Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Παρελαβα κι εγω σημερα οπως σας ειπα και ειμαι εντυπωσιασμενος μπορω να πω.Οπως σας ειπα και χθες θελω να αλλαξω τη ρομ γιατι ειναι αυτη η Multi απο Vickmall.Απλα χθες σκεφτομουν να βαλω τν Ελληνικη αλλα σημερα το ξανασκεφτηκα και λεω να να βαλω την official global για να παιρνω και τις αναβαθμισεις ?υπαρχει οδηγος απο την Multi σε Official Global ?γιατι στην πρωτη σελιδα δε ιδα κατι για την περιπτωσ αυτη Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Παρελαβα κι εγωσημερα οπως σας ειπα και ειμαι εντυπωσιασμενος μπορω να πω.Οπως σας ειπα και χθες θελω να αλλαξω τη ρομ γιατι ειναι αυτη η Multi απο Vickmall.Απλα χθες σκεφτομουννα βαλω τν Ελληνικη αλλα σημερα το ξανασκεφτηκα και λεω να να βαλω την official global για να παινω και τις αναβαθμισεις ?υπαρχει οδηγος απο την Multi σε Official Global ?γιατι στην πρωτη σελιδα δε ιδα κατι για την περιπτωσ αυτη

 

Από την multi για να πας σε οποιαδήποτε ρομ χρησιμοποιείς edl mode και miflash.(αν έχεις κλειδωμένο bootloader)

Δες τον οδηγό unofficial to official

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πεδεσ..παραλαβα και εγω..το κινητό ειναι σουπερ..κατεβασα το pleystor οποσ εχετε στον οδηγώ στο forum αλα δεν με αφήνει να κατεβάσω τιποτα .εκανα κατι λαθοσ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πεδεσ..παραλαβα και εγω..το κινητό ειναι σουπερ..κατεβασα το pleystor οποσ εχετε στον οδηγώ στο forum αλα δεν με αφήνει να κατεβάσω τιποτα .εκανα κατι λαθοσ?

 

Εκκαθάριση δεδομένων στο playstore και αν δεν στρώσει βγάλε τον google λογαριασμό σου και ξανα βάλτον.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω βρει δύο ενδιαφέροντα βιντεακια.

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB vs 2GB - Speed Test! -

Στο οποιο παρ'όλη την διαφορα στην ram, κραταν και οι δυο συσκευες τις ιδιες εφαρμογες στην μνημη (κανουν τις ιδιες επαναφορτώσεις), οποτε καμια διαφορα στην χρηση.

 

Galaxy J7 2016 vs Redmi Note 3 Pro - Speed & Camera Test! -

Στο οποιο το Galaxy J7 με το υποδεεστερο SD617 υπερεχει στο ανοιγμα και στην επαναφόρτωση των εφαρμογών όπως και στην κάμερα .. κατι το οποιο δεν περιμενα και ψιλο απογοητεύτηκα.. Ο reviewer το αποδιδει στο software optimization.. το χιαομι υπερεχει μονο στον ανοιγμα σελιδων.

 

Οπότε απ' ότι καταλαβαινω το redmi note με τα 3GB μνήμης κανει κακη διαχειριση της μνημης με αποτελεσμα να μην εχει καμια ουσιαστικη διαφορα με το φθηνοτερο 16gb 3GB ram.

 

Το σκεφτόμουν σοβαρα για αγορα, αλλα πλέον δεν ξερω αν αξιζει τα παραπάνω λεφτα η 3GB έκδοση όπως και γενικα σαν συσκευή μιας και έχω στην κατοχη μου και ενα Redmi Note 2. Πιθανόν να περιμένω για το Xiaomi Redmi Note 4 που αναμενεται τον Αύγουστο ή να πάω σε καποιο απο τα καινουργια Leeco τα οποια χανουν σε υποστήριξη απο την κοινοτητα αλλα κερδιζουν σε ποιοτητα κατασκευής και εμφανιση.

 

Ο Σκοπος του post μου δεν ειναι τόσο καποιο vs μεταξυ αυτών των συσκευών (δεν ενδιαφερομαι καν για το samsung) όσο το να βγουν κάποια συμπερασματα για την συσκευή όπως πχ. η διαχείριση της μνήμης και να εκφρασω τον προβληματισμό μου σχετικα με το software optimization της Xiaomi στην συσκευή..

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενα redmi note 4.. αλλα ειναι οφ τοπικ η συζητηση..

σχετικα με την διαφορα μεταξυ των μοντελων, νομιζω πως η διαφορα τιμης μεταξυ των δυο ειναι αρκετα μικρη ωστε να μην αξιζει η μεγαλη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

@liovag αν έβλεπα ακόμη ένα βίντεο με το j7 vs redmi ίσως να το πίστευα. Και πάλι δύσκολα.

Είναι :offtopic: όμως..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα την πρώτη αποτυχημένη προσπαθεια να παρω το note3(λολ) κ αφου καταφερα κ το εσπρωξα στον αδερφο μου, ειμαι έτοιμος για νεα αγορα,τη σωατη αυτη τη φορα...

Εχω καταληξει σε αυτο...http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html

Μπορω να ξερω ποια ρομ φοραει?

Πρεπει να γραψω προτίμηση σε σχόλιο κ αν ναι ποια να προτιμησω?

Επίσης εχω διαβασει για ενα ξεκλειδωμα κινητου που στελνετε στην xiaomi,πως γινεται η διαδικασια κ ποτε?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ, εάν δεν σου βάζω δύσκολα μπορείς, να μου πεις τη γνώμη σου για τα παρακάτω; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

 

Παράθεση από maria_1 >

Αφού δεν σε αφήνει να μπεις σε στοκ recovery, κάνε οπωσδήποτε ένα factory reset, πριν ο,τιδηποτε άλλο και δες εάν το battery drain συνεχίζει.. Το πιο πιθανό είναι να είναι μία κακό γραμμένη εφαρμογή που θα ξεφορτωθείς.

Εάν συνεχισει το πρόβλημα, θα πρέπει να ψάξεις την ρίζα του που σημαίνει ροοτ...(χωρίς ροοτ δεν έχεις πρόσβαση σε εφαρμογές που δείχνουν με λεπτομέρειες την κατανάλωση μπαταρίας όπως wakelock detector, CPU z, better battery stats, κτλ)

Πριν φτάσουμε όμως εκεί, κάνε ένα factory reset..

 

Έκανα χθες το βράδυ από κόλλημά μου συνεχόμενα factory reset με την μπαταρία στο 48-49% περίπου. Το βράδυ για 5 ώρες ήταν σε λειτουργία πτήσης και σήμερα έκανα κάποια τηλεφωνήματα στη δουλειά, με internet μέσω 3g λίγα λεπτά, και τώρα είμαι στο 41%. Στο battery use έχω: android system 19% και Android 12%. Screen 32%. Θα το δω πως θα πάει και θα κάνω πάλι μία πλήρη φόρτιση χωρίς διακοπή και βλέπουμε. Απ' όσο ξέρω το κινητό δεν πρέπει να το αφήσω να αδειάσει ή μπαταρία και να κλείσει τελείως όντας ανοιχτό, γιατί μειώνεται ή ζωή της μπαταρίας. Έτσι δεν είναι; Μετά την πλήρη φόρτιση τα ξαναλέμε. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα την πρώτη αποτυχημένη προσπαθεια να παρω το note3(λολ) κ αφου καταφερα κ το εσπρωξα στον αδερφο μου, ειμαι έτοιμος για νεα αγορα,τη σωατη αυτη τη φορα...

Εχω καταληξει σε αυτο...http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html

Μπορω να ξερω ποια ρομ φοραει?

Πρεπει να γραψω προτίμηση σε σχόλιο κ αν ναι ποια να προτιμησω?

Επίσης εχω διαβασει για ενα ξεκλειδωμα κινητου που στελνετε στην xiaomi,πως γινεται η διαδικασια κ ποτε?

Ευχαριστω προκαταβολικα

To gearbest από την στιγμή που λέει ότι έχει πολλές γλώσσες και Ελληνικά σημαίνει ότι το στέλνει με multi ρομ.

Αν μπορείς να ζητήσεις να το αφήσουν με κινέζικη stable... Όχι global αν έχεις σκοπό να ξεκλειδώσεις.

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγίες για όλα.

Σε παρακαλώ πολύ, εάν δεν σου βάζω δύσκολα μπορείς, να μου πεις τη γνώμη σου για τα παρακάτω;

Προς ποιον είναι η ερώτηση;

Η μπαταρία δεν έχει ανάγκη γενικά. Καλά είναι να μην το αφήνεις όλη νύχτα στην πρίζα και ούτε να σου κλείνει από μπαταρία.

Τα νούμερα της μπαταρίας είναι φυσιολογικά. Βέβαια θέλει και το χρόνο του να στρώσει μετά από factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ποσταρετε τα ίδια πράγματα και τις ίδιες ερωτήσεις σε αυτό το φόρουμ και στο ελληνικό της miui με ξεπερνά.

 

Συγνώμη για το off-topic

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ποσταρετε τα ίδια πράγματα και τις ίδιες ερωτήσεις σε αυτό το φόρουμ και στο ελληνικό της miui με ξεπερνά.

 

Συγνώμη για το off-topic

Έχεις απόλυτο δίκιο και εγω το έχω επισημάνει παλιότερα,άλλα ακόμη το ιδιο συνεχίζεται ,κανένας προφανώς δεν κάθεται να διαβάσει τα προηγούμενα post,:chair::chair::chair: εχουν απαντηθεί τα ιδια και τα ίδια 100 φορές,η γνώμη μου ειναι οτι δεν θα έπρεπε να απαντάει κανένας απλά να τον παραπέμπουμε στην ίδια προηγούμενη ερώτηση που έχει απαντηθεί.:O:O:X:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα το παρακολουθήσω.

 

Κατέβασε εάν θέλεις και το CPU spy για να παρακολουθείς εάν το κινητό μπαίνει σε deep sleep. Δεν μπορεις να βρεις ποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα χωρίς ροοτ, αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις εάν μπαίνει σε deep sleep όταν δεν το χρησιμοποιείς.

Κάνε και μία πλήρη φόρτιση να δεις πως πάνε τα στατιστικά σου , όπως είπε και ο geo , θέλει λίγο χρόνο να στρώσει μετά από factory reset.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε τι εφαρμογες εχετε βαλει? εμενα αυριο μ ερχεται εχω μεγαλη αγωνια να το λιωσω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε τι εφαρμογες εχετε βαλει? εμενα αυριο μ ερχεται εχω μεγαλη αγωνια να το λιωσω...

Κατι must δεν εχει.αμα δε βαλεις την ελληνικη μετα ειναι στο χερι σου τι θα βαλεις.απο λειτουργικες εχει τα παντα ειναι οκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειδη εχω κατεβασει την 7.2.2 εχω ΄παρει και κωδικο ξεκλειδωματος και περιμενω. με την dev rom θα μ ερθει, το Nillkin Tempered glass το βαζεις ευκολα? Edited by skoudinio88
Link to comment
Share on other sites

ειδη εχω κατεβασει την 7.2.2 εχω ΄παρει και κωδικο ξεκλειδωματος και περιμενω. με την dev rom θα μ ερθει? το Nillkin Tempered glass το βαζεις ευκολα?

Κωδικο ποσο καιρο περιμένεις;

 

Αναλογα με τι το εχεις παραγγειλει.αμα εχεις παραγγειλει με dev θα σου ερθει με dev.

 

Nilkin δεν εχω βαλει δεν ξερω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθάριση δεδομένων στο playstore και αν δεν στρώσει βγάλε τον google λογαριασμό σου και ξανα βάλτον.

 

το εκανα και τιποτα

..

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και τιποτα

..

 

Με ποιον τρόπο το έβαλες;

skoudinio88 ... αν δεν έχεις γραμμή τουλάχιστον 150mbps δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ειδη εχω κατεβασει την 7.2.2 εχω ΄παρει και κωδικο ξεκλειδωματος και περιμενω. με την dev rom θα μ ερθει, το Nillkin Tempered glass το βαζεις ευκολα?

Ναι εγω του έχω βάλει το Nillkin,ένταξή δεν ειναι και κάτι τόσο δύσκολο στο πέρασμα,απλα το καθαρίζει με ενα μαλακό πανάκι το τσάμι του κινητού, χωρίς να έχει χνούδι το πανί εννοείται και μετα προσεχτικά το περνάς,εχει και οδηγίες στην συσκευασία που θα το παραλαβής και ειναι αυτό που έβαλα κορυφαίο.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...