Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν είπα ότι έκανε από μόνο του. Το έσβησα εγώ και μετά τα στύλωσε για λίγο και δεν άνοιγε. (Το έκλεισα για να το ξανανοίξω επειδή του πέρασα το sygic αλλά και αυτό το καταραμένο μόλις το τρέχω εμφανίζει την οθόνη με το logo του sygic και κλείνει. Είπα μην έστρωνε με μια επανεκκίνηση)

dev αγγλο-κινέζικη έχω.

Προφανώς φταίει η εφαρμογή τότε,μπορεί να μην ειναι συμβατή δεν ξέρω,δοκίμασε κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή με αυτήν που γράφεις εγώ βασικά δεν την έχω περάσει την συγκεκριμένη και δεν την γνωρίζω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν είπα ότι έκανε από μόνο του. Το έσβησα εγώ και μετά τα στύλωσε για λίγο και δεν άνοιγε. (Το έκλεισα για να το ξανανοίξω επειδή του πέρασα το sygic αλλά και αυτό το καταραμένο μόλις το τρέχω εμφανίζει την οθόνη με το logo του sygic και κλείνει. Είπα μην έστρωνε με μια επανεκκίνηση)

dev αγγλο-κινέζικη έχω.

 

Προφανώς φταίει η εφαρμογή τότε,μπορεί να μην ειναι συμβατή δεν ξέρω,δοκίμασε κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή με αυτήν που γράφεις εγώ βασικά δεν την έχω περάσει την συγκεκριμένη και δεν την γνωρίζω.

 

Το Sygic σε εμένα με global stable 7.3.6 παίζει μία χαρά.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου έκανε μόνο του αναβάθμιση για κοίτα ποια έκδοση έχεις τώρα. Αν είχες/είχε κατεβάσει το update ήθελε reboot... Εμένα μου το είχε κάνει το βράδυ και το βρήκα το πρωί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έκανε αναβάθμιση. Η έκδοση ίδια είναι

 

Προφανώς φταίει η εφαρμογή τότε,μπορεί να μην ειναι συμβατή δεν ξέρω,δοκίμασε κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή με αυτήν που γράφεις εγώ βασικά δεν την έχω περάσει την συγκεκριμένη και δεν την γνωρίζω.

 

Δεν νομίζω να φταίει το sygic. Το είχα ξαναπεράσει πριν μερικές μέρες και δεν παρουσίασε τίποτα. Κάτι άλλο του έφταιξε τώρα αλλά ποιός ξέρει τι. Τεσπα ας το θεωρήσω τυχαίο, αφού άνοιξε όλα καλά.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με αυτό; Μου φαίνεται χαμηλή η τιμή.... Λέει ότι δεν εχει IR blaster, ;έχει συσκευασία από RN 3...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html

Εχει αγοράσει κάποιος απο το συγκεκριμενο μαγαζι;;Μήπως η ROM είναι "περίεργη";;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χαμηλή η τιμή.. Είναι αξιόπιστο... Έχει την multilanguage ρομ η οποία έχει παρουσιάσει προβλήματα. . Μπορείς να την αλλάξεις. Λίγο ποιο δύσκολα φυσικά από το να το πάρεις από κάπου αλλού με Official dev η global rom.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Δεν είναι και λίγη η διαφορά από vickmall αλλά μάλλον θέλει αρκετή δουλίτσα να το φέρω στα μέτρα μου... Θα δείξει. Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Δεν είναι και λίγη η διαφορά από vickmall αλλά μάλλον θέλει αρκετή δουλίτσα να το φέρω στα μέτρα μου... Θα δείξει. Ευχαριστώ και πάλι!

 

Δεν είναι και μεγάλη 14 δολάρια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και μεγάλη 14 δολάρια..

Νομίζω κάνει 165 ευρω στο gearbest και 190 στο vickmall. Εκτός αν βλέπω κάτι λάθος ή παιζει κουπόνι σε gearbest

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Εχεις δίκιο, το κοίταζα σε ευρώ. Μάλλον η ισοτιμία αυξάνει τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

 

Εχεις δίκιο, το κοίταζα σε ευρώ. Μάλλον η ισοτιμία αυξάνει τη διαφορά...

 

Ακριβώς αυτό...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνει 165 ευρω στο gearbest και 190 στο vickmall. Εκτός αν βλέπω κάτι λάθος ή παιζει κουπόνι σε gearbest

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_308825.html

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Εχεις δίκιο, το κοίταζα σε ευρώ. Μάλλον η ισοτιμία αυξάνει τη διαφορά...

 

Μάλλον το vickmall έχει διαφορετικo conversion rate. Γιατί οπουδήποτε αλλού υπολογίζω την ισοτιμία των 199 δολλαρίων μου βγάζει σε ευρώ 174 και όχι 190 (που βγάζει το vicmall).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το vickmall έχει διαφορετικo conversion rate. Γιατί οπουδήποτε αλλού υπολογίζω την ισοτιμία των 199 δολλαρίων μου βγάζει σε ευρώ 174 και όχι 190 (που βγάζει το vicmall).

 

Η πραγματική τιμή σε ευρώ είναι κάπου στην μέση νομίζω.... Φτάνει όμως γτ βγαίνουμε εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κατοχος και εγω της συσκευης απο σημερα,

αρχικα ψαχνω και δεν βρισκω πως απενεργοποιω την ζητηση κωδικου pin της sim.. επισης μου ηρθε με σπασμενο το τζαμακι το εξτρα το προστατευτικο (δεν βαριεσαι ,θα κανω κατι για αυτο αργοτερα..τεσπα)

εχω διαβασει καποια πραματα εδω μεσα ,αλλα καποια τα εχω λιγο μπερδεμενα... το πηρα με την dev official εκδοση οπως διαβασα που εχει αγγλικα και κινεζικα,για να βαλω την ελληνικη rom ,..αυτα που γραφει στις πληροφοριες ειναι

miui version:7 6.3.24 beta

android version 5.1.1 LMY47V .

 

επισης να ρωτησω ,η μια sim πρεπει να ειναι nano σωστα?παιζει ρολο ποια θα πιανει 4g?

και κατι που με παραξενεψε , δεν γραφει πουθενα το "pro " νομιζω , και το επιβεβαιωσα οτι ειναι αυτο απο τα χαρακτηριστικα του..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το κινητό και θέλω να ρωτήσω, καθώς θα είναι η πρώτη φορά που κοιτάζω για κινέζικο, αν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις μπάντες 4g της cosmote. Επίσης με την υποστήριξη της Xiaomi τι παίζει; παίρνει αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κατοχος και εγω της συσκευης απο σημερα,

αρχικα ψαχνω και δεν βρισκω πως απενεργοποιω την ζητηση κωδικου pin της sim.. επισης μου ηρθε με σπασμενο το τζαμακι το εξτρα το προστατευτικο (δεν βαριεσαι ,θα κανω κατι για αυτο αργοτερα..τεσπα)

εχω διαβασει καποια πραματα εδω μεσα ,αλλα καποια τα εχω λιγο μπερδεμενα... το πηρα με την dev official εκδοση οπως διαβασα που εχει αγγλικα και κινεζικα,για να βαλω την ελληνικη rom ,..αυτα που γραφει στις πληροφοριες ειναι

miui version:7 6.3.24 beta

android version 5.1.1 LMY47V .

επισης να ρωτησω ,η μια sim πρεπει να ειναι nano σωστα?παιζει ρολο ποια θα πιανει 4g?

και κατι που με παραξενεψε , δεν γραφει πουθενα το "pro " νομιζω , και το επιβεβαιωσα οτι ειναι αυτο απο τα χαρακτηριστικα του..

Πιν.. Ρυθμίσεις/προσθετες ../ασφάλεια και απόρρητο/επιλέγεις την κάρτα που θέλεις και το απ-ενεργοποιείς..(μερικές ρομ δεν έχουν την επιλογή)

Η μια σιμ είναι νανο και επιλέγεις εσύ ποια θέλεις να είναι 4G από ρυθμίσεις/διαχείριση σιμ/τέρμα κάτω - ιντεερνετ.

Το κινητό λέγεται redmi note 3 ..το pro το βγάλανε για να το ξεχωρίζουν στα φόρουμ.

Αν λεει στο "σχτικά με το τηλέφωνο" Hexa core είναι το προ.

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το κινητό και θέλω να ρωτήσω, καθώς θα είναι η πρώτη φορά που κοιτάζω για κινέζικο, αν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις μπάντες 4g της cosmote. Επίσης με την υποστήριξη της Xiaomi τι παίζει; παίρνει αναβαθμίσεις;

Με το 4g έχει θέμα στην wind και μόνο στην επαρχία, 800άρα μπάντα. Η cosmote απ΄οσο ξέρω είναι οκ.

Αν μείνεις με official rom έχεις κανονικά αναβαθμίσεις και για χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

βασικα με μπερδεψες λιγο αλλα το βρηκα ..εχω ακομη την dev rom sta αγγλικα.. οποτε ειναι settings-additional settings-privacy-sim lock .. ok αυτο..

 

αρχικα πρεπει να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader .. ή να δοκιμασω μηπως ειναι ηδη ξεκλειδωτο?αν ειναι ξεκλειδωτο δεν χρειαζεται αιτηση ,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Με ξεκλείδωτο bootloader γίνεται ενημέρωση ota σε developer ?

Νομίζω πως όχι..

αρχικα πρεπει να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader .. ή να δοκιμασω μηπως ειναι ηδη ξεκλειδωτο?αν ειναι ξεκλειδωτο δεν χρειαζεται αιτηση ,σωστα?

 

Κάνε αίτηση δεν νομίζω να τον ξεκλείδωσαν...

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι σε καποιον ηταν ξεκλειδωτο και δεν το ηξερε, και εκανε οτι επρεπε να κανει για να βαλει την ελληνικη ρομ και του κολλησε ..για αυτο ρωταω..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official dev δοκίμασα το πανόραμα αλλα δεν τραβάει 360 μοίρες. Γιατί ? συμβαίνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Με ξεκλείδωτο bootloader γίνεται ενημέρωση ota σε developer ?

Ναι γίνεται.. Εγώ μόλις το πήρα έκανα μια αναβάθμιση... ξεκλείδωσα... και μετά από μια βδομάδα κατέβασε ota και πέρασε πρώτα την miui 8 και 2μερες μετά και ένα μικρό ota ακόμα.

Ota αναβάθμιση από dev σε dev έτσι. Όχι από άλλη σε dev.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Με το 4g έχει θέμα στην wind και μόνο στην επαρχία, 800άρα μπάντα. Η cosmote απ΄οσο ξέρω είναι οκ.

Αν μείνεις με official rom έχεις κανονικά αναβαθμίσεις και για χρόνια..

Official είναι με τα κινέζικα και τις προεγκατεστημένες εφαρμογές ή έχουν βγάλει και international έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

.

 

Επανέρχομαι στο θέμα για το κλείδωμα σε 3g(ή 4g), τελικά το *#*#4636#*#* δουλεύει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...