Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πάρα πολύ Παναγιώτη! Κατατοπιστικότατος. :)

Η μπαταρία είναι τεράστιο δέλεαρ αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις με την κάμερα. Από το Νote 4 που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένος σε αυτόν τον τομέα. Δεν είμαι φωτογράφος, ούτε τραβάω σε δύσκολες συνθήκες. Λογικά δεν θα ναι χειρότερη του Note 4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πάρα πολύ Παναγιώτη! Κατατοπιστικότατος. :)

Η μπαταρία είναι τεράστιο δέλεαρ αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις με την κάμερα. Από το Νote 4 που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένος σε αυτόν τον τομέα. Δεν είμαι φωτογράφος, ούτε τραβάω σε δύσκολες συνθήκες. Λογικά δεν θα ναι χειρότερη του Note 4.

 

Η άποψη μου είναι ότι είναι ίδια και ίσως λίγο χειρότερη σε σκοτεινό περιβάλλον με το Note 4 μιας και είχα και τα 2....Η μπαταρία δεν υπάρχει νομίζω είναι εκτός ανταγωνισμού... Για της ειδοποίησης θα πρέπει να ρυθμιστουν 4 με 5 διαφορετικά μενού στις ρυθμίσεις για να έρχονται σωστά λόγω του Android doze (αν και στο S7 edge ρυθμίζεις μόνο 2 μενού και τέλος)

Κατά τα άλλα η πιο smooth συσκευή στην αγορά... Πανέμορφη και premium

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ Παναγιώτη! Κατατοπιστικότατος. :)

Η μπαταρία είναι τεράστιο δέλεαρ αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις με την κάμερα. Από το Νote 4 που έχω είμαι πολύ ικανοποιημένος σε αυτόν τον τομέα. Δεν είμαι φωτογράφος, ούτε τραβάω σε δύσκολες συνθήκες. Λογικά δεν θα ναι χειρότερη του Note 4.

 

Σε καμία περίπτωση χειρότερη κάμερα από νοτε 4. Ειδικά στο professional mode, έχει πολλές ρυθμίσεις να παίξεις μπάλα. Μπαταρία τέρας, δεν κολλάει πουθενά, δεν ζεσταίνεται, πολύ καλή χρήση μνήμης ραμ, dual sim active. Πολλές τροποποίησεις για battery save.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα!!! Σας ζεσταινεται στην φορτιση? Εμενα αρκετα! Υπαρχει ρυθμιση απενεργοποιησης της νρηγορης φορτισης?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ευχαριστώ θερμά! Η ερώτηση που μένει τώρα είναι... Σε γκρι ή ασημένιο;; Μάλλον προς γκρι πάω.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ευχαριστώ θερμά! Η ερώτηση που μένει τώρα είναι... Σε γκρι ή ασημένιο;; Μάλλον προς γκρι πάω.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρυσό.... 4g - 128g

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα!!! Σας ζεσταινεται στην φορτιση? Εμενα αρκετα! Υπαρχει ρυθμιση απενεργοποιησης της νρηγορης φορτισης?

 

Εμένα ζεστανοταν φυσιολογικά τίποτα το περίεργο χλιαρό θα έλεγα... Αλλά δεν το πειραζα κατά την διάρκεια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, για Ελλάδα φυσικά. Δεν είμαι να μπλεκω με Κίνα. Και όντως το Μόκα είναι το πιο όμορφο. Β

Μάλλον στο γκρι συγκλίνω. :)

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, για Ελλάδα φυσικά. Δεν είμαι να μπλεκω με Κίνα. Και όντως το Μόκα είναι το πιο όμορφο. Β

Μάλλον στο γκρι συγκλίνω. :)

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαυρο γκρι και το δικο μου αλλα το μοκα ειναι ερωτας το ρημάδι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αν το επαιρνα αυτο το moka brown ειναι το καλυτερο χρωμα!

Δυστυχώς δεν κυκλοφορεί Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κυκλοφορεί Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δυστυχώς,θα το επαιρνα αερα εαν το εφερναν Ευρώπη,αλλα προτιμώ τη ασφαλεια των Ευρωπαϊκων μοντέλων για την εγγύηση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς,θα το επαιρνα αερα εαν το εφερναν Ευρώπη,αλλα προτιμώ τη ασφαλεια των Ευρωπαϊκων μοντέλων για την εγγύηση

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ για αυτόν τον λόγο θα καταληξω σε καινούριο παρόλο που παίζουν καλές τιμές σε μεταχειρισμένα στην "μεγάλη" έκδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη εβδομαδα! Συγνωμη που ξαναρωταω, υπαρχει ρυθμιση απενεργοποιησης της γρηγορης φορτισης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή θα το έχω στην κατοχή μου τις επόμενες ημέρες, μπορείτε να μου πείτε μερικά tips για αρχή; Για ειδοποιήσεις πχ ή για τις αναβαθμίσεις. Να τις κάνω όλες; Μήπως κάποια δημιούργησε πρόβλημα στη συσκευή;

 

Επίσης, αυτά τα ωραία tips που βλέπω στα video όπως πχ το one hand mode, λειτουργει με άλλους launchers; Γιατί χωρίς app draw δεν μπορώ δυστυχώς οπότε θα του περάσω Nova.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν μπορεις. Μετα τη χρηση ομως?

Δεν κατάλαβα. Σε μένα απαντάς φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Σε μένα απαντάς φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι λεω δωσε του μια ευκαιρια και εγω ετσι ελεγα πριν. Τωρα ουτε καν θυμαμαι πως ειναι το app drawer...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα ,fun του nova launcher και εγω σε ολες τις συσκευες που επαιρνα απλα τωρα εδω με δικα μου θεματακια που φτιάχνω δεν με χαλαει καθολου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Στήνω με έναν πολύ συγκεκριμένο τρόπο όλα τα κινητά μου και είναι το πώς έχω συνηθίσει. Συν το ότι υπάρχουν άπειρα skins και themes να "παίξεις". Ίσως του δώσω μία ευκαιρία όμως. :p

Αυτό που με βάζει σε σκέψεις τώρα είναι η θήκη. Δεν μαρέσει να φοράω θήκες. Με τόσο μεγάλο κινητό όμως, φοβάμαι ότι θα φεύγει από τα χέρια εύκολα. Επίσης, το αλουμίνιο σσημαδεύεται εύκολα; Γιατί στο Note 4 το κοιτούσες και έκανε σημάδια το περιμετρικό μπέζελ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα ,fun του nova launcher και εγω σε ολες τις συσκευες που επαιρνα απλα τωρα εδω με δικα μου θεματακια που φτιάχνω δεν με χαλαει καθολου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γω θα συμφωνήσω με τον φίλο μου Παναγιώτη ...έχω αφήσει τον δικό του επάνω ...κ πετάει κ θέματα πολλά παμετροποιήσιμα κ τα notifications δουλεύουν μια χαρά..!!!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/ade9fe9a8ea92b6793339ce9a76a6a9a.jpg

 

Όταν πλέον μπορείς να παίξεις και να παραμετροποίησης τον default launcher με αυτο τον τρόπο γιατί να βάλω τον Nova?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/ade9fe9a8ea92b6793339ce9a76a6a9a.jpg

 

Όταν πλέον μπορείς να παίξεις και να παραμετροποίησης τον default launcher με αυτο τον τρόπο γιατί να βάλω τον Nova?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί σου λείπει το συρτάρι. :p

Πανέμορφο πάντως!!

 

Για το φίλο που ρωτάει για τη γρήγορη φόρτιση, ψάχνοντας κατάλαβα ότι δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί και είναι κρίμα γιατί η γρήγορη φόρτιση προκαλεί γρήγορη αποφόρτιση αλλά και φθορά της μπαταρίας.

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να φορτίζεις με άλλο φορτιστή και όχι ταχυφορτιστή όπως αυτόν του κουτιού. Βέβαια με 4000mah θα αργεί πολυ να φορτίσει αλλά αν πχ το βάζεις το βράδυ που κοιμάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου λείπει το συρτάρι. :p

Πανέμορφο πάντως!!

 

Για το φίλο που ρωτάει για τη γρήγορη φόρτιση, ψάχνοντας κατάλαβα ότι δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί και είναι κρίμα γιατί η γρήγορη φόρτιση προκαλεί γρήγορη αποφόρτιση αλλά και φθορά της μπαταρίας.

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να φορτίζεις με άλλο φορτιστή και όχι ταχυφορτιστή όπως αυτόν του κουτιού. Βέβαια με 4000mah θα αργεί πολυ να φορτίσει αλλά αν πχ το βάζεις το βράδυ που κοιμάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου λείπει το συρτάρι. :p

Πανέμορφο πάντως!!

 

Για το φίλο που ρωτάει για τη γρήγορη φόρτιση, ψάχνοντας κατάλαβα ότι δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί και είναι κρίμα γιατί η γρήγορη φόρτιση προκαλεί γρήγορη αποφόρτιση αλλά και φθορά της μπαταρίας.

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να φορτίζεις με άλλο φορτιστή και όχι ταχυφορτιστή όπως αυτόν του κουτιού. Βέβαια με 4000mah θα αργεί πολυ να φορτίσει αλλά αν πχ το βάζεις το βράδυ που κοιμάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Καλημέρα, Ναι σωστό και αυτο, το βάζεις στην μπριζα με μικρότερο φορτιστή και το αφήνεις όλο το βράδυ να φορτίζει, Τώρα στα του app drawer Όλα τα υπόλοιπα που δεν μου είναι αναγκαία στην καθημερινή τα εχω ταξινομήσει σε φακέλους στην επόμενη σελίδα, συνήθεια είναι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...