Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γινεται να το ξεκλειδωσεις.

Υπαρχει οδηγος και στο xda ενω το εχει δοκιμασει και ενας και λεει οτι δουλεψε.

Αλλα υπομονη μπας και βγει πιο ευκολος τροπος τωρα που θα βγει εκδοση του κινητο με ηδη ξεκλειδωμενη τη μπαντα αυτη,μιας και αν θυμαμαι καλα ειναι λιγο μπελαλιδικος αυτος του xda.

 

Αν θα μπορούσες να έβαζες και ένα λινκ με τα βήματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδιά, μια ερωτηση...θα πάρω το κινητο με αγγλική γλώσσα, δεν ξερω αν έχει την dev rom ή όχι και θέλω να το κάνω ελλινηκό...παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Πριν λιγο εκανα το ΟΤΑ update που μου εβγαλε η global rom και περασε το 7.3.6.0. Απο κει και περα δεν εβλεπε καλα το fingerprint και πηγα ρυθμίσεις να το διαγραψω και να το ξανα βαλω, αλλα εκει π κανει τη δονηση και αναγνωριζει δαχτυλο δεν το "αποθηκευει" ωστε να συνεχισω να προσθεσω κ αλλες πλευρες του δαχτυλου. Ξερει κανεις κατι?

 

Ακυρο τελικα... το λεω και για αλλους, βεβαιωθείτε οτι δεν εχετε ιδρωμενα δαχτυλα για να λειτουργει σωστα ο αισθητηρας παιδια. Αγχωθηκα χωρις λογο :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά, μια ερωτηση...θα πάρω το κινητο με αγγλική γλώσσα, δεν ξερω αν έχει την dev rom ή όχι και θέλω να το κάνω ελλινηκό...παιζει???

 

κατω απο τον geoanto555 εχει οδηγιες. να ναι καλα τα παιδια οπως και να το παρεις θα σε βοηθησουν και θα τα φτιαξεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά, μια ερωτηση...θα πάρω το κινητο με αγγλική γλώσσα, δεν ξερω αν έχει την dev rom ή όχι και θέλω να το κάνω ελλινηκό...παιζει???

 

παρτο με official ομως για να μην παιδευτεις με φλασαρισματα. θα ριξεις dev θα ξεκλειδωσεις, θα ριξεις recovery και την ελληνικη και τελος:happy:

Link to comment
Share on other sites

παρτο με official ομως για να μην παιδευτεις με φλασαρισματα. θα ριξεις dev θα ξεκλειδωσεις, θα ριξεις recovery και την ελληνικη και τελος:happy:

 

με official dev εννοεις;

 

γιατι αν εννοεις stable που μετα θα περασει dev και μετα ελληνικη,καταλαβαινεις οτι ειναι τζαμπα 1 βημα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος σημερα ξεκλειδωσα εχοντας Official china stable και χωρις να περασω dev :) Και φυσικα επειτα περασα την 7.2.2 :D

 

Πρέπει να είσαι ο 4ος.. Αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο 4ος.. Αν δεν κάνω λάθος.

Δηλαδή με Official china stable ξεκλειδώνει τώρα,καλό αυτό,έτσι γλιτώνεις μια αναβάθμιση και ένα βήμα και περνάς την ελληνική.:p:p:p:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με Official china stable ξεκλειδώνει τώρα,καλό αυτό,έτσι γλιτώνεις μια αναβάθμιση και ένα βήμα και περνάς την ελληνική.:p:p:p:ninja::ninja::cool:

Καλά μην το δένεις κ κόμπο deni. Μέχρι τώρα τα κατάφεραν λίγοι... Ποιος ξέρει από τι κρίνεται,..

Αν θα μπορούσες να έβαζες και ένα λινκ με τα βήματα..

Ορίστε ..800αρα.

Όποιος θέλει το δοκιμάζει με δική του ευθύνη..

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεριεργια σε ποσες μερες σ ηρθε? και γω το παρηγγειλα 8 του μηνος απο vickmall φοβηθηκα απο gearbest να σ πω την αληθεια ενω το ειχε ποιο φθηνο. μεγεια και καλο λιώσιμο!!!!

 

Το παρηγγειλα 8/6 κ ηρθε σημερα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις Ελληνική stable

Όταν τελειώσει η εγκατάσταση θα κάνεις reboot system. Εκεί θα σε ρωτήσει να κάνεις εγκατάσταση το superSU .. Εσύ θα πατήσεις όχι.

 

Επειδή το περιμένω αυτές τις ημέρες

είναι καλό να εγκαταστήσουμε το supersu ή όχι?

Χρειάζεται σε έναν απλό χρήστη?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω αυτές τις ημέρες

είναι καλό να εγκαταστήσουμε το supersu ή όχι?

Χρειάζεται σε έναν απλό χρήστη?

Ευχαριστώ πολύ

 

Aν δεν είχαμε το θεματάκι με το shell(διεργασία που τρώει την μπαταρία) ναι .. καλά θα ήταν.

Αν σου χρειάζεται δεν μπορώ να το ξέρω.. Γενικά όχι.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν είχαμε το θεματάκι με το shell(διεργασία που τρώει την μπαταρία) ναι .. καλά θα ήταν.

Αν σου χρειάζεται δεν μπορώ να το ξέρω.. Γενικά όχι.

 

Τι πρόβλημα είναι αυτό με το shell;

Δεν το έχω ξαναδεί εδώ μέσα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είναι αυτό με το shell;

Δεν το έχω ξαναδεί εδώ μέσα.

 

Το έχουμε ξανά συζητήσει παλιότερα...

Υπάρχει θέμα στο διπλανό φόρουμ αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο 4ος.. Αν δεν κάνω λάθος.

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω. Αυτο που ξερω ομως ειναι οτι δεν γινοταν με τον ''κανονικο'' τροπο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Δοκιμη εκανα αλλα ''περασε'' χωρις φοβο και παθος :lol:

Πρεπει να το διαβασες και ''διπλα'' :D

Μια φορα τα ''τριγωνα'' η τα € τα γλυτωσα :lol::lol:;)

Edited by vrs5
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω. Αυτο που ξερω ομως ειναι οτι δεν γινοταν με τον ''κανονικο'' τροπο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Δοκιμη εκανα να σου πω την αληθεια αλλα ''περασε'' χωρις φοβο και παθος :lol:

Πρεπει να το διαβασες και ''διπλα'' :D

Μια φορα τα ''τριγωνα'' η τα € τα γλυτωσα :lol::lol:;)

 

Και κανένας δεν ξέρει..Τα Ευρώ μπορεί, τα τρίγωνα δεν ξέρω..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν είχαμε το θεματάκι με το shell(διεργασία που τρώει την μπαταρία) ναι .. καλά θα ήταν.

Αν σου χρειάζεται δεν μπορώ να το ξέρω.. Γενικά όχι.

 

Από την εμπειρία σου θα πρότεινες να το βάλω ή να μην το βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σου θα πρότεινες να το βάλω ή να μην το βάλω?

 

Όχι να μην το βάλεις..

Δεν νομίζω να σου χρειάζεται κ όλας. Μόνο για τις κ@@@@διαφημίσεις,..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό και έχω διαβάσει αρκετά. Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Παρέλαβα το κινητό πριν μια εβδομάδα από Vivkmall με Global stable ROM. Το χρησιμοποίησα αμέσως με την μπαταρία να είναι στο 30%. Μόλις έφτασε στο 3% το φόρτισα πλήρως. Η μπαταρία με πολύ χαλαρή χρήση (κυρίως χρήση ως τηλέφωνο χωρίς πολλά πολλά) μου κρατάει μετά βίας μιάμιση μέρα. Ειδικά μετά την πρώτη φόρτιση μέσα σε 5 ώρες τη νύχτα και σε λειτουργία πτήσης έχασε 25%, κάτι που δεν είναι φυσιολογικό. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Μου ήρθε με ελαττωματική μπαταρία ή παίζει κάτι άλλο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το βάλεις..

Δεν νομίζω να σου χρειάζεται κ όλας. Μόνο για τις κ@@@@διαφημίσεις,..

 

Ευχαριστώ

τι εννοείς "Μόνο για τις κ@@@@διαφημίσεις,."?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα στα χερια μου,έχει την MIUI Global7.2 Stable,απο οσο ειδα το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργει κανονικά, εχει play store κ ελληνικα,δεν παιζει καναδυο παιχνίδια που ειχα ψιλοκαει,μου γραφει ότι δεν είναι συμβατα με τη συσκευή... (Boom beach κ clash royale).

Διαβασα τις τελευταίες 50 σελιδες,μπερδεύτηκα περισσοτερο.

Εχω επιλογή για αλλαγη ρομ ή να κατσω στα αυγα μου?

Ευχαριστώ προκαταβολικα αλανια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό και έχω διαβάσει αρκετά. Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Παρέλαβα το κινητό πριν μια εβδομάδα από Vivkmall με Global stable ROM. Το χρησιμοποίησα αμέσως με την μπαταρία να είναι στο 30%. Μόλις έφτασε στο 3% το φόρτισα πλήρως. Η μπαταρία με πολύ χαλαρή χρήση (κυρίως χρήση ως τηλέφωνο χωρίς πολλά πολλά) μου κρατάει μετά βίας μιάμιση μέρα. Ειδικά μετά την πρώτη φόρτιση μέσα σε 5 ώρες τη νύχτα και σε λειτουργία πτήσης έχασε 25%, κάτι που δεν είναι φυσιολογικό. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Μου ήρθε με ελαττωματική μπαταρία ή παίζει κάτι άλλο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Για δώσε μας λίγες πληροφορίες παραπάνω για να καταλάβουμε. Στα στατιστικά της μπαταρίας τι σου λέει?

Επισης, ποια έκδοση της global rom έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ερώτηση που έχει γίνει στο xda λένε ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις αλλά χρειάζεται ικανότητες και χρόνος. Βέβαια δεν δίνει οδηγίες για το πως γίνεται...Πάντως θα είναι θετικό αν ξεκλειδώσουν και την band 20 (είναι συχνότητα 4G). To Android 6 το έχει πάρει; Πλέον είμαι πολύ κοντά στο να το παραγγείλω! Νομίζω ότι αξίζει.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/band-20-800mhz-unlock-t3395086

 

Είμαστε σε αναμονή για το Android 6. Ή πρώτη beta της miui 8 ειναι λολι ακομη, όμως πιστεύω σύντομα να πάρει την 6. Μάλλον περιμένουν να ολοκληρωθεί πρώτα στα mi devices και μετά στα redmi.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα στα χερια μου,έχει την MIUI Global7.2 Stable,απο οσο ειδα το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργει κανονικά, εχει play store κ ελληνικα,δεν παιζει καναδυο παιχνίδια που ειχα ψιλοκαει,μου γραφει ότι δεν είναι συμβατα με τη συσκευή... (Boom beach κ clash royale).

Διαβασα τις τελευταίες 50 σελιδες,μπερδεύτηκα περισσοτερο.

Εχω επιλογή για αλλαγη ρομ ή να κατσω στα αυγα μου?

Ευχαριστώ προκαταβολικα αλανια

 

Δηλαδή τα clash of clans, Boom beach, clash royale

δεν παίζουν στο RedMi Note 3 PRO?

Έχει κάποιος τα παραπάνω παιχνίδια στο κινητό του?

Μήπως είναι πρόβλημα της rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...