Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα τα έχω ενεργά, εκτός του bt , έχω απεριόριστα data.

Μιλάω για τα data στην Τοποθεσία στην Λειτουργία θέσης όχι τα data που μπαίνουμε στο νετ, εκεί είναι ενεργοποιημένα;

Link to comment
Share on other sites

Στο high accuracy (GPS and networks) ειναι, μα δεν βγάνει νόημα, αφού στο here maps δουλεύει σωστά, και στο timeline δειχνει με 'χονδρικό τρόπο τις διαδρομές μου.
Link to comment
Share on other sites

Στο high accuracy (GPS and networks) ειναι, μα δεν βγάνει νόημα, αφού στο here maps δουλεύει σωστά, και στο timeline δειχνει με 'χονδρικό τρόπο τις διαδρομές μου.

Η μόνη εξήγηση για το ότι το google maps έχει θέμα ενώ οι here όχι θα μπορούσε να ήταν αυτή αλλά...

Link to comment
Share on other sites

μάγκες την καλησπέρα μου.

έβλεπα προηγούμενες απαντήσεις... κάτοχος 5 μηνών με το G5 και στην οθόνη δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

Μόλις δόθηκε σε εμένα η Nougat!

κάντε μία προσπάθεια στο bridge για update και πείτε μου;)

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις nillkin tempered h+ pro που πιάνει το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης( 10 ευρώ από ebay, είναι το τοπ) βάζεις και skin από xtremeskins και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Ευχαριστώ πολυ. Ας είναι και έτσι.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μια διαπίστωση έκαμα σήμερα, με το google maps συνεχώς χάνει το σήμα και κάνει αναζήτηση , το δε σύμβολο του gps είναι αχνό, ενώ με το here maps όλα πάνε ρολόι, μόλις βρει σήμα σε κάτι διαδρομές που του έβαλα δεν το έχανε. Υπάρχει στο google maps επιλογή μήπως για εξοικονόμηση ενέργειας και δημιουργεί πρόβλημα με το gps;

 

Το εγραψα πριν λιγες μερες στο forum το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω και διαπιστωσα οτι ειναι ευρεως γνωστο προβλημα του g5 το οποιο εχει αναγνωρισει η εταιρια και το επισκευαζει αμεσα. Εγω το αφησα απο την Παρασκευή στην procordia και σημερα αυριο θα ειναι ετοιμο. Εντος εγγυησης εννοειται.

Οποτε τσεκαρε οτι το gps σου δεν βρισκει σημα (κατεβαζεις οποιοδηποτε app και το τρεχεις πανευκολα) και αν ειναι οντως αυτο τρεχα το στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις δόθηκε σε εμένα η Nougat!

κάντε μία προσπάθεια στο bridge για update και πείτε μου;)

 

Αν μιλάς για την V20a, έχει έρθει εδώ και καιρό στο G5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα πριν λιγες μερες στο forum το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω και διαπιστωσα οτι ειναι ευρεως γνωστο προβλημα του g5 το οποιο εχει αναγνωρισει η εταιρια και το επισκευαζει αμεσα. Εγω το αφησα απο την Παρασκευή στην procordia και σημερα αυριο θα ειναι ετοιμο. Εντος εγγυησης εννοειται.

Οποτε τσεκαρε οτι το gps σου δεν βρισκει σημα (κατεβαζεις οποιοδηποτε app και το τρεχεις πανευκολα) και αν ειναι οντως αυτο τρεχα το στο service.

Ο φίλος λέει όμως ότι στους here maps όλα πάνε ρολόι

Link to comment
Share on other sites

:)

Ο φίλος λέει όμως ότι στους here maps όλα πάνε ρολόι

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σε μέρη χωρίς 4g, άρα δεν είχα data, οι google maps είτανε χάλια, οι here maps είχανε καλύτερη συμπεριφορά, μήπως oι google maps βασίζονται πιο πολύ σε data και οι here στο gps ;

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σε μέρη χωρίς 4g, άρα δεν είχα data, οι google maps είτανε χάλια, οι here maps είχανε καλύτερη συμπεριφορά, μήπως oι google maps βασίζονται πιο πολύ σε data και οι here στο gps ;

Κάτι τέτοιο είπα και εγώ στο ποστ #3885 η google ενδιαφέρεται πολύ να περνάει τις υπηρεσίες της που προφανώς βασίζονται στα data...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολύ σκέψη τελικά το πήρα. Rootαρισμα γίνεται εύκολα? Θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader? Και αν το ρουτάρουμε μετα μπορούμε να το επαναφέρουμε στην στοκ ρομ χωρίς να χάσουμε την εγγύηση όπως γίνεται στα g3?

 

lg g3 d855 32gb 3gb

 

Κράτα μας ενήμερους πως πάει...........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κράτα μας ενήμερους πως πάει...........

 

Έχει ήδη πάρει απάντηση ο φίλος πιο πάνω. Δεν γίνεται να το rootάρεις χωρίς να ξεκλειδώσει ο bootloader κάτι που σημαίνει ότι χάνεται η εγγύηση χωρίς τη δυνατότητα επιστροφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, καινουργιος με g5...ολα καλα! επειδη εχω τρελα με το video,,μπορουμε να βγαλουμε fhd 60 fps? σπαστηκα που δεν εχει επιλογη ουτε με nougat....και 4κ χωρις περιορισμο 5 λεπτα γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Με nougat έχει επιλογή για 1080p 60 fps.

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με nougat έχει επιλογή για 1080p 60 fps.

 

Htc 10 Matte Black Power

 

σοβαρα?!! τοσο χαζος ειμαι και δεν το βλεπω?πω πω πως το βρισκω φιλεμου?

ακυρο το βρηκα!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Κράτα μας ενήμερους πως πάει...........

Εν καιρώ Όταν θα περνάει η εγγύηση και αν το έχω ακόμα θα το πειράξω σίγουρα. Ειδομεν.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μου έβγαλε και εμένα μετά από 9 μήνες image retention και όταν δουλεύω το fb μετά από λίγο βλέπω τα πάντα στο background. Επειδή είχα αλλάξει 10 οθόνες σε Procordia για καμένα pixels μου είχαν χαλάσει και το bezel γύρο γύρο και ειχα μπλέξει 2 μήνες έχει νόημα να αλλάξεις οθόνη? Δεν θα ξανά εμφανιστεί?

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μου έβγαλε και εμένα μετά από 9 μήνες image retention και όταν δουλεύω το fb μετά από λίγο βλέπω τα πάντα στο background. Επειδή είχα αλλάξει 10 οθόνες σε Procordia για καμένα pixels μου είχαν χαλάσει και το bezel γύρο γύρο και ειχα μπλέξει 2 μήνες έχει νόημα να αλλάξεις οθόνη? Δεν θα ξανά εμφανιστεί?

Πονεμένη ιστορία φίλε μου.

Δυο g5 δικά μου και ένα φίλου έχουν βγάλει image retention.

Νομίζω όλα έχουν, αν όχι σε ίδιο βαθμό.

Δοκίμασε ένα blue light filter που κάπως το καλύπτει.

Κάτι άλλο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έχει βγει ακόμα αναβάθμιση.

Από τον Νοέμβριο με την ίδια έκδοση λογισμικού είμαστε

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα τραβήξει με τα καμένα πιξελ που είχα αλλάξει 10 οθόνες και ειχα ένα μπεζελ κατά γδαρμενο μέχρι να μου το αλλάξουν τσάμπα με είχε ταλαιπώρησει πολύ και ξέρω μπορεί να αλλάξω οθόνη να μου χαλάσουν το μπεζελ πάλι ή να έχει καμένα πιξελ και στο τέλος να ξανακάνει ghosting..
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα,

 

Μου έβγαλε και εμένα μετά από 9 μήνες image retention και όταν δουλεύω το fb μετά από λίγο βλέπω τα πάντα στο background. Επειδή είχα αλλάξει 10 οθόνες σε Procordia για καμένα pixels μου είχαν χαλάσει και το bezel γύρο γύρο και ειχα μπλέξει 2 μήνες έχει νόημα να αλλάξεις οθόνη? Δεν θα ξανά εμφανιστεί?

 

Δοκίμασε τη λύση που έχω ανεβάσει στο πρώτο post για να δεις αν θα σου δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη λύση που έχω ανεβάσει στο πρώτο post για να δεις αν θα σου δουλέψει.

 

Δοκίμασα εχτές ένα αλλο blue light filter το ελάτωσε πάνω λίγο αλλά εβγαίνε ακόμα, ειδικά στην taskbar. Το έβαλα και αυτό για να δούμε....

 

btw το να πηγαίνεις στην procordia και να αλλάζεις οθόνες απο την στιγμή που θα το ξαναβγάλει δεν έχει και πολύ νόημα ε; η φάση θυμίζει πλακέτα g4...

 

 

p.s. άραγε τα blue light filters κρύβουν το πρόβλημα ή λόγο του πιο χαμηλού λευκού δεν δημιουργείτε καν το πρόβλημα;

Edited by Strategos
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
btw το να πηγαίνεις στην procordia και να αλλάζεις οθόνες απο την στιγμή που θα το ξαναβγάλει δεν έχει και πολύ νόημα ε; η φάση θυμίζει πλακέτα g4...

 

Είναι λίγο σχετικό αυτό... Προσωπική μου άποψη είναι πως όταν χρησιμοποιεί κάποιος το blue light filter από την αρχή, αποφεύγει την έξαρση του φαινομένου. Έχουν περάσει μερικά G5 από τα χέρια μου και βάζοντας τη συγκεκριμένη εφαρμογή από την αρχή... δεν έχω δει ποτέ image retention σε καμία συσκευή.

 

p.s. άραγε τα blue light filters κρύβουν το πρόβλημα ή λόγο του πιο χαμηλού λευκού δεν δημιουργείτε καν το πρόβλημα;

 

Θα έλεγα ότι φροντίζουν να μην εμφανίζεται (με ότι αυτό σημαίνει).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...