Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκέϊκ φίλτατε σε ευχαριστώ πολύ ;)

 

Και η κάρτα sd καταλαμβάνει τη sim 2 σε περίπτωση που θέλεις έξτρα μνήμη έτσι; Δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή;

Ναι, είναι "υβριδικό". :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκέϊκ φίλτατε σε ευχαριστώ πολύ ;)

 

Και η κάρτα sd καταλαμβάνει τη sim 2 σε περίπτωση που θέλεις έξτρα μνήμη έτσι; Δεν έχει ξεχωριστή υποδοχή;

 

Σωστά!

 

Βέβαια είδα σε ένα post, ένα μέλος να έχει περασμένη και τις δύο sim και την κάρτα μνήμης. Κάποια στιγμή λέω να το δοκιμάσω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι κάτοχος μία εβδομάδα του mate8. όλα καλά και ωραία.Σήμερα όμως παρατήρησα ότι όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω ως wifi spot , ενώ το βρίσκει το τάμπλετ και κάποιο άλλο τηλ δεν μπορούν να συνδεθούν μαζί του (αποθηκευμένο ασφαλές). Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι πλεον δεν εμφανιζεται η φωτο του καλουντος στο στρογγυλο σημειο κατα την κληση

μονο, αλλα βγαινει η φωτο καλυπτοντας ολη την οθονη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Χτες η cosmote με εσκισε...Νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινητο και του εκανα restore μεσω twrp ενα παλιοτερο backup να δω αν δουλευε, εχοντας ξεχασει απο τα νευρα μου να κρατησω το τωρινο backup αναγκαστηκα να περασω την 321 (ειχα μεινει με την 180 πολλους μηνες επρεπε) και το εστησα βεβαια απο την αρχη. Οποιος δεν εχει μυαλο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα οτι πλεον δεν εμφανιζεται η φωτο του καλουντος στο στρογγυλο σημειο κατα την κληση

μονο, αλλα βγαινει η φωτο καλυπτοντας ολη την οθονη

Όταν παίρνεις εσυ τηλεφωνο δείχνει την εικόνα αυτου που καλεις σε μικρο στρογγυλό πλαισιο,σε αντιθεση οταν σε καλουν δειχνει την εικονα σε full screen.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις εσυ τηλεφωνο δείχνει την εικόνα αυτου που καλεις σε μικρο στρογγυλό πλαισιο,σε αντιθεση οταν σε καλουν δειχνει την εικονα σε full screen.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αυτο εννοω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω

 

Αυτη ειναι η νορμαλ συμπεριφορα του τηλεφωνου. Αν σου κανει αυτο που λεει ο pafimal τοτε δεν εχεις θεμα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, έχει παρατηρήσει κανείς Όταν σερφάρει στο facebook κάι παει να ανοίξει ενα εξωτερικό λινκ να σκοτεινιάζει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, έχει παρατηρήσει κανείς Όταν σερφάρει στο facebook κάι παει να ανοίξει ενα εξωτερικό λινκ να σκοτεινιάζει η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι. Σε ποιο browser το ανοιγεις? (εγω χρησιμοποιω το metal)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε ποιο browser το ανοιγεις? (εγω χρησιμοποιω το metal)

Εχω τον chrome browser default και οταν ανοιγω απο το facebook ενα λινκ οποιο και να ειναι αυτο ειτε πολιτικο ειτε αθλητικο μου χαμηλωνει αυτοματα την φωτεινότητα,δεν ξερω τι να πω...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μου του κάνει κι εμένα από την πρώτη μέρα με τον chrome.Η αλήθεια είναι πως δεν έχω βάλει άλλον browser για να δοκιμάσω κι εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον chrome browser default και οταν ανοιγω απο το facebook ενα λινκ οποιο και να ειναι αυτο ειτε πολιτικο ειτε αθλητικο μου χαμηλωνει αυτοματα την φωτεινότητα,δεν ξερω τι να πω...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρησιμοποιω chrome. Μονο CM/UC

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά!

 

Βέβαια είδα σε ένα post, ένα μέλος να έχει περασμένη και τις δύο sim και την κάρτα μνήμης. Κάποια στιγμή λέω να το δοκιμάσω και εγώ...

 

Στο xda ένας καμένος το έκανε αφού έκαιγε την sd και χρησιμοποιούσε και ψαλίδι, κόλα κλπ . Δεν τα κλαις τα 400-500 που σκας για το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Στο xda ένας καμένος το έκανε αφού έκαιγε την sd και χρησιμοποιούσε και ψαλίδι, κόλα κλπ . Δεν τα κλαις τα 400-500 που σκας για το τηλέφωνο?

 

Εγώ πίστευα ότι η τροποποίηση έχει να κάνει μόνο με την "καταστροφή" της sd και όχι του κινητού.

Δηλαδή, κόβω τόσο την sd, κολλάω την sim και έχω μία ενιαία sim-sd. Αν είναι να "βραχυκυκλώσει" το κινητό, δεν το δοκιμάζω. Μου φτάνουν τα gb που έχει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν εβαλα την 321 το κινητο πεταει σε διαρκεια μπαταριας. 2 μερες σχεδον με 5-6 ωρες sot και κανενα διωρο ομιλια. Τωρα ειμαι 3μερες (76ωρες) με 4 ωρες sot κ 3 ωρες ομιλια... Απιστευτο... Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απο οταν εβαλα την 321 το κινητο πεταει σε διαρκεια μπαταριας. 2 μερες σχεδον με 5-6 ωρες sot και κανενα διωρο ομιλια. Τωρα ειμαι 3μερες (76ωρες) με 4 ωρες sot κ 3 ωρες ομιλια... Απιστευτο...

 

Kινεζος AL-10?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εμφανιζει ενα περιεργο προβλημα. Το λειτουργω με 2 σιμ. Στην καρτα που επιλεγω να εχει το 4g εχει πολυ μετριο σημα και χανω συνεχεια κλησεις. Εχει συμβει και σε αλλους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κοσμοτε το κάνει και σε εμένα όταν έχεις 4g δεν είναι και ότι καλύτερο για κλήσεις. Αυτό ισχύει γενικά και δεν είναι θέμα συσκευής.

Φυσικά για τον λόγο ότι κάποιος θα βγει και θα πει ότι δε εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα η ότι σε εμένα το μακρι και το κοντό του να ξέρουμε ότι παίζει σημαντικό ρόλο η περιοχή που συμβαίνει αυτό σε άλλη περιοχή μπορεί να είναι καμπάνα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πραγματικα. Τι σας χρειαζεται το 4G? Απο το 2012 που εχω κινητο 4G παντα κλειστο το εχω. Μονο αν θελω να κανω κανενα download με απειρη ταχυτητα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πραγματικα. Τι σας χρειαζεται το 4G? Απο το 2012 που εχω κινητο 4G παντα κλειστο το εχω. Μονο αν θελω να κανω κανενα download με απειρη ταχυτητα...

Πραγματικά δεν το χω χρησιμοποιήσει ούτε 1,5 λεπτό τόσα χρόνια. Πιο ρουφήχτρα σε μπαταρία δεν υπάρχει.

Καταλαβαίνω, φυσικά, όσους το χρησιμοποιούν αλλά τα σημεία 4G είναι λίγα στην Ελλάδα ενώ το 3G πιάνει αξιοπρεπείς ταχύτητες για να κάνεις άνετα τη δουλειά σου. :)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πραγματικα. Τι σας χρειαζεται το 4G? Απο το 2012 που εχω κινητο 4G παντα κλειστο το εχω. Μονο αν θελω να κανω κανενα download με απειρη ταχυτητα...

 

Πραγματικά δεν το χω χρησιμοποιήσει ούτε 1,5 λεπτό τόσα χρόνια. Πιο ρουφήχτρα σε μπαταρία δεν υπάρχει.

Καταλαβαίνω, φυσικά, όσους το χρησιμοποιούν αλλά τα σημεία 4G είναι λίγα στην Ελλάδα ενώ το 3G πιάνει αξιοπρεπείς ταχύτητες για να κάνεις άνετα τη δουλειά σου. :)

 

Πάντως, πλέον τα σημεία με 4G (τουλάχιστον με cosmote), δεν είναι καθόλου λίγα.

Επίσης, κάντε τις δοκιμές σας, αν θέλετε, μπορεί να εκπλαγείτε ευχάριστα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, πλέον τα σημεία με 4G (τουλάχιστον με cosmote), δεν είναι καθόλου λίγα.

Επίσης, κάντε τις δοκιμές σας, αν θέλετε, μπορεί να εκπλαγείτε ευχάριστα. :)

 

Ενταξει για δοκιμες το εχω ανοιξει εχω δει μεχρι 90mbps... Τι να το κανω ομως για απλο browsing/mail/fb/gps?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει για δοκιμες το εχω ανοιξει εχω δει μεχρι 90mbps... Τι να το κανω ομως για απλο browsing/mail/fb/gps?

 

Όχι, δεν εννοώ τέτοιες δοκιμές.

Υπάρχουν περιοχές που έχω διαπιστώσει, καλύτερη κατανάλωση με 4g από ότι με 3g, ή έστω όχι χειρότερη. Δεν λέω ότι συμβαίνει παντού, γι'αυτό λέω κάντε τις δοκιμές σας και διαπιστώνετε ιδίοις όμμασι τι συμβαίνει, αλλά πλέον δεν είναι θέσφατο ότι το 3g καίει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...