Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ερωτηση,στην 321 εχουν βγαλει το καταστημα θεματων;ψαχνω να βρω και υπαρχουν μονο τα defaults και ενα δυο που ειχα κατεβασει με την 180

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για άλλη μια φορά... Αν η αρχική σου έκδοση ηταν π.χ. C432 και εσύ από πάνω έβαλες την πχ.C636 τότε δσν θα μπορείς να μπεις στα online θέματα μέχρι βέβαια να ξαναπερασεις την αρχική σου έκδοση δηλαδή το cast file (C432-C636-C185 κτλ) οπως επίσης χάνεις και κάποιες στοκ εφαρμογές όπως compass, Huawei backup app, Huawei health app)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για άλλη μια φορά... Αν η αρχική σου έκδοση ηταν π.χ. C432 και εσύ από πάνω έβαλες την πχ.C636 τότε δσν θα μπορείς να μπεις στα online θέματα μέχρι βέβαια να ξαναπερασεις την αρχική σου έκδοση δηλαδή το cast file (C432-C636-C185 κτλ) οπως επίσης χάνεις και κάποιες στοκ εφαρμογές όπως compass, Huawei backup app, Huawei health app)

Οκ Ευχαριστώ πολύ αδελφέ,δεν το ηξερα,οντως ειχα την 432 και.εβαλα την 636,αυριο με.λεπω να περναω την 432/320,Ευχαριστώ ξανα ,καλο βραδυ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,τι χαζομάρα παίζει να έχω κάνει και δεν μπορώ να μετακινήσω τίποτα στην οθόνη?ούτε εικονίδιο,ούτε widget,τίποτα...είναι περασμένη η B320 επάνω και πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα,καθότι και widget να θέλω να αφαιρέσω δεν μπορώ :wacko:

τι στο καλό?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εχω twrp επανω, οποτε πιθανολογω μπορω να περασω επανω ρομ της κινεζικης εκδοσης ;;; - εκτος απο την b321 που εχω ηδη περασμενη υπαρχει καμμια μακραν καλυτερη ρομ για να δοκιμασω ???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,τι χαζομάρα παίζει να έχω κάνει και δεν μπορώ να μετακινήσω τίποτα στην οθόνη?ούτε εικονίδιο,ούτε widget,τίποτα...είναι περασμένη η B320 επάνω και πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα,καθότι και widget να θέλω να αφαιρέσω δεν μπορώ :wacko:

τι στο καλό?

Κλαιρη μπας και έχεις ήδη πατήσει παρατεταμένα στην οθόνη και απλά δεν έχει επανέλθει πρώτη φορά ακούω γιαυτό το πρόβλημα αλλιώς κάνε ενα restart κάτι κόλλημα θα έφαγε

εχω twrp επανω, οποτε πιθανολογω μπορω να περασω επανω ρομ της κινεζικης εκδοσης ;;; - εκτος απο την b321 που εχω ηδη περασμενη υπαρχει καμμια μακραν καλυτερη ρομ για να δοκιμασω ???

Εφόσον έχεις twrp μπορείς να περάσεις οποία ρομ θέλεις εγώ έχω την κινεζική 352 και είμαι ευχαριστημένος βασικά ή κινεζική έχει και κάποια καλουδια που δεν έχει ή international

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κλαιρη μπας και έχεις ήδη πατήσει παρατεταμένα στην οθόνη και απλά δεν έχει επανέλθει πρώτη φορά ακούω γιαυτό το πρόβλημα αλλιώς κάνε ενα restart κάτι κόλλημα θα έφαγε

 

Εφόσον έχεις twrp μπορείς να περάσεις οποία ρομ θέλεις εγώ έχω την κινεζική 352 και είμαι ευχαριστημένος βασικά ή κινεζική έχει και κάποια καλουδια που δεν έχει ή international

 

sent from my mate 8

 

σου ειναι ευκολο να αναφερεις τι παραπανω εχει ?? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάποια που μου έρχονται γρήγορα στο μυαλό ή απόκρυψη της navigation bar και το smart care

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κλαιρη μπας και έχεις ήδη πατήσει παρατεταμένα στην οθόνη και απλά δεν έχει επανέλθει πρώτη φορά ακούω γιαυτό το πρόβλημα αλλιώς κάνε ενα restart κάτι κόλλημα θα έφαγε

sent from my mate 8

 

Στέφανε,έκανα restart,συνήλθε για λίγο και ξανά τα ίδια...μου κάνει πολύ περίεργο πραγματικά!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear install πάλι την ρομ κλαιρη κάτι δεν θα εκατσε καλά

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear install πάλι την ρομ κλαιρη κάτι δεν θα εκατσε καλά

 

sent from my mate 8

Εχεις δικιο,κολλησα ,δεν το σκεφθηκα..μαλλον κατι τετοιο θα ειναι,γιατι οντως δεν εκανα clean install!

Σ'ευχαριστω :)

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλά συμβαίνουν αυτά εγώ 5 ενημερώσεις έχω κάνει χωρίς clean

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι δεν υπάρχει τρόπος (πέραν του ρουτ) να προσθέσουμε άλλες εφαρμογές στα πολλαπλά παράθυρα!!!???
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι δεν υπάρχει τρόπος (πέραν του ρουτ) να προσθέσουμε άλλες εφαρμογές στα πολλαπλά παράθυρα!!!???

Ε μάλλον,χωρις ρουτ νομίζω δεν θα γίνεται,αλλα και απο την αλλη ρουτ σε αυτη τη τηλεφωναρα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλά ντε και εγώ δεν έχω κάνει ρουτ γιατί δεν βρίσκω τον λόγο κατ'εμέ αλά δεν αναιρεί το ένα τ`αλλο θα είναι τηεφωναρα και ρουτ να του κάνεις .
Link to comment
Share on other sites

Καλά ντε και εγώ δεν έχω κάνει ρουτ γιατί δεν βρίσκω τον λόγο κατ'εμέ αλά δεν αναιρεί το ένα τ`αλλο θα είναι τηεφωναρα και ρουτ να του κάνεις .

 

Ναι με ρουτ ειναι ακομα πιο τηλεφωναρα :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την 432/320,νομιζω οτι χειροτερεψε την μπαταρια η κανω λαθος?

Εγώ με την 321 Είμαι στα ίδια επίπεδα με την 180. Ίσως ένα τακ να έχασε μπαταρία αλλά πολύ λίγο και σίγουρα κέρδισε ένα τακ σπιρτάδα. Με WiFi μόνο είμαι κοντά στις 9 ώρες οθόνη με 3g 6 άνετα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, συνέχεια αποριών....

Στο ΝΟΤΕ3 Όταν άνοιγες κάποιο αρχείο από το σε ρώταγε με ποια εφαρμογή θέλεις να ανοίξει και την διατηρούσε σαν προεπιλογή.

Γίνετε Αυτό με το ΜΑΤΕ?

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες, απο το πουθενα το κινητο εχει φαει το εξης κολλημα. Φορτιζει νορμαλ μονο αν το εχω κλειστο. Αν ειναι ανοιχτο παιρνει 1% καθε μια ωρα!!!! Τι διαολο ειναι αυτο τωρα? Το ειχα αφησει χτες το βραδυ να φορτισει και πηρε μονο 30% ολη νυχτα. Και το κανει και με φορτιση απο φορτιστη και απο powerbank... Επισης ειχα την εντυπωση σημερα οτι απο το 40% που το πηρα το πρωι μεχρι το 5% που ειχα στις 4 η ωρα εφτασε πολυ γρηγορα και εχανε 1-2% ανα ωρα ακομα και οταν δεν το ακουμπουσα...Περιεργα πραγματα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις καμιά επαναφορά αν δεν βαριέσαι .Για κόλλημα στο sw είναι λογικά γιατί αν είχε πρόβλημα η μπαταρία,φορτιστής ,καλώδιο η το powerbank θα το έκανε και κλειστώ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παρακαλώ μια διευκρίνηση για όσους το χρησιμοποιούν. Η ρύθμιση απο ποιά κάρτα θα παίρνει data είναι εύκολη υπόθεση; Και οι δύο κάρτες δίνουν data 4g? (φυσικά όχι ταυτόχρονα!)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου μπορείς πανευκολα να διαχειριστείς τις σιμ μέσα από το μενού και τα δύο σλοτ είναι 4g και μάλιστα το τηλέφωνο είναι dual active

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αξιώθηκα κι εγώ να βάλω την Nillkin σήμερα και πάνω που το έχω καθαρίσει τέλεια σε αποστειρωμένο περιβάλλον :grin: μόλις πάω να την ακουμπήσω πάνω,βλέπω πως έχει ρωγμή στην πάνω αριστερή γωνία :mad:

Τι να κάνω στο σημείο που ήμουν την πέρασα και η ριμάδα έκατσε τέλεια,τι να πω σε προσεχτικά σφραγισμένη συσκευασία είχε έρθει...

Τεσπα θα την αφήσω επάνω τώρα αφού υπό γωνία και στο έντονο λευκό φόντο φαίνεται,γιατί την Δευτέρα φεύγω διακοπές και θα την αντικαταστήσω όταν γυρίσω.

Στην Αθήνα ξέρουμε ποιος έχει Nillkin αλλά να τις βάζει κιόλας να μην πάθω καμιά νίλα πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Αξιώθηκα κι εγώ να βάλω την Nillkin σήμερα και πάνω που το έχω καθαρίσει τέλεια σε αποστειρωμένο περιβάλλον :grin: μόλις πάω να την ακουμπήσω πάνω,βλέπω πως έχει ρωγμή στην πάνω αριστερή γωνία :mad:

Τι να κάνω στο σημείο που ήμουν την πέρασα και η ριμάδα έκατσε τέλεια,τι να πω σε προσεχτικά σφραγισμένη συσκευασία είχε έρθει...

Τεσπα θα την αφήσω επάνω τώρα αφού υπό γωνία και στο έντονο λευκό φόντο φαίνεται,γιατί την Δευτέρα φεύγω διακοπές και θα την αντικαταστήσω όταν γυρίσω.

Στην Αθήνα ξέρουμε ποιος έχει Nillkin αλλά να τις βάζει κιόλας να μην πάθω καμιά νίλα πάλι;

 

Δες για extreme-mobile στο Αιγάλεω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού απο την Τετάρτη που μας πέρασε και εγώ, ήρθα απο Note 5!

Γρήγορο, φοβερά ποιοτική κατασκευή, μπαταρία που διαρκεί παααααρα πολυ, κάμερα μια χαρά για τα δικά μου γούστα και φοβερή μπροστινή, μέχρι στιγμής ικανοποιημένος.

Μου ξενίζει λίγο η απουσία πλέγματος εφαρμογών και τα σχετικά λίγα widgets που υπάρχουν...

Κατα τα αλλα όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...