Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή GPS και ένας φάκελος με τους χάρτες και διάφορα άλλα είναι στην εξωτερική κάρτα. Όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά μόλις πάω να ξεκινήσω την εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα ότι η κάρτα sd είναι κλειδωμένη. Μπορώ να μεταφέρω τον φάκελο στην εσωτερική μνήμη και όλα Οκ αλλά το θέμα είναι γιατί μου πετάει αυτό το μήνυμα. Κατά τα άλλα την κάρτα την διαβάζει κανονικά. Πάντως το κινητό

είναι τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aπό κέντρο ασφαλείας ενεργοποίησε τα δικαιώματα της εφαρμογής. Κάπου θα δεις αναδυόμενα παράθυρα νομίζω.

 

Ωραιος, ευχαριστω και παλι λυθηκε αυτο εφταιγε απλα στη ρομ απο vickmall δεν ειχα τετοι θεμα γι'αυτο δεν μου πηγε το μυαλο να παω στο κεντρο ασφαλεια απλα πηγα εκει που δινεις δικαιωματα μεσα απο τις ρυθμισεις και οχι απο το κεντρο ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε το πόστ μου αδερφέ ,

είπα να περάσουμε όχι να μου περάσει...

εγώ θα ξεκινήσω και θέλω μια επίβλεψη μη κάνω κάτι στραβό ή πάει κάτι στραβά στη πορεία..

έλεος πια με τους ξερολισμούς.

παρακολουθώ το νήμα απο την αρχή και έχω διβάσειότι πρέπει

Φιλε δεν έγραψα κατι διαφορετικό με αυτά που γράφεις,αφού θες να ασχοληθείς με το κινητό θα σε βοηθήσουμε και αφού εχεις διαβάσει όπως γράφεις ολα θα είναι εύκολα.

Το αλλο που έγραψα αναφέρετε σε αρκετούς που ενώ δεν θέλουν να ασχοληθούν αγοράζουν το κινητό μας και δεν θα πάει τίποτα στραβό και να σου θυμίσω οτι όλη καθημερινά μαθαίνουμε ,δεν υπαρχει κανείς που να τα γνωρίζει όλα και δεν υπάρχουν ξερωλες ,εγω τουλάχιστον δεν ανήκω σε αυτούς.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε η παραγγελία ενός golden Xiaomi Redmi note 3 pro(με official developer rom) 3/32 από το vickmall μέσω paypal, επιλέγοντας NL Post.

Λογικά μέχρι τα μέσα Ιουλίου θα το έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή GPS και ένας φάκελος με τους χάρτες και διάφορα άλλα είναι στην εξωτερική κάρτα. Όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά μόλις πάω να ξεκινήσω την εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα ότι η κάρτα sd είναι κλειδωμένη. Μπορώ να μεταφέρω τον φάκελο στην εσωτερική μνήμη και όλα Οκ αλλά το θέμα είναι γιατί μου πετάει αυτό το μήνυμα. Κατά τα άλλα την κάρτα την διαβάζει κανονικά. Πάντως το κινητό

είναι τούμπανο

Δεν φταίει γι" αυτό η συσκευή.

Είναι περιορισμός του Android από 4.4 και άνω.

Απαγορεύει στις εφαρμογές να γράψουν στην εξωτερική SDCard.

Βάλε τα αρχεία στην εσωτερική.

Βέβαια μπορεί να παρακαμφθεί.Κάπου είχα δει έναν οδηγό στο XDA αλλά δεν το έχω κάνει (απαιταεί root).

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή GPS και ένας φάκελος με τους χάρτες και διάφορα άλλα είναι στην εξωτερική κάρτα. Όλα καλά με την εγκατάσταση αλλά μόλις πάω να ξεκινήσω την εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα ότι η κάρτα sd είναι κλειδωμένη. Μπορώ να μεταφέρω τον φάκελο στην εσωτερική μνήμη και όλα Οκ αλλά το θέμα είναι γιατί μου πετάει αυτό το μήνυμα. Κατά τα άλλα την κάρτα την διαβάζει κανονικά. Πάντως το κινητό

είναι τούμπανο

 

Καλημέρα φίλε.Για δοκιμασε να εγκαταστησεις πρωτα την εφαρμογή Nextapp SDFix (απαιτεί root),απο play store και μετα το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μολις τωρα καταφερα και ανεστησα το κινητακι<<φορτηγο>>:lol:.Για οσους δεν ειχαν διαβασει το προβλημα μου απο χθες,ειχα brikaρει το κινητο σε hard brick και παλευαμε με τα παιδια εδω για σωτηρια.Δινω το λινκ που βρηκα τη λυση http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html ηοποια ειναι το ΣΩΣΤΟ MiFlash tool για 32αρια windows σε μορφη beta.Αυτη ηταν η λυση παιδες,οταν το συνδεσα και πατησα flash,ολοκληρωσε τη διαδικασια σε χρονο dt.

Πρεπει να ευχαριστησω δημοσια και με ολη μου καρδια τα παιδια :geoanto555 για την ετοιμοπολεμη :shoot: διαθεση του να μου βρει λυση αμεσα και φυσικα τον φιλο: lallasgr που αν δεν μου εδινε το αρχειο(fastboot edl) για να βαλω το κινητο σε edl,ακομα θα ψαχνομουνα για να δει το κινητο το pc.Αυτη ειναι η λυση που εδωσα και την παραθετω μηπως βοηθηθουν κι αλλα παιδια που θα βρεθουν στη δυσκολη θεση που βρεθηκα.Δεν ξερω αν οι διαχειριστες θα ηθελαν να βαλουν μπροστα το συνδεσμο που εδωσα για αμεσο διαβασμα,ειναι στην κριση τους.

 

Υ.Γ.Αυτη η ρομ που κατεβασα(αυτη που μου εδωσε εχτες ο φιλος lallas,ειναι global 7.2 stable,οποτε τωρα κατεβαζω τελευταια china dev για ξεκλειδωμα και παω με τον οδηγο geoanto555 για ξεκλειδωμα,σωστα τα λεω?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι φίλε μου που το κινητό σου αναστήθηκε.

Ένα παράπονο έχω όμως.

Υπάρχουν εδώ μέσα τόσοι οδηγοί - λινκς - παραπομπές σκόρπια.

Αν τα χρειαστεί κάποιος πρέπει να ψάχνει χρόνια.

Γιατί δεν τα μαζεύει κάποιος mod στην πρώτη σελίδα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι φίλε μου που το κινητό σου αναστήθηκε.

Ένα παράπονο έχω όμως.

Υπάρχουν εδώ μέσα τόσοι οδηγοί - λινκς - παραπομπές σκόρπια.

Αν τα χρειαστεί κάποιος πρέπει να ψάχνει χρόνια.

Γιατί δεν τα μαζεύει κάποιος mod στην πρώτη σελίδα;

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,εχεις δικιο,γι'αυτο ειπα και στα παιδια που διαχειριζονται,να προσθετουν ο,τι μπορουν στην πρωτη σελιδα,που πιστευω το κανουν,οταν κατι αξιζει και βοηθαει,οπως και να'χει παντως η βοηθεια απο τουτο εδω το φορουμ,ειναι <<ανεκτιμητη>>σε ο,τι χρειαστει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι φίλε μου που το κινητό σου αναστήθηκε.

Ένα παράπονο έχω όμως.

Υπάρχουν εδώ μέσα τόσοι οδηγοί - λινκς - παραπομπές σκόρπια.

Αν τα χρειαστεί κάποιος πρέπει να ψάχνει χρόνια.

Γιατί δεν τα μαζεύει κάποιος mod στην πρώτη σελίδα;

 

Τι δεν είναι στην πρώτη σελίδα Γιώργο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε η παραγγελία ενός golden Xiaomi Redmi note 3 pro(με official developer rom) 3/32 από το vickmall μέσω paypal, επιλέγοντας NL Post.

Λογικά μέχρι τα μέσα Ιουλίου θα το έχω :)

 

Το τσιμπησες ε?

Και εγω το εχω μπανισει τρελα το χρυσο και το μετανιωσα που το πηρα μαυρο-γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ έτοιμος να μπω στο club παίρνοντας το κινητό από το vickmall. Στην επιλογή για αποστολή μου βγάζει 2 επιλογές, NL post και SG post. Τι να επιλέξω για πιο γρήγορα και χωρίς να έχω έξτρα χρεώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παραγγειλω το κινητο και το εχω βρει σε καλη τιμη στο geekbuing και στο gearbest... Το gearbest το εχει μονο στην κινα ενω το geekibuing και σε καποιες αλλες χωρες.... Ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο site ?? και απο που θα μου ερθει ποιο γρηγορα ?? Στελνω link για να δειτε να μου πειτε ακριβως απο που να το παρω.... Ευχαριστω

 

Geekbuing --> http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=XIAOMI+Redmi+Note+3+Pro

 

Gearbest --> http://www.gearbest.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-_gear/

 

vickmall --> http://www.vickmall.com/xiaomi/redmi-note-3-pro/3gb-32gb.html

 

Θελω να κανω σημερα-αυριο την παραγγελια πειτε μου τη γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παραγγειλω το κινητο και το εχω βρει σε καλη τιμη στο geekbuing και στο gearbest... Το gearbest το εχει μονο στην κινα ενω το geekibuing και σε καποιες αλλες χωρες.... Ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο site ?? και απο που θα μου ερθει ποιο γρηγορα ?? Στελνω link για να δειτε να μου πειτε ακριβως απο που να το παρω.... Ευχαριστω

 

Geekbuing --> http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=XIAOMI+Redmi+Note+3+Pro

 

Gearbest --> http://www.gearbest.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-_gear/

 

vickmall --> http://www.vickmall.com/xiaomi/redmi-note-3-pro/3gb-32gb.html

 

Θελω να κανω σημερα-αυριο την παραγγελια πειτε μου τη γνωμη σας

 

Αν θες για γρήγορα κοίτα στο honorbuy υπάρχει σ eu warehouse, σε μια δυο μέρες θα είναι σπίτι σου. Το geekbuying το έχει στο ότι βλέπω σε Hong Kong και Ισπανία, Ισπανία απ ότι ξέρω μπαίνουν και κατι φόροι μέσα και ανεβαίνει πολύ από την τιμή που βλέπεις. Αλλιώς από Κίνα gearbest και ειδικά vickmail είναι καλά, κατά προτίμηση το δεύτερο. Απο Κίνα υποθέτω δύο βδομάδες /20 μέρες θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν είναι στην πρώτη σελίδα Γιώργο;

 

Τι δεν είναι στην πρώτη σελίδα.

 

Πως ελέγχουμε αν έχουμε κλειδωμένο bootloader.

Πως ξεμπρικάρουμε.

Πως ξεκλειδώνουμε την 800αρα.

 

Αυτά προς το παρόν.

Θα θυμηθώ κι άλλα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σκέφτομαι κι εγώ να χτυπήσω ένα από everbuying με την τελευταία rom που έχει κι Ελληνικά, αλλά θέλω να σας ρωτήσω αν τελικά θα έχω πρόβλημα με την 800αρα μπάντα παντού ή μόνο σε νησιά και στην επαρχία.Έχω COSMOTE. Γενικά αν έχει προβλήματα,lags,κλπ.

Ευχαριστώ:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν είναι στην πρώτη σελίδα.

 

Πως ελέγχουμε αν έχουμε κλειδωμένο bootloader.

Πως ξεμπρικάρουμε.

Πως ξεκλειδώνουμε την 800αρα.

 

Αυτά προς το παρόν.

Θα θυμηθώ κι άλλα.

Η 800αρα μόλις εδώ και μια βδομάδα ξεκλειδώθηκε, λογικό να μην έχει προστεθεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες για γρήγορα κοίτα στο honorbuy υπάρχει σ eu warehouse, σε μια δυο μέρες θα είναι σπίτι σου. Το geekbuying το έχει στο ότι βλέπω σε Hong Kong και Ισπανία, Ισπανία απ ότι ξέρω μπαίνουν και κατι φόροι μέσα και ανεβαίνει πολύ από την τιμή που βλέπεις. Αλλιώς από Κίνα gearbest και ειδικά vickmail είναι καλά, κατά προτίμηση το δεύτερο. Απο Κίνα υποθέτω δύο βδομάδες /20 μέρες θα κάνει.

 

Ειναι λιγο ποιο ακριβω το vickmall αλλα αν αξιζει θα το παραγγειλω απο εκει να τελειωνει

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν είναι στην πρώτη σελίδα.

 

Πως ελέγχουμε αν έχουμε κλειδωμένο bootloader.

Πως ξεμπρικάρουμε.

Πως ξεκλειδώνουμε την 800αρα.

 

Αυτά προς το παρόν.

Θα θυμηθώ κι άλλα.

 

Mην τα θέλετε όλα δικά σας, Ο οδηγός ξεμπικαρίσματος υπάρχει, δεν υπάρχει η είσοδος από fastboot σε edl μόνο.

Tην 800άρα την ξεκλείδωσε κανείς κ θέλεις οδηγό;

Για τον έλεγχο έχεις δίκιο... θα πρεπε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια συναντω προβλημα στο unlock του bootloader,ξεκιναει η διαδικασια και σταματαει στο 50% με μυνημα:couldn't verify device

 

Mε dev ρομ αν είσαι τότε δεν έχεις βάλει σωστά το mi account σε κινητό και πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο tempered glass για το κινητο ?? Και μια καλη θηκουλα ?? Καλο θα ηταν να ειναι απο vickmall για να τα παραγγειλω μαζι με το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Mην τα θέλετε όλα δικά σας, Ο οδηγός ξεμπικαρίσματος υπάρχει, δεν υπάρχει η είσοδος από fastboot σε edl μόνο.

Tην 800άρα την ξεκλείδωσε κανείς κ θέλεις οδηγό;

Για τον έλεγχο έχεις δίκιο... θα πρεπε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mε dev ρομ αν είσαι τότε δεν έχεις βάλει σωστά το mi account σε κινητό και πρόγραμμα;

Σωστα τα εχω ρε φιλε καρατσεκαρισμενο,εχω συνδεσει και τα δυο με ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια στοιχεια,διαβασα και τα πιθανα προβληματα:Πιθανά προβληματα

1. πάει στο 50% και μου λέει.

Couldn't verify device

Current account is different from the account info on the device

try again..

Ελέγχουμε αν έχουμε συνδεθεί στο λογαριασμό "Mi account" στο πρόγραμμα και στο κινητό με τον ίδιο τρόπο δηλαδη με email, τηλέφωνο ,UID, username.. δεν ξέρω και τι άλλο..

2. Network error.

Συνδέουμε τον υπολογιστή μας σε άλλο δίκτυο... (η αλλάζουμε ip)

 

αλλα τιποτα,να φταιει τωρα το δικτυο η η ip? απιθανο μου φαινεται,τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα εχω ρε φιλε καρατσεκαρισμενο,εχω συνδεσει και τα δυο με ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια στοιχεια,διαβασα και τα πιθανα προβληματα:Πιθανά προβληματα

1. πάει στο 50% και μου λέει.

Couldn't verify device

Current account is different from the account info on the device

try again..

Ελέγχουμε αν έχουμε συνδεθεί στο λογαριασμό "Mi account" στο πρόγραμμα και στο κινητό με τον ίδιο τρόπο δηλαδη με email, τηλέφωνο ,UID, username.. δεν ξέρω και τι άλλο..

2. Network error.

Συνδέουμε τον υπολογιστή μας σε άλλο δίκτυο... (η αλλάζουμε ip)

 

αλλα τιποτα,να φταιει τωρα το δικτυο η η ip? απιθανο μου φαινεται,τι να πω?

 

Συνδέσου στο i.mi.com με το account σου. Ενεργοποίησε εκεί όλες τις ρυθμίσεις με το sms που σου στέλνει, κάνε και ένα find my device να δεις ότι το βλέπει κανονικά ο σέρβερ και μετά ξαναπροσπάθησε το unlock! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου στο i.mi.com με το account σου. Ενεργοποίησε εκεί όλες τις ρυθμίσεις με το sms που σου στέλνει, κάνε και ένα find my device να δεις ότι το βλέπει κανονικά ο σέρβερ και μετά ξαναπροσπάθησε το unlock! :)

 

Οκ παιδια λυθηκε κι αυτο,τελειωσα,απλα το συνδεσα σε αλλα θυρα usb εκανα reboot pc και τηλεφωνο και ολοκληρωσε αμεσως,να ειστε καλα και παλι για τις βοηθειες

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια λυθηκε κι αυτο,τελειωσα,απλα το συνδεσα σε αλλα θυρα usb εκανα reboot pc και τηλεφωνο και ολοκληρωσε αμεσως,να ειστε καλα και παλι για τις βοηθειες

 

Εχεις συναντήσει του κόσμου τα προβληματα και ένα παράπονο δεν έκανες... Μπράβοοοοοο..:D

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...