Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα παιδια και δυτερη προσπαθεια με αυτην :kenzo_global_images_V7.2.5.0.LHOMIDA_20160129.0000.14_5.1_global και κολλαει στα 23sec με το γνωστο μυνημα ανεπαρκειας χωρου,προβλεπεται απογοητευση:cry::cry::cry:

 

Σε 20 γυρίζω,, βάλε teamviewer... κ στείλε μου κωδικούς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε 20 γυρίζω,, βάλε teamviewer... κ στείλε μου κωδικούς

 

Ωπα φιλε geoanto τα ειπες πολυ επαγγελματικα και δε σε καταλαβα,εγω φταιω οχι εσυ,ελειψη γνωσεων,αυτο που λες δεν το εχω δουλεψει και δεν ξερω,ωστοσο φευγω για δουλεια ειμαι βραδινη βαρδια και θα παλεψω το πρωι παλι,αν ειναι να σου στειλω ενα μυνημα να το δουμε,εχω 7αρια τωρα,σχετικα με τον οδηγο του φιλου lalas που μου ειπες.Σε ευχαριστω πολυ,με το κινητο θα ειμαι σε συνδεση αλλα δεν θα ειμαι στο pc,αν ειναι κατι μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

Ωπα φιλε geoanto τα ειπες πολυ επαγγελματικα και δε σε καταλαβα,εγω φταιω οχι εσυ,ελειψη γνωσεων,αυτο που λες δεν το εχω δουλεψει και δεν ξερω,ωστοσο φευγω για δουλεια ειμαι βραδινη βαρδια και θα παλεψω το πρωι παλι,αν ειναι να σου στειλω ενα μυνημα να το δουμε,εχω 7αρια τωρα,σχετικα με τον οδηγο του φιλου lalas που μου ειπες.Σε ευχαριστω πολυ,με το κινητο θα ειμαι σε συνδεση αλλα δεν θα ειμαι στο pc,αν ειναι κατι μιλαμε

 

χαχα.. ναι. από υπερβολική ταχύτητα,.

Link to comment
Share on other sites

χαχα.. ναι. από υπερβολική ταχύτητα,.

 

Δε πειραζει μωρε,τωρα μολις διαβασα ολο το ποστ του φιλου lalas,οντως για μενα οπως λες,οποτε αυριο θα εχω δουλιτσες,μακαρι να τα καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Ενώ ζήτησα με EMAIL ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ τηλεφώνου έχασα το SMS που μου έστειλαν. Τι κάνω;

 

Δεν έχει να κανει με το σμσ. Πάνε εκεί που έκανες την αίτηση και κατέβασε το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Η global official μπορει να γίνει root ? Μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα sd είναι κλειδωμένη και αναρωτιέμαι αν είναι θέμα κάποια ρύθμισης από το τηλ. η είναι θέμα root.... η εγώ είμαι λίγο γκαου μπιου και πρέπει να βάλω κάνα ανταπτορακι της κάρτας....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση σχετικα με το LOCALE που υπαρχει στην global...μπορουμε να το απενεργοποιησουμε ??? εχω βαλει να φαινεται ισπανια αλλα ρωτω μηπως μπορουμε να μην φαινεται τπτ στο additional settings
Link to comment
Share on other sites

Η global official μπορει να γίνει root ? Μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα sd είναι κλειδωμένη και αναρωτιέμαι αν είναι θέμα κάποια ρύθμισης από το τηλ. η είναι θέμα root.... η εγώ είμαι λίγο γκαου μπιου και πρέπει να βάλω κάνα ανταπτορακι της κάρτας....

Τι μύνημα σου βγάζει ακριβώς και πότε;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα πω την αμαρτια μου, με ολο τοσεβασμο στη δουλεια σας κ το κεφι σας, εδω

 

πηρα το κινητο με ενοχλουν οι σαβουρες κινεζιες αλλα,

 

ξεκιναω να δω τι θα στησω και πνιγομαι σε επιλογες-μπρος πισω κλπ

 

ξεκιναω τον οδηγο των παιδιων, εντωμεταξυ μετα.... λεει α! και σε 64αρι ή το άλλο "κλειδωμενο βουτλοαδερ" παγωνει το κινητο κλπ και λες ωχ! τι εκανα τωρα!

 

πας να κατεβασεις αρχει ρυθμισεων 800μβ μια σταθερη ρομ 1,3 γιγα.. σε 12γιγα δηλαδη 9 τι να πρωτοβαλω

και θα τα αφαιρεσω μετα?

 

πατηστε λεει βολ- και παουερ τοτε το κινητο κανει σκρηνσοτ.. γραψε ρε φιλε "παρατεταμενα"

 

και διαφορα αλλα , παραπομπες σε κινεζικα σαητ, κωδικος που θα ρθει σε 15 ημερες

 

[τοτε τι κανω τωρα εδω κλπ] και πολα αλλα... στις αναβαθμισεις τα χανω ολα??

 

Σας ευχαριστω παντως για το χρονο σας, παω να συζησω με τα κινεζικα,

 

Με ολο το σεβασμο και παλι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα πω την αμαρτια μου, με ολο τοσεβασμο στη δουλεια σας κ το κεφι σας, εδω

 

πηρα το κινητο με ενοχλουν οι σαβουρες κινεζιες αλλα,

 

ξεκιναω να δω τι θα στησω και πνιγομαι σε επιλογες-μπρος πισω κλπ

 

ξεκιναω τον οδηγο των παιδιων, εντωμεταξυ μετα.... λεει α! και σε 64αρι ή το άλλο "κλειδωμενο βουτλοαδερ" παγωνει το κινητο κλπ και λες ωχ! τι εκανα τωρα!

 

πας να κατεβασεις αρχει ρυθμισεων 800μβ μια σταθερη ρομ 1,3 γιγα.. σε 12γιγα δηλαδη 9 τι να πρωτοβαλω

και θα τα αφαιρεσω μετα?

 

πατηστε λεει βολ- και παουερ τοτε το κινητο κανει σκρηνσοτ.. γραψε ρε φιλε "παρατεταμενα"

 

και διαφορα αλλα , παραπομπες σε κινεζικα σαητ, κωδικος που θα ρθει σε 15 ημερες

 

[τοτε τι κανω τωρα εδω κλπ] και πολα αλλα... στις αναβαθμισεις τα χανω ολα??

 

Σας ευχαριστω παντως για το χρονο σας, παω να συζησω με τα κινεζικα,

 

Με ολο το σεβασμο και παλι...

Φίλε έχεις χοντρό πρόβλημα με την ανάγνωση και με το πως αντιλαμβανεσαι έναν οδηγό. Ο οδηγός τα λέει καθαρά. Αν δεν μπορείς να τον ακολουθήσεις και δεν μπορείς να στρώσεις το κινητό με τα ελληνικά πάρε άλλο. Τι σκας άδικα. Σε χάλασε το παρατεταμένα ενώ εδώ και 8 χρόνια όλα τα κινητά έτσι βγάζουν screenshot, αν εσύ είσαι άσχετος δεν χρειάζεται να βγάζεις και χολή.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου σουλέψει με 64άμπιτα μόνο αν έχεις 4Gb ram.

Με 2Gb θα σέρνεται.

Ό επεξεργαστής δεν παίζει τόσο ρόλο όσο η μνήμη.

 

Άννα ή Γιώργο (δεν ξέρω ποιό ισχύει!), επαναλαμβάνεις μιά ανακρίβεια. Σίγουρα, όσο περισσότερη μνήμη τόσο καλύτερα, όχι όμως πως δεν δουλεύει ή σέρνεται. Εκτός αν πρόκειται για κακοστημένο μηχάνημα, οπότε και 16 γίγα να έχεις θα κλαις.

Κανένα ζήτημα δεν υπάρχει με 64bit windows και 2 γίγα μνήμη, δεν έχουν διαφορετικές απαιτήσεις από τα αντίστοιχα 32μπιτα λειτουργικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με global ROM ποιο θα θεωρούσατε καλύτερο πληκτρολόγιο για να περάσω;

 

swiftkey ή google keyboard;

 

απο θέμα ευκολίας/ευχρηστίας ;

 

Google για κλασσική πληκτρολόγηση, swiftkey για τσαχπινιές. Βάλτα και τα δύο και δες ποιό σου ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με wifi μονο ανοιχτο διαρκως(και ελαχιστα data) χωρις gaming βγαζω 2.5 το πολυ 3 μερες με 4--4.30 ωρες οθονη. και γενικα ποτε δεν εχω δει κατι 7-8-9 ωρες οθονης στις 2 μερες που λενε πολλοι στο φορουμ. Μηπως εχει κατι η μπαταρια μου? εχω την official stable 7.3.2

 

Πόση φωτεινοτητα στην οθόνη? τα google services ποσο % ειναι? για να δεις πάνω απο 6 ώρες οθόνη , πλάκωσε το σε σερφάρισμα με wifi συνεχόμενες ώρες , οχι gaming όμως, γιατί εκεί τρώει περισσότερο , και θα δεις πως θα τις πιάσεις.

Και εγω με την χρήση που του κάνω την επαγγελματική , δλδ συνέχεια ανοικτό wifi για εμαιλ, και αρκετή καθημερινή ομιλία δεν πιάνω 6-7 ώρες γιατί τραβάω 3-4 μέρες. Αν το πλάκωσε ις όπως σου είπα θα τις πιάσεις νομίζω. Αυτοι που πιάνουν 7-8 ώρες την επόμενη το μεσημέρι θέλουν φόρτιση. Κάνουν άλλη χρήση.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Άννα ή Γιώργο (δεν ξέρω ποιό ισχύει!), επαναλαμβάνεις μιά ανακρίβεια. Σίγουρα, όσο περισσότερη μνήμη τόσο καλύτερα, όχι όμως πως δεν δουλεύει ή σέρνεται. Εκτός αν πρόκειται για κακοστημένο μηχάνημα, οπότε και 16 γίγα να έχεις θα κλαις.

Κανένα ζήτημα δεν υπάρχει με 64bit windows και 2 γίγα μνήμη, δεν έχουν διαφορετικές απαιτήσεις από τα αντίστοιχα 32μπιτα λειτουργικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Google για κλασσική πληκτρολόγηση, swiftkey για τσαχπινιές. Βάλτα και τα δύο και δες ποιό σου ταιριάζει.

 

Γιώργος.

Σαν τεχνικός υπολογιστών το έχω δει άπειρες φορές.

Τα 64άρια θέλουν περισσότερη μνήμη.

Πάρε ένα φθηνό λάπτοπ με 2Gb ram και 64άρια.Σέρνεται.

Μπες στη διαχείριση εργασιών και δεν θα δεις free ram ούτε για δείγμα.

Του βάζεις έξτρα ram και δουλεύει, ή του βάζεις 32άρια και πάλι δουλεύει.

Κοίταξε επίσης τη ram σε pc με 64άρια όταν κατεβάζει ενημερώσεις να δεις που πάει.

Σε Linux το ίδιο.

Το Mint 33άρι τρώει περίπου 350Mb ενώ το 64άρι θέλει πάνω από 500 (δεν θυμάμαι πόσο).

Αυτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6785214" class="internal">Αρχικό μήνυμα από komitis13</a><br />

Παιδιά μια ερώτηση. Ενώ ζήτησα με EMAIL ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ τηλεφώνου έχασα το SMS που μου έστειλαν. Τι κάνω;

<br />

<br />

Δεν έχει να κανει με το σμσ. Πάνε εκεί που έκανες την αίτηση και κατέβασε το πρόγραμμα.<br/>ευχαριστώ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν ο φίλος geoanto555 δεν θα είχα κινητό σήμερα ούτε ελληνική ρομ.Τον ευχαριστώ πολύ και δημόσια.Εχω ένα θα με το messenger του facebook δεν ξέρω αν φτάσει ή ελληνική ρομ ή τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής.Δεν μου ανοίγει το στρογγυλό παραθυράκι της συνομιλίας με την εικόνα του συνομιλητή καν.Εχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν ο φίλος geoanto555 δεν θα είχα κινητό σήμερα ούτε ελληνική ρομ.Τον ευχαριστώ πολύ και δημόσια.Εχω ένα θα με το messenger του facebook δεν ξέρω αν φτάσει ή ελληνική ρομ ή τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής.Δεν μου ανοίγει το στρογγυλό παραθυράκι της συνομιλίας με την εικόνα του συνομιλητή καν.Εχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό;

 

Aπό κέντρο ασφαλείας ενεργοποίησε τα δικαιώματα της εφαρμογής. Κάπου θα δεις αναδυόμενα παράθυρα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος.

Σαν τεχνικός υπολογιστών το έχω δει άπειρες φορές.

Τα 64άρια θέλουν περισσότερη μνήμη.

Πάρε ένα φθηνό λάπτοπ με 2Gb ram και 64άρια.Σέρνεται.

Μπες στη διαχείριση εργασιών και δεν θα δεις free ram ούτε για δείγμα.

Του βάζεις έξτρα ram και δουλεύει, ή του βάζεις 32άρια και πάλι δουλεύει.

Κοίταξε επίσης τη ram σε pc με 64άρια όταν κατεβάζει ενημερώσεις να δεις που πάει.

Σε Linux το ίδιο.

Το Mint 33άρι τρώει περίπου 350Mb ενώ το 64άρι θέλει πάνω από 500 (δεν θυμάμαι πόσο).

Αυτά.

Είμαστε :offtopic: και γι'αυτό δεν το συνεχίζω. Ένα hint μόνο : διαφορετικός τρόπος διαχείρισης της μνήμης μεταξύ λειτουργικών x86 και x64. Τεχνικός κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Παρέλαβα σήμερα

από AliExpress στις 20 μέρες με SG Post στα 165 ευρώ.

Είμαι με global stable αυτή τη στιγμή , αύριο θα κάνω και το update της.

Θα το κρατήσω κάποιες μέρες να δώ πως θα μου πάει με τα αγγλικά , όχι οτι είμαι τελείως άσχετος αλλά όταν η μαμά πριν καμιά 35ρια χρόνια μας έστελνε αγγλικά εμείς αλλού είχαμε το μυαλό μας , κι αν δέν τότε θα παρακαλούσα κάποιον που θα έχει χρόνο να περάσουμε την ελληνική με teamviewer διότι είμαι παντελώς άσχετος σε ότι έχει σχέση με πείραγμα κινητού και φοβάμαι μην κάνω κάτι στραβό.

Ευχαριστώ , Κωνσταντίνος.....

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε :offtopic: και γι'αυτό δεν το συνεχίζω. Ένα hint μόνο : διαφορετικός τρόπος διαχείρισης της μνήμης μεταξύ λειτουργικών x86 και x64. Τεχνικός κι εγώ.

 

Καμμία αντίρρηση στον τρόπο διαχείρισης της ram.

Off-topic closed.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Παρέλαβα σήμερα

από AliExpress στις 20 μέρες με SG Post στα 165 ευρώ.

Είμαι με global stable αυτή τη στιγμή , αύριο θα κάνω και το update της.

Θα το κρατήσω κάποιες μέρες να δώ πως θα μου πάει με τα αγγλικά , όχι οτι είμαι τελείως άσχετος αλλά όταν η μαμά πριν καμιά 35ρια χρόνια μας έστελνε αγγλικά εμείς αλλού είχαμε το μυαλό μας , κι αν δέν τότε θα παρακαλούσα κάποιον που θα έχει χρόνο να περάσουμε την ελληνική με teamviewer διότι είμαι παντελώς άσχετος σε ότι έχει σχέση με πείραγμα κινητού και φοβάμαι μην κάνω κάτι στραβό.

Ευχαριστώ , Κωνσταντίνος.....

 

Καλώς τον Κωνσταντίνο.. Μην αγχώνεσαι.. όλα γίνονται έυκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Παρέλαβα σήμερα

από AliExpress στις 20 μέρες με SG Post στα 165 ευρώ.

Είμαι με global stable αυτή τη στιγμή , αύριο θα κάνω και το update της.

Θα το κρατήσω κάποιες μέρες να δώ πως θα μου πάει με τα αγγλικά , όχι οτι είμαι τελείως άσχετος αλλά όταν η μαμά πριν καμιά 35ρια χρόνια μας έστελνε αγγλικά εμείς αλλού είχαμε το μυαλό μας , κι αν δέν τότε θα παρακαλούσα κάποιον που θα έχει χρόνο να περάσουμε την ελληνική με teamviewer διότι είμαι παντελώς άσχετος σε ότι έχει σχέση με πείραγμα κινητού και φοβάμαι μην κάνω κάτι στραβό.

Ευχαριστώ , Κωνσταντίνος.....

Καλησπέρα αφου δεν έχεις σκοπο να ασχοληθείς φίλε Κώστα με το κινητο γιατι το επέλεξες,πούλησε το και αγόρασε κάποιο αλλο με ελληνικά,αυτο για πολλούς εδώ μέσα που διαβάζω ,πήρα το κινητό θέλω να περάσω την ελληνικη rom με μια βοήθεια και μετά ,πρέπει να ασχοληθείς απο μονο σου διάβασε λιγο τους οδηγούς της αρχικής σελίδας και τον οδηγο του φίλου geoanto555 ,πρέπει πρώτα να περάσεις μια dev rom και μετά να ξεκλειδώσεις για να περάσεις την ελληνική,ξεκινά διάβασμα απο τώρα ομως,αν χρειαστείς βοήθειά μετά γράψε εδω που θα σκαλώσεις να σε βοηθήσουμε.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αφου δεν έχεις σκοπο να ασχοληθείς φίλε Κώστα με το κινητο γιατι το επέλεξες,πούλησε το και αγόρασε κάποιο αλλο με ελληνικά,αυτο για πολλούς εδώ μέσα που διαβάζω ,πήρα το κινητό θέλω να περάσω την ελληνικη rom με μια βοήθεια και μετά ,πρέπει να ασχοληθείς απο μονο σου διάβασε λιγο τους οδηγούς της αρχικής σελίδας και τον οδηγο του φίλου geoanto555 ,πρέπει πρώτα να περάσεις μια dev rom και μετά να ξεκλειδώσεις για να περάσεις την ελληνική,ξεκινά διάβασμα απο τώρα ομως,αν χρειαστείς βοήθειά μετά γράψε εδω που θα σκαλώσεις να σε βοηθήσουμε.:ninja::ninja:

 

Ξαναδιάβασε το πόστ μου αδερφέ ,

είπα να περάσουμε όχι να μου περάσει...

εγώ θα ξεκινήσω και θέλω μια επίβλεψη μη κάνω κάτι στραβό ή πάει κάτι στραβά στη πορεία..

έλεος πια με τους ξερολισμούς.

παρακολουθώ το νήμα απο την αρχή και έχω διβάσειότι πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...