Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι χαμηλή η τιμή.. Είναι αξιόπιστο... Έχει την multilanguage ρομ η οποία έχει παρουσιάσει προβλήματα. . Μπορείς να την αλλάξεις. Λίγο ποιο δύσκολα φυσικά από το να το πάρεις από κάπου αλλού με Official dev η global rom.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το παρηγγειλα από το ίδιο μαγαζί. Τι προβλήματα έχει ή ρομ???? Μηπως έκανα βλακεία να προλαβω να ακυρωσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι προβλήματα έχει ή ρομ???? Μηπως έκανα βλακεία να προλαβω να ακυρωσω?

 

505 σελίδες με τα προβλήματα της ρομ.(ίσως να την έχουν βελτιώσει τώρα πια)

Πάνε στην πρώτη σελίδα.. κάτι θα βρεις,...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την πλήρη ρομ στο τηλέφωνο (από εδώ) και κάνε update μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου. Κάτι μάλλον πήγε στραβά, σε μένα δουλεύουν όλα όπως πριν, μάλιστα βελτιώθηκε και η μπαταρία.

 

Τελικα ολα καλα έφτιαξε αφου το περασα παλι σκορ antutu 74460

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Global 7.3.6 stable και antutu 76298 και δεν είχα άδεια ΡΑΜ. Είχα αφήσει 2 εφαρμογές.

 

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έχεις κάνει τη #&(') £@'#.

 

Ελπιζω με την 7.3.6 να έγινε η μπαταρία όπως στην 7.2.3 γιατί με την 7.3. 5 είχα δει πτώση.

 

Περασα παλι χειροκίνητα το update και έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα έφτιαξε αφου το περασα παλι σκορ antutu 74460

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Περασα παλι χειροκίνητα το update και έφτιαξε

 

Ωραίος! Καλό το ΟΤΑ αλλά μερικές φορές η πλήρης εγκατάσταση χειροκίνητα είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα εχω παρη το xiaomi redmi note 3 pro απο mindeal me thn multi ειμαι απο πτολεμαιδα επειδει δεν εχω γνωσει απο αυτα μπορει καποιος αν υπαρχει απο τα μερη μου να με βοηθησει να γινει εγκατασταση η ελληνικη ρομ σας ευχαριστω ,κανετε ολοι σας πολυ καλη δουλεια μπραβο σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα εχω παρη το xiaomi redmi note 3 pro απο mindeal me thn multi ειμαι απο πτολεμαιδα επειδει δεν εχω γνωσει απο αυτα μπορει καποιος αν υπαρχει απο τα μερη μου να με βοηθησει να γινει εγκατασταση η ελληνικη ρομ σας ευχαριστω ,κανετε ολοι σας πολυ καλη δουλεια μπραβο σας

 

@deni77 έπεσε δουλειά..:D:D

Δώσε τις γνώσεις σου στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για Μiui 8. Υπάρχει πουθενά ο συνολικός χρόνος ομιλίας? Στατιστικά για κλήσεις κλπ:p

 

Απλά noobas στα android

 

Δεν στα δείχνει σε ρυθμίσεις/πρόσθετες ρυθμ./μπαταρία/χρήση μπαταρίας/εξοπλισμός/οι φωνητικές κλήσεις;;

Link to comment
Share on other sites

@deni77 έπεσε δουλειά..:D:D

Δώσε τις γνώσεις σου στον κόσμο...

Καλησπέρα φίλε χα χα ναι πατρίδα,ο φιλος dimitris198000 ας μου στήλη ένα προσωπικό μήνυμα θα των βοηθήσω άμεσα,να περάσει την ελληνική και αν δεν έχει στήλη μήνυμα για ξεκλείδωμα ακόμη ,θα το ξεκλειδώσουμε με τον δικό μου λογαριασμό και θα περάσουμε την καλύτερη μεχρι τώρα ελληνική rom την 7.2.2.0.

Καλησπέρα φιλαράκι από την Πτολεμαΐδα,εδώ που ήρθες στην παρέα μας έκανες την καλύτερη επιλογή.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να ξεκλειδώσουμε το band 20 στο redmi note 3 pro;

Προς το παρόν όχι.

Λένε ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει μία special edition του κινητού μόνο για Taiwan με ξεκλειδωμενο το band 20 και ιιισως κάποιοι devs κατορθώσουν να πάρουν τα files και να το ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όχι.

Λένε ότι σύντομα θα κυκλοφορήσει μία special edition του κινητού μόνο για Taiwan με ξεκλειδωμενο το band 20 και ιιισως κάποιοι devs κατορθώσουν να πάρουν τα files και να το ξεκλειδώσουν.

 

Σε ερώτηση που έχει γίνει στο xda λένε ότι μπορείς να το ξεκλειδώσεις αλλά χρειάζεται ικανότητες και χρόνος. Βέβαια δεν δίνει οδηγίες για το πως γίνεται...Πάντως θα είναι θετικό αν ξεκλειδώσουν και την band 20 (είναι συχνότητα 4G). To Android 6 το έχει πάρει; Πλέον είμαι πολύ κοντά στο να το παραγγείλω! Νομίζω ότι αξίζει.

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/band-20-800mhz-unlock-t3395086

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εγινα κατοχος και εγω πριν 2 εβδομαδες αυτου του φοβερου κινητου.με την βοηθεια και τους οδηγους σας καταφερα και περασα την ελληνικη ρομ γιατι μου το εστειλαν με multi.περασα τηνv7.2.2.0 απο εδω https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V7-3-2-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#files

η ερωτηση μου ειναι υπαρχει καποιο update η τουλαχιστον καποια ρομ με περισσοτερες εφαρμογες

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα 800

Σε ποιες περιοχές υπάρχει αυτή η μπάντα που δεν παίζει στο rn3; έχω Wind και εγώ αλλά δεν με πολύ ενδιαφέρει το 4g (εδώ καλά καλά δεν έχουμε 3g) αλλά έτσι ενημερωτικά ρωτάω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα δείχνει σε ρυθμίσεις/πρόσθετες ρυθμ./μπαταρία/χρήση μπαταρίας/εξοπλισμός/οι φωνητικές κλήσεις;;

 

Στις πρόσθετες ρυθμίσεις δεν υπάρχει η μπαταρία. miui 8 beta 6.6.17

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα,μου ηρθε σημερα η συσκευη(απο gearbest).

Μεινετε συντονισμένοι θα χρειαστω βοήθεια

ετσι απο περιεριεργια σε ποσες μερες σ ηρθε? και γω το παρηγγειλα 8 του μηνος απο vickmall φοβηθηκα απο gearbest να σ πω την αληθεια ενω το ειχε ποιο φθηνο. μεγεια και καλο λιώσιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Πριν λιγο εκανα το ΟΤΑ update που μου εβγαλε η global rom και περασε το 7.3.6.0. Απο κει και περα δεν εβλεπε καλα το fingerprint και πηγα ρυθμίσεις να το διαγραψω και να το ξανα βαλω, αλλα εκει π κανει τη δονηση και αναγνωριζει δαχτυλο δεν το "αποθηκευει" ωστε να συνεχισω να προσθεσω κ αλλες πλευρες του δαχτυλου. Ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιοχές υπάρχει αυτή η μπάντα που δεν παίζει στο rn3; έχω Wind και εγώ αλλά δεν με πολύ ενδιαφέρει το 4g (εδώ καλά καλά δεν έχουμε 3g) αλλά έτσι ενημερωτικά ρωτάω.

 

Κυρίως επαρχία παίζει. Αλλά και εκεί δεν ξέρουμε σε πιο βαθμό την χρησιμοποιεί για να δούμε αν όντως τελικά υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο προσπαθούν κάποιοι να το παρουσιάσουν

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να ξεκλειδώσουμε το band 20 στο redmi note 3 pro;

 

Ναι γινεται να το ξεκλειδωσεις.

Υπαρχει οδηγος και στο xda ενω το εχει δοκιμασει και ενας και λεει οτι δουλεψε.

Αλλα υπομονη μπας και βγει πιο ευκολος τροπος τωρα που θα βγει εκδοση του κινητο με ηδη ξεκλειδωμενη τη μπαντα αυτη,μιας και αν θυμαμαι καλα ειναι λιγο μπελαλιδικος αυτος του xda.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως επαρχία παίζει. Αλλά και εκεί δεν ξέρουμε σε πιο βαθμό την χρησιμοποιεί για να δούμε αν όντως τελικά υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο προσπαθούν κάποιοι να το παρουσιάσουν

Βλέπω έναν πανικό στο φόρουμ με το θέμα γιαυτό ρωτάω. Αν είναι για μεμονωμένες περιοχές δεν είναι δα και τόσο μεγάλο το πρόβλημα. Δηλαδή με 3g δεν γίνεται δουλειά;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έναν πανικό στο φόρουμ με το θέμα γιαυτό ρωτάω. Αν είναι για μεμονωμένες περιοχές δεν είναι δα και τόσο μεγάλο το πρόβλημα. Δηλαδή με 3g δεν γίνεται δουλειά;

 

Μια χαρα γινεται και συνηθως οπου παιζει 800αρα ,παιζουν και οι αλλες και παιρνεις 4G απο αυτες.

Αρα δυσκολο να βρεθεις καπου με μονο 800.

Αλλα ξερεις τωρα,Ελλαδα,γκρινια για κατι παντα θα υπαρχει.

Ακουνε μια 800αρα και χωρις να ξερουν τι ειναι,λενε "α δεν εχει 800αρα ,δεν ειναι καλο."

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γινεται και συνηθως οπου παιζει 800αρα ,παιζουν και οι αλλες και παιρνεις 4G απο αυτες.

Αρα δυσκολο να βρεθεις καπου με μονο 800.

Αλλα ξερεις τωρα,Ελλαδα,γκρινια για κατι παντα θα υπαρχει.

Ακουνε μια 800αρα και χωρις να ξερουν τι ειναι,λενε "α δεν εχει 800αρα ,δεν ειναι καλο."

 

Σε αστικές περιοχές όντως δεν τρέχει τίποτα συνήθως. Σε πιο αραιοκατοικημένες περιοχές η 800αρα είναι αυτή που χρησιμοποιείται λόγω μικρότερων απαιτήσεων σε πυκνότητα δικτύου κεραιών. Οπότε εκεί έχει τη σημασία της.

 

Αν κυκλοφόρησε όπως λένε Ταϊβανέζικη έκδοση με ξεκλείδωτη τη μπάντα, θα το δούμε σύντομα και στις custom rom, μπορεί και στην Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...