Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TWRP comes to the Xiaomi Redmi Note 3

 

Αυτό είναι καινούργιο;

Όχι δεν θα το λεγα....

 

edit: άλλο νόμιζα...χαχα

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια...εχω ενα προβλιμα me το pleystor.αγορασα το κηνιτο με την Official Developer Rom και ειχαι την miui 7,και εκανα update ...κατα λαθοσ και περασε την miui 8 6.6.23.αν ειναι καλο δεν ξερω..χαχαχα.παντοσ ειναι μια χαρα..αλα το pleystore ενω το κατεβαζω και το κανv εγκαταστήσει,παω να κατεβάσω κατι και μου γράφει eror..τι μπορω να κανω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εχω ενα προβλιμα me το pleystor.αγορασα το κηνιτο με την Official Developer Rom και ειχαι την miui 7,και εκανα update ...κατα λαθοσ και περασε την miui 8 6.6.23.αν ειναι καλο δεν ξερω..χαχαχα.παντοσ ειναι μια χαρα..αλα το pleystore ενω το κατεβαζω και το κανv εγκαταστήσει,παω να κατεβάσω κατι και μου γράφει eror..τι μπορω να κανω.ευχαριστω

 

Βγαζεις google λαγαριασμό , πας εφαρμογες playstore .. εκκαθάριση δεδομένων... ξαναβάζεις λογαριασμό και θα είσαι οκ..(πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις google λαγαριασμό , πας εφαρμογες playstore .. εκκαθάριση δεδομένων... ξαναβάζεις λογαριασμό και θα είσαι οκ..(πιστεύω)

 

ok ευχαριστω..το εφτιαξα..το οτι ζεστενετε λιγο οταν φορτιζει ειναι προβλιμα..ΠΧ 40c βαθμουσ

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω..το εφτιαξα..το οτι ζεστενετε λιγο οταν φορτιζει ειναι προβλιμα..ΠΧ 40c βαθμουσ

 

Με 1700ma φόρτιση εννοείται πως θα ζεσταίνεται,,, μην αγχώνεσαι,,

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, πηγα να βαλω την nillkin αλλα δεν την εβαλα καλα και την ξαναβγαλα..

αλλα εχει γεμισει σκονη απο την μερια που κολλαει...

καθαριζει με καποιο τροπο;;;

 

βλεπω να μου πηγαινει χαμενη!!!!!!!!!!!

 

σε ευχαριστούμε για τις οδηγίες αλλά αν σου πω ότι τις κατάλαβα θα σου πω ψέμματα!!!

Αναφέρει την Hinge method. Ψαξτο στο YouTube και θα το δεις.

Πάντως αν δεν βρεις λύση με την σκόνη, από το να το πετάξεις όπως είχα κάνει εγώ, δοκίμασε να το πλύνεις κάτω από την βρύση με σαπούνι απλό. Δεν το έχω δοκιμασει, αλλά το διάβασα σε ένα topic στο xda όταν μου χε τύχει μαο μένα, αλλά εγώ ήδη το είχα σπάσει από τα νευρα μου, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό τίπ για tempered glass είναι να κολλάς και να ξεκολλας σε όλο το μήκος της οθόνης, ταινία συσκευασίας για να πάρει ότι σκόνες έμειναν.

 

Τεσπα σήμερα έκλεισε από κδ αεροδρομίου και ελπίζω Παρασκευή να το έχω στα χέρια μου.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Χθες παρελαβα και εγω το κινητο απο vickmall με global stable μεσα σε 20 περιπου μερες με NL.

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες και ειδικα με τη διαρκεια της μπαταριας. Εχω ενα προβληματακι ομως κ θελω τη βοηθεια σας.

Εχω ενα εταιρικο e-mail και χρησιμοποιω την εφαρμογη K-9 mail για να λαμβανω την αλληλογραφια. Ενω εχω ρυμθιση την εφαρμογη να τσεκαρει για e-mail καθε 5 λεπτα κατι μου σκοτωνει την εφαρμογη στο παρασκηνιο και δεν λαμβανω e-mail παρα μονο οταν ξανανοιξω την εφαρμογη. Βρηκα μια ρυθμιση στη μπαταρια που ειχε σχεση με τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο αλλα δεν αλλαξε κατι. Εχετε υποψη κατι???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Χθες παρελαβα και εγω το κινητο απο vickmall με global stable μεσα σε 20 περιπου μερες με NL.

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες και ειδικα με τη διαρκεια της μπαταριας. Εχω ενα προβληματακι ομως κ θελω τη βοηθεια σας.

Εχω ενα εταιρικο e-mail και χρησιμοποιω την εφαρμογη K-9 mail για να λαμβανω την αλληλογραφια. Ενω εχω ρυμθιση την εφαρμογη να τσεκαρει για e-mail καθε 5 λεπτα κατι μου σκοτωνει την εφαρμογη στο παρασκηνιο και δεν λαμβανω e-mail παρα μονο οταν ξανανοιξω την εφαρμογη. Βρηκα μια ρυθμιση στη μπαταρια που ειχε σχεση με τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο αλλα δεν αλλαξε κατι. Εχετε υποψη κατι???

 

εκει στην μπαταρια δοκιμασε στο κομματι που επιλεγεις εφαρμογες,να αλλαξεις στην συγκεκριμενη εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα σήμερα έκλεισε από κδ αεροδρομίου και ελπίζω Παρασκευή να το έχω στα χέρια μου.

 

Και το δικό μου το ίδιο. Αύριο λογικά θα σου γράψει ότι είναι στο ΚΚ της περιοχής σου (το μεσημεράκι λογικά) οπότε και θα μπορείς να πας να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

εκει στην μπαταρια δοκιμασε στο κομματι που επιλεγεις εφαρμογες,να αλλαξεις στην συγκεκριμενη εφαρμογη!

 

Την εχω απενεργοποιησει τελειως την επολογη για εξοικονομηση μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

δες το δικο μου για να "ηρεμησεις"

 

2016-06-27 18:12 The item has been delivered successfully

2016-06-21 21:39 The item has been processed in the country of destination

2016-06-21 18:49 The item has been processed in the country of destination

2016-06-21 09:48 The item has arrived in the country of destination

2016-06-18 19:31 The item is on transport to the country of destination

2016-06-18 09:14 The item is at the PostNL sorting center

2016-06-13 06:54 The item is pre-advised

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

καλα εχω ξανα παρει απο εξω.. αλλα δεν σας το κρυβω ζηελυω.. θελω να μ ερθει.. ξερω ακουγομαι παιδι!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Την εχω απενεργοποιησει τελειως την επολογη για εξοικονομηση μπαταριας...

 

Δοκίμασε να κλειδώσεις την εφαρμογή. Πατάς αριστερό κουμπί και στην λίστα με τις φορτωμένες στη μνήμη εφαρμογές, σέρνεις προς τα πάνω αυτή που θες

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες, το τηλεφωνο είναι τρομερο! Η μπαταρια απλα δεν υπαρχει και η καμερα αν και την φοβομουν είναι ικανοποιητικη

Παιδια ξερει κανεις πως μεταφέρουμε φωτογραφιες και μουσικη από pc στο τηλεφωνο????

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες, το τηλεφωνο είναι τρομερο! Η μπαταρια απλα δεν υπαρχει και η καμερα αν και την φοβομουν είναι ικανοποιητικη

Παιδια ξερει κανεις πως μεταφέρουμε φωτογραφιες και μουσικη από pc στο τηλεφωνο????

 

airdroid...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει και παλιότερα το πρόβλημα μου.. Έχω πολλά wakelocks από το "Android System". Δοκιμάζω τώρα διαφορά μήπως το λύσω τελείως καθώς άλλοτε συμβαίνει και άλλοτε όχι.. Τέλος πάντων. Τώρα πρόσεξα πως έχει ένα uninstall στο κάτω μέρος. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/ff43f4f3b3e967abdb72ca09f20348fc.jpg

Και πατώντας το βγάζει αυτό.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/9b649b9ff6664ba3bbdd9470a453adb2.jpg

Τι είναι αυτό; :-P Γιατί να έχω επιλογή να το κάνω uninstall? Πολύ άχρηστο πράμα ρε σεις το miui..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλειδώσεις την εφαρμογή. Πατάς αριστερό κουμπί και στην λίστα με τις φορτωμένες στη μνήμη εφαρμογές, σέρνεις προς τα πάνω αυτή που θες

 

Τι εννοείς να την κλειδωσω...? Αν συρω προς τα πάνω την εφαρμογή απλά τη διαγράφει από τις προσωρινές εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να την κλειδωσω...? Αν συρω προς τα πάνω την εφαρμογή απλά τη διαγράφει από τις προσωρινές εφαρμογές...

 

Προς τα κάτω εννοεί..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ξέρω ότι είναι λίγο off topic

Όμως γνωρίζει κανείς κανέναν τρόπο για να μπορέσω να πάρω

Back up μηνύματα σημειώσεις κτλ από το παλιό μου Samsung

Και να τα μεταφέρω στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...