Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ.

Γι αυτό ρώτησα επειδή είναι άδειο το κινητό,να μου πείτε γνώμες οι χρήστες περί μπαταρίας κλπ κλπ,ώστε να το κάνω χωρίς back up κλπ

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετάγονται κάτι βλακείες που κ που σε κάποια προγράμματα;

Που σου κρύβουν την οθόνη κλπ; Εκείνα μπορείς να τα αποφύγεις..

Το κινητό έχει κλειδωμένο bootloader;

 

ok καταλαβα

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχω και τα δύο στο κινητό και παίζουν απροβλημάτιστα... Ιδίως το clash royale το τρέχω συνέχεια. Μάλλον ο φίλος παραπάνω έχει θέμα με τη ΡΟΜ και του βγάζει ότι δεν είναι συμβατά. Είναι δυνατή η συσκευή και τα τρέχει χωρίς κιχ!

Σχετικά σε ένα παλιό lg πήγαινα να βάλω το clash royale και μπήκε Αλλά δεν μπορούσε να κάνει log in. Στο ίδιο τηλέφωνο μετά από factory reset έβγαζε ότι Δεν είναι συμβατό για εκατοστά, οπότε υποψιάζομαι Ίσως φταίει και η έκδοση του play store (αν δεν είναι η τελευταία).

 

Edit: Rom έχω την τελευταία της ελληνικής κοινότητας (7.3.2).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την λεπτομερέστατη απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είσαι με mi recovery.

Δες εδώ με εικόνες, είναι πολύ εύκολο.

http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note-3/recovery-mode/

Αφού μπεις recovery, θα πας στην επιλογή wipe και από εκεί cache.

 

Επισης, είσαι στην official global έτσι? Γιατί και η μπαγκαρισμενη μουλτι ρομ που στέλνουν τα κινεζομαγαζα global γράφει...

 

Έτσι νομίζω για την ROM γιατί δεν έχει καθόλου ελληνικά μέσα. Επειδή περίμενα να αδειάσει τελείως ή μπαταρία και έγινε πριν λίγες ώρες το φορτίζω από τον υπολογιστή και μόλις τελειώσει θα κάνω τα επόμενα βήματα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, universal μου την είπε στο κατάστημα αλλά ξαναρώτησα και μου είπε πως εννοεί τη global και πως έχει playstore οπότε είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετάγονται κάτι βλακείες που κ που σε κάποια προγράμματα;

Που σου κρύβουν την οθόνη κλπ; Εκείνα μπορείς να τα αποφύγεις..

Το κινητό έχει κλειδωμένο bootloader;

 

Να πω την αλήθεια θεώρησα πως έχει γιατί με το που παρέλαβα δεν το σκάλισα καθόλου. Υπάρχει περίπτωση να ήρθε με ξεκλειδωμένο bootloader; Αν ναι, πώς το ελέγχω;

Edited by Passenger75
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια θεώρησα πως έχει γιατί με το που παρέλαβα δεν το σκάλισα καθόλου. Υπάρχει περίπτωση να ήρθε με ξεκλειδωμένο bootloader; Αν ναι, πώς το ελέγχω;

Πρέπει να το συνδέσεις με τον υπολογιστή, να έχεις drivers του κινητού.

Δες εδώ να μην τα γράφω.. Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

Να πω την αλήθεια θεώρησα πως έχει

Είναι κακό να έχει ξεκλείδωτο bootloader και να μην τον έχεις ξεκλειδώσεις εσύ

θα κάνω τα επόμενα βήματα. Ευχαριστώ.

 

Τα βήματα που σου είπε η Μαρία δεν νομίζω να μπορείς να τα κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το συνδέσεις με τον υπολογιστή, να έχεις drivers του κινητού.

Δες εδώ να μην τα γράφω.. Πως τσεκάρουμε αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος

Είναι κακό να έχει ξεκλείδωτο bootloader και να μην τον έχεις ξεκλειδώσεις εσύ

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα διαβάσω και θα επανέλθω. Σόρυ παίδες για τις αργοπορημένες απαντήσεις αλλά ασχολούμαι όποτε βρίσκω χρόνο.

Ευχαριστώ επίσης και την maria1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.άρχισαν τα προβλήματα στην multi δυστυχώς.εχω ένα θέμα στον ήχο.Όταν με περνούν τηλέφωνο το έχω στο φουλ και χτυπάει κανονικά μόλις το πιάσω και το βάλω κάθετα χαμηλώνει η ένταση στο μισό.και μόλις τελειώσω την κλήση η ένταση στον ήχο παραμένη στο μισό. Το έχει παρατηρήσει κανείς Αυτό? Έχει κάποια ρύθμιση(ελπιζω ναι)?η τελικά είναι bug της multi.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.άρχισαν τα προβλήματα στην multi δυστυχώς.εχω ένα θέμα στον ήχο.Όταν με περνούν τηλέφωνο το έχω στο φουλ και χτυπάει κανονικά μόλις το πιάσω και το βάλω κάθετα χαμηλώνει η ένταση στο μισό.και μόλις τελειώσω την κλήση η ένταση στον ήχο παραμένη στο μισό. Το έχει παρατηρήσει κανείς Αυτό? Έχει κάποια ρύθμιση(ελπιζω ναι)?η τελικά είναι bug της multi.Ευχαριστώ

 

Κάνει πάντα το ίδιο;Αν ναι ακούγεται σαν ρύθμιση αλλα δεν έχω δει κάτι τέτοιο..

Φαντάζομαι μιλάς για την ένταση του ηχείου εε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το power button είναι καθόλου πιο χαλαρό από τα πλήκτρα του ήχου; γιατί εμένα είναι και με ανησυχεί λιγάκι μηπως χαλαρώσει με τον καιρό και κολλήσει μέσα ή τίποτα τέτοιο.

Βασικά δεν είναι ακριβώς πιο χαλαρό.. Απλά καταλαβαίνεις πως το "κουμπι" βρίσκεται στο κέντρο του power και στο πάνω και κάτω μέρος του είναι στην πραγματικότητα πιο χαλαρό. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός :p

Είναι έτσι και σε εσάς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

TWRP μπαίνω μόνο μέσω υπολογιστή ή μπορώ απευθείας και από το κινητό;

 

Αφού μπω TWRP, κάνοντας την διαδικασία του παρακάτω οδηγού είμαι οκ;

How to Root Redmi Note 3 (Snapdragon Variant)

 

Κάτσε, δεν έχεις ήδη βάλει στο κινητό twrp, αφού πρώτα ξεκλειδώσες bootloader?

Θεώρησαν ότι ήδη τα έχεις κάνει..

Εάν ναι, απλά μπαίνες σε recovery mode από το κινητό, πας στην επιλογή flash και επιλέγεις το zip του super su που έχεις ήδη κατεβάσει και αποθηκεύσει στο κινητό σου (συνήθως στο download section βρίσκεται)

Εάν δεν έχει καν ξεκλειδώσει και ούτε έχεις twrp, κοίταξε τους οδηγούς που είναι στην υπογραφή του geoanto.

Δεν είναι δύσκολη ή διαδικασία :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα βήματα που σου είπε η Μαρία δεν νομίζω να μπορείς να τα κάνεις...

 

Το λινκ που είχα βάλει έλεγε πως να μπεις σε mi recovery όχι σε twrp. Άρα λογικά δεν θα έχει σχέση ο bootloader, σωστά?

Εκτός κι αν δεν μπορείς καν να μπεις σε στοκ recovery χωρίς να έχεις ξεκλειδώσει πρώτα? Λες να ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το power button είναι καθόλου πιο χαλαρό από τα πλήκτρα του ήχου; γιατί εμένα είναι και με ανησυχεί λιγάκι μηπως χαλαρώσει με τον καιρό και κολλήσει μέσα ή τίποτα τέτοιο.

Βασικά δεν είναι ακριβώς πιο χαλαρό.. Απλά καταλαβαίνεις πως το "κουμπι" βρίσκεται στο κέντρο του power και στο πάνω και κάτω μέρος του είναι στην πραγματικότητα πιο χαλαρό. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός :p

Είναι έτσι και σε εσάς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Επειδή έχω γενική εμπειρία με άνοιγμα και φτιάξιμο κινητών. Έχει ίδια κατασκευή με το Meizu m1 note που έχω ανοίξει πολλές φορές. Πολύ δύσκολα θα χαλάσει. Μην αγχώνεσαι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάνει πάντα το ίδιο;Αν ναι ακούγεται σαν ρύθμιση αλλα δεν έχω δει κάτι τέτοιο..

Φαντάζομαι μιλάς για την ένταση του ηχείου εε;

Ναι ακριβώς για την ένταση απλά αν τοχω Ίδη όρθιο δεν χαμηλώνει.Μόνο αν το'χω στο τραπέζι και το σηκώσω χαμηλώνει.καλά δε γίνεται να μη το κάνει σε κανέναν άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς για την ένταση απλά αν τοχω Ίδη όρθιο δεν χαμηλώνει.Μόνο αν το'χω στο τραπέζι και το σηκώσω χαμηλώνει.καλά δε γίνεται να μη το κάνει σε κανέναν άλλο..

 

Πάντως δεν βλέπω καμία ρύθμιση στο δικό μου... τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς το power button είναι καθόλου πιο χαλαρό από τα πλήκτρα του ήχου; γιατί εμένα είναι και με ανησυχεί λιγάκι μηπως χαλαρώσει με τον καιρό και κολλήσει μέσα ή τίποτα τέτοιο.

Βασικά δεν είναι ακριβώς πιο χαλαρό.. Απλά καταλαβαίνεις πως το "κουμπι" βρίσκεται στο κέντρο του power και στο πάνω και κάτω μέρος του είναι στην πραγματικότητα πιο χαλαρό. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός :p

Είναι έτσι και σε εσάς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Στο δικο μου κινητό δεν είναι χαλαρό του power button.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παλιό κινητό μου τα φτύνει και είναι σχεδόν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω. Επειδή ψάχνω μια γρήγορη και βολική λύση, βρήκα αυτό εδώ http://www.honorbuy.com/707-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray.html

 

μένω σουηδία, οπότε η παραγγελία θα πρέπει να σταλεί εκεί. Μπορείτε να μου πείτε αν το σάιτ είναι αξιόπιστο ή κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ή να πάρω μαζί; πχ από τις λίγες σελίδες αυτού του νήματος κατάλαβα ότι πρέπει να προτιμήσω την official ROM αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή...

 

ισως καποια πρόταση για άλλο σάιτ; ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη που δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολόκληρο το θέμα.

 

(το τωρινό μου κινητό ειναι το AMOI A928W και μετά από πτώση, για να δείχνει η οθόνη χρειάζεται πίεση από πίσω. πιθανόν και να φτιάχνεται)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κινητό δεν είναι χαλαρό του power button.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Και στο δικό μου.το power μια χαρά είναι...μάλλον με τον ήχο θα φταίει η multi.άντε να μου στείλουν το μήνυμα να αρχίσω το ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παλιό κινητό μου τα φτύνει και είναι σχεδόν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω. Επειδή ψάχνω μια γρήγορη και βολική λύση, βρήκα αυτό εδώ http://www.honorbuy.com/707-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray.html

 

μένω σουηδία, οπότε η παραγγελία θα πρέπει να σταλεί εκεί. Μπορείτε να μου πείτε αν το σάιτ είναι αξιόπιστο ή κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ή να πάρω μαζί; πχ από τις λίγες σελίδες αυτού του νήματος κατάλαβα ότι πρέπει να προτιμήσω την official ROM αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή...

 

ισως καποια πρόταση για άλλο σάιτ; ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη που δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολόκληρο το θέμα.

 

(το τωρινό μου κινητό ειναι το AMOI A928W και μετά από πτώση, για να δείχνει η οθόνη χρειάζεται πίεση από πίσω. πιθανόν και να φτιάχνεται)

 

Αξιόπιστο είναι το site που παραθέτεις. Επίσης κοίτα και στο Vickmall.com. Να προσέξεις η ρομ που θα έχει το κινητό να είναι κάποια Official είτε η global είτε η dev. Μην το πάρεις με κάποια που λέει multi καθώς έχει θεματακια.

Καλό είναι να πάρεις μια θήκη (πχ ipaky ή την αυθεντική σιλικόνης από ibuygou.com) καθώς και ένα Tempered glass (της nillkin είναι πολύ καλό)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! το vickmall φαινεται να έχει επιλογή για την οριτζιναλ ΡΟΜ. Αλλά τα υπόλοιπα πρέπει να τα παραγγείλω από Κίνα; Γιατί δε νομίζω να τα έχουν στην αποθήκη (;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! το vickmall φαινεται να έχει επιλογή για την οριτζιναλ ΡΟΜ. Αλλά τα υπόλοιπα πρέπει να τα παραγγείλω από Κίνα; Γιατί δε νομίζω να τα έχουν στην αποθήκη (;)

 

Καντους μια ερώτηση. Από Ευρώπη δεν ξέρω τι θα βρεις σε αξεσουάρ. Κοίτα σε κανένα αμαζον μήπως έχει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βλέπω καμία ρύθμιση στο δικό μου... τι να πω..

 

Παιδιά πότε η ελληνική κοινότητα της xiaomi θα βγάλει την νέα έκδοση 7.3.6.0 ;

Έχει μεινει στην 7.3.2.0.

Τι γνώμη έχετε όσοι την χρησιμοποιείτε στην global έκδοσή της

 

Αξιόπιστο είναι το site που παραθέτεις. Επίσης κοίτα και στο Vickmall.com. Να προσέξεις η ρομ που θα έχει το κινητό να είναι κάποια Official είτε η global είτε η dev. Μην το πάρεις με κάποια που λέει multi καθώς έχει θεματακια.

Καλό είναι να πάρεις μια θήκη (πχ ipaky ή την αυθεντική σιλικόνης από ibuygou.com) καθώς και ένα Tempered glass (της nillkin είναι πολύ καλό)

 

Έχουμε eBay links για την αυθεντική θήκη σιλικόνης καθώς και αλλης ΛΕΠΤΗΣ θήκες;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω γενική εμπειρία με άνοιγμα και φτιάξιμο κινητών. Έχει ίδια κατασκευή με το Meizu m1 note που έχω ανοίξει πολλές φορές. Πολύ δύσκολα θα χαλάσει. Μην αγχώνεσαι.

 

Στο δικο μου κινητό δεν είναι χαλαρό του power button.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Δεν έχω παρατηρήσει να γίνεται πιο χαλαρό με την χρήση αλλά πρόσεξα πως δεν είναι και σαν του s6-s7 που σε οποιοδήποτε σημείο και να το πατήσεις κάνει το χαρακτηριστικό "κλικ". Ας ελπίσω πως θα μείνει έτσι.

 

Εκτός αυτού, χρειάζομαι το double tap to wake :-P ακόμα τίποτα σχετικά με αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομε πολυ να παρω αυτο το κινητο :D το εχω βρει στο vickmall στα 190 υπαρχει καπου σε καλυτερη τιμη ?? Και κατι ακομα με τη rom ερχεται ?/ θα χρειαστει να παιξω με root ?? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...