Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές, ψάξε για fullscreen caller id στο google play. Με ενοχλεί και μένα να υπάρχει τόσος χώρος ελεύθερος και η φωτο να είναι μια κου******ά, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Παρόλα αυτά δεν έχω ακόμη δοκιμάσει ακόμη άλλον dialer, γιατί στις κριτικές τους διαβάζω για διάφορα προβλήματα.

 

Παρομοίως... είδα και εγώ τις κριτικές..

Για αυτό και ρώτησα αν κάποιος έχει ιδία εμπειρία με άλλον dialer (χωρίς προβλήματα)

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου κάνει εντύπωση που κάνεις στο forum δεν έχει πρόβλημα με το GPS του. Κάνοντας μια ψαχτική στο Internet έχει φρίξει ο τόπος από προβλήματα στο GPS και τρόπους επίλυσης τους.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κάνεις στο forum δεν έχει πρόβλημα με το GPS του. Κάνοντας μια ψαχτική στο Internet έχει φρίξει ο τόπος από προβλήματα στο GPS και τρόπους επίλυσης τους.

 

Μηπως τα υπολοιπα παιδια εχουν ανοιχτη την βοηθεια απο data? Ή μηπως εχεις θηκη με μαγνητακι που δυσκολευει τη πυξιδα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Υπαρχει τροπος σε nougat να απενεργοποιηθουν καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει απο play store πχ DjiGo που μου τρωει πολυ μπαταρια ακομα και οταν δεν το δουλευω;
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κάνεις στο forum δεν έχει πρόβλημα με το GPS του. Κάνοντας μια ψαχτική στο Internet έχει φρίξει ο τόπος από προβλήματα στο GPS και τρόπους επίλυσης τους.

Το πρόβλημα είναι διαδεδομένο.

2 συσκευές πέρασαν από τα χέρια μου και οι δυο δεν είχαν καλή απόδοση gps με χαμηλή ακρίβεια και χάσιμο σύνδεσης.

Το Samsung που έχω τώρα συνδέεται πριν καν ανοίξεις τους χάρτες...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κάνεις στο forum δεν έχει πρόβλημα με το GPS του. Κάνοντας μια ψαχτική στο Internet έχει φρίξει ο τόπος από προβλήματα στο GPS και τρόπους επίλυσης τους.

 

Κανενα προβλημα κι εδω απο το Σεπτεμβριο που το εχω,λοκαρει αμεσα και χωρις να χανει στιγμα καθολου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα κι εδω απο το Σεπτεμβριο που το εχω,λοκαρει αμεσα και χωρις να χανει στιγμα καθολου...

 

Εχεις ανοιχτη την βοηθεια απο data?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το δυνατότερο της αγοράς αλλά δεν είναι και προβληματικό, τα data τα έχω ανοιχτά. Πιο κάτω στις Ρυθμίσεις υπάρχει και το Qualcomm iZat δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί και αν θα κάνει κάποια διαφορά κατά την πλοήγηση και εγώ σήμερα το ενεργοποίησα απο περιέργεια και διαβάζοντας εδώ για τα προβλήματα κάποιων
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,εχω το g4 αξιζει η μεταβαση στο g5 ή να ψαξω κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα ;

 

Καλημέρα, μετά από εφτά μήνες που το έχω θα σου πω ότι το τηλέφωνο πετάει. Ποτέ δεν μου κόλλησε, η κάμερα του είναι απίθανη, οι διαστάσεις του για χρήση με το ένα χέρι είναι τέλειες. Benchmark δεν με νοιάζουν, εγώ αυτό που βλέπω σε καθημερινή χρήση είναι ότι τρέχει σφαίρα. Τώρα για μπαταρία εγώ με ένα τρίωρο Wi-Fi και data,μια ώρα κλήσεις και μια ώρα μουσική στο τέλος της ημέρας έχω υπόλοιπο μπαταρίας 25-30 % οπότε δεν έχω πρόβλημα. Για εμένα προχώρα άφοβα. Συνήθως στο οκτάμηνο αλλάζω συσκευή έτσι για να δω και κάτι άλλο, αλλά με το g5 είναι η πρώτη φορά που δεν καίγομαι για αλλαγή με καλύπτει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω όλα ανοιχτά. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε σταδιακά ενώ στην αρχή πέταγε. Βρήκα αυτή τη λύση
αν και λόγω έλλειψης χρόνου και μιας και είμαι στη εγγύηση θα το πάω procordia για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι από τη στιγμή που βρίσκεσαι στην εγγύηση δεν θα μπεις σε τέτοιους πειραματισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καιρο να παρουμε ενημερωση ασφαλειας

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει αρχίσει (ξανά) να απογοητεύει η LG στο θέμα των αναβαθμίσεων.

 

Το πηγαινε καλά; Τι έγινε;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Όχι και απογοητεύει.

Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.

Η πρώτη ναυαρχίδα που πήρε μαντολάτο ήταν το G5, και δεν είχε και προβλήματα.

Οι άλλοι περίμεναν και περίμεναν...

Οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι ένα ζήτημα, αλλά δεν ξέρω πόσες και ποιες εταιρίες είναι συνεπέστερες σε αυτό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα πρόβλημα με το μικρόφωνο κατα τη διάρκεια κλήσης (δεν με άκουγαν )οταν το είχα σε ανοιχτή ακρόαση όμως δούλευε κανονικά όταν είχα το κινητό στο αυτί και μίλαγα.

Σήμερα δεν με ακούγανε ούτε έτσι. Μόνο με τα handsfree μπορώ να μιλήσω.

Έκανα διάφορα τεστ όπως να τραβήξω βίντεο, φωνητική εγγραφή κλπ και το μικρόφωνο δεν λειτουργούσε. Ψάχτηκα και στα forum αλλά οι λύσεις που πρότειναν δεν το έφτιαξαν.

Πήγα στις εφαρμογές για να δω μήπως είχα δώσει αδεια μικροφώνου σε καμια περίεργη εφαρμογή αλλα δεν βρήκα κάτι ανησυχητικό. Απενεργοποίησα όσες μπορούσα αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Δοκίμασα και σε safe mode να κάνω κλήση κλπ και πάλι δεν δούλευε.

Μήπως είχε κανείς αλλός παρόμοιο πρόβλημα?

Τι προτείνετε? Factory/ Hard reset και αν πάλι δεν φτιάξει να το στείλω procordia?

Ευχαριστώ και συγνώμη για τον σιδηρόδρομο.

Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ως τώρα 2 tempered glass τα οποία δεν πιάνανε καλά. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό που να πιάνει όλη την επιφάνεια από πάνω μέχρι κάτω? Και φυσικά να μην δώσω και μια περιουσία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει ως τώρα 2 tempered glass τα οποία δεν πιάνανε καλά. Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό που να πιάνει όλη την επιφάνεια από πάνω μέχρι κάτω? Και φυσικά να μην δώσω και μια περιουσία.

 

Μην παιδευεσαι και ξοδευεσαι αδικα.Κανενα δεν καθεται καλα λογω της καμπυλωτητας της οθονης στο πανω μερος του κινητου.Τα εχω δοκιμασει σχεδον ολα!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν Μπορεί κάποιος ας στείλει καμία φωτο με ολόσωμο tempered glass που να του έχει κάτσει καλά και αν Μπορεί να μας πει και απο που το πηρε. Αλλιώς θα το αφήσω χωρίς tempered glass για να μην πληρώνω χαβαλέ λεφτά.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν Μπορεί κάποιος ας στείλει καμία φωτο με ολόσωμο tempered glass που να του έχει κάτσει καλά και αν Μπορεί να μας πει και απο που το πηρε. Αλλιώς θα το αφήσω χωρίς tempered glass για να μην πληρώνω χαβαλέ λεφτά.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάζεις nillkin tempered h+ pro που πιάνει το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης( 10 ευρώ από ebay, είναι το τοπ) βάζεις και skin από xtremeskins και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μια διαπίστωση έκαμα σήμερα, με το google maps συνεχώς χάνει το σήμα και κάνει αναζήτηση , το δε σύμβολο του gps είναι αχνό, ενώ με το here maps όλα πάνε ρολόι, μόλις βρει σήμα σε κάτι διαδρομές που του έβαλα δεν το έχανε. Υπάρχει στο google maps επιλογή μήπως για εξοικονόμηση ενέργειας και δημιουργεί πρόβλημα με το gps;

Link to comment
Share on other sites

Το google maps πιθανότατα θέλει τα data για να λειτουργούν και τα υπόλοιπα που θέλει η google, τα έχετε ενεργοποιημένα στην Τοποθεσία;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...