Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ήταν μόνο το image retention καλά θα ήμασταν. Εγώ έξι μήνες έχω το κινητό και ΠΟΤΕ εκτός θήκης και σε 2 σημεία έχει ξεφλουδίσει. Σίγουρα δεν είναι από κλειδιά- πετραδάκια κλπ αλλά έχω αρχίσει και σπάζομαι με την Lg. Γελάγαμε με την apple και το αλα μπανάνα ξεφλούδισμα αλλά άλλος κλαίει τώρα :( Θα το χαρώ όσο αντέξει και μετά κουνάω μαντήλι από Lg, είναι πολλά και γνωστά τα θέματα από διάφορα μοντέλα , είπαμε είμαστε καταναλωτές όχι ζώα. Είναι μικρό το ξεφλούδισμα αλλά δεν παύει να υπάρχει.

 

Και εμένα στις 2 επάνω γωνίες εκεί που το σφιγκη η θήκη έχει αλλοίωση στο χρώμα και χρησιμοποιώ επώνυμη θήκη από την πρώτη μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό πάντως που πάθανε τα αηφον και πολύ πιθανόν και το δικό σου είναι πως η θήκη μπορεί να κράταγε ιδρώτα και άλλες εκρίσεις από εσένα και σε συνδυασμό ότι ήταν μονίμως επάνω να στο "διαβρωσε". Αυτό τουλάχιστον πάθανε τα 7άρια της Apple.

 

Τόση ευαισθησία πια αυτό το φοβερό και τρομερό ''μέταλλο''? Απλά είναι μαζεμένα τα προβλήματα αυτής της εταιρείας που μετά από g2-g3-g4-g4-flex 2 σίγουρα θα σταματήσω την καριέρα μου ως Lg fan :D

 

Και εμένα στις 2 επάνω γωνίες εκεί που το σφιγκη η θήκη έχει αλλοίωση στο χρώμα και χρησιμοποιώ επώνυμη θήκη από την πρώτη μέρα

 

Να έχεις τον τοπ επεξεργαστή, την τοπ κάμερα, φοβερό ui και να σου δίνουν τέτοια οθόνη και εξωτερικό υλικό, είναι να τρελαίνεσαι. Προσωπικά πιστεύω ότι κάποια απίστευτη πατάτα θα γίνει με το g6 και πάλι θα περιμένουμε το g7 να διορθώσει τις ατέλειες.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια σύντομη ερώτηση.. Έχει το G5 επιλογή για να χαμηλώσεις ανάλυση στην οθόνη μετά την μετάβαση στη Nougat? έτσι αναφέρθηκε στο νήμα του g4. Αν είναι να ενημερώσω μια φίλη να το δοκιμάσει! ευχαριστώ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια σύντομη ερώτηση.. Έχει το G5 επιλογή για να χαμηλώσεις ανάλυση στην οθόνη μετά την μετάβαση στη Nougat? έτσι αναφέρθηκε στο νήμα του g4. Αν είναι να ενημερώσω μια φίλη να το δοκιμάσει! ευχαριστώ!

 

Οχι.δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα..Μονο στα Samsung Galaxy s7

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι.δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα..Μονο στα Samsung Galaxy s7

Οοοοκ! Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Μόλις παράγγειλα το G5 και θα ήθελα τη γνώμη σας για τις θήκες :

 

LG Quick Cover Titan

και

Spigen Thin Fit Black

 

Δημιουργούν κάποια θέματα πχ. γρατσουνιές κτλ.;

 

Επίσης έχετε υπόψη σας κάποιο καλό tempered glass (από Ελλάδα) που να μη παραμορφώνει, να καλύπτει και το πάνω κυρτό μέρος καθώς και να είναι καλό στην αφή;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Μόλις παράγγειλα το G5 και θα ήθελα τη γνώμη σας για τις θήκες :

 

LG Quick Cover Titan

και

Spigen Thin Fit Black

 

Δημιουργούν κάποια θέματα πχ. γρατσουνιές κτλ.;

 

Επίσης έχετε υπόψη σας κάποιο καλό tempered glass (από Ελλάδα) που να μη παραμορφώνει, να καλύπτει και το πάνω κυρτό μέρος καθώς και να είναι καλό στην αφή;

 

Ευχαριστώ!

 

Καλοδούλευτο φίλε. Η quick circle δεν καλύπτει το τηλέφωνο περιμετρικά, οι spigen καλύπτουν τα πάντα. Για τζάμι δεν ξέρω κάποιο να καλύπτει όλη την οθόνη αλλά εγώ έχω βάλει nillkin που είναι τέλειο στην αφή + xtreme skins που καλύπτει όλο το τηλέφωνο και το πάνω μέρος της οθόνης.Δες στο link https://www.xtremeskins.co.uk/products/lg-g5-skins?variant=15240261828

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις τον τοπ επεξεργαστή, την τοπ κάμερα, φοβερό ui και να σου δίνουν τέτοια οθόνη και εξωτερικό υλικό, είναι να τρελαίνεσαι. Προσωπικά πιστεύω ότι κάποια απίστευτη πατάτα θα γίνει με το g6 και πάλι θα περιμένουμε το g7 να διορθώσει τις ατέλειες.

+1

LG L9 II το είχα εγω και ο αδερφός μου, σοβαρά. bugs με ακουστικο-μικροφωνο και lg apps. Ευτυχώς δικαιωθηκα στο service τοτε που ήταν εξυπηρετικοτεροι.

 

LG G4 το χε φίλος μου. bootloop. Service? Κάνουν αλλαγή πλακέτας η factory reset. Πρώτο αμφίβολο δεύτερο δωρο άδωρο.

 

LG Nexus 5X αδερφός μου μετα το G4. Παλι bootloop. Service? καμια σίγουρη λύση αφου συμβαίνει πιθανότατα σε όλα μετα απο λιγο ζορι παραπανω η σε αυξημένα επίπεδα θερμοτητας. Επίσης αργούν κανενα μηνα τσ ανταλλακτικα.

 

LG G5 οχι τέτοιο πρόβλημα αλλα είπαν να μας χαρισουν renention και να έχουν ευαίσθητο μεταλλο-επιστρωση. Service? "Είναι χαρακτηριστικό της τεχνολογιας της οθόνης". Ειδατε πουθενά να το γράφει; απλα μας κοροϊδεύουν.

Αυτά χωρίς να αναφερθώ στο τι συμβαίνει με τρίτους και γενικότερα με V10 και αλλες συσκευές. Απογοήτευση.

 

Το service της Procordia ηταν ενας καλός παραγοντας μέχρι πρόσφατα που τα προβλήματα σε πρόσφατες συσκευές εγιναν συνήθεια και οι γραμμές απο την LG έγιναν πιο απόλυτες (και απαράδεκτες πλην καποιων επιστροφών χρημάτων σε ορισμένες χωρες για το Nexus 5x), ενώ ανακατατασσονται και συρρικνωνονται οι αντιπροσωπείες της στις χωρες.

 

Ίσως φαίνεται λίγο επιθετική η στάση μου, αλλα το αίσθημα του να ξοδεύεις τόσα χρήματα με αξιοπιστία τοσο χαμηλή ειναι κάτι που θα βαρύνει καθαρά εμένα και το καθένα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Παντως εκτος απο το image retention βγάζει μια ημέρα δύσκολα.σημερα ήμουν 11 ωρες

Εξω με δυο ώρες οθονη με data συνέχεια ανοιχτα.παιχνιδια δεν παιζω.

Και σαν πρώτη αιτια κατανάλωσης ςιχε "το τηλ ειναι αδρανές" χρησιμοποιώ και greenify

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα βλεπω που γραφουν για ghost screen. Σας εχει βγαλει εσας; Υπο ποιες συνθηκες εμφανιζει και για ποση ωρα παραμενει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα βλεπω που γραφουν για ghost screen. Σας εχει βγαλει εσας; Υπο ποιες συνθηκες εμφανιζει και για ποση ωρα παραμενει;

 

Καλησπέρα! Θα σου τα πω ολα όσο πιο απλά μπορώ.

1)Συμβαίνει στους περισσότερους, αν όχι όλους. Πιστεύω σε όλους με κάποια χρήση αλλά αυτό παραμένει προσωπική μου εκτίμηση.

2)Εμφανίζεται μετά από συνεχόμενη χρήση της οθόνης σε επαναλαμβανόμενα μοτίβα πχ το πληκτρολόγιο όταν γράφεις, τα κουμπιά κάτω ή κάποια μπάρα εφαρμογής.

3)Φεύγει εάν αφεθεί σβηστή ο οθόνη ή σε τελείως μαύρο φόντο για ένα διάστημα. Πόσο χρειάζεται να φύγει; Εξαρτάται πόσο έντονο είναι, δηλαδή πόση ώρα ήταν το επαναλαμβανόμενο μοτίβο. Μπορεί δέκα λεπτά για να φύγει το έντονο, και μία ώρα για να φύγει τελείως.

 

Προσωπικά, στην αρχή το έβλεπα λίγο κάτω στα κουμπιά, στην ώρα και εάν μίλαγα επί μισή μία ωρα και πάνω με πληκτρολόγιο. Το τελευταίο καιρό είχε επιδεινωθεί αισθητά όμως, και με λίγο chat, τσουπ μόλις έβλεπα γκρι η μπλε φόντο κτλ, να το πληκτρολόγιο από πίσω.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα σου τα πω ολα όσο πιο απλά μπορώ.

1)Συμβαίνει στους περισσότερους, αν όχι όλους. Πιστεύω σε όλους με κάποια χρήση αλλά αυτό παραμένει προσωπική μου εκτίμηση.

2)Εμφανίζεται μετά από συνεχόμενη χρήση της οθόνης σε επαναλαμβανόμενα μοτίβα πχ το πληκτρολόγιο όταν γράφεις, τα κουμπιά κάτω ή κάποια μπάρα εφαρμογής.

3)Φεύγει εάν αφεθεί σβηστή ο οθόνη ή σε τελείως μαύρο φόντο για ένα διάστημα. Πόσο χρειάζεται να φύγει; Εξαρτάται πόσο έντονο είναι, δηλαδή πόση ώρα ήταν το επαναλαμβανόμενο μοτίβο. Μπορεί δέκα λεπτά για να φύγει το έντονο, και μία ώρα για να φύγει τελείως.

 

Προσωπικά, στην αρχή το έβλεπα λίγο κάτω στα κουμπιά, στην ώρα και εάν μίλαγα επί μισή μία ωρα και πάνω με πληκτρολόγιο. Το τελευταίο καιρό είχε επιδεινωθεί αισθητά όμως, και με λίγο chat, τσουπ μόλις έβλεπα γκρι η μπλε φόντο κτλ, να το πληκτρολόγιο από πίσω.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Για να καταλαβω, οποτε εχει κατι που κανει αντιθεση και μεινει για περισσοτερο απο πχ 10 λεπτα μετα κανει πχ αλλα 10 λεπτα σε σκουρο φοντο ή σβηστη οθονη για να φυγει; Αυτο φαινεται κυριως σε σκουρο φοντο ή ενοχλει και με αλλα χρωματα. Πχ εστω οτι εκανε ghost το πληκτρολογιο, αυτο θα φαινεται οταν θα σερφαρω/χαζευω φωτογραφιες κλπ ή κυριως οταν εχει σκουρο φοντο απο πισω;

 

Ακομη εχει καποια σχεση με το ποσο ψηλα εχεις τη φωτεινοτητα; Σε τι βαθμο θα λεγατε οτι ειναι ενοχλητικο (οκ υποκειμενικο αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα σου τα πω ολα όσο πιο απλά μπορώ.

1)Συμβαίνει στους περισσότερους, αν όχι όλους. Πιστεύω σε όλους με κάποια χρήση αλλά αυτό παραμένει προσωπική μου εκτίμηση.

2)Εμφανίζεται μετά από συνεχόμενη χρήση της οθόνης σε επαναλαμβανόμενα μοτίβα πχ το πληκτρολόγιο όταν γράφεις, τα κουμπιά κάτω ή κάποια μπάρα εφαρμογής.

3)Φεύγει εάν αφεθεί σβηστή ο οθόνη ή σε τελείως μαύρο φόντο για ένα διάστημα. Πόσο χρειάζεται να φύγει; Εξαρτάται πόσο έντονο είναι, δηλαδή πόση ώρα ήταν το επαναλαμβανόμενο μοτίβο. Μπορεί δέκα λεπτά για να φύγει το έντονο, και μία ώρα για να φύγει τελείως.

 

Προσωπικά, στην αρχή το έβλεπα λίγο κάτω στα κουμπιά, στην ώρα και εάν μίλαγα επί μισή μία ωρα και πάνω με πληκτρολόγιο. Το τελευταίο καιρό είχε επιδεινωθεί αισθητά όμως, και με λίγο chat, τσουπ μόλις έβλεπα γκρι η μπλε φόντο κτλ, να το πληκτρολόγιο από πίσω.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Μερικά λεπτά οχι και ωρα !! Νομίζω υπερβάλλεις

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα βλεπω που γραφουν για ghost screen. Σας εχει βγαλει εσας; Υπο ποιες συνθηκες εμφανιζει και για ποση ωρα παραμενει;

Μέχρι σήμερα δεν το έχω δεί σε καμμία από τις 2 συσκευές της οικογένειας (G5 από Σεπτέμβρη και SE ενός μηνα περίπου). Πιστεύω εξαρτάται από τι συσκευή θα σου τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σε g4 v10 g5 είχα το θέμα με το image retention.

Αλλάχτηκαν οι οθόνες σε v10 και g4 και μετά από πολύ ελαφριά χρήση και των 2 με χαμηλή φωτεινότητα το retention εμφανίστηκε πάλι σε 2 μήνες.

Δεν το πιστεύω να μην έχει κανείς Ir έστω και λίγο. Είναι τέτοια η φύση της οθόνης.

Βάλτε το Dead Pixel test σε γκρι μετά από κάποια λεπτά χρήσης του κινητού και θα το δείτε σίγουρα.

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ. Απο το g2 δεν πηγα στο g3 γιατι εχανε σε αποδοση/μπαταρια λογω αναλυσης και αποκτουσε ευκολα και ρογμες. Στο g4 δεν πηγα για bootloop. Και πανω που ημουν ετοιμος να το παρω το g5 διαβασα για το ghosting. Τωρα τι να πω... Οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι και λιγο "Monk"... αμα το εμφανιζει συχνα δεν παιζει να μην με ενοχλει... Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ. Απο το g2 δεν πηγα στο g3 γιατι εχανε σε αποδοση/μπαταρια λογω αναλυσης και αποκτουσε ευκολα και ρογμες. Στος g4 δεν πηγα για bootloop. Και πανω που ημουν ετοιμος να το παρω το g5 διαβασα για το ghosting. Τωρα τι να πω... Οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαι και λιγο "Monk"... αμα το εμφανιζει συχνα δεν παιζει να μην με ενοχλει...

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ. Αποφασισμένος να το τσιμπίσω......... κάθομαι με χαλασμένο κινητό να δω τι θα κάνω.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ. Αποφασισμένος να το τσιμπίσω......... κάθομαι με χαλασμένο κινητό να δω τι θα κάνω.

 

Εγω εδωσα ενα redmi note 3 kate (κωτσοβολος) αποφασισμενος να παρω το g5 se και ξαφνικα φρεναρα... με ενα καβατζα lumia (windows phone) που εχω την βγαζω και τα νευρα μου δεν τα βλεπω πολυ καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

σκεφτομαι να αγορασω το g5 με snap 820

εχω καποιες αποριες…

 

αρχικα γιατι ανεβηκε η τιμη κατακορυφα?

 

ειναι το κινητο vfm η με αυτα τα χρηματα η εχω αλλες εναλλακτικες?

 

πως τα παει σε σχεση με τον ανταγωνισμο και ποιες οι διαφορες του snap 820 σε σχεση με τους νεους που εβγαλε η qualcom

 

ευχαριστω εκ των προτερων

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

σκεφτομαι να αγορασω το g5 με snap 820

εχω καποιες αποριες…

 

αρχικα γιατι ανεβηκε η τιμη κατακορυφα?

 

ειναι το κινητο vfm η με αυτα τα χρηματα η εχω αλλες εναλλακτικες?

 

πως τα παει σε σχεση με τον ανταγωνισμο και ποιες οι διαφορες του snap 820 σε σχεση με τους νεους που εβγαλε η qualcom

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Ο 820 γενικα ειναι καλός επεξεργαστής ακομα και σε παιχνίδια..ο 835 εχει καλύτερη κάρτα γραφικών και πιο χαμηλή κατανάλωση.αν είσαι απλός χρήστης δεν θα δεις διαφορά.το κινητό ειναι καλο στην αποδώση δεν κολλάει σχεδόν ποτε.

Το πρόβλημα ειναι το image retention

Μετρια μπαταρία

Σε κάποιες συσκευές θελει fix το gps

Ο φακος τις καμερας λερωνεται εύκολα

Αυτα είναι τ μόνα πρόβληματα .σε ολα τα αλλα ειναι άψογο

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγαλύτερο θέμα είναι το image retention που είναι ανεπίτρεπτο για τέτοια συσκευή...

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζω παιχνιδια

απλα δεν θελω να το χρυσοπληρωσω και να ναι μαπα

 

οποτε παιδια με 370 αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω?

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζω παιχνιδια

απλα δεν θελω να το χρυσοπληρωσω και να ναι μαπα

 

οποτε παιδια με 370 αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη που εχω?

 

Σε λαθος θεμα εισαι. Υπαρχει ενοτητα που συζητανε διαφορες για κινητα.

 

Οπως και να χει ριξε μια ματια και στο Honor 8. Πολυ καλη συσκευη αλλα δεν εχει τη καμερα του g5.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κύριοι... Εγώ σε συσκευή που πήρα μεταχειρισμένη (από Πλαίσιο και όχι από σκρούτζ, αν έχει σημασία) δεν μου κάνει κανένα κόλπο στην οθόνη....

Δεν το λιώνω, και η χρήση ας πούμε ανθρώπινη αν μπορεί να μπει αυτή η λέξη...

Χρήση με πχ 45% μπαταρία αυτή τη στιγμή από της 6 το πρωί...

 

Τι να πω ;

Θέμα τύχης;

Και να μου το κάνει είναι τόσα τα υπέρ αυτής της συσκευής (ταπεινή και προσωπική γνώμη) που δεν με ενδιαφέρει αν προς στιγμήν θα βγάλει κάποια σκιά...

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...