Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εν τω μεταξυ παιδια υπαρχει τροπος να σβησει?γιατι εχοντας κολλησει στο logo αναμενο ζεσταινεται πολυ

Πάτησε συνεχόμενα το power button μέχρι να σβήσει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εν τω μεταξυ παιδια υπαρχει τροπος να σβησει?γιατι εχοντας κολλησει στο logo αναμενο ζεσταινεται πολυ

 

wolf κατέβασε και φλάσαρε άλλη ρομ! Κατέβασε την 7.2.5.0 ή κατέβασε την chinish dev rom για να το επαναφέρεις σε πρώτη φάση. Αλλά και με την global 7.2.5.0 πιστεύω θα φλασαριστεί σωστά!

 

Από κει και πέρα για να το βάλεις πάλι σε edl mode ακολούθα τα παρακάτω βήματα:

 

Unbrick RN3 from HS USB 900E with modified fastboot file

 

Πάμε λοιπόν:

1) Κατεβάζετε το modified fastboot file

2) Κάνετε επανεκίνιση του κινητού σε fastboot (Volume- και Power μέχρι να δείτε λαγουδάκι)

3) Τρέχετε το edl.cmd αρχεία από το zip που κατεβάσατε (κάντε διπλό κλικ επάνω του)

4) Τώρα θα πρέπει στο Device Manager να σας αναγνωρίσει το κινητό ως 9008/edl mode

5) Προχωράτε κανονικά με το MiFlash και βάζετε μία official fastboot rom

Μπράβο καταφέρατε να κάνετε unbricked την συσκευή σας

fastboot_edl.zip

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα και μονο τα λογια παρηγοριας παιζουν το ρολο τους,εξαλου ξερουμε οτι τα xiao ειναι πολυ σκληρα για να πεθανουν,εχω πειρα κι απο redmi note 2

 

Μην αγχώνεσαι έρχεται η σειρά σου,,

Link to comment
Share on other sites

wolf δεν ξεκινάς να κατεβάζεις αυτή?

 

http://xiaomitips.com/download/miui-7-2-for-redmi-note-3-snapdragon-v7-2-5-0-lhomida-global-stable/

 

θα την χρειαστείς. :P

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

wolf κατέβασε και φλάσαρε άλλη ρομ! Κατέβασε την 7.2.5.0 ή κατέβασε την chinish dev rom για να το επαναφέρεις σε πρώτη φάση. Αλλά και με την global 7.2.5.0 πιστεύω θα φλασαριστεί σωστά!

 

Από κει και πέρα για να το βάλεις πάλι σε edl mode ακολούθα τα παρακάτω βήματα:

 

Unbrick RN3 from HS USB 900E with modified fastboot file

 

Πάμε λοιπόν:

1) Κατεβάζετε το modified fastboot file

2) Κάνετε επανεκίνιση του κινητού σε fastboot (Volume- και Power μέχρι να δείτε λαγουδάκι)

3) Τρέχετε το edl.cmd αρχεία από το zip που κατεβάσατε (κάντε διπλό κλικ επάνω του)

 

 

4) Τώρα θα πρέπει στο Device Manager να σας αναγνωρίσει το κινητό ως 9008/edl mode

5) Προχωράτε κανονικά με το MiFlash και βάζετε μία official fastboot rom

Μπράβο καταφέρατε να κάνετε unbricked την συσκευή σας

fastboot_edl.zip

 

Φιλε lallas σε υπερ υπερ ευχαριστω,στην πρωτη φαση καλα πηγα ξεκινησε παλι η διαδικασια αλλα κολλαει παλι στο ιδιο μηνθμα,για ανεπαρκεια χωρου οπως αναφεραμε με το φιλο πιο πανω,τι ειναι αυτο ρε γ@μωτο μηπως το ζιπ της ρομ που εχω κατεβασει ειναι κρασαρισμενο?αλλα και του φιλου το ιδιο?

 

 

Με προλαβες εννοεις αλλη ρομ?ετσι?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα άλλη ρομ και δοκίμασε.

 

1) Μπορεί όντως να κατέβηκε χαλασμένο το αρχείο

2) Μπορεί κάπου να κολλάει ο υπολογιστής με την συγκεκριμένη ρομ.

 

3) Σε διάφορα παιδιά που δεν πέρναγε αυτή τη ρομ και έβγαζε αυτό το έρρορ πέρναγε άλλες version ή εκδόσεις χωρίς προβλήματα.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό επαναφέρεται απλά πρέπει να κάνεις τον κόπο να κατεβάσεις και άλλη ρομ και ίσως και 3η αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.

 

Ελπίζω ότι έχεις Windows x64 και ότι όταν ξεκίνησες το φλας είχες αρκετή μπαταρία ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα άλλη ρομ και δοκίμασε.

 

1) Μπορεί όντως να κατέβηκε χαλασμένο το αρχείο

2) Μπορεί κάπου να κολλάει ο υπολογιστής με την συγκεκριμένη ρομ.

 

3) Σε διάφορα παιδιά που δεν πέρναγε αυτή τη ρομ και έβγαζε αυτό το έρρορ πέρναγε άλλες version ή εκδόσεις χωρίς προβλήματα.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό επαναφέρεται απλά πρέπει να κάνεις τον κόπο να κατεβάσεις και άλλη ρομ και ίσως και 3η αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.

 

Ελπίζω ότι έχεις Windows x64 και ότι όταν ξεκίνησες το φλας είχες αρκετή μπαταρία ε? :)

 

Να σου πω την ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ?γιατι πρεπει να παραδεχομαστε τα λαθη μας,σε 32αρια επιχειρω γιατι το μηχανακι μου ειναι φτωχο και δε σηκωνει 64,αλλα ειχα ρωτησει και καποια παιδια μου ειπαν οτι το καταφεραν χωρις προβλημα σε 32.Ξερω οτι παρακουω σαφεις και ΤΟΝΙΣΜΕΝΕΣ οδηγιες απο τα παιδια εδω που ξοδευουν ωρες,αλλα ασοψεται η φτωχια μας,τεσπα το θεμα ειναι οτι ξεμπρικαρει και ηδη κατεβαζω και υην αλλη που μου εδωσες και θα προσπαθησω παλι και παλι ευχαριστω και αν χρειαστει κατι επανερχομαι

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο οδηγός είναι καλύτερος σε σχέση με Miflash... :) για να πάτε από Multi σε Dev!

 

Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader)

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-με-το-Mi-PC-Suite-για-όλα-τα-Xiaomi-ακόμα-κα/?pageNo=1

 

Ο οδηγός αυτός είναι όντως πιο εύκολος αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν μπορείς να τον ολοκληρώσεις...(μου έτυχε προσωπικά).

Φυσικά μπορείτε να τον δοκιμάσετε...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ?γιατι πρεπει να παραδεχομαστε τα λαθη μας,σε 32αρια επιχειρω γιατι το μηχανακι μου ειναι φτωχο και δε σηκωνει 64,αλλα ειχα ρωτησει και καποια παιδια μου ειπαν οτι το καταφεραν χωρις προβλημα σε 32.Ξερω οτι παρακουω σαφεις και ΤΟΝΙΣΜΕΝΕΣ οδηγιες απο τα παιδια εδω που ξοδευουν ωρες,αλλα ασοψεται η φτωχια μας,τεσπα το θεμα ειναι οτι ξεμπρικαρει και ηδη κατεβαζω και υην αλλη που μου εδωσες και θα προσπαθησω παλι και παλι ευχαριστω και αν χρειαστει κατι επανερχομαι

 

Καταλαβαίνω, πήρες το μεγάλο ρίσκο και δεν σου βγήκε. Όντως σε κάποιους δούλεψε σε 32bita αλλά όπως είδες σε σένα σου κανε ζημιά. :( Κατέβασε και την china dev official να δοκιμάσεις αν δεν περάσει κάποια άλλη. Από κει και πέρα σε κάποια φάση βάλτο να φορτίσει καλά και μην το αφήσεις σε καμία περίπτωση να ψοφήσει η μπαταρία σε κατάσταση brick!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω, πήρες το μεγάλο ρίσκο και δεν σου βγήκε. Όντως σε κάποιους δούλεψε σε 32bita αλλά όπως είδες σε σένα σου κανε ζημιά. :( Κατέβασε και την china dev official να δοκιμάσεις αν δεν περάσει κάποια άλλη. Από κει και πέρα σε κάποια φάση βάλτο να φορτίσει καλά και μην το αφήσεις σε καμία περίπτωση να ψοφήσει η μπαταρία σε κατάσταση brick!!

Οπως ειναι τωρα το ξεσυνδεσα απο το pc μπορει να φορτισει?το συνδεω στο φοριστη και αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι,φορτιζει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω φορτίζει! Κράτα πατημένο το Power Button να κάνει μια επανεκκίνηση...Αν θες βάλτο σε fastboot mode να δεις αν φαίνεται η μπαταρία..Δεν θυμάμαι αν φαίνεται!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παραγγειλω το κινητο και το εχω βρει σε καλη τιμη στο geekbuing και στο gearbest... Το gearbest το εχει μονο στην κινα ενω το geekibuing και σε καποιες αλλες χωρες.... Ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο site ?? και απο που θα μου ερθει ποιο γρηγορα ?? Στελνω link για να δειτε να μου πειτε ακριβως απο που να το παρω.... Ευχαριστω

 

Geekbuing --> http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=XIAOMI+Redmi+Note+3+Pro

 

Gearbest --> http://www.gearbest.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-_gear/

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω φορτίζει! Κράτα πατημένο το Power Button να κάνει μια επανεκκίνηση...Αν θες βάλτο σε fastboot mode να δεις αν φαίνεται η μπαταρία..Δεν θυμάμαι αν φαίνεται!!

 

οκ θα το αφησω στη φορτιση και βλεπουμε να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ?γιατι πρεπει να παραδεχομαστε τα λαθη μας,σε 32αρια επιχειρω γιατι το μηχανακι μου ειναι φτωχο και δε σηκωνει 64,αλλα ειχα ρωτησει και καποια παιδια μου ειπαν οτι το καταφεραν χωρις προβλημα σε 32.Ξερω οτι παρακουω σαφεις και ΤΟΝΙΣΜΕΝΕΣ οδηγιες απο τα παιδια εδω που ξοδευουν ωρες,αλλα ασοψεται η φτωχια μας,τεσπα το θεμα ειναι οτι ξεμπρικαρει και ηδη κατεβαζω και υην αλλη που μου εδωσες και θα προσπαθησω παλι και παλι ευχαριστω και αν χρειαστει κατι επανερχομαι

 

Δεν ξέρω τί μηχάνημα έχεις, αλλά αυτή η ανακρίβεια που επαναλαμβάνεται, πως τα αδύναμα μηχανήματα, έτσι γενικά, δεν "σηκώνουν" 64μπιτο λειτουργικό πρέπει κάπου να σταματήσει.

Μόνο αν ο επεξεργαστής δεν έχει 64bit extensions (ελάχιστοι επεξεργαστές στην πράξη) δεν μπορείς. 'Ο,τι απαιτήσεις έχουν τα 32μπιτα έχουν και τα 64μπιτα windows. Εδώ τα σηκώνουν αρχαίοι pentium 4 και κάτι σαπάκια atom περασμένης δεκαετίας.

 

Ψάξτο λίγο, μην ακούς τα παπαγαλάκια μόνο. Καλή τύχη με το ξεμπρικάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί μηχάνημα έχεις, αλλά αυτή η ανακρίβεια που επαναλαμβάνεται, πως τα αδύναμα μηχανήματα, έτσι γενικά, δεν "σηκώνουν" 64μπιτο λειτουργικό πρέπει κάπου να σταματήσει.

Μόνο αν ο επεξεργαστής δεν έχει 64bit extensions (ελάχιστοι επεξεργαστές στην πράξη) δεν μπορείς. 'Ο,τι απαιτήσεις έχουν τα 32μπιτα έχουν και τα 64μπιτα windows. Εδώ τα σηκώνουν αρχαίοι pentium 4 και κάτι σαπάκια atom περασμένης δεκαετίας.

 

Ψάξτο λίγο, μην ακούς τα παπαγαλάκια μόνο. Καλή τύχη με το ξεμπρικάρισμα.

 

Να σαι καλα,αυτο ειχα σκοπο αν δω τα σκουρα,εχω ενα στκακι φτιαξει με ολα τα windows και θα μπω στο πειραμα να δω,εχω ενα dual core intel kai 2 ram θελω να πιστευω οτι θα παιξουν,δεν εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,εχω βαλει κι ενα ssd,ειδομεν,σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από τα ΜΟFI leather case και tempered glass ή τα Nillkin leather case,hard case και tempered glass που προσφέρει ως extra το vickmall αξίζει κάποιο και αν ναι, ποιο;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα!!!

Αν είναι μπορεί να πω του αδερφού μου να φέρει το δικό του που είναι πιο δυνατό.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι έρχεται η σειρά σου,,

Καλησπέρα αφού το έχουμε ξαναπεί τόσες φορές εδω μέσα MiFlash είναι λίγο δύσκολο να φλασαρεις rom, όλα επανέρχονται φυσικά αλλα αν δεν έχεις σωστό αρχείο θα έχεις προβλήματα και σκαλώματα,ας μην δοκιμάζουν πολλοί με το MiFlash γιατί κανείς δεν εγγυάται οτι θα πετύχεις :lol::lol::lol::p,ας δοκιμάζουν με ποιο σίγουρους τρόπους της αναβαθμησεις με το MiPCSuite κτλπ.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αφού το έχουμε ξαναπεί τόσες φορές εδω μέσα MiFlash είναι λίγο δύσκολο να φλασαρεις rom, όλα επανέρχονται φυσικά αλλα αν δεν έχεις σωστό αρχείο θα έχεις προβλήματα και σκαλώματα,ας μην δοκιμάζουν πολλοί με το MiFlash γιατί κανείς δεν εγγυάται οτι θα πετύχεις :lol::lol::lol::p,ας δοκιμάζουν με ποιο σίγουρους τρόπους της αναβαθμησεις με το MiPCSuite κτλπ.:ninja::ninja:

 

Ποιος ξέρει στην πραγματικότητα τι φταίει.

Πιστεύω τραβάει σκάλωμα η εντολή flashall του miflash και όχι η ρομ και τα σωστά αρχεία..

Αλλη μια δοκιμή θα με πείσει,..:wink:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα,αυτο ειχα σκοπο αν δω τα σκουρα,εχω ενα στκακι φτιαξει με ολα τα windows και θα μπω στο πειραμα να δω,εχω ενα dual core intel kai 2 ram θελω να πιστευω οτι θα παιξουν,δεν εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,εχω βαλει κι ενα ssd,ειδομεν,σε ευχαριστω

 

Θα σου σουλέψει με 64άμπιτα μόνο αν έχεις 4Gb ram.

Με 2Gb θα σέρνεται.

Ό επεξεργαστής δεν παίζει τόσο ρόλο όσο η μνήμη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα,αυτο ειχα σκοπο αν δω τα σκουρα,εχω ενα στκακι φτιαξει με ολα τα windows και θα μπω στο πειραμα να δω,εχω ενα dual core intel kai 2 ram θελω να πιστευω οτι θα παιξουν,δεν εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,εχω βαλει κι ενα ssd,ειδομεν,σε ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να πειράξεις το μηχάνημα.. Υπομονή θέλει και απλά να μην κάνεις του κεφαλιού σου... :p:p

Για σένα βγήκε ο συγκεκριμένος οδηγός του φίλου lallasgr...Vmware Machine με Windows 10 x64

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παιδια και δυτερη προσπαθεια με αυτην :kenzo_global_images_V7.2.5.0.LHOMIDA_20160129.0000.14_5.1_global και κολλαει στα 23sec με το γνωστο μυνημα ανεπαρκειας χωρου,προβλεπεται απογοητευση:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...