Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως κύριοι... Εγώ σε συσκευή που πήρα μεταχειρισμένη (από Πλαίσιο και όχι από σκρούτζ, αν έχει σημασία) δεν μου κάνει κανένα κόλπο στην οθόνη....

Δεν το λιώνω, και η χρήση ας πούμε ανθρώπινη αν μπορεί να μπει αυτή η λέξη...

Χρήση με πχ 45% μπαταρία αυτή τη στιγμή από της 6 το πρωί...

 

Τι να πω ;

Θέμα τύχης;

Και να μου το κάνει είναι τόσα τα υπέρ αυτής της συσκευής (ταπεινή και προσωπική γνώμη) που δεν με ενδιαφέρει αν προς στιγμήν θα βγάλει κάποια σκιά...

 

G5. -

 

Τετοια προβληματακια μερικες φορες εχει να κανει και με ποσο σε ενοχλουνε πιστευω. Εμενα για παραδειγμα που ειμαι καπως παραξενος ξερω οτι θα το βλεπα αμεσως και θα με ενοχλουσε.

 

Τεσπα, θα δω και τις εναλλακτικες μου και θα το σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω το χω απο καλοκαίρι αρχές ιουλιου εως τωρα και θα το κρατήσω οσο παει.

 

Το κινητό πιστολι , καμερα πολυ δυνατη .

 

( Tο Huawei P10 ανακοινώθηκε στην MWC 2017 με διπλή κάμερα από την Leica με αισθητήρες 20 Megapixel RGB και 12 Megapixel μονόχρωμο με διάφραγμα φακού f/2.2, laser autofocus και OIS.

Το κινητό πέρασε από το DxOMark όπου έγιναν δοκιμές στην κάμερα και κατάφερε να πάρει βαθμολογία 87 )

 

Το g5 ξέρετε τι βαθμολογία εχει; 86

 

Το έγραψα σαν μέτρο σύγκρισης νεου φρεσκου κινητού με περσινού.

 

Γενικά είμαι σε ολα ευχαριστημένος.

Το μονο ελάττωμα ειναι ότι στο 6 μηνο εμφάνισε η οθόνη σκιές.

Αυτο που περιγράφουν τα παιδια πανω οταν σερφάρω πολυ ωρα .

 

Το εχω αποδεχτεί και συνεχίζω και το κραταω δεν με ενοχλει προσωπικα.

Στα επόμενα 10 λεπτα εξαφανιζεται

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σε g4 v10 g5 είχα το θέμα με το image retention.

Αλλάχτηκαν οι οθόνες σε v10 και g4 και μετά από πολύ ελαφριά χρήση και των 2 με χαμηλή φωτεινότητα το retention εμφανίστηκε πάλι σε 2 μήνες.

Δεν το πιστεύω να μην έχει κανείς Ir έστω και λίγο. Είναι τέτοια η φύση της οθόνης.

Βάλτε το Dead Pixel test σε γκρι μετά από κάποια λεπτά χρήσης του κινητού και θα το δείτε σίγουρα.

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

 

Και όμως... Το πιστεύεις - δεν το πιστεύεις στο δικό μου V10, σχεδόν ένα χρόνο που το έχω, δεν έχω δει ίχνος, επαναλαμβάνω ΙΧΝΟΣ, από retention. Και δεν μιλώ για μερικά λεπτά χρήσης αλλά για για ώρες συνεχόμενες σαν gps και εφαρμογές ταχύτητας στο αυτοκίνητο...

Και εκτός αυτού συνεχίζει να ρολάρει εντελώς απροβλημάτιστο όπως την πρώτη του μέρα... φτου μη το ματιάσω :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν παιζω παιχνιδια

απλα δεν θελω να το χρυσοπληρωσω και να ναι μαπα

 

οποτε παιδια με 370 αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω?

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν εχω δει image retention. Το εχω σχεδον 2 μήνες. Τωρα αν θα εμφανιστεί αργότερα δε ξέρω.

Παντως ο λόγος που το ηθελα λόγω δουλειας ηταν ο απίστευτος φακός κυρίως ο wide! Και απο ταχύτητα τι να πω σφαίρα!

Ειμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Aν και το έχω ξαναγράψει ούτε και εγώ έχω δει image retention και επίσης το δουλεύω συνεχόμενα πολλές φορές και 2 ώρες ανοιχτή οθόνη αλλά και σαν gps. Έχω βάλει και την εφαρμογή Dead Pixel test απο την 2η μέρα που διάβαζα εδώ για τα θέματα της οθόνης, τίποτα σε κανένα τεστ εκτός απο ένα απειροελάχιστο bleeding light υπάρχει. Το έχω από αρχές Οκτωβρίου παρτίδα 606.

 

Αξίζει τα λεφτά του γενικά και για κάθε χρήση έχει λογικό μέγεθος και αν κάποιος ενδιαφέρεται για καλή κάμερα το G5 την έχει...

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει να κανει και με τι φωτεινοτητα εχετε επιλεξει. Υποθετω οτι οσο πιο ψηλα η φωτεινοτητα τοσο πιο ευκολα θα το εμφανιζει.
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει να κανει και με τι φωτεινοτητα εχετε επιλεξει. Υποθετω οτι οσο πιο ψηλα η φωτεινοτητα τοσο πιο ευκολα θα το εμφανιζει.

 

Εγω το δουλευω παντα στο φουλ την φωτεινοτητα,και με βαρια χρηση απο το καλοκαιρι που το εχω δεν εχω δει ιχνος image redention...Το παραπονο μου ειναι στην αυτονομια μονο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω παντα στο φουλ την φωτεινοτητα,και με βαρια χρηση απο το καλοκαιρι που το εχω δεν εχω δει ιχνος image redention...Το παραπονο μου ειναι στην αυτονομια μονο....

 

Ποσο sot σου βγαζει; Εισαι κυριως wifi ή 4g?

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε οσους βγαζει, για να φυγει πρεπει να σαι οπωσδηποτε σε μαυρο φοντο (ή κλειστη οθονη; Αν ναι ειναι εκνευριστικο. Αν ομως φευγει προοδευτικα καθως το δουλευεις ισως και να παλευεται.

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει να κανει και με τι φωτεινοτητα εχετε επιλεξει. Υποθετω οτι οσο πιο ψηλα η φωτεινοτητα τοσο πιο ευκολα θα το εμφανιζει.

Όταν το πήρα για κανά μήνα το είχα στο 60% γιατί εκεί μου άρεσε. Μετά που διάβαζα εδώ διάφορα το έβαλα στο 55% και δεν το έχω αλλάξει από τότε. Για μένα 60%-70% στο G5 είναι αρκετά. Πέρα από αυτό τίθεται και θέμα κατανάλωσης, το να το δουλεύει κάποιος 100% και να χάνει 1-1,5 ώρα δε λέει νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό τίθεται και θέμα κατανάλωσης, το να το δουλεύει κάποιος 100% και να χάνει 1-1,5 ώρα δε λέει νομίζω...

 

Και γω της ιδιας αποψης ειμαι. Παντα το χω auto και το ριχνω μεχρι το σημειο που με ικανοποιει. Συνηθως κανενα κινητο δεν το χω βαλει πανω απο 75%. Οποτε μηπως και δεν μου εμφανιζει image retention τελικα (τουλαχιστον οχι συχνα).

 

Οσοι το χετε παθει παιδια φευγει μονο σε σβηστη/μαυρη οθονη ή φευγει προοδευτικα και καθως δουλευετε το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοστιζει πανω απο 4 κατοσταρικα τωρα το g5?

μηπως πεσει η τιμη με την ελευση του g6?

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοστιζει πανω απο 4 κατοσταρικα τωρα το g5?

μηπως πεσει η τιμη με την ελευση του g6?

 

Οχι,γυρω στα 350 κανει στα σκρουτζομαγαζα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το image retention εμφανίζεται σε ολες τις οθονες ακομα και καινούργιες εφόσον το κινητό ζεσταθεί και έχεις καποια στατική εικόνα σε κάποιο σημείο τις οθόνης ώστε να δημιουργείται υψηλή αντίθεση. Φαίνεται μόνο αν το δεις σε γκρι φόντο,για αυτό και κάποιοι το παρατηρουν δύσκολα.και καποιες φορες σε βίντεο ειδικά στα πλήκτρα πλοήγησης.ξαφανιζεται όταν πέσει η θερμοκρασία ή όταν έχεις κλειστό τ κιν.το blue light filter βελτιώνει πολύ την κατάσταση αλλα οχι στα πλήκτρα πλοήγησης

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολύ σκέψη τελικά το πήρα. Rootαρισμα γίνεται εύκολα? Θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader? Και αν το ρουτάρουμε μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε στην στοκ ρομ χωρίς να χάσουμε την εγγύηση όπως γίνεται στα g3?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολύ σκέψη τελικά το πήρα. Rootαρισμα γίνεται εύκολα? Θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader? Και αν το ρουτάρουμε μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε στην στοκ ρομ χωρίς να χάσουμε την εγγύηση όπως γίνεται στα g3?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

ρουταρετε πανεύκολα άλλα χάνεις αυτόματα την εγγύηση

ξεκλειδώνει το bootloader

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρουταρετε πανεύκολα άλλα χάνεις αυτόματα την εγγύηση

ξεκλειδώνει το bootloader

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα. Δεν είναι όπως τo g3 που περνάς τη στοκ ρομ με το lg up και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δεν είναι όπως τo g3 που περνάς τη στοκ ρομ με το lg up και είσαι οκ.

 

Οχι,απαξ και κανεις ρουτ δεν υπαρχει γυρισμος...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος. του g5 εχω ξεκλειδώσει το bootloader και έχω πέραση την fulmics με μαντολατο v20c το κινιτο είναι αλλού η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα με προγράμματα greenify και myandroidtools μου βγάζει 6 ωρες οθόνης και με χρήσει στο φουλ.όσο για το θέμα εγγύησης έχω να πω την προσωπικοί εμπειρία με το g4 που είχα πριν και αυτό με ξεκλειδοτο bootloader και με άπειρα φλασαρζματα διαφόρων Rom κτλ μετά απω χρήση δεκατεσσάρων μηνών έπεσε στο γνωστό σε όλους θέμα bootlop το πήγα λοιπόν στον procardia και μου το είχανε ετειμο σε δύο μέρες με καινούργια πλακέτα. 702 χωρίς να μου πούνε καν. κατι .ότι έχει να κάνει με κατασκευαστικό ελάττωμα είσαι καλλημενος στην εγγύηση.πρωσοπηκη μου άποψη στο θέμα ξεκλειδοματος root κτλ μετά απο κατοχή του g3 g4 και τώρα του g5 είναι θέμα το τι αρέσει στον καθέναν να έχει ένα κινητό την χρήσει δυνατότητες εμφάνιση και πολλά αλλα:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω βρει αυτήν την αγγελία απο ebay: http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-SEALED-Tiatn-LG-G5-Sprint-LS992-32GB-Clean-ESN-Cell-Phone-NIB-/332153565312?hash=item4d55e53080:g:WzoAAOSwXYtYwYoo

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν η έκδοση LS992 αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα στην Ευρώπη; και τι ισχύει με εγγύηση. Αν γνωρίζει κάποιος και με βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

2 άλλα θέματα, όπως με τελωνείο και κλειδωμένη συσκευή σε πάροχο, δεν έχω πρόβλημα, [θα μου το στείλει απο αμερική φίλος και επειδή αναγράφει clean ESN η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη σε κάποιο πάροχο εκει. (ελπίζω) ]

οπότε για την έκδοση όποιος γνωρίζει με βοηθάει πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και κανένα μήνα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το GPS και το Google maps. Όλο χάνει το σήμα η αργεί να κυλήσει το χάρτη και χάνω τις στροφές. Σήμερα δε δεν έπιανε καθόλου σήμα. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι θέμα του gmaps αλλά αρχίζω να φοβάμαι πρόβλημα του κινητού. Έχει παρατήσει κάνεις άλλος θέμα αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο μου κρασαρουν οι εφαρμογες. Και του συστηματος και οι αλλες. Εχει κανεις καμμια ιδεα;
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για εφαρμογή dialer, που να δείχνει τις φωτο επαφών σε μεγαλύτερη ή full screen ανάλυση?

(κατά την έναρξη/λήψη μιας κλήσης)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα πουθενά σε εμενα..

Για δοκίμασε το here we go χάρτες απο Nokia

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για εφαρμογή dialer, που να δείχνει τις φωτο επαφών σε μεγαλύτερη ή full screen ανάλυση?

(κατά την έναρξη/λήψη μιας κλήσης)

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές, ψάξε για fullscreen caller id στο google play. Με ενοχλεί και μένα να υπάρχει τόσος χώρος ελεύθερος και η φωτο να είναι μια κου******ά, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Παρόλα αυτά δεν έχω ακόμη δοκιμάσει ακόμη άλλον dialer, γιατί στις κριτικές τους διαβάζω για διάφορα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...