειτουργία,ελληνικό μενού,ελληνικό πληκτρολόγιο και εννοείται plαystore.

2.Αξίζουν τα περισσότερα ευρώ για το 3/32 συγκριτικά με το 2/16;

3.Κάνοντας μια γρήγορη έρευνα στα μαγαζιά,σκεφτόμουν το Geekbuying και το Vickmall επειδή διαβάζω καλά λόγια για το τελευταίο.Το Geekbuying ας πούμε δίνει διάφορες επιλογές... απλά το τηλ ή με το πακέτο soft case-tempered glass ή την international edition ή το ES stock(μόνο για το 2/16,αν καταλαβαίνω καλά) το οποίο προφανώς το στέλνει από Ευρώπη.Ποιο κατάστημα να διαλέξω και ποια από αυτές τις επιλογές;

4.Μέθοδο αποστολής επιλέγουμε απλό(δωρεάν) ταχυδρομείο + shipping insurance;;

 

Πάρτο με official dev.

Ξεκλειδώνεις και μετά περνάς αν θες ελληνική rom.

Εσύ θα αποφασίσεις αν θες παραπάνω ram.

Αν και νομίζω με το 2/16 μια χαρά θα είσαι, μιας και παίρνει sd card.

Πάρτο απο vickmall στα $164.99.

Δεν χρειάζεται shipping insurance. NL ή SG Post.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είδα και το fastcardtech πιο πριν.Από όλα αυτά που τικάρει μόνο του(bluetooth headset,top leather case,3d game app download κτλ) ανεβάζοντας στα 210$ την αξία της συσκευής,μόνο το Googe playstore θα πρόσθετα άντε και κάποιο screen protector!

Καλή είναι η τιμή αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο από τα δύο...υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα και τη συνολική λειτουργία μεταξύ 2/16 και 3/32;

 

Edit:Σ'ευχαριστώ grinder!

Eπειδή θα είναι το πρώτο μου κινέζικο,θα είναι εύκολο το ξεκλείδωμα που λες + το πέρασμα της ελληνικής rom;

Λέω να κινηθώ για το 3/32.Σκέφτομαι παράλληλα και το Letv Le1 pro x800 μήπως και είναι πιο εύκολο στα όποια σεταρίσματα χρειαστούν μετά την αγορά,με φοβίζει ρε γ@μώτο λίγο όλη αυτή η διαδικασία που διαβάζω στον οδηγό του geoanto555.

Edited by efkola
Link to comment
Share on other sites

Ναι,είδα και το fastcardtech πιο πριν.Από όλα αυτά που τικάρει μόνο του(bluetooth headset,top leather case,3d game app download κτλ) ανεβάζοντας στα 210$ την αξία της συσκευής,μόνο το Googe playstore θα πρόσθετα άντε και κάποιο screen protector!

Καλή είναι η τιμή αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο από τα δύο...υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην ταχύτητα και τη συνολική λειτουργία μεταξύ 2/16 και 3/32;

 

Edit:Σ'ευχαριστώ grinder!

Eπειδή θα είναι το πρώτο μου κινέζικο,θα είναι εύκολο το ξεκλείδωμα που λες + το πέρασμα της ελληνικής rom;

Λέω να κινηθώ για το 3/32.Σκέφτομαι παράλληλα και το Letv Le1 pro x800 μήπως και είναι πιο εύκολο στα όποια σεταρίσματα χρειαστούν μετά την αγορά,με φοβίζει ρε γ@μώτο λίγο όλη αυτή η διαδικασία που διαβάζω στον οδηγό του geoanto555.

Επειδή είχα ακριβώς τις ίδιες απορίες , να σου πω ότι επέλεξα το Redmi Note 3 pro λογω της υποστήριξης της κοινότητας.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό ρε συ,διαβάζουμε τόσα πράγματα και τόσες λεπτομέρειες που μπλέκεται κάποιος υποψήφιος αγοραστής αν δεν έχει εξοικείωση :)

Είσαι ικανοποιημένος με τη συσκευή;Με ποια rom το πήρες και με ποια extra;

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό ρε συ,διαβάζουμε τόσα πράγματα και τόσες λεπτομέρειες που μπλέκεται κάποιος υποψήφιος αγοραστής αν δεν έχει εξοικείωση :)

Είσαι ικανοποιημένος με τη συσκευή;Με ποια rom το πήρες και με ποια extra;

Έχεις δίκιο που κάνεις έρευνα αγοράς. Εγώ μέχρι να αποφασίσω ποια συσκευή θα πάρω έκανα 1 μήνα. Παρακολουθώ το νήμα από αρχές Μαΐου χωρίς να είχα κατασταλαξει καν. Καλύτερα να διαλέξεις ένα τηλέφωνο με υποστήριξη για roms. Βασική αρχή μου εμένα αυτό.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα θα ηθελα μια βοηθεια για αγορα του συγκεκριμενου κιν και απο εξωτερικο γιατι Ελλαδα μας περνανε κοροιδα με τις τιμες που βαζουν.

1ον θα ηθελα να μου πειτε εαν το παραγγειλω απο εδω http://www.gearbest.com/cell-phones-c_11293/c15_xiaomi/ θα παιζει στα δυκτια μας ή θα εχει θεμα?

Και 2ον εαν δειτε στο σαιτ που ποσταρα ποιο πανω κατω απο το κιν(συκεκριμενα θα παω για το γκρι χρωμα)εχει καποιες χωρες ''Ερωπη+Κινα''

Ευρωπη βλεπω πωληται λιγο ακριβα και Κινα χαμηλα τη θελω να πω εαν το παραγγηλω απο Κινα θα μου εχει κινεζιες μεσα και θα πρεπει να εηαταστησω μονος Play store και τετοια ή θα τα εχει κανονικα και Ευρωπη θα τα εχει ολα μεσα playstre και τεοτοια παλι ή θα τα κανω μονος μου ολα/

Οποιος μπορει ας βοηθησει να μην κανω καποιο λαθος στην παραγγελια και δεν παιζει Ελλαδα ή ας μου προτηνει και καποιο αλλο καταστημα εμπιστο παντα για αγορα.

Ευχαριστω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με wifi μονο ανοιχτο διαρκως(και ελαχιστα data) χωρις gaming βγαζω 2.5 το πολυ 3 μερες με 4--4.30 ωρες οθονη. και γενικα ποτε δεν εχω δει κατι 7-8-9 ωρες οθονης στις 2 μερες που λενε πολλοι στο φορουμ. Μηπως εχει κατι η μπαταρια μου? εχω την official stable 7.3.2

 

Προφανως 4 μερες και 10 ωρες οθονη θα ηταν θαυμα.

Βγαζεις 10 ωρες οθονη αλλα εαν το λιωσεις σε χρηση 1-2 μερες.

Εγω με 3 μερες βγαζω 5-6 ωρες περιπου.

Αλλα κινητα με 3000 μπαταρια βγαζουν 5-6 ωρες σε 1 μερα και το πολυ αναμονη 2-3 μερες με 2-3 ωρες οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...